Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Pędzle do golenia – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pędzel do golenia ostatnimi czasy, to produkt, który zyskuje na popularności, bo wcześniejsze maszynki elektryczne, na które był boom jakiś czas temu, okazały się mniej dokładne w goleniu i wielu panów wraca do golenia ręcznego i do namydlenia twarzy właśnie używa pędzla. Obecnie najchętniej kupowanym pędzlem do golenia jest Wilkinson Sword Premium Collection SWO01940. To model wykonany z naturalnego włosia pozwalający na dokładne rozprowadzenie mydła na twarzy. Na uwagę zasługuje też jego niska cena. Osobom lubiącym klasyczne rozwiązania proponujemy Wars Wars Classic Pędzel do Golenia Klasycznego w Kartoniku, to model właśnie o klasycznym wyglądzie wykonany z naturalnego włosia i drewnianej, bukowej rączki zabezpieczonej lakierem bezbarwnym.

 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To najchętniej kupowany pędzel do golenia z włosia naturalnego. Jest on nie tylko poręczny, ale też atrakcyjnie wykonany, a materiały są trwałe i gwarantują długie użytkowanie.

Wady

Cześć użytkowników określa pędzel jako pochodzący z niższej półki jakościowej. Dzieje się tak, bo w wielu egzemplarzach podczas golenia pędzel gubi po parę włosków przy każdym użyciu.

Podsumowanie

Mimo, że pędzel potrafi gubić trochę włosów, to jego wykonanie i fakt użycia naturalnego włosia przyciąga kolejnych klientów. To popularny model ze wzgledu na niewygórowana cenę.

Drugi wybór

Zalety

Naturalny włos pędzla został osadzony w klasycznej rączce wykonanej z drewna bukowego. średnia sztywność włosia pozwala na skuteczne rozprowadzenie mydła na obszarze podlegającym goleniu.

Wady

Aczkolwiek rączka wykonana z drewna bukowego została zabezpieczona lakierem, to po wielu użyciach i ciągłym kontakcie z wodą, która penetruje powierzchnię, rączka staje się nieładna.

Podsumowanie

Całkowita wysokość pędzla to 9,5 cm, z czego włosie stanowi 4,5 cm. Całość jest utrzymana w jasnej kolorystyce i zapakowana w przezroczyste pudełko z tworzywa. Cena produktu bardzo przystępna.

Rozważ też

Zalety

Pędzel marki Paraso ma włosie jasnego koloru, pochodzące ze szczeciny dzika. Rączka zaś, wykonana z trwałego plastiku i pokryta srebrną powłoką jest odporna na uszkodzenia i nie osiada na niej brud.

Wady

To model o stosunkowo dużych wymiarach. Wysokość 12 cm nie czyni go wygodnym do umieszczenia w kosmetyczce i podróży. Jako podróżny model użytkownicy wolą wybrać mniejsze egzemplarze.

Podsumowanie

Pędzel jest trwały, a jego włosie z dzika charakteryzuje się dobrym spienianiem mydła i równomiernym rozprowadzaniem na twarzy. Cennym jest to, że model ten łatwo utrzymać w czystości.

 

 

6 najlepszych pędzli do golenia. Opinie w 2023 roku

 

Pędzel do golenia, to produkt, który prędzej czy później będzie potrzebny każdemu mężczyźnie. Jeśli jesteś adeptem w tej dziedzinie i chciałbyś nieco zgłębić temat, aby kupić pierwszy pędzel dla siebie, albo poszukujesz prezentu dla ukochanej osoby, zapraszamy do naszego rankingu, w którym umieściliśmy egzemplarze cenione przez innych użytkowników. 

 

1. Wilkinson Sword Premium Collection Pędzel do Golenia SWO01940

 

Pędzel Wilkinson Sword Premium Collection SWO01940 stanowi uzupełnienie kolekcji urządzeń do golenia światowego lidera w produkcji golarek, maszynek z tytanowymi ostrzami czy też jednorazowych wkładów do golenia. Na dowód ciągłego rozwoju firmy można chociażby podać pomysł (już w 2010 roku) umieszczenia w golarkach paska nawilżającego skórę podczas golenia. Pędzel do golenia SWO0194 został wykonany z włosia naturalnego o dwukolorowym zabarwieniu.

Włos pozwala doskonale spienić preparat do golenia, co znacznie ułatwia przesuwanie maszynki po powierzchni twarzy. Producent zaleca używać do golenia mydła Wilkinson Sword Classic Premium lub po prostu zwykłego mydła, które używamy do mycia na co dzień. Tym co przypadło do gustu użytkownikom jest rączka pędzla pozwalająca na pewny chwyt, a także bezproblemowe odstawienie go na półkę, ze względu na płasko ukształtowaną podstawę rączki.

Producent nie zapomniał o designie i rączka została zaopatrzona w atrakcyjnie wyglądające logo, a cały produkt został zapakowany w przeźroczysty blister, który pozwala na zachowanie higieny pędzla podczas transportu i przechowywania go w sklepie przed zakupem.

 

 

 

 

2. Wars Wars Classic Pędzel do Golenia Klasycznego w Kartoniku

 

Wars Wars Classic to pędzel o wyglądzie klasycznym tożsamym z pędzlami jakie towarzyszyły w życiu naszym dziadkom i pradziadkom. W opisywanym produkcie jasnego koloru włoski pędzla, naturalnego pochodzenia, ścięte tu u nasady sprawiają, że włos jest elastyczny i dobrze absorbuje wodę. To z kolei pozwala na łatwe utworzenie i rozprowadzenie piany na twarzy. Dodatkowo odpowiednia sztywność włosów zapewnia przyjemny, delikatny masaż podczas aplikacji mydła.

Wysokość całkowita pędzla to 9,5 cm, w tym włosie ma 4,5 cm długości. Z jasnym włosiem dobrze komponuje się równie jasna rękojeść wykonana z drewna i przyozdobiona znakiem producenta. Rączkę zabezpieczono przed wilgocią bezbarwnym lakierem.

Całość została zapakowana w przeźroczyste pudełeczko z tworzywa, zabezpieczające produkt przed zniszczeniem zanim przejdzie do rąk użytkownika. Osoby, którym spodobał się ten produkt, podkreślają jego klasyczny wygląd i dobrze wyprofilowaną rączkę ułatwiającą manipulowanie pędzlem wokół twarzy i włosie, którego specyfika pozwala na dokładne rozprowadzenie mydła. 

 

 

 

 

3. Paraso Pędzel do Golenia z Naturalnej Szczeciny 

 

Gdy szukasz pędzla z naturalnej szczeciny, warto zwrócić uwagę na produkt firmy Paraso. Włosie tego pędzla wykonano z naturalnej szczeciny dzika, dzięki czemu zachowuje ona odpowiednią sztywność i sprężystość podczas użycia. Użytkownicy przekazują, że pędzel doskonale radzi sobie z wytworzeniem piany z mydeł jak i pianek o kremowej konsystencji.

Dobrze też za jego pomocą rozprowadza się pianę w miejscach przyszłego golenia. Rączka produktu została wykonana z solidnego i grubego plastiku, wierzch, którego został pokryty metaliczną powłoką, która nie tylko nadaje pędzlowi elegancji, ale też wpływa na łatwe czyszczenie rękojeści, która za względu na gładkość nie jest podatna na osiadanie na niej zanieczyszczeń.

Pędzel ma całkowitą długość 12 cm i średnicę wynoszącą 3 cm. jego waga natomiast to 65 g. Według użytkowników, zarówno wymiary, jak i waga są optymalne do wygodnego używania pędzla, a rączka ma odpowiedni profil do łatwego utrzymania jej w dłoni.

 

 

 

 

4. Donegal Pędzel z Borsuka do Golenia 9938 

 

Pędzel do golenia z borsuka jest celem poszukiwań niejednego mężczyzny. Jeśli i Ty chciałbyś taki przedmiot zakupić, może chciałbyś się zapoznać z tym, co oferuje marka Donegal i jej pędzel z borsuka do golenia model 9938. Naturalne włosie borsuka gwarantuje zadowolenie z użytkowania, bowiem za jego pomocą można dokładnie rozprowadzić piankę po całej powierzchni, która będzie golona.

Co więcej, naturalne pochodzenie włosia daje pewność, że użycie go nie będzie powodować podrażnień i nie będzie uczulać. Pędzel ma czarną rączkę, z charakterystycznymi na niej nacięciami, które sprawiają, że nawet namydlona nie wyślizgnie się z dłoni, a włosie kolorystycznie komponuje się z czarnym kolorem rączki, przechodząc z jaśniejszego u nasady do ciemniejszego na końcach.

Rozmiar opakowania, w którym pędzel jest dostarczany wynosi 43 x 260 x 84 mm

 

 

 

 

5. Muhle NOM Pędzel do Golenia GUSTAV 41

 

Pędzel do golenia Muhle pewnie znany jest wielu panom, bowiem marka od dawna jest znana i lubiana. Muhle NOM pędzel do golenia GUSTAV 41 to produkt, którego włosie jest wykonane z naturalnej szczeciny dzika. Jak podają użytkownicy, z początku ma ono charakterystyczny zapach, który z czasem się ulatnia. Zapach ten jest dowodem na to, że produkt jest wykonany z prawdziwego włosia.

To twarde włosie nie tylko doskonale rozprowadza mydło po twarzy, ale też doskonale twarz masuje pobudzając krążenie i nadając twarzy zdrowego kolorytu. Stopniowo, wraz z użytkowaniem włosie staje się coraz bardziej miękkie, ale nie traci właściwości dobrego rozprowadzania piany. Plastikowa czarna rączka o gładkiej powierzchni i ładnym zaokrąglonym kształcie jest odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu.

U nasady włosie ma średnicę ok 22 mm, a waga całego przedmiotu wynosi 60 g. Według użytkowników, to pędzel, który jest przyjemny i niekłopotliwy w obsłudze.

 

 

 

 

6. Włoski Pędzelek do Golenia Omega 810527 

 

Włoski pędzelek do golenia Omega 810527 dobrze rozprowadza krem do golenia przygotowując powierzchnię do operowania maszynką. Pędzel do golenia Omega ma naturalne włosie, którego średnica u podstawy wynosi 23 mm. Rączka natomiast wykonana z tworzywa sztucznego jest dostępna w kolorze czarnym lub rubinowym z podstawą przeźroczystą w obu wersjach.

Długość całkowita pędzla wynosi 106 mm, w tym długość włosia stanowi więcej niż pół wysokości i wynosi 56 mm, tym samym rączka ma 50 mm długości. Ten pędzel do golenia to zestaw składający się z samego pędzla i dołączonej do niego specjalnej podstawki w formie czarnego stojaka.

Dzięki niemu, przy odłożeniu namydlonego pędzla nie brudzi się okolicznych przedmiotów. Podstawka spełnia też swoją rolę, gdy pędzel odkłada się po skończonym goleniu do wyschnięcia. Zestaw do golenia kupowany jest w poręcznym przezroczystym opakowaniu z tworzywa, które zapobiega zgubieniu elementów i zapewnia higienę. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pędzel do golenia kupić

 

Minęły już czasy zafascynowania maszynkami elektrycznymi do golenia, kiedy to wystarczył dostęp do prądu i chwila przed lustrem, aby mężczyzna był gotowy do wyjścia. Co prawda golenie takie nie wymaga spędzania długiego przy nim czasu, ale też okazało się mniej skuteczne i gładko ogolony po porannych zabiegach mężczyzna, po południu niewiele różnił się wyglądem od tego jaki prezentował po wstaniu z łóżka. Wielu panów więc coraz łaskawszym okiem spogląda na tradycyjne metody golenia, tym bardziej, że producenci ręcznych maszynek też idą z duchem czasu i udostępniają coraz doskonalsze narzędzia. Zatem do łask powróciły nie tylko maszynki, ale też sprzęt towarzyszący goleniu, między innymi pędzle do golenia. A ponieważ jeden pędzel drugiemu nie równy, bo w zależności od sposobu wytworzenia i materiałów z jakich go zrobiono ma różne właściwości, warto się pochylić nad tym tematem i wybrać taki pędzel, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. O właściwościach i rodzajach występujących pędzli do golenia na rynku jest właśnie ten artykuł. Zatem Jaki jest najlepszy pędzel do golenia? O tym poniżej. 

Podstawowa klasyfikacja

Niezależnie czy chcesz nabyć dobry i tani pędzel do golenia, czy też musi to być najlepszy pędzel do golenia występujący na rynku podstawową sprawą jest wielkość. Rozmiar pędzla jest różnie przez producentów określany. Jedni podają wymiary całkowite dotyczące wysokości, inni obok pełnej wysokości podają długość rączki i długość włosia, a jeszcze inni średnicę knota, czyli miejsce w którym włosy są posadowione na trzonku. Wielkość pędzla, który wybierzesz zależy od kilku czynników. Jeśli często podróżujesz, potrzebujesz niewielkich akcesoriów do golenia, które bez problemu zmieszczą się w kosmetyczce i bagażu. Jeśli jesteś posiadaczem dużych dłoni, dobrze będzie Ci się trzymało w rękach pędzel o większych rozmiarach. A jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i nie masz jeszcze preferencji co do wielkości, proponujemy swoją przygodę z goleniem rozpocząć od zakupu pędzla średniej wielkości. Często oznaczenia pędzli dotyczące ich wielkości mają tożsame oznaczenia z odzieżowymi. Zatem możemy kupić pędzel od rozmiaru XS do XL.

Pędzle też oczywiście mają najróżniejszy design, jedne nawiązują do pędzli naszych dziadków, mają rączki wykonane z drewna i naturalne włosie inne wręcz przeciwnie. O tym czy pędzel do golenia syntetyczny sprawdzi się w użyciu, każdy z Panów musi zdecydować sam. Dobrze jest przed dokonaniem wyboru poczytać opinie o pędzlach do golenia wybranego producenta, a także sprawdzić ranking pędzli do golenia, aby wybrać model, który jest ceniony przez innych użytkowników. 

 

Jaki pędzel do golenia wybrać – rodzaj włosia

Wynalazkiem ostatnich czasów jest włosie syntetyczne. Ze względu na fakt, że przy jego użyciu trzeba mniejszej ilości mydła czy pianki do golenia niż przy rozprowadzaniu jej za pomocą włosia naturalnego, przy uzyskaniu podobnego efektu ilości piany, pędzle syntetyczne zyskują spore grono zwolenników. Takie włosie szybko schnie i łatwo jest je utrzymać w czystości. Niebagatelną też sprawą jest znacznie niższa cena produktów z włosiem syntetycznym, a producenci robią wszystko, aby je z wyglądu upodobnić do znanych nam od lat pędzli z włosiem z dzika czy borsuka. Jeszcze jeden powód, dla którego warto zakupić tego rodzaju produkt wskazuje test pędzli do golenia z włosiem syntetycznym, który wykazał, że produkty te cechuje duża wytrzymałość.

Włosie z dzika lub świni, to najczęściej wybierany pędzel z naturalnym włosiem. Jest ono trwałe, mocne i szorstkie w użyciu, co dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą, bo przy okazji golenia twarz jest masowana. Nie mniej dla osób z wrażliwą skórą włosie takie może działać podrażniająco.

Włosie końskie, nieco rzadziej używane, ale na tyle często, że warto je wymienić, jest dość twardym włosiem, jednak w procesie produkcji zostaje znacznie zmiękczone. Dobry pędzel do golenia z końskiego włosia ma gładkie końcówki, jest wytrzymały i dobrze pochłania wodę. Sporą jego zaletą jest również stosunkowo niska cena.  

Bez wątpienia najdroższym będzie model zaopatrzony we włosie pochodzące z borsuka. Ten rodzaj szczeciny jest bardzo miękki, nie podrażnia skóry, a także ze względu na wysoką absorpcję wody, bardzo dobrze wytwarza pianę. Specjaliści twierdzą, że im więcej gęstej piany uzyskamy, tym golenie jest bardziej przyjazne dla skóry, a efekt gładkości po goleniu większy. Według specjalistów, włosie z pędzla borsuka penetruje tak dokładnie, że wnika w każdą szczelinę i pomiędzy najmniejsze włoski sprawiając, że golenie przebiega gładko i bez zacięć. Ponadto włosie borsuka jest przyjemne w dotyku dla skóry. Ale jest to przecież włosie luksusowe. Wśród nich możemy znaleźć takie perełki jak pozyskiwane z konkretnych partii ciała borsuka, formowane ręcznie i ręcznie wiązane ze szczególna uwagą zwróconą w kierunku jakości i wyglądu końcowego najmniejszego z detali. Ale mamy też pędzle do golenia w dobrych cenach produkowane maszynowo, zachowujące tak samo dobre właściwości absorpcji wody, są równie miękkie i wytrzymałe.  Pędzle z włosiem borsuczym mogą mieć kolor od jasno złocistego po ciemny. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić pędzel do golenia?

Jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości pędzla do golenia, to zakup nie będzie trudnym zadaniem. Wystarczy wejść do najbliższego sklepu z kosmetykami sprzedającego również męskie akcesoria. Z pewnością znajdziesz w nim do wyboru kilka pędzli w różnych wielkościach i cenach. Podobnie ma się sprawa, jeśli poszukujesz pędzla w sklepie internetowym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “pędzel do golenia”, a pojawi Ci się wiele stron z różnymi produktami do wyboru. Jeśli jednak jesteś zainteresowany zakupem produktu wysokiej jakości z borsuczej szczeciny, to proponujemy poszukać w Internecie specjalistycznego sklepu zajmującego się sprzedażą akcesoriów do przycinania włosów i zarostu. Zapewne zakup nie będzie tani, ale od pracowników uzyskamy pełną poradę dotyczącą poszukiwanego przez nas produktu i zapewne uda nam się wybrać ten spełniający wymagania. 

 

P2: Jak przygotować nowy pędzel do golenia?

Zwykle dylematy takie pojawiają się, gdy kupimy nowy pędzel z naturalnym włosiem. Nierzadko zdarza się, że pędzel taki nadal ma zapach zwierzęcia, z którego szczeciny pochodzi i chcielibyśmy się go pozbyć. Jak to zrobić, powinniśmy znaleźć w dołączonej do produktu ulotce. jeśli jej nie ma, albo temat został pominięty, prawdopodobnie wystarczy umyć pędzel wykorzystując do tego szampon, mydło czy nawet płyn do naczyń. Jeśli jednokrotny zabieg nie usunie zapachu, można go powtórzyć. Często też chcemy przygotować pędzel mając na względzie higienę. W takim wypadku również wystarczy woda z mydłem. Absolutnie nie zalecane jest, a przy produktach z wyższej półki wręcz zabronione, zanurzanie włosia we wrzątku czy też dezynfekcja w chemicznych środkach. Oba zabiegi mogą trwale uszkodzić włosie, które straci naturalne, jak i nadane mu w procesie produkcji właściwości. 

P3: Jak dbać o pędzel do golenia?

Przed pierwszym użyciem pędzel dobrze jest umyć pod bieżącą ciepła wodą z dodatkiem mydła bądź szamponu. Natomiast po każdym goleniu, wymaga on starannego wypłukania. Trzymając pędzel u nasady włosia i spłukując go po goleniu pod bieżącą wodą, należy co jakiś czas ścisnąć włosie, aby starannie wypłukać resztki mydła tak długo i tyle razy, aż woda będzie całkiem czysta. Następnie pędzel lekko strzepnąć (zbyt moce strzepywanie może poluzować włosie, które zacznie wypadać) i osuszyć ręcznikiem, a następnie odstawić do całkowitego wyschnięcia. Pędzle wysokiej jakości odstawiamy na stojak, włosiem w dół. Takie pędzle dobrze też jest raz lub dwa razy na tydzień włosie przeczesać. zabieg taki ujarzmia i prostuje wystające włoski. Nie wolno natomiast, niezależnie od jakości pędzla chować mokrego w miejscu bez dostępu powietrza. Sprzyja to gromadzeniu się na nim drobnoustrojów. 

 

P4: Pędzel do golenia jakie włosie?

Kupując pędzel do golenia mamy bogaty wybór pod względem doboru włosia z jakiego jest on wykonany. Najtańsze egzemplarze, zdobywające coraz to nowych użytkowników, również ze względu na niekłopotliwą eksploatację są pędzle z włosiem syntetycznym, obecnie wizualnie praktycznie nie do odróżnienia od tych z włosiem naturalnym. Kolejne ze względu na wysokość ceny będą modele wykonane z włosia świńskiego i dzika. Ich włos jest dość szorstki. A jeszcze sztywniejszy, zmiękczany przez producentów w procesie wytwórczym jest włos koński. Najdroższymi modelami są pędzle zrobione z włosia borsuka. Ale i w tej kategorii znajdziemy egzemplarze o stosunkowo niskiej cenie, wykonane seryjnie i maszynowo, ale też pojedyncze egzemplarze zawierające włosie z wybranych części borsuczej szczeciny, wykonane ręcznie. 

 

P5: Jaki pędzel do golenia na początek?

Dobierając dla siebie pędzel po raz pierwszy nie możemy czerpać z wcześniejszych doświadczeń i trudno wybrać model odpowiednio miękki i w dobranym dla siebie rozmiarze. Dlatego przed dokonaniem wyboru, dobrze jest poczytać o modelu, który przypadł nam do gustu, zwłaszcza o tym jakie użytkownicy mają o nim opinie. Gdy nie wiesz jaki rodzaj pędzla przypadnie Ci do gustu, polecamy obracać się w obszarze średniej wielkości pędzla, a także o średniej twardości włosia. Nie należy też na pierwszy egzemplarz wydawać dużych sum pieniędzy, bo pędzel może okazać się nietrafiony. Po użyciu pierwszego modelu będziesz w stanie określić, czy twardość posiadanego modelu jest optymalna, czy należałoby ją zmienić. Podobnie zyskasz wiedzę dotyczącą rozmiaru i wygody trzymania go w dłoni.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Krem do depilacji dla mężczyzn – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nie jest rzadkością to, że nie tylko panie, ale też i panowie poszukują kremu do depilacji. Już nikogo nie dziwi starannie wydepilowana męska skóra, a sami mężczyźni zaczynają mieć swoje ulubione kosmetyki. Takim właśnie produktem, który jest obecnie najchętniej kupowany przez panów jest Bielenda Vanity Men Active. Specyfik pozwala na usunięcie niechcianego zarostu w zaledwie 10 minut, a do tego sprawia, że skóra po zabiegu jest gładka i wypielęgnowana. Produktem równie chętnie kupowanym przez panów jest Veet Krem dla Mężczyzn do Depilacji Torsu i Ciała. Jego zaletą jest to, że został przystosowany do stosowania pod prysznicem, ułatwia to usuwanie specyfiku z ciała.

5 najlepszych kremów do depilacji dla mężczyzn. Opinie w 2023 roku

 

Wybór kremu do depilacji nie jest tak oczywisty i prosty. Niektóre specyfiki mogą nie być odpowiednie dla typu skóry jaki mamy albo uczulać swoimi składnikami. Dlatego zapraszamy do lektury naszego rankingu, aby łatwiej było wybrać właściwy krem do wygodnego użycia.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To krem o pojemności 100 ml, który szybko rozprawia się z niechcianym owłosieniem. Krem skutecznie usuwa włosy i jednocześnie jest delikatny dla skóry nawilżając ją podczas zabiegu.

Wady

Wielu z użytkowników, choć nie kwestionuje skuteczności działania specyfiku, to uważa, że zapach jaki on wydziela jest trudny do wytrzymania.

Podsumowanie

Krem jest sprzedawany w kartonowym opakowaniu, które zawiera 100 ml kremu i potrzebną do jego zebrania szpatułkę. Potrzeba jedynie 10 minut, aby usunąć nawet twarde owłosienie.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest dedykowany dla panów, ale nie ma przeciwwskazań do użycia go przez kobiety. Krem rozprowadza się po skórze bezpośrednio przed wejściem pod prysznic. Tam przeprowadza się dalsza część zabiegu.

Wady

Krem został opakowany w tubkę, a ta wraz z dołączoną gąbką jest zamknięta w plastikowym opakowaniu. Opakowanie to jest stosunkowo trudno otworzyć, bez noża lub nożyczek nie ma szans na rozpakowanie produktu.

Podsumowanie

150 ml produktu starcza na wiele depilacji. Skład kremu sprzyja nawilżeniu skóry podczas zabiegu, które utrzymuje się również długo po nim. Krem ma przyjemny zapach.

Rozważ też

Zalety

To produkt przeznaczony do okolic intymnych. Jest przebadany dermatologicznie, a użytkownicy przekonują, że jest łagodny dla skóry i skuteczny w walce z włosami. Konsystencja kremu ułatwia jego nanoszenie na partie ciała.

Wady

Jako wadę użytkownicy wskazują brak instrukcji stosowania kremu w języku polskim. Załączona instrukcja jest w języku angielskim i osoby, które nie znają tego języka nie do końca wiedzą, jak specyfik stosować.

Podsumowanie

Krem zamknięty w wygodnej tubce o pojemności 125 ml pozwala na aplikację w miejscach intymnych maksymalnie do 20 minut. Dołączona szpatułka ułatwia rozprowadzanie kremu, jak i jego usuwanie.

 

1. Bielenda Vanity Men Active Krem do Depilacji dla Mężczyzn

 

Bielenda Vanity Men Active krem do depilacji dla mężczyzn to produkt, którym skutecznie można usunąć niechciane owłosienie. Krem jest skuteczny nawet przy krótkich włosach, a także twardszym owłosieniu. Zawartość w składzie ekstraktu z trawy tygrysiej sprawia, że skóra po zabiegu depilacji jest gładka, ekstrakt przyspiesza odnowę naskórka i regenerację, a także poprawia jej napięcie, a sam zabieg skórę nawilża, odżywia i pozostawia wypielęgnowaną.

Firma Bielenda, krem do depilacji dla mężczyzn sprzedaje opakowany w kartonik, w którym znajduje się 100 ml kremu w tubce, w składzie którego znajdziemy między innymi alkohol cetearylowy, kwas tioglikolowy wodorotlenek wapnia i potasu, płynną parafinę, glikol propylenowy i dipropylenowy i wodę.

Krem jest przeznaczony dla posiadaczy skóry normalnej i aby go użyć należy rozprowadzić warstwę na owłosionej partii skóry i pozostawić na 10 minut. Po zdjęciu kremu szpatułką należy oczyścić skórę ciepłą wodą, bez użycia mydła. A według osób stosujących specyfik, ma on skuteczne działanie i jest delikatny dla skóry.

 

 

 

 

2. Veet Krem dla Mężczyzn do Depilacji Torsu i Ciała pod Prysznicem

 

Veet krem dla mężczyzn do depilacji jest odpowiedni dla panów do depilacji ciała pod prysznicem, szczególnie torsu, ale równie dobrze sprawdzi się on jako krem do depilacji pleców dla mężczyzn. Jednak, jak podaje producent krem ten jest również odpowiedni dla pań do damskiej depilacji.

Veet krem do depilacji dla mężczyzn to produkt przygotowany do użycia pod prysznicem i aby ułatwić aplikację i zmywanie produktu z ciała, producent dołączył do opakowania specjalną dwustronną gąbkę. Jedna jej strona służy do rozprowadzania kremu po powierzchni ciała, a druga do jego skutecznego i delikatnego usunięcia. Producent wyposażył swój specyfik w technologię Silk & Fresh, która sprawia, że skóra podczas depilacji zostaje nawilżona, a efekt tego utrzymuje się do 24 godzin po zabiegu.

Czas depilacji nie powinien przekroczyć 10 minut, aby krem nie uszkodził naskórka. Produkt jest sprzedawany w tubce o pojemności 150 ml co wystarcza na kilka bądź kilkanaście zabiegów w zależności od tego jak rozległy obszar pokrywamy kremem.

 

 

 

 

3. Ori Krem do Golenia BlitzBlank 131E532

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest krem do depilacji intymnej dla mężczyzn, może zainteresuje Cię Ori krem do golenia BlitzBlank 131E532. Producent skupił się na wykonaniu produktu skutecznie usuwającego owłosienie, ale nie sprawiającego dyskomfortu okolic intymnych. Dołączona szpatułka pozwoli sprawnie nanieść krem na owłosienie łonowe, który po upłynięciu wymaganego czasu najlepiej jest usunąć pod prysznicem po prostu zmywając go.

Produkt został przebadany dermatologicznie, jednak pierwsze użycie powinno być poprzedzone próbą uczuleniową. Krem dostarczany jest do użytkownika opakowany w pudełko kartonowe, w którym znajduje się tubka z kremem o pojemności 125 ml. Czas aplikacji kremu na skórę standardowo wynosi 10 minut, jednak przy szczególnie grubym owłosieniu producent dopuszcza nawet 20 minutową aplikację.

Krem wystarcza na kilkurazowe użycie, a dzięki szczelnej zakrętce tuby nie zmienia swoich właściwości. O tym, że krem jest łagodny i nie podrażnia naskórka przekonują zadowoleni użytkownicy. Równocześnie są oni zadowoleni z efektów jakie można osiągnąć po użyciu tego kremu do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn.

 

 

 

 

4. Veet krem do Depilacji dla Mężczyzn

 

Veet krem do depilacji dla mężczyzn jest przeznaczony do skóry normalnej, a zawartość tubki to 200 ml. I choć kremu jednorazowo do zabiegu trzeba użyć grubą warstwę, 200 ml pojemności pozwoli na wykonanie kilku sesji.

Producent chwali swój produkt, który dzięki wprowadzeniu formuły Silk & Fresh, pozostawię skórę po zabiegu w odpowiednim stanie nawilżenia trwającą nawet do 24 godzin po aplikacji kremu na skórę. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w składzie produktu jest zawarte masło shea. Preparat doskonale zdaje egzamin przy depilacji klatki piersiowej i pleców i jest skuteczny nawet przy depilacji krótkich włosków, a to dlatego, że nowa formuła kremu działa na włosy już u ich nasady.

Czas zabiegu jest wyznaczony przez producenta na 5 do 10 minut i nie należy go przekraczać. W trakcie aplikacji kremu można poczuć delikatny zapach lilii, utrzymuje się on na skórze także po skończonym zabiegu.

 

 

 

 

5. Veet Men Silk&Fresh Nawilżający Krem do Depilacji Skóry Wrażliwej

 

Veet Men Silk&Fresh nawilżający krem do depilacji skóry wrażliwej to specyfik przygotowany z myślą o mężczyznach, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby po krem sięgnęły kobiety. Wśród komentarzy użytkowników niejednokrotnie pojawia się opinia, że to dobry krem do depilacji twarzy dla mężczyzn. Opinię taką potwierdza fakt, że bo zastosowaniu kremu skóra poddana jego działaniu staje się gładka i aksamitna.

Więcej nawet, zastosowanie kremu pozwala na odzyskanie przez skórę właściwego poziomu nawilżenia dobrze wpływającego na jej napięcie i ogólny wygląd. Krem po aplikacji pozostawia również delikatny, miły zapach. Najważniejszą jednak sprawą jest to, że naniesienie kremu na obszary poddawane depilowaniu na okres 5 do 10 minut skutecznie usuwa owłosienie, działając na poszczególne włoski tuż u ich nasady.

Osoby, które stosują specyfik mają do niego zaufanie, bo został on przebadany dermatologicznie, zatem jest pewność, że użytkownik, który nie jest uczulony na składniki kremu, będzie z niego zadowolony. Jedna tubka zawiera 200 ml depilatora, co starcza na kilkurazową aplikację.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki krem do depilacji dla mężczyzn kupić?

 

Depilacja mężczyzn już od dawna przestała być tematem wstydliwym. Panowie coraz częściej, czy to ze względów higienicznych czy estetycznych chcą pozbyć się owłosienia z różnych partii swojego ciała. Nic dziwnego też, że producenci wyszli tym potrzebom naprzeciw i obecnie na rynku mamy szereg specyfików adresowanych do panów. A my w naszym artykule postaramy się wskazać jaki krem do depilacji dla mężczyzn wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

Producenci przeprowadzają wiele badań i testów, aby wypuścić na rynek najlepszy krem do depilacji dla mężczyzn, a wiedząc ze męskie owłosienie jest grubsze i twardsze, dostosowują również kosmetyki do usuwania owłosienia o takiej specyfice. Dlatego też, gdy panowie sięgają po kobiece kremy depilujące, mogą one się okazać za mało skuteczne. Jednak niezależnie od tego czy jest to damski czy męski krem do usuwania owłosienia, trzeba przed zakupem zapoznać się ze składem specyfiku. Dobry krem do depilacji dla mężczyzn, obok składników aktywnych działających na rozpuszczenie włosa powinien zawierać składniki pielęgnujące skórę i zapobiegające podrażnieniom. Mile widziane w składzie są aloes czy masło shea mające działanie pielęgnujące, albo ekstrakt z trawy tygrysiej poprawiającej nawilżenie i odżywienie skóry, a także wpływające na uelastycznienie skóry i regenerujące ewentualne uszkodzenia naskórka. Częstym składnikiem też są olejek jojoba i wosk pszczeli, działające kojąco na podrażnienia.

Niezależnie jednak od dobrego składu kosmetyków, a także faktu przebadania ich dermatologicznie, przed ich użyciem należy przeprowadzić test kremów do depilacji dla mężczyzn, aby sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni na substancje zawarte w kremie. Szczególnie dokładnie należy dokonywać wyboru, gdy celem naszego zakupu jest krem do depilacji do miejsc intymnych. Opinie o kremach do depilacji dla mężczyzn przeznaczonych do miejsc intymnych przeważnie przekazują, że użycie kremu jest lepszym sposobem na usunięcie owłosienia z delikatnych miejsc od użycia maszynki, ze względu na możliwość skaleczenia. Jednocześnie każdy z użytkowników zaleca przejrzeć ranking kremów do depilacji dla mężczyzn, aby wybrać specyfik polecany przez internautów.

 

Dobry i tani krem do depilacji dla mężczyzn – jak działa?

Panowie, którzy są początkujący w świecie depilacji, mogą niesłusznie krem do depilacji kojarzyć jako coś podobnego do kremu do golenia. Jednak jedynym punktem wspólnym obu kosmetyków jest nazwa, oraz to, że obydwa służą pielęgnacji. Na tym podobieństwo się kończy. Krem do depilacji, chemicznie oddziałując na strukturę włosa, powoduje rozpad mostków keratynowych poniżej linii skóry, czego skutkiem jest wypadanie włosów. Proces ten ma miejsce od momentu rozprowadzenia dość grubej warstwy kremu po depilowanej powierzchni ciała, do czasu usunięcia kremu szpatułką. Zalecany czas oddziaływania kremu na włosy, w zależności od producenta i rodzaju specyfiku wynosi średnio od 5 minut do nawet 20 minut. Po oznaczonym czasie krem zbiera się szpatułką wraz z odchodzącymi od skóry włosami, zatem efekt gładkiej skóry jest natychmiast po zakończeniu procesu depilacji.

 

Jaki jest najlepszy krem do depilacji dla mężczyzn?

Odpowiedź na tak zadane pytanie nie będzie łatwa. Ponieważ każdy z nas ma nieco inne oczekiwania co do specyfiku, który wybierze, a potrzeba różnorodności kremów wynika też z faktu, że inny krem będzie odpowiedni dla posiadacza skóry suchej i wrażliwej, a inny dla osoby ze skórą tłustą. Posiadaczom skóry wrażliwej polecamy to, o czym pisaliśmy na początku, czyli szczegółowe sprawdzanie składników kremu i poszukiwanie takich produktów, w których zawarte są substancje pielęgnujące.

Ponadto wśród kremów możemy znaleźć produkty, które używa się pod prysznicem lub poza nim. Pierwszy wariant jest o tyle wygodny, że po naniesieniu kremu na depilowane obszary ciała i odczekaniu wymaganego okresu czasu, łatwiej jest go usunąć będąc pod prysznicem. Często producent dołącza specjalną gąbkę ułatwiającą usunięcie kremu z powierzchni ciała.

Krem do depilacji dla mężczyzn w dobrych cenach

Kremy do depilacji to nie są kosmetyki, których zakup nas zrujnuje. Tańsze kosmetyki o pojemności 100 ml można już kupić w przybliżeniu za 5 PLN. Produkty renomowanych firm są droższe. Również, gdy tubka zawiera 200 ml kremu możemy się spodziewać wyższej ceny. Średnia cena znanego producenta kremu do depilacji oscyluje w granicach 20 PLN, najdroższe z nich sięgają nawet 40 PLN.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić krem do depilacji dla mężczyzn?

Zakup kremu do depilacji nie stanowi wielkiego wyzwania. Dostaniemy go w każdej drogerii, a nawet markecie z działem kosmetycznym. Jednak, jeśli masz swój ulubiony specyfik lub jesteś nowicjuszem i wybierasz swój pierwszy krem nie mając wiele doświadczenia, polecamy poszukać kremu w sklepie internetowym. Wiedząc jaki krem jest Ci potrzebny, gdy wpiszesz w wyszukiwarkę jego nazwę, natychmiast pokaże Ci się szereg opcji zakupowych i łatwo będzie wybrać tę najkorzystniejszą cenowo. Gdy natomiast szukasz, który z kremów będzie odpowiedni, również w Internecie znajdziesz szereg opinii klientów na temat kupionych przez nich produktów. Na ich podstawie możesz wytypować najlepszy krem dla siebie.

 

P2: Krem do depilacji dla mężczyzn jak działa?

Krem do depilacji ma stosunkowo proste działanie. Jest to produkt zawierający substancje chemiczne, które oddziałują na mostki keratynowe włosa. Innymi słowy, krem naniesiony na owłosioną skórę oddziałuje na strukturę włosa u jego nasady, a nawet poniżej linii skóry, osłabiając go, powodując jego odpadnięcie. Podczas zbierania kremu ze skóry po oznaczonym czasie, szpatułką zbieramy krem wraz z odpadającymi włosami. Po oczyszczeniu skóry z kremu i opłukaniu jej wodą znajdujemy ją gładką i pozbawioną owłosienia.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Zestaw do brody — Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Noszenie brody znów stało się modne, ale o ładny zarost trzeba regularnie dbać. Pozytywne opinie użytkowników uzyskał zestaw do zarostu Poraso Kit Wood & Spice. Ma ładny, drzewny zapach z delikatną nutą przypraw. W zestawie można znaleźć szampon do oczyszczania zarostu, balsam zmiękczający nawet bardzo szorstkie włosy oraz olejek. Kosmetyki są łatwe w użyciu, prosto się rozprowadzają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze i brodzie. Do stylizacji zarostu dobrym wyborem będzie zestaw kosmetyków Dear Barber III. Składa się on z nawilżającego olejku, balsamu oraz grzebienia, którym można rozczesać nawet szorstki i splątany zarost. Kosmetyki w zestawie są zapakowane w pojemne buteleczki.

6 najlepszych zestawów do brody. Opinie w 2023 roku

 

O brodę trzeba odpowiednio dbać, aby była zdrowa, lśniąca i miękka w dotyku. Potrzebne są do tego specjalne kosmetyki. Zamiast kupować produkty osobno, lepiej zdecydować się na cały zestaw. Jest to także dobry pomysł na prezent. Nasz ranking zestawów do brody pomoże Ci znaleźć odpowiednie produkty dla siebie lub osoby, którą chcesz obdarować.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestaw do brody Poraso Kit ma ładny, intensywny drzewny zapach, który utrzymuje się przez długi czas. Szampon dobrze się spłukuje, nie obciąża włosów, ponieważ ma lekką konsystencję. Balsam zmiękcza zarost i eliminuje podrażnienia na skórze twarzy. Wszystkie produkty zapakowane są w ładnym, aluminiowym opakowaniu.

Wady

Zakrętki na opakowaniach, szczególnie na butelce z balsamem, są niedokładnie dopasowane, przez co czasem się odkręcają, a produkt wydostaje się z butelek.

Podsumowanie

Dbałość o wygląd i higienę brody jest niezbędna, jeśli chce się cieszyć ładnym zarostem. Zestaw Poraso Kit składa się z szamponu, balsamu oraz olejku. Wszystkie kosmetyki zmiękczają twardy zarost. Produkty skutecznie oczyszczają, nawilżają i pomagają w stylizacji brody. Dodatkowo chronią skórę przed podrażnieniami.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą zestawu do brody Dear Barber jest wydajność opakowań. Olejek nawilża nawet bardzo szorstki zarost i zmiękcza go. Ponadto odżywia skórę twarzy, redukuje zaczerwienienia i ma działanie kojące. Balsam w zestawie pomaga w stylizacji brody, szybko się wchłania i jest łatwy w użyciu. Dołączony do kosmetyków grzebień ułatwia rozczesywanie.

Wady

Zapach kosmetyków w zestawie nie jest intensywny, dlatego szybko się ulatnia. Po użyciu wszystkich preparatów broda pachnie tylko przez kilka minut.

Podsumowanie

Warto codziennie stosować zestaw do brody Dear Barber, który składa się z olejku, balsamu i grzebienia. Przede wszystkim pomaga on w stylizowaniu zarostu, zarówno brody, jak i wąsów. Grzebień dobrze rozczesuje nawet bardzo splątane włosy. Olejek i balsam wygładzają i nawilżają.

Rozważ też

Zalety

Zestaw do brody By My Beard ma wydajne, duże opakowania kosmetyków. Preparaty nie podrażniają skóry twarzy. Szampon nie tylko oczyszcza i zmiękcza włosy, ale pozwala także zachować prawidłową higienę zarostu. Zestaw można również stosować na etapie zapuszczania brody, ponieważ znajdujący się w składzie mentol zmniejsza uczucie swędzenia.

Wady

Produkty do pielęgnacji brody mają słabo wyczuwalny zapach, który nie pozostaje na zaroście. Już chwilę po nałożeniu preparatów ich aromat się ulatnia.

Podsumowanie

Aby cieszyć się ładną, zadbaną brodą, trzeba ją nie tylko nacierać balsamem, ale także odpowiednio czyścić szamponem By My Beard. Kosmetyki w zestawie mają wydajne opakowania i szczelne zamknięcia. Nie tylko pielęgnują, ale także chronią, dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu.

 

Zestaw do pielęgnacji brody

 

1. Poraso Kit Zestaw do Pielęgnacji Brody Wood & Spice

 

Aby broda była miękka i łatwo się rozczesywała, niezbędny jest zestaw do pielęgnacji Poraso Kit Wood & Spice. Składa się on z trzech produktów, które razem gwarantują skuteczne działanie. W zestawie znajduje się szampon do brody w buteleczce o pojemności 200 ml. Wygodny dozownik ułatwia nakładanie odpowiedniej ilości kosmetyku. Szampon ma lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza i łatwo spłukuje. Zmywa wszystkie zanieczyszczenia, koi podrażniony naskórek oraz zmiękcza włosy. 

Zestaw do pielęgnacji brody zawiera także balsam w opakowaniu o pojemności 100 ml. Zmiękcza on włosy i łagodzi podrażnienia na skórze. Ostatnim produktem w zestawie jest olejek w buteleczce o pojemności 30 ml. Wszystkie kosmetyki zapakowane są w estetycznej puszce z aluminium, którą można ponownie wykorzystać. Produkty mają ładny, intensywny zapach o drzewnym aromacie z nutką orientalnych przypraw.

Mężczyźni, którzy wybrali zestaw do pielęgnacji brody Poraso Kit, są z niego zadowoleni. Podoba im się przede wszystkim charakterystyczny drzewny zapach. Wszystkie produkty są skuteczne, zmiękczają włoski i ułatwiają rozczesywanie.  

 

 

 

 

Zestaw kosmetyków do brody

 

2. Dear Barber Zestaw Kosmetyków do Brody III

 

Codzienną stylizację wąsów i brody ułatwi zestaw kosmetyków Dear Barber III. Wszystkie produkty spakowane są w estetycznym opakowaniu, dlatego dobrze nadają się na prezent dla bliskiej osoby. W zestawie można znaleźć olejek do brody w buteleczce o pojemności 30 ml. Przede wszystkim nawilża on i odżywia włosy, a dodatkowo zmiękcza zarost. Olejek ma przyjemny, świeży zapach. W składzie znajduje się olej arganowy, migdałowy i kokosowy. Dodatkowo olejek pielęgnuje podrażnioną skórę twarzy, nawilża i redukuje zaczerwienienia.

Skuteczny zestaw kosmetyków do brody Dear Barber zawiera także balsam, który nadaje się do stylizacji zarostu. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 30 ml. Po wchłonięciu zmiękcza brodę i nadaje jej zdrowy wygląd. Dla łatwiejszej stylizacji w zestawie znajduje się także grzebień, który łatwo rozczesuje nawet splątany zarost.

Opinie o zestawach do brody Dear Barber, wystawione przez użytkowników, są pozytywne. Kosmetyki zmiękczają nawet bardzo twardy zarost i ułatwiają jego stylizację. Broda jest widocznie odżywiona, lśniąca i dobrze się układa.

 

 

 

 

Zestaw do brody By My Beard

 

3. By My Beard UK Szampon do Brody 300 ml + Odżywka 300 ml + Olejek

 

Szybka i skuteczna pielęgnacja brody w kilku krokach jest możliwa z zestawem By My Beard UK. Składa się on z szamponu do brody w opakowaniu o pojemności 300 ml, 300-mililitrowej butelki z odżywką oraz olejku w buteleczce 30 ml. Kosmetyki są delikatne dla skóry, nie podrażniają, ani nie uczulają. Szampon oczyszcza brodę, odświeża i zmiękcza włosy. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie antybakteryjne. Zestaw do brody By My Beard nie tylko pomaga w stylizacji, ale również dba o właściwą higienę zarostu.

Znajdująca się w zestawie odżywka do brody ma w składzie mentol, który odpowiada za zmniejszanie uczucia swędzenia podczas wzrostu włosków. Produkt zmiękcza nawet bardzo szorstki zarost i nawilża skórę twarzy. Ostatnim etapem pielęgnacji jest olejek, który szybko się wchłania i pozwala uzyskać miękką, przyjemną w dotyku brodę.

Użytkownicy uznali ten dobry i tani zestaw do brody za godny polecenia. Wszystkie zawarte w nim kosmetyki są delikatne dla skóry, a przy tym skutecznie radzą sobie z nawet bardzo twardym i szorstkim zarostem.

 

 

 

 

Zestaw do stylizacji brody

 

4. Zew for men Schludny Drwal Szczotka do Brody + Olejek do brody + Mydło do brody

 

Pielęgnacja brody jest niezbędna do zachowania ładnego wyglądu twarzy. Zarówno w początkowych etapach zapuszczania zarostu, jak i w stylizacji okazałej brody przyda się zestaw Zew for men „Schludny Drwal”. Składa się on z mydła, olejku i specjalnej szczotki. Kosmetyki wyprodukowano na bazie naturalnych składników, które nie podrażniają skóry twarzy. Mydło do brody pozwala oczyścić zarost z wszelkich zanieczyszczeń. Zawiera węgiel drzewny, który ma działanie antybakteryjne. Mydło nawilża brodę, zmiękcza ją i ułatwia rozczesywanie.

Olejek do brody nawilża zarost i chroni skórę. Jest łatwy w rozprowadzeniu, szybko się wchłania i ułatwia rozczesywanie. Olejek zmiękcza zarost i pobudza wzrost nowych włosów. Zestaw do stylizacji brody zawiera także niezbędną szczotkę z włosiem dzika. Nie tylko rozczesuje włosy, ale także zapobiega elektryzowaniu się ich i usuwa z zarostu zanieczyszczenia.

Osoby, które stosowały kosmetyki i szczotkę Zew for men, podkreślają, że jest to dobry zestaw do brody. Produkty mają ładny zapach, zmiękczają zarost i ułatwiają jego stylizację. Zestaw pozwala zachować świeżą i ładną brodę.  

 

 

 

 

Zestaw prezentowy do brody

 

5. Pan Drwal Limitowany Zestaw Prezentowy Winter Gift Box

 

Warto obdarować bliską osobę, która nosi brodę, limitowanym zestawem prezentowym Pan Drwal Winter Gift Box. Wszystkie produkty są ładnie zapakowane, dlatego nie trzeba przejmować się dodatkowym oklejaniem pudełka. W zestawie znajduje się żel do mycia ciała w butelce 300 g oraz balsam do brody w 50-gramowym opakowaniu. Kosmetyki mają intensywny, korzenny zapach, kojarzący się z zimową aurą. Cały zestaw dobrze sprawdza się na okres chłodów, ponieważ rozgrzewa i chroni ciało przed mrozem i wiatrem.

Zestaw prezentowy do brody z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Balsam dobrze sprawdza się do stylizacji zarostu. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy i ma mocny zapach. Dodatkowo zabezpiecza skórę twarzy przed zimnem, redukuje zaczerwienienia i przede wszystkim nie uczula. Kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów i olejów silikonowych.

Komentarze na temat zestawu prezentowego Pan Drwal wystawione przez konsumentów, są pozytywne. Mężczyznom podoba się intensywny zapach kosmetyków oraz łatwość rozprowadzania balsamu. Stylizacja brody jest łatwa i zajmuje tylko kilka chwil.  

 

 

 

 

Zestaw do golenia brody

 

6. The Bluebeards Revenge Zestaw Maszynka do Golenia Cutlass i Krem do Golenia

 

Brodę trzeba nie tylko pielęgnować, ale także przycinać, a czasem podgolić. Przyda się do tego zestaw The Bluebeards Revenge. Składa się on z maszynki do golenia Cutlass oraz kremu. Zestaw nadaje się również na prezent dla najbliższej osoby. Krem do golenia dobrze się spienia, co ułatwia usuwanie zarostu. Kosmetyk przede wszystkim nawilża skórę twarzy i chroni przed podrażnieniami. Zestaw do golenia brody sprawdza się przy każdym zaroście, gęstym i długim oraz krótkim, kilkudniowym.

W zestawie znajduje się także maszynka do golenia wykonana z polerowanego metalu. Ma trzyczęściowy system wymiennych żyletek. Maszynka ma wygodną, tłoczoną rączkę, którą można pewnie i stabilnie uchwycić nawet wilgotną dłonią. Pozwala to uniknąć zacięć podczas golenia, co potwierdził test zestawów do brody z The Bluebeards Revenge.

Opinie użytkowników o kremie i maszynce do golenia The Bluebeards Revenge są pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z jakości ostrzy żyletek oraz łatwości, z jaką rozprowadza się balsam. Zestaw sprawdzi się dla każdej osoby noszącej zarost.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — Jaki zestaw do brody kupić?

 

Każdy, kto zapuszcza brodę, wie, że zarost łatwo się plącze, robi się sztywny i twardy. Ponadto zbiera się w nim kurz i zanieczyszczenia. Dlatego o swoją brodę trzeba regularnie dbać, nie tylko ją strzyc, ale także myć, nawilżać i pielęgnować specjalnymi preparatami. W sklepach można znaleźć wiele różnych produktów, ale który z nich jest najlepszy? W tym przewodniku odpowiemy na pytanie, jaki zestaw do brody wybrać?

Co powinno znaleźć się w zestawie?

Wybierając zestaw do brody, niezależnie, czy dla siebie, czy dla bliskiej osoby, trzeba zwrócić uwagę, co on zawiera. W gotowych ofertach mogą bowiem znaleźć się różne produkty, przeznaczone do innych celów. Można znaleźć zestaw olejków do brody, zestaw grzebieni lub mieszanych produktów do pielęgnacji i stylizacji. Co zatem powinno znaleźć się w łazience każdego posiadacza brody?

• Szampon lub mydło do brody — to jeden z najważniejszych elementów w codziennej pielęgnacji zarostu. Szampony i mydła przede wszystkim oczyszczają brodę z zanieczyszczeń. Większość produktów ma dodatkowe działanie antybakteryjne. Warto pamiętać, że skóra i włosy na twarzy różnią się od tych na głowie. Dlatego do mycia brody nie powinno się używać szamponów do mycia włosów, a produktów specjalnie przeznaczonych do zarostu. Dzięki temu uda się uniknąć podrażnienia skóry i zaczerwienienia. Najlepszy zestaw do brody to taki, który dba nie tylko o zarost, ale również o naskórek na twarzy.

• Olejek do brody — w większości zestawów do zarostu znajdują się także olejki. Ich celem jest nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie brody, ale także pielęgnacja znajdującej się pod nią skóry. Warto zwracać uwagę, wybierając zestaw, czy w składzie olejku znajdują się naturalne oleje o odpowiednim działaniu. Stosowanie kosmetyku sprawi, że nawet bardzo szorstka broda zmięknie, stanie się miła w dotyku i przede wszystkim będzie łatwiejsza w rozczesywaniu.

• Balsam do brody — kolejnym kosmetykiem, który można znaleźć w większości zestawów do brody, jest balsam. Służy on przede wszystkim do stylizacji zarostu. Balsamy mają często działanie pielęgnujące, oprócz wygładzenia zapewniają nawilżenie i zmiękczenie. Kosmetyki mogą mieć jedną z trzech konsystencji: Płynną, kremową lub woskową.

 

Rozczesywanie brody

Oprócz kosmetyków do pielęgnacji w zestawach do brody często znajdują się szczotki lub grzebienie. Pozwalają one rozczesać splątany zarost i nadać mu ładny wygląd. Czesanie to jednak nie tylko zabieg stylistyczny, ale także pozwalający zachować odpowiednią higienę brody. Szczotka lub grzebień umożliwiają pozbycie się z włosów martwego naskórka i zanieczyszczeń. Jak wybrać odpowiednie akcesoria? Co będzie lepsze, szczotka czy grzebień? Odpowiedź na te pytania jest trudna. Tak naprawdę w codziennej pielęgnacji przydają się oba te przedmioty. Grzebień lepiej rozczesuje splątany zarost i pomaga wetrzeć w brodę kosmetyki. Szczotka sprawdza się do wyczesywania zanieczyszczeń i nadawania włosom miękkości.

 

Strzyżenie brody

Odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy zestaw do brody, jest trudna. Każdy, kto posiada większy zarost, ma inne potrzeby i wymagania. Dlatego dobry zestaw powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Większość osób jednak nie tylko pielęgnuje, ale także podcina i goli swoje brody. Wtedy przyda się z pewnością zestaw do strzyżenia brody.  Mogą się w nim znaleźć tradycyjne nożyczki, które pozwalają nadać włosom pożądany kształt. Do zestawu może być dołączony także trymer umożliwiający podcięcie zarostu lub degażówki, specjalne nożyczki do przerzedzania brody.

Zestawy do brody w dobrych cenach

Koszt zakupu zestawu do brody zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na cenę ma ilość i rodzaj znajdujących się w środku produktów. Najtańsze zestawy do brody można kupić już za ok. 30 zł. Droższe produkty mogą przekraczać 100 zł. Warto jednak odpowiednio dbać o swoją brodę, aby cieszyć się miękkim i ładnym zarostem oraz zdrową skórą na twarzy.  

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Golarka do brody – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli rozważasz zakup golarki do brody, jesteś w odpowiednim miejscu. Poniżej znajdziesz ranking, w którym opisujemy kilka modeli, najczęściej wybieranych przez konsumentów. Najwięcej pozytywnych opinii opublikowano na temat rotacyjnego urządzenia Philips Series 5000 S5587/10 z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. To model z ostrzami SteelPrecision, które pozwalają na precyzyjne golenie, głowica dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. W komplecie znajduje się trymer umożliwiający przycięcie wąsów, a także bokobrodów. Dużą popularnością cieszy się też sprzęt Braun Series 7 70-S7200cc zasilany akumulatorowo. Pozwala on na golenie zarówno na sucho, jak i na mokro, w dodatku łatwo się go czyści. To golarka z głowicą obracającą się o 360 stopni.

6 najlepszych golarek do brody. Opinie w 2023 roku

 

Golarka do brody to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny dbającego o swój wygląd. Niemniej jednak wybór właściwego sprzętu może być trudny, także ze względu na to, że na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Postanowiliśmy to nieco ułatwić, sprawdzając, jakie urządzenia są obecnie najczęściej kupowane. W ten sposób powstał poniższy ranking golarek do brody.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Golarka Philips S5587/100 posiada najnowszą technologię ComfortCut, która zapewnia gładkie i bezbolesne golenie. Obracająca się głowica z 5 ostrzami jest wyposażona w specjalną wkładkę foliową, która wyrównuje siłę nacisku na twarz, aby zapewnić delikatne i skuteczne golenie. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w system AquaTech, który umożliwia golenie na sucho lub mokro, a także w wyjmowaną baterię, która umożliwia łatwe ładowanie.

Wady

Dla wielu użytkowników nie jest to sprzęt użyteczny, ponieważ nie można nim modelować brody, ani wąsów. Ponadto panowie wskazują na fakt zacinania się sprzętu podczas golenia i niedokładnego przycinania włosków w okolicy baczków.

Podsumowanie

Golarka Philips S5587/100 to doskonały produkt o ergonomicznym designie i dużej wytrzymałości. Łatwa w użyciu cieniutka głowica i podwójne ostrze zapewniają delikatną stylizację. Jego antybakteryjna powłoka zapobiega namnażaniu zarazków i zapewnia higieniczne użytkowanie. Ten produkt jest idealny dla kobiet i mężczyzn, którzy szukają najwyższej jakości golarki.

Drugi wybór

Zalety

Model nadaje się zarówno do golenia, jak i przycinania oraz modelowania zarostu. Nie wymaga on podłączenia do prądu, gdyż jest zasilany baterią AA. Sprzęt pewnie leży w dłoni (ma obudowę typu soft touch) i nie generuje dużego hałasu.

Wady

Konsumenci przyznają, że brakuje im wskaźnika poziomu naładowania baterii. Przez to czasami mają wątpliwości, kiedy należy wymienić ogniwo na nowe.

Podsumowanie

Golarka nadaje się zarówno do przycinania brody, jak i włosów. Jest ona łatwa w obsłudze i wodoodporna. W komplecie znajdują się nasadki umożliwiające przycięcie zarostu na określoną długość. To model 2w1, który pełni też funkcję trymera.

Rozważ też

Zalety

Golarka jest wyposażona w głowicę, która dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a tym samym umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. Sprzęt ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, dlatego może pracować w trybie bezprzewodowym. Co więcej, możliwe jest jego umycie pod bieżącą wodą.

Wady

Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kilkudniowego zarostu, wówczas przycina włoski tuż przy skórze. Jednak na zgolenie dłuższej brody trzeba poświęcić więcej czasu.

Podsumowanie

Sprzęt jest wyposażony w trymer, dlatego można wykorzystywać do go podcinania bokobrodów i wąsów. Po naładowaniu akumulatora urządzenie działa w trybie bezprzewodowym do 40 minut, przekłada się to na ok. 13 cykli golenia.

 

Golarka do brody Philips

 

1. Golarka Męska Philips Series 5000 S5587/10

 

Golarka męska Philips Series 5000 S5587/10 to wyjątkowo zaawansowany produkt, który zapewnia doskonały poziom komfortu i precyzji. Wyposażona jest w technologiczną głowicę ComfortGlide, która umożliwia golenie bez podrażnień skóry. Golarka do brody Philips posiada także 12 ustawień prędkości pozwalających dostosować poziom wygody do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ponadto, golarka Philips Series 5000 S5587/10 jest również wyposażona w trzy elementy QuickGrip, które umożliwiają precyzyjne golenie w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, zaopatrzona jest, podobnie jak inne najlepsze golarki do brody, w system SmartClean, który automatycznie pielęgnuje golarkę, a także w akumulator litowy, który wystarcza na 50 minut golenia, z możliwością 5-minutowego szybkiego naładowania. W skrócie, golarka męska Philips Series 5000 S5587/10 dostarcza najwyższego poziomu komfortu, precyzji i wygody podczas golenia.

Golarka Philips S5587/10 oferuje wybór komfortowego golenia na sucho lub golenia na mokro – z użyciem żelu lub pianki również pod prysznicem.

 

Zalety

Wysoka wydajność przy każdym pociągnięciu: Ostrza SteelPrecision ruszają się do 90 tys. razy na minutę, tnąc więcej włosów przy każdym pociągnięciu.

Bezproblemowe przycinanie brody: Inteligentny czujnik zarostu odczytuje grubość włosów 125 razy na sekundę i automatycznie dostosowuje moc cięcia, aby zapewnić bezproblemowe i łagodne golenie.

Elastyczne głowice dopasowują się do kształtu twarzy: W pełni elastyczne głowice obracają się o 360°, aby podążać za konturem twarzy. Optymalny kontakt ze skórą zapewnia dokładne i wygodne golenie.

Trymer zintegrowany z uchwytem: Dopełnij swój wygląd, używając wysuwanego, precyzyjnego trymera. Jest on zintegrowany z korpusem golarki, dzięki czemu z łatwością przytniesz wąsy lub baki.

Wyświetlacz LED z ikonami: Intuicyjny wyświetlacz LED z ikonami pokazuje istotne informacje, zapewniając najwygodniejsze golenie. 

 

Wady

Profilowanie brody i wąsów: Ta maszynka do golenia brody jest za mało precyzyjny  do profilowania brody i wąsów, dla wielu ich posiadaczy z tego powodu golarka nie jest urządzeniem wszechstronnym. 

 

 

 

 

Golarka do brody Braun

 

2. Golarka męska Braun Series 7 70-S7200cc

 

Dużą popularnością cieszy się foliowa golarka do brody Braun Series 7 70-S7200cc, która jest zasilana akumulatorowo. Po naładowaniu działa ona do 50 minut, co przekłada się na kilkanaście cykli golenia. Sprzęt został wyposażony w głowicę obracającą się o 360 stopni, która umożliwia precyzyjne przycięcie włosków nawet w trudno dostępnych miejscach.

Do zestawu dołączono trymer służący do stylizacji wąsów oraz bokobrodów, bazę do ładowania i etui. Ta maszynka do golenia brody może być używana zarówno na sucho, jak i na mokro, jest w 100% wodoodporna. Wykorzystuje ona technologię AutoSense SmartCare Center System odpowiadającą za automatyczne czyszczenie i ładowanie.

Jak pokazał test golarek do brody, mężczyźni są zadowoleni z zakupu modelu marki Braun. Twierdzą oni, że urządzenie jest poręczne, łatwe w obsłudze, a do tego precyzyjne. Ponadto dobrze dopasowuje się ono do kształtu twarzy.

Golarka męska do brody Braun Series 7 70-S7200cc zapewnia wysokiej jakości golenie dzięki swojej głowicy poruszającej się w zakresie 360°, która pomaga dotrzeć do trudno dostępnych obszarów. 

 

Zalety

Wysoce zaawansowana technologia: Golarka męska Braun Series 7 70-S7200cc posiada wysoce zaawansowaną technologię AutoSense, która analizuje zarost i dostosowuje moc do jego gęstości. Umożliwia to golenie nawet gęstej brody. 

Wydajna bateria Li-Ion: Sprzęt jest wyposażony w baterię Li-Ion, która pozwala na ciągłą pracę do 3 tygodni. 5-minutowe szybkie ładowanie pozwala na jedno golenie. 

100% wodoodporność: Braun Series 7 70-S7200cc to w 100% wodoodporne urządzenie, co pozwala na golenie na mokro i na sucho. 

Trymer precyzyjny w zestawie: Ta dobra golarka do brody zawiera trymer precyzyjny, który pomaga przycinać wąsy i baki. 

Wygoda i komfort: System ActiveLift wraz z technologią optyczną pozwala na golenie najdłuższych i najkrótszych włosów, dając komfort i wygodę użytkowania.

 

Wady

Hałaśliwa praca: Dla niejednego użytkownika model ten pracuje zbyt głośno, a trymer trzeba specjalnie osadzać do użycia, bo jest on niezależną nakładką co jest mało wygodnym rozwiązaniem. 

 

 

 

 

Golarka do brody i włosów

 

3. Trymer do włosów, maszynka golarka Profi Care PC-BHT 3074

 

Profi Care PC-BHT 3074 to golarka do włosów i brody, która nadaje się do przycinania, golenia, a także modelowania. Nie podrażnia skóry, a ponadto może być używana na sucho, jak i na mokro. Urządzenie jest modelem 2w1, sprawdza się też jako trymer.

Do sprzętu dołączono cztery nasadki, przycinające zarost na długość: 1, 2, 4 i 6 mm. Ta maszynka do golenia brody jest zasilana baterią AA, którą w przypadku rozładowania wystarczy wymienić na nową. Ma ona wodoodporną obudowę (klasa IPX5).

Czym wyróżnia się ta dobra i tania golarka do brody? Z recenzji kupujących wynika, że jej obsługa nie jest skomplikowana. W dodatku urządzenie jest poręczne i nie wyślizguje się z dłoni, ma obudowę typu soft touch. To bardzo praktyczna maszynka do strzyżenia brody i włosów.

Profi Care PC-BHT 3074 delikatnie usuwa włosy bez podrażnienia skóry, nawet na wrażliwych częściach ciała. 

 

Zalety

Wielofunkcyjny trymer: Ten wielofunkcyjny trymer do włosów na twarz i ciało sprawia, że przycinanie, modelowanie i golenie zarostu o każdej długości są łatwe i wygodne. Trymer 2w1 może służyć zarówno do przycinania, stylizacji, jak i golenia oraz usuwania włosów z nosa i uszu.

Trzy możliwości cięcia brody: Profi Care PC-BHT 3074 oferuje trzy możliwości cięcia brody: golenie, przycinanie i modelowanie.

4 nasadki do zarostu: Produkt ma 4 nasadki do zarostu o różnej długości: 1 mm, 2 mm, 4 mm i 6 mm. 

Na mokro i na sucho: Profi Care PC-BHT 3074 może być stosowany zarówno na mokro, jak i na sucho, dzięki czemu można go używać w dowolnym miejscu i czasie.

Odłączane głowice: Odłączane głowice ułatwiają czyszczenie produktu.

 

Wady

Zasilanie: Urządzenie jest zasilane 1 baterią 1,5 V, niestety producent nie dołączył jej do zestawu, co rozczarowuje użytkowników nieprzygotowanych na taką okoliczność. 

 

 

 

 

Maszynka do golenia brody elektryczna

 

4. Golarka męska głowicowa Philips Seria 1000 S1232/41

 

Głowicowa golarka Philips Seria 1000 S1232/41 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie i po naładowaniu gwarantuje do 40 minut bezprzewodowej pracy. Wyposażono ją w ostrza PowerCut, które zapewniają dokładne i przede wszystkim wygodne golenie. Sprzęt ma dodatkowo wysuwany trymer do bokobrodów i wąsów.

Antypoślizgowa rączka sprawia, że urządzenie można pewnie chwycić. 3-częściowa głowica odchyla się w 4 kierunkach, a tym samym dopasowuje do kształtu twarzy. Ponieważ maszynka ma wskaźnik naładowania baterii, nie trzeba zastanawiać się, kiedy należy podłączyć ją do ładowarki.

Konsumenci przekonują, że to dobra golarka do brody, gdyż jest mało hałaśliwa i umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. W sytuacji, gdy akumulator się rozładuje, można dokończyć golenie, podłączając sprzęt do prądu, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Ergonomiczna konstrukcja Philips Seria 1000 S1232/41 ułatwiająca trzymanie golarki umożliwia wygodną obsługę urządzenia podczas golenia.

 

Zalety

Dokładne i bezproblemowe golenie: Ostrza PowerCut zostały stworzone z myślą o niezmiennie dokładnym goleniu, a samoostrzące się ostrza zapewniają doskonałe efekty.

Głowice 4D Flex dopasowujące się do kształtu twarzy: Głowice, które odchylają się i poruszają w 4 kierunkach, zapewniają wygodne i dokładne golenie, zapewniając łagodny kontakt ze skórą bez dużego nacisku.

Otwieranie jednym dotknięciem ułatwia czyszczenie: Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby otworzyć głowicę golącą, którą następnie można opłukać wodą. Golarkę o wodoodpornej konstrukcji IPX7 można łatwo myć pod bieżącą wodą.

27 samoostrzących się ostrzy: 27 samoostrzących się, precyzyjnie zaprojektowanych ostrzy pozwala za każdym razem uzyskać niezmiennie dokładne efekty golenia.

Wskaźnik naładowania akumulatora: Intuicyjny wskaźnik umożliwia sprawdzenie, czy akumulator golarki jest bliski rozładowania, rozładowany lub w pełni naładowany.

 

Wady

Długie ładowanie, krótka eksploatacja: 8-godzinne ładowanie wystarcza na 40 minut golenia na zasilaniu akumulatorowym, wiele golarek z tego segmentu ładuje się nawet w 1 godzinę i oferują podobny czas eksploatacji.

 

 

 

 

Babyliss golarka do brody

 

5. Maszynka trymer włosy broda Babyliss E837E 10w1

 

Golarka do brody Babyliss E837E 10w1 to bardzo praktyczny model. Można wykorzystać go do stylizacji konturów zarostu, przycinania włosków w nosie i uszach, a także na ciele. Sprzęt ma precyzyjne, 7 mm ostrze, 2 nasadki grzebieniowe (2 – 14 mm oraz 3 – 15 mm), jak również nasadkę precyzyjną 0,5 – 3 mm.

Maszynka ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Ostrza można myć pod bieżącą wodą, a to ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Sprzęt może być używany na sucho i na mokro, zależnie od własnych potrzeb.

Jakie są zalety przedstawionego modelu? Kupujący chwalą go za możliwość przycinania nie tylko brody, ale i włosów, a także za automatyczne smarowanie ostrza. Ponadto w komplecie znajduje się praktyczna podstawka pozwalająca na wygodne przechowywanie urządzenia.

Golarka z regulacją długości zarostu to jedno urządzenie dla wielu zastosowań: Zestaw multi-10 klasyczny 10 w 1 pozwoli Ci przyciąć, wyciąć, zgolić włosy, brodę i wąsy w zależności od Twoich potrzeb.

 

Zalety

Ostrza 3D elektrochemicznie zaostrzone: Ostrza 32 mm są elektrochemicznie zaostrzone, dzięki czemu uzyskasz niezwykle trwałe efekty.

Innowacyjne ruchome ostrze: Ruchome ostrze CMS wykonane ze stali nierdzewnej, chromu i molibdenu ułatwiają precyzyjne przycinanie i formowanie.

Automatyczne smarowanie ostrza: Automatyczne smarowanie ostrza 7 mm pozwoli Ci osiągnąć idealny kształt brody.

Różnorodność nasadek: Sprzęt posiada 2 nasadki grzebieniowe (2-14 mm i 3-15 mm) do włosów i brody oraz nasadkę precyzyjną z 6 ustawieniami (od 0,5 do 3mm).

Specjalne głowice do ciała i twarzy: Urządzenie zawiera specjalną, dwustronną głowicę golącą do ciała (+1 nasadka grzebieniowa) 18 mm oraz specjalną głowicę golącą do zarostu twarzy.

 

Wady

Końcówki i dokładność: Użytkownicy narzekają, że dołączone końcówki są słabej jakości i szybko pękają. Dodatkowo samo strzyżenie nie jest dokładne i trzeba je powtarzać dla zadowalającego efektu. 

 

 

 

 

Remington golarka do brody

 

6. Golarka rotacyjna Remington Ultimate R9 XR1570

 

Rotacyjna golarka do brody Remington Ultimate R9 XR1570 jest zasilana akumulatorowo, po naładowaniu działa do 60 minut. Umożliwia ona golenie nie tylko na sucho, ale również na mokro. Sprzęt ma głowicę z trzema pierścieniami, które zapobiegają podrażnieniu skóry.

Cechą wyróżniającą golarkę jest system antybakteryjny. Zapewnia on ochronę przed bakteriami i sprawia, że golenie staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza podczas przycinania włosków tuż przy skórze. Urządzenie ma też wysuwany trymer do stylizacji wąsów i bokobrodów.

Przeanalizowane opinie o golarkach do brody Remington pokazały, że opisany model jest jednym z najczęściej wybieranych wśród urządzeń wspomnianego producenta. Konsumenci doceniają go za wskaźnik naładowania akumulatora, elegancki design, a także funkcję szybkiego, 5-minutowego ładowania. Za dodatkowy atut sprzętu uznaje się dobre dopasowanie głowicy do kształtu twarzy, zwłaszcza na linii szczęki, co ułatwia zachowanie precyzji.

Golarka Ultimate Series R9 zapewnia przede wszystkim komfort golenia. Dzięki głowicom ComfortSpin, które obracają się w celu delikatniejszego golenia, skóra jest gładka jak nigdy wcześniej. 

 

Zalety

Dokładne przycinanie: Ostrza LiftLogic zapewniają lepszą wydajność przycinania. Pierwsze ostrze unosi i pociąga włoski, na co pojawia się drugie ostrze i przycina je bliżej mieszka włosowego, co skutkuje znacznie gładszym goleniem. 

Elegancki kolor: Golarka Ultimate Series R9 prezentuje się doskonale w eleganckich kolorach czerni, chromu i z charakterystycznym wykończeniem Remington. 

Długi czas pracy na akumulatorach: Ultimate Series R9 posiada długi czas pracy na akumulatorach od 30 do 60 minut. 

Szybkie ładowanie: Sprzęt ma funkcję szybkiego ładowania, która pozwala naładować akumulator w czasie od 90 do 180 minut. 

Trymer: Golarkę wyposażono w trymer, który jest idealny do precyzyjnego golenia mniejszych obszarów, takich jak baczki, broda i kontury. 

 

Wady

Timer: Wielu panów skarży się, że timer urządzenia pokazuje kompletnie nieprawdziwe dane dotyczące czasu pracy jaki pozostał od ostatniego ładowania urządzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę do brody kupić?

 

Jaka jest najlepsza golarka do brody? Co trzeba uwzględnić, kupując tego typu sprzęt, aby później nie żałować zakupu? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sprawdź informacje umieszczone w naszym krótkim poradniku.

Rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje golarek do brody: Głowicowe, inaczej rotacyjne, a także foliowe. Zarówno urządzenia należące do pierwszej, jak również do drugiej grupy mają istotne zalety i wady, a ich znajomość może ułatwić dokonanie wyboru. Sprzęty głowicowe mają głowice zbudowane z noży i osłonek, które tworzą pierścienie. Zwykle poruszają się one w różnych kierunkach, zapewniając tym samym dobre dopasowanie do kształtu twarzy. To dobry wybór dla mężczyzn mających gęsty i twardy zarost oraz tych, dla których problemem jest zapanowanie nad niesfornymi włoskami. Jednak używanie modelu rotacyjnego czasami bywa kłopotliwe, ponieważ podczas golenia trzeba wykonywać okrężne ruchy. Urządzenia foliowe są wyposażone w folię tnącą wykonaną z metalu. Znajdują się w niej otwory, to przez nie w czasie golenia przedostają się włoski, które następnie są przycinane. Ze względu na taki sposób działania golarki foliowe poleca się mężczyznom mającym wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień. Naskórek nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami, poza tym głowica porusza się w jednym kierunku, a to zmniejsza tarcie. Jednak trzeba pamiętać, że foliowe sprzęty sprawdzają się głównie w przypadku miękkiego i krótkiego zarostu.

 

Zasilanie

Podczas podejmowania decyzji, jaką golarkę do brody wybrać, musimy uwzględnić sposób zasilania. Na rynku dostępne są sprzęty sieciowe, akumulatorowe, a także akumulatorowo-sieciowe. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który model okaże się właściwym wyborem, ponieważ istotną rolę w tej kwestii odgrywają indywidualne preferencje. Największą moc mają golarki zasilane sieciowo, ale ze względu na konieczność podłączenia do gniazdka nie można ich używać w trybie na mokro. Pozwalają na to modele z zasilaniem akumulatorowym i akumulatorowo-sieciowym. Wiele osób uznaje je za wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu. Niemniej jednak musimy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora (ewentualnie o wymianie baterii). Warto sprawdzić, ile to trwa, aby później nie okazało się, że maszynka musi być podłączona do ładowarki przez cały dzień lub noc. Przeważnie całkowite naładowanie akumulatora zajmuje 1 – 8 godzin. Czasami golarki akumulatorowe i akumulatorowo-sieciowe mają dodatkowo funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy podłączyć taki sprzęt do ładowarki na 5 minut, aby móc dokończyć stylizację zarostu.

 

Sposób działania

Jak już zostało wspomniane, niektóre urządzenia umożliwiają tylko pracę na sucho. Nie zawsze jest to w pełni komfortowe rozwiązanie, w szczególności dla mężczyzn mających wrażliwą skórę. Jeżeli golenie na sucho wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem, należy poszukać sprzętu przystosowanego także do użytku na mokro. Wtedy pozbywanie się czy przycinanie zarostu będzie łatwiejsze i nie wywoła podrażnienia skóry.

 

Wygoda użycia

Bardzo często słyszy się, że najlepsza golarka do brody jest komfortowa w użyciu. Dzięki temu dbanie o zarost staje się łatwiejsze, a do tego przyjemniejsze. Aby rzeczywiście użytkowanie maszynki było wygodne, należy przede wszystkim sprawdzić, czy można ją pewnie chwycić. Sprzęt nie powinien wyślizgiwać się z dłoni, bo wtedy trudno nam będzie zachować precyzję. Istnieje też ryzyko, że niespodziewanie wypadnie on na podłogę i ulegnie awarii. Dobra golarka do brody nie powinna też generować dużego hałasu, wydawane przez nią dźwięki szybko mogą stać się uciążliwe. Jeśli zdecydujemy się na model z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym lub akumulatorowym, upewnijmy się, że został wyposażony we wskaźnik naładowania baterii. Wtedy nie będziemy musieli się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki.

Udogodnienia

Niektóre golarki nadają się nie tylko do przycinania brody, ale także stylizacji wąsów oraz bokobrodów. Będzie to możliwe, jeżeli kupimy sprzęt wyposażony w trymer. Co więcej, są modele mające w zestawie specjalne nasadki pozwalające na przycięcie włosów na określoną długość. Warto pamiętać, że każdorazowo po użyciu golarkę należy wyczyścić. Nie powinno to być trudne, jeśli znajdziemy urządzenie przystosowane do mycia pod bieżącą wodą (ponadto w komplecie zazwyczaj znajduje się specjalna szczoteczka do wymiatania włosków z ostrzy). Często podróżującym osobom polecamy golarki mające w zestawie etui. Bardzo przydatna w ich przypadku może okazać się również specjalna blokada, uniemożliwiająca włączenie sprzętu podczas transportu (co mogłoby przyczynić się do rozładowania akumulatora).

 

Golarki do brody w dobrych cenach

Są osoby, które obawiają się, że zakup solidnej i komfortowej w użyciu golarki okaże się bardzo dużym wydatkiem. Nie zawsze musi tak być, ale trzeba też pamiętać, że cena tego typu urządzeń zależy od kilku czynników, m.in. producenta, zasilania czy sposobu działania. Standardowo za golarkę do brody zapłacimy 100 – 500 zł, choć w ofercie niektórych marek są modele kosztujące nawet 50 – 80 zł. W sklepach znajdziemy również znacznie droższe urządzenia, których cena przekracza 1000 zł. To golarki renomowanych marek, z bardzo wydajnym akumulatorem i nowoczesnymi systemami odpowiadającymi np. za automatyczne czyszczenie głowicy.

 

 

FAQ

 

P1: Golarka do brody – jak działa?

Sposób działania golarki do brody zależy od jej budowy. Najbardziej popularne są modele głowicowe (inaczej rotacyjne), wyposażone w dwa, trzy lub cztery pierścienie z nożykami i osłonami oddzielającymi je od skóry. Dobrze dopasowują się one do kształtu twarzy i pozwalają na precyzyjne przycięcie włosków, nawet jeśli rosną one w różnych kierunkach. Są też urządzenia foliowe, mające specjalną folię z otworami umieszczonymi pod wieloma kątami. Razem z nożykami wyłapuje ona włosy i przycina je na określoną długość, zwykle bardzo blisko skóry. Mężczyznom chcącym przycinać zarost w taki sposób, aby prezentował się oryginalnie, zazwyczaj polecana jest golarka głowicowa.

P2: Jaka golarka do długiej brody?

Mężczyznom z długą brodą, którym zależy jedynie na delikatnym przycinaniu włosków, polecane są maszynki z trymerem. Umożliwiają one precyzyjną stylizację zarostu i skrócenie go na określoną długość. Jeśli sprzęt ma służyć do całkowitego zgolenia brody, wówczas wybór uzależniony jest od jej gęstości oraz rodzaju cery. W przypadku skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia dobrze sprawdza się maszynka foliowa, w szczególności taka, która może być używana na mokro. Jeżeli zarost jest gęsty i twardy, prawdopodobnie lepszym wyborem okaże się urządzenie rotacyjne. Ułatwia ono zapanowanie nad włoskami rosnącymi w różnych kierunkach. Warto pamiętać, że maszynka głowicowa przeważnie nie przycina zarostu tak blisko skóry, jak robi to model foliowy.