Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Maszynka do brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Który trymer do brody jest najchętniej kupowany przez mężczyzn i cieszy się obecnie największą popularnością? Przeprowadzona przez nas analiza komentarzy konsumentów pokazała, że jest to model Philips OneBlade QP2520/20. Sprzęt umożliwia precyzyjne przycinanie, golenie i modelowanie zarostu, niezależnie od długości. Urządzenie dopasowuje się do kształtu twarzy i jest poręczne, co zapewnia komfort użytkowania. Produkt jest zasilany akumulatorem, który gwarantuje do 45 minut pracy (czas ładowania baterii wynosi 8 godzin). Trymer ma w zestawie trzy wymienne nasadki pozwalające na przycięcie zarostu na długość 1 mm, 3 mm i 5 mm. Co ważne, to model wodoodporny, który pozwala na golenie na sucho lub na mokro, także przy użyciu pianki. Na drugim miejscu jest trymer Philips Multigroom Series 5000 9w1, z 9 różnymi nasadkami w zestawie (w tym do przycinania włosków w nosie). Sprzęt ten również jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu baterii może on pracować przez 80 minut bez przerwy. Ważne jest to, że urządzenie jest przystosowane do mycia pod bieżącą wodą oraz używania pod prysznicem.

5 najlepszych trymerów do brody. Opinie w 2023 roku

 

Zastanawiasz się jaki trymer do brody wybrać? Nie jest to łatwy wybór zważywszy na fakt, że sklepy oferują szeroką gamę tych urządzeń. Jeśli nie chcesz by Twoje pieniądze zostały wyrzucone w błoto, polecamy lekturę naszego artykułu, który opisuje najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie pozwala na przycinanie zarostu na mokro i sucho. Trymer świetnie dopasowuje się do kształtu twarzy, co umożliwia komfortowe golenie. Poza tym produkt ma wbudowany wydajny akumulator, który działa do 45 minut bez przerwy.

Wady

Czas ładowania sprzętu to 8 godzin. Jeśli więc nie zdążymy idealnie wymodelować zarostu przed rozładowaniem akumulatora, nie będziemy mogli zbyt szybko dokończyć tej czynności.

Podsumowanie

Trymer dobrze leży w dłoni i jest lekki. W komplecie są trzy wymienne nasadki pozwalające na całkowite zgolenie lub jedynie delikatne przycięcie brody. Urządzenie ma nożyk poruszający się do 200 razy na sekundę. Gładka powłoka ostrzy skutecznie zapobiega skaleczeniom i podrażnieniu skóry twarzy.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, można go używać także poza domem. W pełni naładowana bateria zapewnia do 80 minut ciągłej pracy. Trymer można myć pod bieżącą wodą oraz używać go pod prysznicem.

Wady

Do kompletu dołączono etui, w którym możemy przechowywać urządzenie. Jednak część Panów twierdzi, że jest ono mało poręczne i zacina się przy otwieraniu.

Podsumowanie

Model wykorzystuje technologię DualCut, za sprawą której zapewnia bardziej precyzyjne golenie. Trymer jest poręczny i nie wyślizguje się z dłoni, rączkę pokryto specjalną gumą. Co więcej, sprzęt ma w zestawie kilka wymiennych końcówek: 3 do włosów, 2 do zarostu, do modelowania, regulowaną do brody oraz do przycinania włosków w nosie.

Rozważ też

Zalety

Trymer umożliwia precyzyjne przycięcie zarostu na wybranej długości (od 1 mm do 22 mm). Sprzęt ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie, a czas pracy naładowanej baterii wynosi 40 minut. Co ważne, sprzęt można myć pod wodą.

Wady

Jak twierdzą niektórzy konsumenci, urządzenie nie pracuje zbyt cicho, co może zmniejszać komfort użytkowania. Ponadto dołączona do zestawu kosmetyczka nie jest trwała i szybko pojawiają się na niej ślady użytkowania, np. nieestetyczne przetarcia.

Podsumowanie

Produkt ma pokryty gumą uchwyt, który nie wyślizguje się z dłoni. Urządzenie wyposażono w solidne, stalowe ostrza, które wykazują odporność na rdzę. Sprzęt ma praktyczną funkcję szybkiego ładowania umożliwiającą dokończenie golenia po krótkim ładowaniu akumulatora.

 

1. Philips OneBlade QP2520/20 golarka do brody

 

Urządzenie Philips OneBlade QP2520/20 pozwala na wygodne i precyzyjne przycinanie zarostu. Jest to możliwe za sprawą trzech dołączonych do zestawu nasadek o różnych długościach strzyżenia (1 mm, 3 mm i 5 mm). Trymer wyposażono w dwustronne ostrze pozwalające na modelowanie brody i nadawanie jej odpowiedniego kształtu.

Sprzęt zapewnia komfortowe golenie, ponieważ idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Produkt nie powoduje podrażnień ani zaczerwienienia skóry, ryzyko skaleczenia także jest zmniejszone do minimum. Trymer jest wodoodporny, dlatego możemy stylizować zarost na sucho lub mokro, w zależności od indywidualnych preferencji. Urządzenie może działać bezprzewodowo do 45 minut (po 8-godzinnym ładowaniu akumulatora).

Produkt jest łatwy w czyszczeniu, co potwierdza wielu konsumentów. Aby pozbyć się włosków z ostrzy, wystarczy umyć głowicę sprzętu pod bieżącą wodą. Model Philips OneBlade QP2520/20 jest także chwalony za wytrzymałość i solidność. Ostrza są odporne na rdzę i nie tępią się zbyt szybko, nawet jeśli golimy się kilka razy w tygodniu.

Trymer Philips OneBlade QP2520/20 ma akumulator zapewniający 45 minut ciągłej pracy. W zestawie otrzymujemy 3 nasadki pozwalające przyciąć zarost na długość: 1 mm, 3 mm i 5 mm. Czas ładowania sprzętu wynosi 8 godzin.

 

Zalety

Wygodny uchwyt: Uchwyt urządzenia pokryto gumą, co zapobiega wyślizgiwaniu się trymera z dłoni.

Dwa tryby pracy: Sprzęt pozwala na golenie zarówno na sucho, jak i mokro. Ponadto możemy czyścić produkt pod bieżącą wodą bez ryzyka uszkodzenia go.

Dwustronne ostrze: Dwustronne ostrze umożliwia precyzyjne, niezwykle komfortowe przycinanie zarostu w dowolnym kierunku.

Brak podrażnienia skóry: Maszynka do brody dopasowuje się do kształtu twarzy. Nie ma ryzyka, że przypadkowo się skaleczymy lub podrażnimy skórę twarzy, dlatego dla wielu konsumentów jest to znacznie lepszy wybór niż zwykła maszynka do golenia.

Łatwa wymiana ostrzy: Aby utrzymać efektywność działania sprzętu, co kilka miesięcy powinniśmy wymieniać ostrza. Nie jest to zbyt trudna czynność.

 

Wady

Brak pojemnika na ścięte włoski: Model nie ma pojemnika na przycięty zarost, dlatego po goleniu trzeba dokładnie posprzątać w łazience.

 

 

 

 

2. Trymer wielofunkcyjny Philips Series 5000 MG5720/15

 

Dbającym o swój zarost Panom polecamy Philips Multigroom Series 5000 9w1 – praktyczny trymer, który można wykorzystać na kilka różnych sposobów. W zestawie znajdziemy wymienne końcówki: regulowaną do brody, do przycinania włosków w nosie, do modelowania, dwie do zarostu (1 i 2 mm) oraz trzy do włosów (9, 12 i 16 mm).

Sprzęt jest wodoodporny, można go używać pod prysznicem, a także myć pod bieżącą wodą. Z uwagi na gumowany uchwyt nie musimy się obawiać, że trymer nagle wyślizgnie się z dłoni. Jest on zasilany akumulatorowo, po naładowaniu może działać przez 80 minut bez przerwy.

Panowie, którzy kupili i wypróbowali prezentowany trymer wyszczególnili jego kilka istotnych zalet. Są to: poręczność, cicha praca, solidne ostrza oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Urządzenie precyzyjnie przycina włoski, na co wpływa zastosowanie technologii DualCut. Sprzęt przyda się każdemu mężczyźnie, któremu zależy na tym, aby jego zarost prezentował się jak najlepiej.

Urządzenie Philips Multigroom Series 5000 9w1 jest zasilane akumulatorowo. Czas ładowania baterii wynosi 16 godzin, po upływie tego czasu trymer może działać przez 80 minut.

 

Zalety

Wymienne końcówki: Z pomocą sprzętu można przyciąć i wymodelować zarost, a także pozbyć się włosków z nosa. W komplecie jest kilka wymiennych końcówek.

Mycie pod bieżącą wodą: Trymer można umyć pod bieżącą wodą, więc utrzymanie go w czystości nie jest trudne. Jest on przystosowany do używania pod prysznicem.

Technologia DualCut: Model jest wyposażony w technologię DualCut, która zapewnia precyzyjne przycinanie włosków, również bez końcówki.

Gumowany uchwyt: Uchwyt pokryto gumą, co zmniejsza do minimum ryzyko, że urządzenie niespodziewanie wyślizgnie się z dłoni i upadnie na podłogę.

 

Wady

Mało poręczne etui: Do trymera dołączono etui, jednak niektórzy Panowie twierdzą, że jest ono mało poręczne i wytrzymałe. Poza tym czasami zacina się przy otwieraniu, co utrudnia szybkie wyjęcie sprzętu ze środka.

 

 

 

 

3. Braun Series 5 BT5070 maszynka do brody

 

Produkt Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Trymer wyposażono w specjalnie zaprojektowane ostrza, które nie tępią się, a tym samym nie podrażniają skóry przez szarpanie włosków. Sprzęt ma także system podwójnych baterii. Naładowany akumulator umożliwia ciągłą pracę do 40 minut, czas jego ładowania wynosi 60 minut.

Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumową powłoką, co zwiększa komfort użytkowania i ułatwia manewrowanie sprzętem. Trymer można myć pod wodą, dlatego bez trudu pozbędziemy się zalegających w ostrzach włosków. Zakres długości strzyżenia w tym przypadku mieści się w przedziale od 1 mm do 20 mm. Prezentowany model ma w zestawie kosmetyczkę do przechowywania.

Z opinii konsumentów możemy wywnioskować, że najważniejszymi atutami sprzętu są: kompaktowe wymiary (5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm), funkcja szybkiego ładowania oraz lampka LED informująca o niskim poziomie naładowania baterii. Produkt przyda się każdemu mężczyźnie, który dba o swój zarost. Urządzenie jest lekkie i świetnie leży w dłoni (waży ok. 390 g).

Trymer do brody Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a czas pracy baterii wynosi 40 minut. Sprzęt ma wymiary: 5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm. Ładowanie akumulatora trwa 60 minut.

 

Zalety

Precyzyjne przycinanie włosków: Z pomocą urządzenia możemy precyzyjnie przyciąć swój zarost na długość od 1 mm do 20 mm. W zestawie otrzymujemy dwa zdejmowane grzebienie z podziałką.

Możliwość czyszczenia na mokro: Jeśli mamy problem z pozbyciem się włosków z ostrzy przy użyciu dołączonej do kompletu szczotki, możemy bez obaw umyć głowicę pod bieżącą wodą. Konsumenci uznają to za duże ułatwienie.

Krótki czas ładowania: Akumulator jest naładowany po upływie 60 minut od podłączenia do ładowarki. Co więcej, sprzęt ma opcję szybkiego ładowania (trwającą 5 minut), która umożliwia dokończenie stylizacji zarostu.

 

Wady

Golenie zajmuje dużo czasu: Panowie mający długą i gęstą brodę uważają, że golenie zajmuje im zbyt dużo czasu. Wszystko przez to, że sprzęt nie przycina wszystkich włosków za jednym pociągnięciem.

 

 

 

 

4. Remington Beard MB4045 trymetr do brody

 

Remington MB4045 to model z akumulatorowo-sieciowym zasilaniem, który idealnie nadaje się do przycinania nawet bardzo długiej brody. Sprzęt został wyposażony w tytanowe ostrza, które są wyjątkowo solidne. Trymer do brody można myć pod bieżącą wodą. Czas ładowania akumulatora to 240 minut. Do wyboru mamy kilka długości strzyżenia, od 1,5 mm do 35 mm.

Sprzęt ma w zestawie 3 wymienne grzebienie, szczotkę z włosia dzika oraz nożyczki. Produkt pozwala na precyzyjną stylizację brody, jak również bokobrodów czy wąsów. To doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny, który dużą wagę przywiązuje do wyglądu swojego zarostu. Urządzenie jest poręczne i lekkie.

Według konsumentów trymer jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego funkcjonalny. Ostrza urządzenia nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Czas pracy w pełni naładowanego akumulatora wynosi 120 minut, co oznacza, że z pewnością uda nam się wymodelować zarost tak, jak chcemy i to bez pośpiechu. Produkt ma elegancką, czarno-brązową obudowę, która nie jest podatna na zarysowania.

Remington MB4045 to urządzenie z akumulatorem zapewniającym do 120 minut działania. Produkt pozwala przyciąć zarost na długość od 1,5 mm do 35 mm. W zestawie otrzymujemy szczotkę z włosia dzika, 3 wymienne grzebienie oraz nożyczki.

 

Zalety

Idealny do długiej brody: Z uwagi na szeroki zakres długości strzyżenia sprzęt doskonale nadaje się do stylizacji bardzo długiej brody. Dla ułatwienia, przed sięgnięciem po trymer możemy nieco skrócić włoski przy pomocy nożyczek.

Wydajny akumulator: Długi czas pracy akumulatora daje nam pewność, że precyzyjnie przystrzyżemy zarost. Nie musimy się przy tym nadmiernie spieszyć.

Tytanowe ostrza: Ostrza urządzenia pokryto tytanową powłoką, w efekcie czego są odporne na uszkodzenia i nie tępią się za szybko.

 

Wady

Zbyt głośno pracuje: Trymer do brody nie pracuje zbyt cicho, dlatego wydawane przez niego dźwięki po pewnym czasie mogą nas drażnić i irytować.

Niewygodne nożyczki: Konsumenci uważają, że dołączone do kompletu nożyczki nie są zbyt komfortowe w użytkowaniu, ponieważ źle leżą w dłoni.

 

 

 

 

5. Maszynka trymer włosy broda Babyliss E837E 10w1

 

3.Babyliss e837Następny proponowany trymer do brody to urządzenie francuskiej marki Babyliss. Jest to sprzęt dobrej jakości. To wielofunkcyjny zestaw, który pomoże uporać się z zarostem w każdym miejscu naszego ciała. W zestawie producent umieścił aż 10 różnych elementów.

Do pielęgnacji włosów i brody posłużą dwie końcówki o długości 2-14 cm i 3-15 cm. Dodatkowo mamy do dyspozycji jedną nakładkę precyzyjną, którą możemy uregulować wybierając spośród dostępnych 6 ustawień. Pozwala ona na dokładne modelowanie krótkiego zarostu, uzyskując długość od 0,5 do 3 mm.

Co więcej trymer został wyposażony w specjalną głowicę golącą do ciała. Bez problemu pozbędziemy się włosów z ucha czy nosa. Nakładka grzebieniowa o długości 3 mm pozwoli sprawnie i dokładnie ogolić wszystkie partie naszego ciała.

Co więcej, wyjątkowe ostrze o długości 7 mm pozwoli dokładnie nadać pożądany kształt konturom oraz tworzyć fantazyjne wzorki. Wodoodporna obudowa sprawia, że będziemy mogli korzystać z urządzenia nawet w trakcie kąpieli. Opinie o tym trymerze są pochlebne. Podkreśla się, że akumulator jest bardzo wydajny i starcza na ok. 40 min pracy. Urządzenie jest małe i bardzo poręczne.

Następny proponowany przez nas trymer do brody to propozycja francuskiej marki Babyliss, model e837. Ten wysokiej jakości sprzęt goli nie tylko zarost na brodzie, ale też w innych miejscach na naszym ciele.

 

Zalety

Końcówki: Zestaw zawiera 10 różnych elementów. Znajdziesz tutaj m.in. dwie końcówki o długości 2 cm – 14 cm i 3 cm – 15 cm. Dodatkowo w komplecie mamy jedną nakładkę precyzyjną, z 6 ustawieniami, a także głowicę golącą do ciała. Inny element to nakładka grzebieniowa o długości 3 mm.

Ostrze: Model ten posiada solidne ostrze o długości 7 mm, które pozwoli Ci uzyskać pożądany kształt i wykonać fantazyjne wzorki.

Wodoodporna obudowa: Dzięki temu, że urządzenie posiada wodoodporną obudowę, możemy go używać także w trakcie kąpieli lub pod prysznicem.

 

Wady

Podrażniające ostrze: Osoby z bardziej wrażliwą skórą narzekają na ostrze, które podrażnia skórę.

Moc: Urządzenie nie ma zbyt dużej mocy, a więc trzeba liczyć się z tym, że golenie potrwa nieco dłużej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki trymer do brody kupić?

 

Statystyki dowodzą, że mężczyzna marnuje średnio od pięciu do sześciu miesięcy swojego życia na golenie twarzy i przecinanie brody. Nic więc dziwnego, że szukamy najprostszych i najbardziej komfortowych metod golenia. Oczywiście wiele osób nie zważając na nowe technologie wciąż używa tradycyjnych golarek, a nawet żyletek, czy brzytwy. Natomiast samą brodę podcina nożyczkami. Warto jednak przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom, które zapewniają komfort i przyspieszają codzienne golenie. Musimy też zauważyć, że wybierając trymer możesz zapomnieć o używaniu kosmetyków do golenia. Bardzo często powodują one powstanie reakcji alergicznych i rezygnacja z nich jest wskazana.

Trymer to również wygodne rozwiązanie, gdy żyjesz w biegu. Zwykłą golarką nie przytniesz brody. Co innego, jeśli masz specjalny trymer służący do tego zabiegu. Codzienną czynność strzyżenia wykonasz nawet podczas prowadzenia samochodu. Chociaż mogłoby się wydawać, że golenie zwykłymi golarkami jest bardziej oszczędne, gdyż trymery są stosunkowo drogie. Jednokrotna inwestycja będzie nam służyć przez długi czas – w przeciwieństwie do jednorazowych nożyków, a nawet tych z wymiennymi ostrzami.

Ponieważ moda na brodę nie przeminęła, a w zasadzie odżywa na nowo, warto o nią zadbać. Ważne jest bowiem nie tyle posiadanie bujnego owłosienia na twarzy, co jego odpowiednie przycięcie. W krajach, gdzie kultura noszenia brody jest bardzo rozbudowana, istnieją specjalne zakłady strzyżące. W Polsce, w niektórych zakładach fryzjerskich też oferuje się taki zabieg, ale warto samodzielnie nauczyć się strzyżenia, bo to pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Pojawia się jednak pytanie, jaki trymer do brody wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, ważna jest moc, ostrza, a może inne, dodatkowe funkcje? Ten poradnik zawiera cenne informacje na temat zakupu trymera, dzięki którym bliżej poznasz to urządzenie i świadomie znajdziesz najlepszy sprzęt, spełniający Twoje oczekiwania.

1-philips-qt4015-16

Trymer nie tylko do brody

Trymer służy nie tylko strzyżenia brody, wąsów, ale umożliwia także pozbycie się zbędnego owłosienia w nosie i uszach. To proste urządzenie pozwoli nam na łatwe dobranie odpowiedniej długości zarostu, bez konieczności jego całkowitego zgolenia. W końcu Twoja fryzura będzie wyglądać atrakcyjnie. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla mężczyzn, którzy systematycznie podcinają fryzury na brodzie.

 

Zwróć uwagę na rodzaj trymera

Trymer to jak już wspominano urządzenie, które nie tylko goli brodę, ale też pozwoli wygolić zbędne owłosienie w nosie, czy w uszach. Dlatego przymierzając się do zakupu takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Na rynku dostępne są modele uniwersalne, ale ogromna część służy wyłącznie do golenia danych części ciała. Przede wszystkim znajdziemy trymery do stylizacji zarostu, które pozwalają nam na precyzyjne skracanie brody.

Mamy też trymery do ciała, które są wyposażone w specjalną głowicę oraz nasadkę grzebieniową. Ostatni rodzaj to trymer do owłosienia nosa i uszu wyposażony w obrotowe ostrze. Jednak wiele urządzeń ma różne nasadki i może nam posłużyć do kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Zakup urządzenia typu All-in-One to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające nam zaoszczędzić pieniądze, jak również miejsce na przechowywanie dodatkowej maszynki.

 

Regulacja strzyżenia zarostu

Kupując trymer bardzo ważnym parametrem jest regulacja długości zarostu. Dla jednych mężczyzn celem jest podgolenie długiej brody, dla innych maksymalne jej skrócenie, ale nie całkowite zgolenie. Ważna jest więc funkcja umożliwiająca dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb. Zwykle dostępne są urządzenia z możliwością wyboru długości zarostu za pomocą pokrętła lub nasadek. Warto szukać trymera, który ma blokadę długości, dzięki czemu przypadkowo nie zetniemy zbyt dużej ilości zarostu.

 

Nowoczesne technologie

Coraz więcej urządzeń ma wyświetlacz, umożliwiający ustawienie długości trymera, co do 1 mm. Takie rozwiązanie pozwoli nam dostosować pracę urządzenia do naszych własnych potrzeb. Jest to szczególnie przydatne dla mężczyzn, którzy cenią sobie proste, funkcjonalne rozwiązanie, pomagające w szybkim pozbyciu się brody lub jej skróceniu.

 

Ostrza to podstawa

W przypadku trymerów, czy innych golarek podstawowym elementem urządzenia są ostrza. Należy szukać modeli z ostrzami, które nie wymagają naoliwiania. Bardzo popularne są też te z funkcją samo oliwienia. Na rynku dostępne są również sprzęty z ostrzami, które ostrzą się automatycznie. Dobrze jeśli ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej lub tytanu. Zapewnia to nam trwałość danego modelu. Poza tym warto zwrócić uwagę na urządzenia z możliwością wymiany ostrzy, co dodatkowo przedłuży eksploatację sprzętu.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierając trymer warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie są dodatkowe nasadki, a także to, czy urządzenie może spełniać inną rolę. Im bardziej funkcjonalny sprzęt, tym lepiej. Czasem jeden może nam zastąpić kilka innych urządzeń, jakie mamy w łazience – trymer do golenia nosa, uszu. Ponadto, ciekawym dodatkiem jest pojemnik, do którego wpadają przycięte włosy.

To rozwiązanie pozwoli nam zapomnieć o rozrzuconych wszędzie włoskach i przy okazji samo strzyżenie będziemy mogli wykonać na przykład w czasie jazdy samochodem. Warto też zwrócić uwagę, czy w zestawie nie znajduje się dodatkowe etui na trymer. Umożliwi to swobodne przewożenie urządzenia i dodatkowo zabezpieczy je przed uszkodzeniem.

2-braun-cruzer5-beard

Zasilanie – zwróć na to uwagę

Wśród trymerów wyróżnia się te zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Jeśli stawiasz na wygodę, modele z ostatnim typem zasilania powinny Cię najbardziej zainteresować. Z jednej strony możemy używać trymera bezpośrednio przed lustrem w łazience, gdy jest podłączony do sieci, z drugiej strony możemy je wykorzystać w dowolnym miejscu bez dostępu do gniazdka.

 

Obudowa – musi być solidna

Kolejna kwestia to trwała obudowa – urządzenie tego typu musi być solidne. Warto też sprawdzić, czy ma antypoślizgową rękojeść. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że golenie często ma miejsce w łazience. Mokra dłoń w połączeniu ze śliskim materiałem może skończyć się upadkiem naszego trymera. Dobra obudowa nie wystarczy, jeśli spadnie z dużej wysokość. Wystarczy po prostu kupić model z antypoślizgową, ergonomiczną rękojeścią.

 

Jaki trymer do brody jest najlepszy?

Nie ma producenta, który jest najlepszy, ale na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji od znanych firm, które stawiają na najwyższą jakość. Wybierając trymer zwykle zwracamy uwagę na cenę, warto szukać promocji i oszczędność, ale trzeba też pamiętać, że nie wszystkie modele w rzeczywistości są warte uwagi.

Kierując się powyższymi poradami, jakie przygotowaliśmy, z całą pewnością znajdziesz niezawodne trymery do brody w dobrych cenach. Oczywiście trzeba poszukać, warto też przeczytać kilka opinii i rankingów zawierających porównania najlepszych modeli trymerów, aby podjąć dobrą decyzję, której nie będziemy żałować.

 

 

Jak używać trymer do brody?

 

Jeszcze do niedawna mężczyźni dbający o swój zarost korzystali głównie z golarek. Obecnie jednak na popularności zyskują trymery, które pozwalają na precyzyjne strzyżenie brody i wąsów do odpowiedniej długości. Jak używa się takiego sprzętu? Przygotowany przez nas podpowiada, jak można wykorzystać trymer.

Czym jest trymer do brody?

Trymer do brody to urządzenie przypominające tradycyjną golarkę. Sprzęt ten jest jednak wyposażony w kilka dodatkowych, wyjątkowo praktycznych funkcji, a dodatkowo ma nieco węższe ostrza. Co więcej, trymer umożliwia swobodną regulację długości strzyżenia, w efekcie czego możliwe jest tylko delikatne przycięcie, a nie całkowite zgolenie zarostu.

Często tego typu produkty pozwalają na łatwe pozbycie się owłosienia z okolicy uszu, nosa, a także okolicy pomiędzy brwiami. Wszystko zależy od tego, jak skonstruowane jest urządzenie i czy do zestawu zostały dołączone odpowiednie nasadki.

 

Jak znaleźć idealny trymer?

Zastanawiasz się, jaki trymer do brody jest polecany przez konsumentów? Okazuje się, że na funkcjonalność i zadowolenie z użytkowania sprzętu wpływa m.in. sposób zasilania. Wiele osób przekonuje, że praktyczne są przede wszystkim modele wyposażone w mocny akumulator. Ponieważ takiego produktu nie trzeba podłączać do prądu, możemy z jego pomocą ogolić się w dowolnym miejscu, również z dala od domu. Niemniej jednak akumulator wymaga regularnego ładowania, a to po pewnym czasie może stać się uciążliwe. Jeżeli chcemy być przygotowani na każdą okoliczność, dobrym wyborem jest trymer z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Kiedy rozładuje się bateria, a my nie dokończyliśmy stylizacji zarostu, możemy bez przeszkód podłączyć sprzęt do gniazdka.

Uważa się, że dobry trymer to taki, który ma kilka lub nawet kilkanaście ustawień strzyżenia brody (zmienianych przy pomocy specjalnego suwaka lub wymiennych końcówek). Daje to nam możliwość skrócenia zarostu do idealnej długości. Szukając odpowiedniego sprzętu zwróćmy uwagę także na moc (minimum to ok. 100 W) oraz wagę. Urządzenie powinno być lekkie i dobrze leżeć w dłoni.

 

Jak przyciąć brodę trymerem?

Przycinanie zarostu przy pomocy trymera nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dla ułatwienia możemy najpierw umyć brodę, dokładnie ją wysuszyć, a następnie wyczesać. Dzięki temu włosy staną się miękkie i bardziej podatne na stylizację. Zaleca się, aby początkowo wybrać najwyższe ustawienie długości strzyżenia i stopniowo je zmniejszać. W ten sposób na pewno nie przytniemy brody zbyt krótko.

Chcąc podkreślić krawędzie zarostu na policzkach i szyi najlepiej ustawić najkrótszą długość strzyżenia. Po skończonej stylizacji warto jeszcze raz wyczesać brodę i wmasować w nią odrobinę specjalnego balsamu lub olejku. W ten sposób odżywimy włosy i odpowiednio je ułożymy.

Korzyści płynące z zakupu trymera

Trymer do brody ma wiele zalet, a jedną z najistotniejszych jest możliwość wyjątkowo precyzyjnego przystrzyżenia zarostu, w tym także wąsów i bokobrodów. Z uwagi na szerokość ostrza możemy też zaznaczyć wyraźnie linię brody i np. optycznie wysmuklić twarz.

Nowoczesne trymery wyposażone są w odporne na korozję ostrza, które nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Poza tym niektóre urządzenia umożliwiają strzyżenie włosów zarówno na sucho, jak i na mokro, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Często zdarza się, że trymer jest znacznie lżejszy niż zwykła golarka, a to powoduje, że konieczność częstej stylizacji brody staje się mniej uciążliwa.

 

 

FAQ

 

P1: Trymer do brody – co to jest?

Trymer do brody to stosunkowo niewielkie urządzenia pozwalające zadbać o odpowiedni wygląd zarostu. Z jego pomocą można przystrzyc nie tylko brodę, ale też wąsy i nadać im odpowiedni kształt. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń pozwalają także na usuwanie zbędnego owłosienia z nosa czy uszu (konieczność wymiany końcówki). Trymer do brody, w odróżnieniu od zwykłej maszynki pozwala przyciąć, a nie całkowicie usunąć włoski. Ponadto ma on węższe ostrza, tak aby zagwarantować bardziej precyzyjną pracę. Urządzenie tego typu pozwala na regulację długości strzyżenia. Zależnie od modelu ustawienia można zmienić poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku albo wymianę nasadki.

P2: Trymer do brody – jak działa?

Trymer do brody ma głowicę, na której umieszcza się specjalne nasadki umożliwiające przycięcie zarostu. Zazwyczaj urządzenie jest podłączane do prądu za pomocą kabla zasilającego. Ważne jest to, aby miał on odpowiednią długość, aby korzystanie z trymera było wygodne i nic nie ograniczało naszych ruchów. Sprzęt może być też zasilany akumulatorowo, co według wielu użytkowników jest nieco wygodniejszym rozwiązaniem. Najbardziej uniwersalne są jedna trymery akumulatorowo-sieciowe. Urządzenie zaczyna działać po włączeniu odpowiedniego przycisku. Użytkownik ma z reguły możliwość regulacji długości cięcia i dostosowania ustawień do efektu, jaki chce uzyskać.

 

P3: Ile kosztuje trymer do brody?

Czy zakup trymera do brody to duży wydatek? Konsumenci zastanawiają się nad tą kwestią przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że nawet wysokiej jakości sprzęt zazwyczaj nie ma wygórowanej ceny i pozostaje w zakresie możliwości finansowych niemal każdego konsumenta. Model z regulacją długości strzyżenia, dobrze wyprofilowaną rączką i solidną obudową można kupić już za ok. 100 zł. Jeśli w zestawie są dodatkowe akcesoria, cena produktu może być nieco wyższa. Koszty zakupu zależą też od możliwości zastosowania. Jeśli trymer jest przeznaczony nie tylko do brody, ale też np. przycinania włosków w uszach, może więcej kosztować.

 

P4: Trymer do brody – gdzie kupić?

Znalezienie odpowiedniego sprzętu nie powinno być trudne, bo produkty tego typu są dostępne w wielu sklepach. Popularne modele można kupić nawet w supermarkecie podczas zakupów spożywczych. Niemniej jednak w takich miejscach wybór urządzeń może być ograniczony. Dużo różnych modeli powinniśmy znaleźć w sklepie AGD. Jeśli chcemy mieć więcej czasu na podjęcie decyzji zakupowej, możemy zdecydować się na zakupy przez Internet. Wybierając tę opcję nie trzeba chodzić do różnych sklepów, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową, znaleźć wyszukiwarkę produktów, wybrać stosowne filtry i zobaczyć, jakie modele odpowiadają naszym potrzebom. Od razu będziemy mogli porównać ceny poszczególnych produktów w różnych miejscach i na tej podstawie podjąć najkorzystniejszą decyzję.

P5: Trymer do brody – jak używać?

Korzystanie z trymera do brody nie jest niczym trudnym. Należy podłączyć sprzęt do źródła zasilania (jeśli wymaga tego dany model), wybrać odpowiednie ustawienia, a następnie nacisnąć przycisk uruchamiający pracę głowicy. Przed rozpoczęciem stylizacji zarostu warto dokładnie umyć brodę, przeczesać ją, a następnie wysuszyć. To, jak mocno wygolimy włosy zależy od naszych preferencji. Możemy jedynie podciąć brodę, albo nadać jej nieco inny kształt. Przed pierwszym użyciem warto przeczytać instrukcję obsługi, w której zazwyczaj umieszczone są cenne wskazówki, dzięki którym stylizacja zarostu przebiega łatwiej.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Kremy pod oczy dla mężczyzn – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Obecnie coraz częściej kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn. Biotherm Total Recharge Eye Anti-Signs Of Fatigue krem pod oczy to produkt bardzo chętnie wybierany przez użytkowników. Nie zawiera parabenów, dlatego jest bezpieczny w użytkowaniu. Ma działanie przeciwstarzeniowe i jest odpowiedni do każdego typu cery. Polecanym przez konsumentów jest również Ziaja Yego Sensitiv wygładzający krem pod oczy dla mężczyzn. Preparat w sprzedaży dostępny jest w 15-ml opakowaniu. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej. Odpowiednio ją odżywi i zregeneruje oraz przywróci pożądany blask. Preparat dla uzyskania większych efektów zaleca się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

3 najlepszych kremów pod oczy dla mężczyzn. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Krem ma działanie przeciwstarzeniowe. Skutecznie redukuje oznaki zmęczenia i przywraca skórze wokół oczu naturalny blask, przez co wyglądamy, jakbyśmy spali 4 godziny dłużej. Aplikacja przy pomocy rollera jest bardzo komfortowa, bezpieczna i nie brudzi rąk. Kosmetyk bardzo dobrze likwiduje cienie oraz opuchnięcia pod oczami.

Wady

Niektórzy użytkownicy, którzy dokonali zakupu, uważają, iż krem przez dłuższy czas pozostawia na skórze lepką warstwę, co powoduje lekki dyskomfort.stosunkowo rzadką konsystencję, dlatego niektórzy konsumenci mają problem z jego dozowaniem. Panowie narzekają też, że krem pozostawia lepką warstwę na skórze, co może wywoływać dyskomfort.

Podsumowanie

Krem pod oczy kupimy w 15-ml opakowaniu. Przeznaczony jest do każdego typu cery i ma działanie przeciwstarzeniowe. Bardzo dobrze redukuje cienie i opuchnięcia wokół oczu. W jego składzie nie znajdziemy parabenów, dlatego jest bezpieczny w użytkowaniu.

Drugi wybór

Zalety

Krem pod oczy pozostawia estetyczną i pozbawioną podrażnień skórę. Bardzo dobrze sprawdzi się u osób o cerze dojrzałej, zapewniając jej estetyczny i ładny wygląd. Produkt w składzie ma witaminę E, masło shea oraz cynk i krzem, które działają nawilżająco na skórę wokół oczu.

Wady

Mężczyźni, którzy dokonali zakupu kremu Ziaja Yego Sensitiv, zauważają, iż nie radzi on sobie odpowiednio z widocznymi sińcami i opuchnięciami skóry wokół oczu.

Podsumowanie

Produkt przeznaczono dla mężczyzn posiadających dojrzałą cerę. Skutecznie nawilża i odżywia suchą skórę wokół oczu, przywracając jej naturalny wygląd i blask. Produkt ma również działanie przeciwstarzeniowe. Dla lepszego efektu krem należy stosować rano i wieczorem.

Rozważ też

Zalety

Kosmetyk ma w składzie starannie skomponowane składniki, które zapewniają skuteczność działania. Mowa tu głównie o ekstrakcie z czarnego kawioru, kofeinie oraz oleju z maliny moroszki. Krem nie ma SLES, SLS, EDTA ani parabenów.

Wady

Panowie narzekają na zbyt długi czas wchłaniania produktu. Choć kosmetyk ma lekką konsystencję, przez kilka minut trzeba go delikatnie wcierać w skórę wokół oczu, co dla wielu osób jest uciążliwe.

Podsumowanie

Krem ma pojemność 30 ml i wystarcza na długo. Produkt rozjaśnia cienie pod oczami, wygładza niewielkie zmarszczki, a ponadto ujędrnia i nawilża skórę. Co ciekawe, kosmetyk można stosować rano lub wieczorem, w zależności od swoich przyzwyczajeń i potrzeb.

 

1. Biotherm Total Recharge Eye Anti-Signs Of Fatigue

 

Dbanie o wygląd powinno nie tylko kojarzyć się z płcią piękną. Coraz częściej po kosmetyki do twarzy sięgają również Panowie. W walce ze starzeniem się skóry wokół oczu pomoże krem Biotherm Total Recharge, który kupimy w 15-ml opakowaniu. Produkt bardzo dobrze likwiduje oznaki zmęczenia i przywraca cerze naturalny blask, a my wyglądamy, jakbyśmy spali o kilka godzin dłużej.

Produkt marki Biotherm aplikujemy za pomocą niewielkiego wałka. Nałożenie kremu jest bardzo komfortowe, ponieważ nie brudzi rąk. Stosując go, uzyskamy efekt zdrowej i pełnej blasku skóry, pozbawionej cieni i opuchnięć pod oczami. Kosmetyk nie zawiera w składzie parabenów, dlatego jego użytkowanie jest bezpieczne dla każdego rodzaju cery.

Mężczyźni, którzy zdecydowali się na zakup kremu pod oczy, wyrażają o nim pozytywne opinie. Są zadowoleni z uzyskanych efektów, ich zdaniem produkt jest łatwy w aplikacji i bardzo wydajny, a co najważniejsze nie powoduje podrażnień i pieczenia oczu.

Biotherm Total Recharge Eye Anti-Signs Of Fatigue krem pod oczy w sprzedaży dostępny jest w 15-ml opakowaniu. Produkt przeznaczono do każdego typu cery.

 

Zalety

Działanie: Produkt działa przeciwstarzeniowo. Bardzo dobrze likwiduje oznaki zmęczenia i przywraca skórze odpowiedni blask.

Aplikacja: Krem nakładamy przy pomocy rollera, dlatego aplikacja jest bezpieczna i przyspiesza wchłanianie składników aktywnych.

Przeznaczenie: Kosmetyk jest odpowiedni do każdego typu cery.

Skład: W składzie nie znajdziemy parabenów, dlatego krem jest bezpieczny w użytkowaniu i nie powoduje reakcji alergicznych.

Zapach: Produkt ma przyjemny i delikatny zapach.

 

Wady

Wchłanianie: Krem pozostawia przez pewien czas lepką powłokę, co nie jest przyjemne dla niektórych Panów.

 

 

 

 

2. Ziaja Yego Sensitiv Wygładzający

 

Ranking prezentuje wygładzający krem pod oczy dla mężczyzn, który bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej. Marka Ziaja znana jest z doboru delikatnych składników do składu kosmetyków. Tak też jest w przypadku prezentowanego kremu, który nie powoduje zaczerwienień i podrażnień wokół oczu. Po zastosowaniu preparatu skóra wygląda na bardziej wypoczętą i zregenerowaną.

Krem pod oczy w składzie ma wszystkie niezbędne składniki odżywcze i nawilżające. W sklepach dostępny jest w 15-ml tubce. Jego regularne stosowanie zapewni estetyczny i ładny wygląd oraz pomoże w walce z opuchnięciami i nieestetycznymi cieniami. Zastosowana do produkcji witamina E sprawi, że Twoja skóra będzie odpowiednio napięta i będzie wyglądała na zdrową. Preparat należy nanieść na powieki i skórę wokół oczu i delikatnie wklepać.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu kremu pod oczy marki Ziaja. Uważają, iż bardzo dobrze nawilża skórę oraz nie powoduje podrażnień, a przy tym ma ładny i delikatny zapach oraz jest bardzo wydajny.

Ziaja Yego Sensitiv wygładzający krem pod oczy dla mężczyzn dostępny jest w 15-ml tubce. Przeznaczono go do stosowania dla osób, mających dojrzałą cerę.

 

Zalety

Wydajny: Do jednorazowej aplikacji wystarczy niewielka ilość kosmetyku, dlatego jest on bardzo wydajny i wystarcza na długo.

Właściwości: Kosmetyk oparto na funkcjonalnej recepturze, dlatego bardzo dobrze spełnia właściwości nawilżające i wygładzające.

Zapach: Zapach kremu nie jest intensywny, dlatego nie powoduje dyskomfortu.

Bezpieczny: Produkt przebadano dermatologicznie i okulistycznie, więc jego stosowanie jest bezpieczne.

 

Wady

Zastosowanie: Niektórzy Panowie uważają, iż preparat nie radzi sobie odpowiednio z opuchnięciami i cieniami wokół oczu, dlatego produkt nie do końca ma odpowiednie zastosowanie.

 

 

 

 

3. Natura Siberica Krem Pod Oczy Lifitngujący Men 30ml

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć produktu Natura Siberica. Jest to liftingujący krem pod oczy dla mężczyzn w dobrej cenie, który dba o delikatną skórę wokół oczu i walczy ze skutkami zmęczenia i niewyspania.

W składzie preparatu znajdziemy ekstrakt z czarnego kawioru, kofeinę i organiczne masło z dzikiej moroszki. Substancje te mają właściwości silnie odmładzające, eliminują obrzęki i cienie, usuwają ślady zmęczenia, poprawiają sprężystość skóry, nawilżają ją i aktywizują proces jej regeneracji.

Krem jest całkowicie bezpieczny i nadaje się nawet dla wrażliwej cery, gdyż nie zawiera silikonów i parabenów. Odpowiednią ilość kosmetyku należy nanieść na skórę wokół oczu i delikatnie wklepać. Opakowanie 30 ml jest bardzo wydajne i starcza na długo.

Opinie użytkowników o tym produkcie są pozytywne. Twierdzą oni, że kosmetyk doskonale nawilża, dobrze się wchłania i pięknie pachnie. Krem można stosować na dzień i na noc, codziennie lub 2-3 razy w tygodniu.

Natura Siberica to krem pod oczy dla mężczyzn. Kosmetyk jest dostępny w 30 ml opakowaniu. Produkt ma działanie liftingujące.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat składu kremu. Kosmetyk nie zawiera parabenów, SLS ani olei mineralnych. To daje pewność, że jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

Kofeina i kwas hialuronowy: Produkt zawiera kofeinę. Jest to składnik, którego zadaniem jest ograniczenie obrzęków i zasinień powstałych w okolicy oczu. Odpowiednią jędrność skóry gwarantuje kwas hialuronowy.

Zapach: Po przeczytaniu zamieszczonych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że krem ma przyjemny, męski zapach.

 

Wady

Wchłanianie: Nieliczni konsumenci twierdzą, że kosmetyk długo się wchłania. Zdarza się, że jeśli użyjemy zbyt dużo kremu, na skórze pozostanie tłusta, mało przyjemna w dotyku powłoka.

 

 

 

 

Jaki krem pod oczy dla mężczyzn wybrać?

 

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, przez co wymaga szczególnej pielęgnacji. Pękające naczynka krwionośne tworzą nieestetyczne sińce, a ubytki kolagenu sprawiają, że skóra w tym miejscu staje się wiotka i pomarszczona. O ile kobiety mogą to skutecznie zamaskować makijażem, mężczyźni są zmuszeni do używania kremów, które utrzymają skórę pod oczami w dobrym stanie na co dzień. Niniejszy artykuł ma na celu przekazanie kilku wskazówek na temat wyboru odpowiedniego kosmetyku. Ranking zamieszczony na końcu podpowie Ci natomiast, czym charakteryzuje się najlepszy krem pod oczy dla mężczyzn w 2023 roku.

Produkty branży kosmetycznej tworzone z myślą o Panach mają przede wszystkim właściwości nawilżające, gdyż to brak nawodnienia jest powodem powstawania zmarszczek. Pamiętajmy jednak, że oprócz nawodnienia kremy pod oczy powinny również rewitalizować skórę, zabezpieczać ją przed szkodliwym działaniem promieni UV czy pobudzać produkcję naturalnego kolagenu.

Aby produkt skutecznie chronił wrażliwą skórę pod oczami musi składać się tylko z naturalnych składników. Najlepiej wybierać kremy zawierające w swoim składzie kolagen i kwas hialuronowy. Substancje te odpowiadają za utrzymywanie jędrności i elastyczności. Warto również zwrócić uwagę, czy w wybranym preparacie znajduje się adenozyna pozwalająca na opóźnienie pojawiania się kolejnych efektów starzenia się skóry, oraz kofeinę, która poprawia mikrokrążenie. Nie zaszkodzi również aquabioryl, który zapobiega podrażnieniom, a także dawka witamin, między innymi K, C i E.

Trzeba też pamiętać, że na skórę wokół oczu kosmetyki należy aplikować w odpowiedni sposób. Najpierw należy położyć warstwę kremu, a następnie środkowym palcem wmasować go w powieki lekko uciskając. Na rynku znaleźć można również preparaty ze specjalnym aplikatorem, dzięki któremu specyfik równomiernie wmasujemy w skórę wokół oczu. Dzięki tej metodzie naczynka zostaną pobudzone i poprawi się krążenie.

Nie bez znaczenia jest także opakowanie. Powinno być ono na tyle wygodne, aby można było wygodnie wyjąć z niego preparat. Najlepsze kremy pod oczy dla mężczyzn wyposażone są w higieniczny i praktyczny dozownik, który pozwala na całkowite zużycie kosmetyku.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Trymery do nosa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Trymer to może nie jest urządzenie pierwszej potrzeby, jednak wiele osób dbających o higienę i wygląd zewnętrzny chce go posiadać. Aby wskazać tym osobom dobre trymery podjęliśmy się badania satysfakcji klientów, a także sprawdziliśmy, które z tych urządzeń jest najchętniej kupowane przez klientów. Najlepszym trymerem do nosa roku 2023 okazał się Philips Nosetrimmer Series 3000 NT3160/10. Kąt nachylenia trymera został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić łatwe przycinanie włosów w trudno dostępnych miejscach. Również nożyk jest osłonięty cienką siateczką, która zapobiega podrażnieniom skóry. Urządzenie z powodzeniem można używać do usuwania włosów w nosie uszach, czy do skracania brwi. Po użyciu model ten można umyć pod bieżącą wodą. Również dozwolone jest używanie urządzenia pod prysznicem, a ułatwia to miękki gumowy uchwyt, zapobiegający wyślizgnięciu się trymera z ręki. W zestawie klient otrzymuje dwie nasadki do przycinania brwi, a także etui do przechowania całości. Drugim w kolejności najlepszym trymerem jest Remington Nano Series NE3850. Model ma antybakteryjną obudowę, co gwarantuje higieniczne warunki pracy.

5 najlepszych trymerów do nosa. Opinie w 2023 roku

 

Trymer to urządzenie, które powinno być na wyposażeniu każdego mężczyzny. Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia to przeczytaj nasz ranking, by dowiedzieć się jakie są dostępne modele.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Trymer jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Z jego pomocą można pozbyć się włosków zarówno z nosa, jak i z uszu czy też brwi. Jego ostrza wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a do tego gwarantują precyzyjne cięcie.

Wady

Sprzęt jest zasilany bateriami. Choć takie rozwiązanie pozwala na użytkowanie produktu w dowolnym miejscu, to jednak może ono generować dodatkowe koszty. Wszystko przez to, że baterie trzeba regularnie wymieniać.

Podsumowanie

Trymer jest idealny dla osób chcących pozbyć się niechcianego owłosienia z kłopotliwych i trudno dostępnych miejsc. Niewielkie wady nie wpływają znacząco na komfort użytkowania produktu. Działa on cicho, skutecznie i niezawodnie.

Drugi wybór

Zalety

Trymer do nosa jest lekki i dobrze wyprofilowany. Ostrza zrobiono z materiału nieulegającego zniekształceniom. Mają one odpowiedni kształt, tak aby zminimalizować ryzyko powstawania podrażnień na skórze. Model ma antybakteryjną obudowę wykorzystującą jony srebra w celu zapobiegania pojawieniu się bakterii.

Wady

W nielicznych opiniach można przeczytać, że urządzenie generuje hałas i delikatne wibracje, dlatego dla niektórych osób korzystanie z niego okazuje się nie tak wygodne, jak tego oczekiwali.

Podsumowanie

Sprzęt zapewnia higieniczne warunki pracy. System obsługi trymera nie jest skomplikowany. Obrotowa głowica pozwala dostać się nawet w trudno dostępne miejsca. Dzięki wodoodpornej obudowie możemy korzystać z urządzenia także pod prysznicem.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma dobrze przemyślany system czyszczenia Vortex, który pozwala wypłukać ścięte włosy bez konieczności zdejmowania głowicy. Ostrza są wykonane w ten sposób, aby zapewnić użytkownikowi precyzję pracy. Trymer pozwala obciąć włosy od góry i po bokach. Można go wykorzystywać do przycinania brwi.

Wady

Choć producent zapewnia, że czas pracy na baterii jest stosunkowo długi, niektórzy użytkownicy mają odmienne zdanie. Twierdzą, że po pewnym czasie od zakupu urządzenie szybciej się wyczerpuje, więc wymaga częstszej wymiany baterii.

Podsumowanie

Trymer do nosa jest lekki i poręczny. Z urządzenia można korzystać na mokro i na sucho, co czyni go bardziej praktycznym. Obudowa nie jest podatna na zarysowania.

 

1. Philips Nosetrimmer Series 3000 NT3160/10

 

1.Philips Series 3000 NT3160.10Pierwsza nasza propozycja to Philips Nosetrimmer Series 3000 NT3160/10. Jest to trymer zasilany na baterie. Urządzenie to możemy wykorzystać do usunięcia niechcianego owłosienia z nosa i uszu. Za pomocą tego urządzenia przytniemy też dłuższe włoski w brwiach. A to dzięki dołączonym do trymera nasadkom o długości 3 i 5 mm. Oprócz wspomnianych wcześniej nasadek producent do zestawu dołącza również przydatne etui, nasadkę zabezpieczającą ostrze, oraz baterię AA.

Obudowa trymera jest wodoodporna, a ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Nie musimy się więc obawiać, że podczas korzystania w łazience woda dostanie się do wnętrza urządzenia, które ulegnie awarii. Także przy dłuższej styczności ostrzy z wodą nie ulegną one zardzewieniu. Śmiało też możemy je opłukiwać po użyciu pod strumieniem wody.

Przy produkcji noża tnącego został zastosowany specjalny system osłonek Protect Tube, który dzięki pokryciu delikatną siateczką zapobiega podrażnieniom skóry i wyrywaniu włosów podczas ich usuwania. Według opinii wystawionych przez konsumentów jest to dobry i tani trymer do nosa, który sprawnie przycina włoski i jest cichy przy pracy.

Pierwszy model, który chcemy Państwu zaprezentować to Philips Nosetrimmer Series 3000 NT3160/10. Jest to najlepszy trymer do nosa w 2023 roku, który jest zasilany bateriami.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Urządzenie to jest bardzo funkcjonalne, gdyż możemy je wykorzystać do usunięcia niechcianego owłosienia nie tylko z nosa, ale też z uszu. Poza tym daje nam możliwość przycinania brwi. Jest to możliwe po nałożeniu na głowicę trymera specjalnej nasadki. W zestawie znajdziemy nasadkę o długości 3 mm oraz 5 mm.

Wodoodporność: Obudowa trymera jest wodoodporna, a więc urządzenie możemy myć pod bieżącą wodą i bez obaw używać nawet podczas kąpieli.

Ostrza: Urządzenie jest wyposażone w ostrza ze stali nierdzewnej. Zapewniają nam precyzyjne, dokładne cięcie włosów. Nie szarpią ich, a więc zabieg jest bezbolesny.

Etui: W zestawie znajduje się praktyczne etui, które ułatwi nam przechowywanie urządzenia, jak również jego przewożenie. Jest to więc ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które często podróżują i bardzo dbają o swój wygląd.

System osłonek Protect Tube: Do zestawu dołączono system osłonek, czyli delikatnych siateczek na ostrza, które skutecznie zapobiegają podrażnieniom skóry.

 

 

 

 

 

2. Remington Nano Series NE3850

 

Polecamy Twojej uwadze trymer do nosa Remington Nano Series NE3850, czyli wygodny w użytkowaniu sprzęt spełniający oczekiwania nawet bardzo wymagających konsumentów. Urządzenie jest zasilane 2 bateriami AA, więc podczas usuwania włosków możemy zachować swobodę ruchów (nie ogranicza nas zbyt krótki i plączący się przewód zasilający).

Użytkownicy z pewnością docenią to, że z trymera można korzystać także w trakcie kąpieli. Jest to możliwe dzięki wodoodpornej obudowie. Warto wspomnieć, że ma ona antybakteryjną powłokę z jonami srebra. Dodatkowo model ma system Active BladeClean, który pozwala przepłukać trymer i w ten sposób pozbyć się z niego wszystkich zabrudzeń. Sprzęt ma dwustronne, lekko zaokrąglone ostrza.

Korzystając z trymera nie sposób podrażnić skóry. W związku z tym urządzenie jest polecane także dla osób, które nie miały wcześniej tego typu sprzętu i nie wiedzą do końca, jak z niego korzystać. Model ma obrotową głowicę, która dostosowuje się do skóry.

Remington Nano Series NE3850 to trymer do nosa zasilany bateriami. W zestawie znajdują się 2 nasadki do brwi.

 

Zalety

Higieniczne warunki pracy: Sprzęt ma antybakteryjną obudowę z jonami srebra, które zwalczają gromadzące się na powierzchni bakterie. To zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry i pozwala zachować odpowiedni poziom higieny w trakcie pielęgnacji.

Dobrej jakości ostrza: Z uwagi na to, że ostrza zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów możemy być pewni, co do ich jakości. Są one zaokrąglone, więc występuje znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia zacięć czy zadrapań.

Wodoodporność: Z trymera do nosa możemy korzystać także pod prysznicem. Sprzęt ma wodoodporną obudowę, która dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm.

Waga: Urządzenie jest nie tylko odpowiednio wyprofilowane, ale też wyjątkowo lekkie. Nawet dłuższe korzystanie z niego nie powoduje bólu dłoni.

 

Wady

Lekkie drgania: Możliwe, że podczas pracy będziemy odczuwać lekkie, mało przyjemne drgania.

 

 

 

 

3. Trymer Panasonic ERGN30

 

Panasonic ERGN30 to dobrej jakości trymer do nosa, z którego można korzystać na mokro i na sucho. Sprzęt nadaje się do mycia pod bieżącą wodą, więc zachowanie go w idealnej czystości, a tym samym zapewnienie sobie higienicznych warunków pracy nie wymaga dużego zaangażowania. Urządzenie jest lekkie i łatwe w użyciu.

Trymer jest zasilany baterią alkaliczną. Brak przewodu pozwala na swobodne manewrowanie sprzętem, dzięki czemu łatwiej jest zachować precyzję. Z urządzenia można korzystać nawet w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. Trymer jest przydatny nie tylko do skracania włosków w nosie, ale też baczków (część zarostu) i brwi. Do produkcji głowicy wykorzystano stal nierdzewną.

Opinie na temat prezentowanego urządzenia są pozytywne, co wynika przede wszystkim z wysokiej jakości jego wykonania. Użytkownikom zależy na tym, aby sprzęt był wytrzymały, poręczny i łatwy w obsłudze. Taki jest Panasonic ERGN30.

Trymer do nosa Panasonic ERGN30 ma głowicę zrobioną ze stali nierdzewnej. Urządzenie jest zasilane bateriami.

 

Zalety

Efektywność działania: W większości opinii można przeczytać, że praca z użyciem sprzętu jest efektywna. Nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu, aby ładnie przyciąć włoski i zadbać o nienaganny wygląd.

Praca na mokro i na sucho: Niewątpliwym atutem prezentowanego trymera do nosa jest to, że można z niego korzystać na mokro i na sucho. Nawet jeśli urządzenie będzie narażone na działanie wilgoci, nie wpłynie to na jego skuteczność i nie spowoduje awarii.

Głowica: Sprzęt ma głowicę wykonaną ze stali nierdzewnej, czyli wytrzymałego materiału. Element ten można myć pod bieżącą wodą, więc zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jest łatwe.

 

Wady

Wytrzymałość baterii: Po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania można zauważyć, że bateria szybciej się wyczerpuje. To uciążliwe dla osób, które często korzystają z urządzenia.

 

 

 

 

4. Philips Nosetrimmer Series 5000 NT5180/15

 

4.Philips Nosetrimmer Series 5000 NT5180.15Philips Nosetrimmer Series 5000 NT5180/15 to kolejny model trymera firmy Philips. I tutaj została zastosowana technologia Protect Tube, która gwarantuje delikatne usuwanie włosów bez otarć skóry czy wyrywania owłosienia. Wszystko to dzięki bardzo cienkiej siateczce, którą jest otoczone ostrze. Także ten model jest wodoodporny i po użyciu może być myty pod bieżącą wodą.

A długowieczne działanie ostrzy powinno nam zagwarantować ich wykonanie ze stali nierdzewnej. Rączka zrobiona z miłej w dotyku gumy zapewni antypoślizgową powierzchnie. Korzystając z urządzenia zawsze będziemy mieli pewność, że nie wyśliźnie nam się z rąk.

Ten model jest odpowiedni do przycinania owłosienia w nosie, uszach oraz do regulacji długości brwi. Jest to możliwe ze względu na jego wyposażenie, na które składa się: nasadki do brwi o długości 3 i 5 mm, końcówka do nosa i uszu, nasadka zabezpieczająca ostrze, bateria AA, nożyczki, pęseta i cążki do paznokci. Wszystko w poręcznym etui zamykanym na zamek.

Ten model to najlepszy trymer do nosa dla osób często podróżujących. A użytkownicy zauważyli, że oprócz samego trymera w zestawie otrzymujemy doskonale skomponowane akcesoria, które przydadzą się w codziennej toalecie.

Philips Nosetrimmer Series 5000 NT5180/15 to następny produkt, na który warto zwrócić uwagę.

 

Zalety

Technologia Protect Tube: Za sprawą cieniutkiej siateczki na ostrzach, urządzenie zapewnia użytkownikowi delikatne i bezbolesne usuwanie włosów bez uszkodzeń skóry czy wyrywania owłosienia.

Wodoodporność: Ostrze tego modelu jest wykonane ze stali nierdzewnej. Poza tym sama obudowa jest wodoodporna, a więc bez obaw możemy używać urządzenia pod wodą.

Łatwy system obsługi: W swoich opiniach użytkownicy podkreślają, że sprzęt ten jest bardzo łatwy w obsłudze.

 

Wady

Brak precyzji strzyżenia: Konsumenci zauważają, że sprzęt ten nie jest najbardziej precyzyjną propozycją na rynku. W efekcie golenie trymerem zajmuje sporo czasu.

Trwałość: Model ten nie należy do najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia trymerów. Niestety jest dość awaryjny.

 

 

 

 

5. Trymer do nosa Braun EN 10

 

3.Braun EN 10Kontynuujemy nasze zestawienie trymerem Braun EN 10. Ten model jest dedykowany do przycinania niechcianych włosów w uszach i nosie. Jest to urządzenie małych rozmiarów, możemy je więc łatwo wziąć ze sobą w podróż, czy nawet nosić ze sobą. Tym sposobem możemy usuwać włoski od razu po ich pojawieniu się i dbać o swój zewnętrzny wygląd na bieżąco.

Konstrukcja tego srebrnego trymera z czarnymi elementami pozwala na czyszczenie końcówki tnącej, wykonanej ze stali nierdzewnej, pod bieżącą wodą. System okrężnych ostrzy zapewnia bezpieczne podcinanie włosków bez obawy o uszkodzenie skóry czy wyrywanie owłosienia. A ergonomiczna rączka zapewnia komfort użytkowania. Urządzenie jest kompaktowe.

W zestawie znajdziemy, wraz z trymerem i osłonką na ostrze również baterię AA. Opinie o trymerach do nosa Braun EN 10 są pozytywne. Ich użytkownicy mówią, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Także podczas użytkowania trymer nie uszkadza skóry. Model ten nie wyrywa włosków zamiast ich wycinać, tak więc cały zabieg jest bezbolesny.

Nasza trzecia propozycja to trymer do usuwania włosów w uszach i w nosie Braun EN 10.

 

Zalety

System okrężnych ostrzy: Zastosowany w tym modelu system okrężnych noży zapewnia użytkownikowi precyzyjne, a co najważniejsze, bezpieczne podcinanie włosków. Dzięki temu nie musisz obawiać się o podrażnienia, jak również o to, że trymer zamiast przycinać włoski, będzie je wyrywał.

Wygodna rączka: Model ten został wyposażony w odpowiednio wyprofilowaną rączkę, która zapewnia komfort użytkowania.

Łatwy system obsługi: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że trymer jest bardzo prosty w obsłudze.

Mobilność: Jest to urządzenie o niewielkich gabarytach, a przy okazji bardzo lekkie. Dlatego jest odpowiednie dla osób, które często podróżują, jak również dla tych, którzy taki sprzęt zawsze lubią mieć w torebce.

 

Wady

Brak nasadek: Urządzenie nie jest wyposażone w nasadki, które umożliwiłyby przycinanie włosków brwi czy też modelowanie brody.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki trymer do nosa kupić?

 

Zbędne owłosienie na naszym ciele bywa bardzo denerwujące, zwłaszcza dla kobiet. Szukamy sposobów, by pozbyć się włosków z nóg, rąk, okolic bikini, pod pachami, a nawet na twarzy. Mężczyźni też dbając o swój wygląd golą nie tylko twarz, ale także uszy, tors czy włoski pod pachami, a także dziurki w nosie. Włoski w nosie są czymś naturalnym dla kobiet i mężczyzn. Wiele osób regularnie stoi przed lustrem z pęsetą i szuka sposobu na bezbolesne usunięcie wystających włosków. Nie musisz jednak wykonywać bolesnego zabiegu wyrywania, wystarczy Ci trymer do nosa, który jest niedrogi i łatwy w obsłudze. Można go kupić w zestawie z maszynką do golenia, ale też osobno, często z różnymi nasadkami. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaki trymer do nosa wybrać, aby był bezpieczny, trwały i funkcjonalny.

Czy potrzebuję trymera

Na pewno zadajesz sobie pytanie czy potrzebujesz takie urządzenie, przecież czasem można pocierpieć i wyrwać włoski lub po prostu przyciąć je nożyczkami do paznokci. Musisz jednak wiedzieć, że po pierwsze taki zabieg jest bolesny, po drugie niezbyt bezpieczny. Jeśli więc masz delikatną skórę, trymer to propozycja dla Ciebie. Urządzenie jest małe, a więc praca z nim jest wygodna.

Dobry trymer nie tylko usunie włoski z nosa, ale też z uszu. Wiele modeli ma nakładki, które dodatkowo umożliwiają depilację okolic łuku brwiowego i skracanie brwi. Na rynku znajdziesz także sprzęty jednocześnie służące do depilacji okolic intymnych. Jest więc to praktyczny, wydajny sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu.

 

System zasilania – jaki trymer do nosa jest najlepszy?

Pierwsza kwestia przy wyborze trymera to system zasilania. Możesz wybrać modele zasilane bateryjnie, akumulatorowo, sieciowo i akumulatorowo-sieciowo. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są modele akumulatorowo-sieciowe. Dlaczego? Przede wszystkim takie urządzenia można używać w każdych warunkach, w domu lub w podróży, a jednocześnie są bardziej wydajne. Kolejna kwestia to żywotność akumulatora. Niestety takie sprzęty mają małe akumulatorki, które z czasem zaczynają tracić swoją moc.

Jeśli kupisz urządzenie wyłącznie akumulatorowe, może okazać się, że po roku użytkowania przestanie działać. Natomiast akumulatorowo-sieciowe, nawet, jeśli nie będą pracować na samym akumulatorze, ciągle będą działać na zasilaniu. Sam model z zasilaniem jest o tyle niepraktyczny, że gdy zabraknie prądu, nie użyjemy urządzenia, a do tego kabel w pewnym sensie ogranicza nasze ruchu. Ciekawym rozwiązaniem są trymery na baterie. Te jednak cechuje mniejsza moc, a za tym idzie niższa wydajność.

 

Ostrza – jaki trymer do nosa jest najlepszy?

Trymer to niewielki sprzęt, ale jego ostrza są tak samo ważne, jak w przypadku innych golarek. Szczególnie polecamy ostrza ze stali nierdzewnej. Jeśli kupisz urządzenie ze słabymi ostrzami, urządzenie nie będzie działać. Zamiast wygalać, trymer będzie wyrywać włoski.

 

Nasadki

Jak już wspomnieliśmy, urządzenie tego typu może służyć też do wykonywania innych zabiegów pielęgnacyjnych. Za pomocą odpowiedniej nasadki wygolimy włosy w uszach, podetniemy zarost czy wąsik u kobiet. Poza tym trymer zwykle ma dołączoną nasadkę do skracania długości brwi. Coraz częściej w wersjach dla kobiet dołączane są końcówki do wygalania miejsc intymnych.

 

Wodoszczelność

Urządzenia wodoszczelne można przede wszystkim bez obaw czyścić pod wodą, zachowując tym samym higienę. Poza tym wodoszczelność umożliwia usuwanie włosów na sucho i na morko. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort przy goleniu na sucho. Pamiętaj, że wodoszczelność dotyczy wyłącznie urządzeń akumulatorowych i na baterie, a także niektórych akumulatorowo-sieciowych.

 

Obudowa

Urządzenie tego typu zwykle jest wykonane z plastiku, czasem wzmocnione elementami metalowymi. Ważne jest to, aby obudowa była odporna na powstające w czasie pracy wibracje. Kolejna kwestia to dobrze wyprofilowana rączka. Przy takiej depilacji należy zachować ostrożność, dlatego trymer musi dobrze trzymać się w dłoni.

Dodatkowe rozwiązania

Producenci chcąc zachęcić do kupna ich modeli stosują coraz ciekawsze rozwiązania. Przede wszystkim trymery sprzedawane są w większych zestawach z dodatkowym stojakiem, na przechowywanie wszystkich części. Niektóre modele mają dodatkowe etui. Często są wyposażone w regulację intensywności pracy i coraz częściej mają wbudowane światełko. Jest to bardzo ciekawa funkcja, dzięki której łatwiej będzie nam usuwać włoski z trudno dostępnych miejsc przy słabym świetle w łazience. Poza tym, jeśli masz w nosie zgrubienia lub pieprzyki w uszu, podczas zabiegu nie uszkodzisz ich struktury, bo będziesz je widzieć. Kolejna propozycja producentów to powłoka antybakteryjna, dzięki której na trymerze nie osadzają się bakterie.

 

Zabezpieczania

Dobry trymer powinien mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem, aby nie doszło do awarii silnika.

 

Trymery do nosa w dobrych cenach

Najbardziej podstawowe modele kosztują kilkanaście złotych. Zwykle zasilane są bateriami i nie są zbyt wydajne. Jeśli chcesz kupić dobry, produkt, postaw na model znanych marek, cieszących się uznaniem konsumentów. Pamiętaj też, że cena w dużej mierze zależy od tego, jak bogate jest wyposażenie danego produktu. Dobry trymer kupisz już za 40 zł.

 

 

Jak działa trymer do nosa?

 

Przy użyciu trymera możemy szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianych włosów z nosa, uszu, a także okolicy pomiędzy brwiami. Takie urządzenie jest niezwykle skuteczne, ponadto nie jest trudne w obsłudze. Ciekawi Cię, jak dokładnie działa trymer do nosa? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Budowa urządzenia

Trymer do nosa, w porównaniu do zwykłej golarki do brody, ma znacznie mniejsze wymiary. Urządzenie to jest węższe, w efekcie czego usuwanie włosków z nosa nie jest kłopotliwe. Najważniejszą częścią budowy sprzętu jest ostrze, może być obrotowe. To właśnie ten element jest odpowiedzialny za przycinanie owłosienia. Na trzonie trymera zazwyczaj znajduje się włącznik On/Off, lampa sygnalizacyjna, a także osłona baterii (jeśli urządzenie nie jest zasilane sieciowo). Czasami wewnątrz obudowy znajduje się specjalna szczoteczka przeznaczona do czyszczenia ostrzy.

 

W jaki sposób działa trymer do nosa?

Działanie trymera do nosa jest bardzo proste. Sprzęt nie wyrywa włosków razem z cebulkami, tak jak robimy to przy pomocy pęsety, tylko przycina je tuż przy skórze. To sprawia, że nie odczuwamy bólu ani dyskomfortu, a poza tym znacząco zmniejszamy ryzyko podrażnienia śluzówki nosa.

Trymery mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Niektóre z nich możemy szybko naładować, ustawiając na dołączonej do zestawu podstawce. W modelach o prostej budowie konieczna jest za to regularna wymiana baterii. Urządzenie do usuwania włosów z nosa jest niewielkie i mało hałaśliwe. Ostrza, w które wyposażony jest trymer, są precyzyjne i odporne na korozję, dlatego możemy bezpiecznie użytkować sprzęt przez długi czas.

 

Czy trymer jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu?

Specjaliści twierdzą, że nie powinniśmy usuwać włosków z nosa, gdyż stanowią barierę ochronną przed pyłkami, kurzem i innymi drobnoustrojami, które mogłyby przedostać się w głąb układu oddechowego. Jeżeli jednak owłosienie nam przeszkadza, trymer jest najbezpieczniejszym sposobem na pozbycie się go. Sprzęt ten jest łatwy w użyciu, a jeśli będziemy go regularnie czyścić, nie ma ryzyka, że doprowadzi do podrażnienia błony śluzowej ani rozwoju stanu zapalnego. Lekarze przekonują, że trymer jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż stosowanie zwykłych nożyczek czy specjalnych kremów do depilacji. Musimy pamiętać, że nawet niewielkie uszkodzenia jamy nosowej mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie stosujmy więc chemicznych środków ani nieodkażonych narzędzi do strzyżenia, ponieważ podczas skaleczenia może dojść do zainfekowania rany i rozwoju np. ropnego zakażenia, a w skrajnych przypadkach grzybicy.

Pielęgnacja urządzenia

Wiedza o tym, jaki trymer do nosa jest polecany przez konsumentów, jest potrzeba do tego, aby znaleźć urządzenie odpowiadające naszym preferencjom. Poza poznaniem sposobu działania zakupionego sprzętu powinniśmy się także dowiedzieć, jak o niego dbać. Niewłaściwa pielęgnacja i konserwacja produktu sprawiają, że trymer pracuje mniej efektywnie i włoski nie są tak precyzyjnie przycinane.

Po każdym użyciu powinniśmy dokładnie oczyścić urządzenie, najlepiej zrobić to przy pomocy dołączonej do zestawu szczoteczki. Dzięki niej uda nam się usunąć przycięte włoski z ostrzy. Dużym ułatwieniem jest możliwość mycia głowicy pod bieżącą wodą, jednak nie każdy sprzęt na to pozwala. Aby podczas przechowywania nie doszło do przypadkowego uszkodzenia ostrzy, należy zabezpieczyć je specjalną nasadką ochronną. To zapobiegnie też ich stępieniu, co mogłoby doprowadzić do trudności w usuwaniu włosków z nosa oraz wywołać ból podczas ich przycinania.

 

 

FAQ

 

P1: Trymer do nosa – jak używać?

Trymer to urządzenie pozwalające na pozbycie się niechcianych włosków z trudnodostępnych miejsc, takich jak wnętrze nosa, czy uszu. Jest to niewielki i poręczny sprzęt, który w bezpieczny sposób usunie nieestetyczne owłosienie z okolic twarzy. Zabieg jest bardzo prosty i całkowicie bezbolesny. Aby użyć trymera, należy umieścić końcówkę z ostrzami w nosie lub w uchu. Następnie włączamy urządzenie i wykonujemy ostrożne ruchy do momentu, aż pozbędziemy się wszystkich włosków. Niektóre modele wyposażone są w światełko, które umożliwia bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Po użyciu urządzenia należy dokładnie je oczyścić. Możemy to zrobić przy pomocy szczoteczki, która jest dołączana do zestawu z trymerem.

P2: Gdzie kupić trymer do nosa?

Trymery nie są trudno dostępne. Bez problemu kupimy je w większości sklepów wyposażonych w małe artykuły gospodarstwa domowego, a także w niektórych drogeriach. Takie urządzenia znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach i funkcjach, a także z różnymi dodatkami, takimi jak specjalny stojak, czy etui. Za pomocą porównywarek cenowych wybierzemy sprzęt w najbardziej odpowiadającej nam cenie. W Internecie znajdziemy również rankingi, które wyróżniają najbardziej popularne modele i ułatwiają zakup. Możemy także prześledzić opinie konsumentów na forach czy grupach. Dokonując zakupów w sklepie stacjonarnym warto poprosić o pomoc pracownika sklepu.

 

P3: Trymer do uszu i nosa – co to jest?

Nieestetyczne owłosienie wewnątrz nosa i uszu to dość częsty problem, dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wiele osób stara się pozbyć włosków przy użyciu na przykład pęsety. Jest to jednak bolesne i może być niebezpieczne ze względu na ryzyko podrażnienia skóry. Najlepsze rozwiązanie to użycie trymera – urządzenia stworzonego specjalnie do usuwania owłosienia z trudnodostępnych miejsc. Trymer to golarka z wąską końcówką, która precyzyjnie i bezboleśnie usuwa niechciane włoski. Na rynku dostępne są różne modele trymerów. Niektóre z nich mają zmienne nakładki pozwalające na depilację łuku brwiowego, oraz podcinanie brwi. Istnieją również trymery przeznaczone do golenia miejsc intymnych.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas golenia brody trudno pozostawić łazienkę czystą – wszystko przez włoski, które właściwie są wszędzie. Jak temu zaradzić? Warto zastanowić się nad zakupem trymera ze specjalnym pojemnikiem. Jednym z najczęściej polecanych sprzętów tego typu jest Philips Series 7000 BT7210/15. Ma on regulację długości przycinania, dzięki czemu można w łatwy sposób ustawić sprzęt i dostosować go do efektu, jaki chcemy uzyskać. Prezentowany trymer z pojemnikiem na włosy jest solidnie wykonany. Ostrza ze stali nierdzewnej nie tracą zbyt szybko swoich właściwości, a na ich powierzchni nie pojawia się rdza. Zasilanie sieciowo-akumulatorowe pozwala korzystać z urządzenia w każdym miejscu. Warto poznać także inne produkty, które cieszą się uznaniem konsumentów. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się trymer do brody z pojemnikiem na włosy Babyliss T830E. Czyszczenie sprzętu ułatwia dołączona do zestawu szczoteczka. Z racji tego, że maszynka ma dobrze wyprofilowaną rączkę korzystanie z niej jest wygodne i bezpieczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Wynika to m.in. z tego, że sprzęt można myć pod bieżącą wodą. Model jest zasilany akumulatorowo-sieciowo, dlatego też, nawet jeśli zapomnimy go naładować, po podłączeniu do źródła zasilania możemy z niego skorzystać.

Wady

Przenoszenie trymera może okazać się trudne, ponieważ dołączone do zestawu etui nie jest najlepiej wykonane. Trzeba więc bardzo uważać, aby nie uszkodzić sprzętu lub wyposażyć się w lepszej jakości pokrowiec.

Podsumowanie

Użytkownik ma możliwość regulowania długości strzyżenia, co pozwala łatwo dopasować model do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Na obudowie urządzenia znajduje się praktyczny wskaźnik poziomu baterii. Obsługa trymera nie sprawia problemów.

Drugi wybór

Zalety

Pewny chwyt, a tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania trymera gwarantuje dobrze wyprofilowany uchwyt. Zrobione ze stali nierdzewnej ostrza cechuje precyzja. Dodatkowo elementy tnące wykazują sporą odporność na działanie korozji.

Wady

Model nie ma stabilnej podstawy, więc trzeba uważać podczas odkładania sprzętu na półkę. Konsumenci wskazują, że pojemnik na włosy jest stosunkowo mały, dlatego nie spisuje się wystarczająco dobrze w przypadku strzyżenia długich włosów.

Podsumowanie

Produkt ma pewne wady, ale mimo to jest polecany przez użytkowników. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu - można je myć pod bieżącą wodą. Sprzęt ma pojemną baterię pozwalającą na 60 minut pracy. Nie trzeba więc zbyt często ładować modelu.

Rozważ też

Zalety

Model dobrze zbiera włoski do pojemnika, co pozwala ograniczyć bałagan powstający podczas pielęgnacji zarostu. Trymer wyposażono w solidną głowicę, którą można myć pod wodą. Nie jest ona podatna na rdzewienie, co przekłada się na długi czas użytkowania sprzętu.

Wady

Plastikowa nasadka, którą otrzymujemy przy zakupie urządzenia, nie jest zrobiona z wytrzymałych tworzyw. W związku z tym łatwo ją uszkodzić. Niektórzy mają też problem z precyzyjnym ustawieniem długości strzyżenia.

Podsumowanie

Przy dłuższym użytkowaniu można zauważyć, że trymer ma sporo zalet. Jest łatwy w pielęgnacji, dobrze radzi sobie z przycinaniem nawet długich włosów i ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę. Model wyposażono w wydajny akumulator.

 

 

3 najlepszych trymerów do brody z pojemnikiem na włosy. Opinie w 2023 roku

 

1. Philips Trymer Series 7000 BT7210/15

 

Trymer Philips Beardtrimmer Series 7000 BT7210/15 jest najwyższej jakości urządzeniem do przycinania brody. Produkt posiada pojemnik na ścięte włoski oraz wbudowane urządzenie zasysające, które sprawia, że po zabiegu nie trzeba sprzątać. Po goleniu wystarczy jedynie opróżnić pojemnik na włoski i oczyścić maszynkę szczoteczką, która została dołączona do urządzenia.

Z trymera można korzystać bezprzewodowo i za podłączeniem do siedzi. Czas ładowania urządzenia wynosi 60 minut, a użycie go z naładowaną baterią wynosi maksymalnie 75 minut. Trymer do brody jest także zaopatrzony we wskaźnik, który pozwala na kontrolowanie stanu naładowania akumulatora. Wysokiej jakości ostrze zostało zrobione ze stali nierdzewnej. Minimalna długość strzyżenia wynosi 0,5 mm., zaś maksymalna 10 mm.

Trymer ma opcję wygodnej regulacji ostrza. Do urządzenia załączone są nasadki, w tym 3 milimetrowa, która pozwala na precyzyjne ogolenie kłopotliwych miejsc na twarzy. Klienci są zadowoleni z precyzyjności ostrza i wygody z użytkowania. Większość użytkowników produktu jest zadowolona z zasysacza ściętego zarostu.

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Philips Series 7000 BT7210/15 jest zasilany akumulatorowo-sieciowo. Użytkownik na możliwość ustawienia długości przycinana w zakresie od 0,5 mm do 10 mm.

 

Zalety

Ostrza: Wykonane ze stali szlachetnej ostrza nie są podatne na działanie korozji. W rezultacie po kilku miesiącach użytkowania na ich powierzchni nie pojawiają się nawet niewielkie ślady rdzy.

Czyszczenie: Chcąc utrzymać sprzęt w czystości nie trzeba poświęcać na to zbyt dużo czasu. Wystarczy po zakończonej pracy opróżnić pojemnik na włoski, a następnie umyć ostrza pod bieżącą wodą.

Łatwa kontrola stanu akumulatora: Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Dodatkowo użytkownik jest informowany o konieczności podłączenia sprzętu do źródła zasilania.

Regulacja: Długość cięcia można regulować w szerokim zakresie, dzięki czemu urządzenie jest bardziej funkcjonalne.

Zasilanie: Z uwagi na to, że trymer jest zasilany sieciowo-akumulatorowo można z niego korzystać w dowolnym miejscu.

 

Wady

Etui: Dołączone do zestawu etui nie zostało zrobione z najlepszych gatunkowo materiałów, dlatego nie zabezpiecza dostatecznie dobrze umieszczonego w nim sprzętu.

 

 

 

 

2. Trymer Babyliss T830E

 

Babyliss T830E jest produktem zaopatrzonym w wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej. Ergonomiczny kształt trymera sprawia, że golenie staje się przyjemne i poręczne. Geometria ostrzy została wykonana przy użyciu technologii W-TECH. Pozwala ona na precyzyjne przycinanie zarostu w szybszym tempie. Ruchome ostrza CMS, które są samonawilżające, ułatwiają golenie.

Długość ostrza wynosi 35 mm, czyli są one najdłuższymi ostrzami na rynku. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyjęcia ostrza, przez co czyszczenie nie staje się problematyczne. Długość przycinania urządzenia dla pierwszej nakładki wynosi od 1 do 20 mm., zaś drugiej od 21 do 35 (przeznaczone do golenia dłuższego zarostu). Urządzenie zostało zaopatrzone w pokrętło do regulacji z dokładnością do 0,5 mm. Do trymera brody wmontowany został pojemnik na włosy, który sprawia, że po goleniu nie trzeba się martwić o sprzątanie.

Pojemnik ten pochłania 60 procent zarostu. Urządzenie po pełnym naładowaniu akumulatora pracuje do 60 minut. Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt chwalą go za trwałość i precyzję strzyżenia. Dodatkowym atutem jest praca po pełnym naładowaniu akumulatora, co pozwala wziąć ze sobą trymer na wyjazd. Klienci zgodnie stwierdzają, że jest to najlepszy trymer do brody z pojemnikiem na włosy w dobrej cenie.

Babyliss T830E to dobry trymer do brody z pojemnikiem na włosy do 150 zł. Model jest zasilany akumulatorowo-sieciowo.

 

Zalety

Szczoteczka: Aby utrzymanie sprzętu w nienagannej czystości nie stanowiło zbyt dużego problemu producent dołączył do kompletu solidnie wykonaną szczoteczkę. Przy jej użyciu można łatwo usunąć zalegające na ostrzach włoski.

Odpowiedni kształt: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę, co pozwala pewnie trzymać go w dłoniach. Ryzyko, że urządzenie w trakcie pracy wypadnie nam z rąk jest bardzo małe.

Nasadki grzebieniowe: W zestawie znajdują się dwie nasadki grzebieniowe – jedna z możliwością regulacji długości cięcia w zakresie od 1 mm do 20 mm, a druga – od 21 mm do 35 mm.

Ostrza: Jednym z najważniejszych elementów trymera są ostrza, dlatego elementy te w modelu Babyliss T830E wykonano z najlepszej gatunkowo, a tym samym odpornej na zniekształcenia stali nierdzewnej.

 

Wady

Pojemnik na zarost: Przy bardzo długim zaroście pojemnik się nie sprawdza – nie zbiera dokładnie włosów.

 

 

 

 

3. Trymer Remington MB6550

 

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Remington MB6550 to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą zadbać idealnie przycięty zarost. Urządzenie oprócz pojemnika, który sprawi, że nie będziesz musiał sprzątać po goleniu, ma także zasysacz, który pochłania odcięty zarost. Ostrza trymera wykonane są z najwyższej jakości tytanu. Urządzenie działa bezprzewodowo i za podłączeniem do sieci.

Długość ładowania akumulatora wynosi od 3 do 5 godzin, a praca po pełnym naładowaniu to 60 minut. Ostrza posiadają samooczyszczające się noże, a głowicę urządzenia można spokojnie wyczyścić pod bieżącą wodą. Długość przycinania trymera to 2 – 16 mm. Do urządzenia załączono 9 nakładek, które pozwalają na precyzyjne ogolenie trudniejszych miejsc na twarzy.

Trymer Remington MB6550 posiada także wskaźnik naładowania akumulatora. Ergonomiczny kształt urządzenia sprawia, że jest on bardzo komfortowy w użyciu. Dodatkowo design trymera jest przyjemny dla oka. Użytkownicy, którzy zakupili trymer Remington MB6550 do brody są zadowoleni z ceny oraz łatwości w czyszczeniu produktu. Według klientów golenie stało się przyjemniejsze i bardziej precyzyjne.

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Remington MB6550 jest zasilany sieciowo-akumulatorowo. W opakowaniu znajdują się cztery grzebienie: 3 mm, 6 mm, 9 mm i 12 mm.

 

Zalety

Technologia Vacuum: Dobrze opracowana technologia Vacuum sprawia, że urządzenie szybko i dokładnie wciąga obcięte włoski do pojemnika. Dzięki temu możemy zachować większy porządek podczas pielęgnacji zarostu.

Futerał: Podczas podróży nieoceniony okazuje się dołączony do kompletu futerał. Jest on solidnie wykonany, co daje pewność, że dobrze zabezpiecza trymer przed ewentualnym uszkodzeniem.

Czyszczenie głowicy: Z racji tego, że głowicę można myć pod bieżącą wodą jej czyszczenie nie zabiera dużo czasu. Intensywny strumień wody dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń.

 

Wady

Plastikowa nasadka: Zdaniem części mężczyzn znajdująca się w zestawie, plastikowa nasadka do strzyżenia nie jest precyzyjna.

 

 

 

 

Jaki trymer do brody z pojemnikiem na włosy wybrać?

 

Zwykła maszynka do brody nie pozwala dotrzeć do bardziej problematycznych miejsc, dlatego też powstała inna wersja tego produktu, czyli trymer. Trymer jest to maszynka o mniejszych rozmiarach przeznaczona do strzyżenia bardziej wrażliwych i mniej dostępnych miejsc na ciele. Broda jest skomplikowanym obszarem, który trudno jest ogolić. To właśnie trymer umożliwia bardziej komfortowe i dokładniejsze ogolenie brody. Większość takich produktów zawiera liczne nakładki, które pozwalają na dotarcie do miejsc nad nosem, w uszach lub w nosie. Poza dokładnym goleniem i nakładkami plusem jest sam fakt, że jest to maszynka, nie żyletka. Przy użyciu żyletki do golenia brody, po jakimś czasie można zauważyć zagęszczenie się i zgrubienie włosów. W pewnym momencie każdy ma dość tego efektu. Dlatego też maszynka umożliwia pozbycie się włosów z twarzy bez skutków ubocznych.

Na co więc zwrócić uwagę przy doborze trymera? Przede wszystkim ważna jest wielkość samego trymera oraz jego kształt. Jeśli trymer odpowiada nam rozmiarami, to ergonomiczny kształt dodatkowo ułatwi poradzenie sobie z problematycznymi miejscami na twarzy. Najlepsze trymery do brody z pojemnikiem na włosy posiadają liczne nakładki, które ułatwią golenie, a pojemnik czyni zabieg bardziej komfortowym, nie będziesz musiał się teraz martwić o sprzątanie.

Przy doborze trymera do brody warto upewnić się, że jest to produkt działający przewodowo i bezprzewodowo. Urządzenie powinno móc działać minimum 60 minut działania po naładowaniu akumulatora. Najlepszy trymer do brody z pojemnikiem na włosy w 2023 roku (a w szczególności jego ostrza) powinien być wykonany z najlepszej jakości materiałów. Najlepsze ostrza to te, które zostały wykonane z tytanu lub stali nierdzewnej. Ważnym jest też, żeby urządzenie miała opcję regulacji ostrza. Wtedy komfortowo można dobrać odpowiednią długość cięcia według uznania.

Niektóre trymery posiadają wskaźnik, który pokazuje stan naładowania akumulatora. Jest to wygodne, gdy nie masz czasu na ładowanie urządzenia, a chcesz zadbać o wygląd brody. Pamiętaj zawsze, że po użyciu trymera warto opłukać pod wodą ostrza wraz z nasadką i usunąć włoski z pojemnika. Zadbany produkt zawsze dłużej służy użytkownikom.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Maszynka do golenia na żyletki – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Golenie jest codziennością wielu mężczyzn, ale żeby wykonać codzienną pielęgnację zarostu, muszą mieć dobrą maszynkę do golenia. Takie też produkty znalazły się w naszym rankingu. Wybierając modele do zestawienia uwzględniliśmy wiele istotnych czynników. Po pierwsze wykonanie golarek, następnie ich cenę, oceny konsumentów, jak również kwestie dotyczące ostrzy i inne dodatkowe elementy. Podczas analizy rynku wyłoniliśmy produkt Gillette Mach3 z ruchomymi ostrzami i paskiem nawilżającym. Golarka nie podrażnia skóry, a ostrza usuwają zarost po jednym pociągnięciu, minimalizując możliwość zacięcia. Wiele osób wybrało ten model ze względu na to, że ma łatwy system wymiany ostrzy. Inną, ciekawą propozycją jest Wilkinson Quattro Titanium. Jest to innowacyjny produkt 3w1. Składa się na niego trymer, golarka oraz końcówka do stylizacji. Nie jest to golarka elektryczna z silnikiem, a po prostu wzbogacony model prostej maszynki. Aby skorzystać z funkcji trymera, musimy po prostu włożyć baterię. Oprócz tych produktów, w naszym zestawieniu znajdziesz też inne, ciekawe propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka wyposażona jest w trzy ruchome ostrza, dzięki którym zapewnia dokładne i komfortowe golenie, także pod włos. Są one także pokryte powłoką węglową, która radzi sobie z najtwardszymi włoskami. Model ten posiada również pasek nawilżający oraz listki chroniące skórę.

Wady

Model jest dość drogi w porównaniu z innymi maszynkami tego typu. Warto mieć jednak na uwadze, że cechuje go wysoka jakość oraz funkcjonalność.

Podsumowanie

Jest to klasyczna maszynka z trzema wymiennymi ostrzami, które dokładnie usuwają zarost. Produkt dobrze leży w dłoni i dopasowuje się do kształtu twarzy. Jest to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy cenią sobie wygodę i łatwość użycia.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka gwarantuje dokładne golenie. Jest to możliwe za sprawą czterech tytanowych ostrzy, które precyzyjnie przycinają włoski przy skórze, ale nie wywołują podrażnienia. Produkt pozwala też na stylizację wąsów, brody i bokobrodów za sprawą dodatkowego ostrza z drugiej strony główki.

Wady

Mężczyźni narzekają, że trudno jest im wyczuć ostrze do stylizacji zarostu. Przez nieuwagę można więc zbyt krótko przyciąć wąsy czy brodę.

Podsumowanie

Produkt ma nawilżające paski z witaminą E i B5 oraz aloesem, które zapewniają skórze twarzy właściwą pielęgnację podczas golenia. Maszynka ma wodoodporną, antypoślizgową rączkę i jest zasilana baterią AA. To praktyczny model, który świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma 6-stopniową regulację ekspozycji ostrza, w efekcie czego możliwe jest przycięcie zarostu na odpowiednią długość. Maszynka nie jest podatna na korozję, dlatego można ją użytkować przez długi czas. Model jest lekki i dobrze leży w dłoni.

Wady

Według konsumentów wymiana żyletek jest kłopotliwa. Trzeba uważać, żeby przypadkowo się nie skaleczyć. To mogłoby zniechęcić do dalszego korzystania z maszynki.

Podsumowanie

Model został wykonany z metalu, dlatego nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Produkt waży ok. 124 g, a jego długość całkowita wynosi 11 cm. Maszynkę można pewnie chwycić, co ułatwia manewrowanie nią i precyzyjne golenie. Do zestawu dołączono jedną żyletkę.

 

 

7 najlepszych maszynek do golenia na żyletki

 

Dobra elektryczna maszynka do golenia to niezastąpiony sprzęt, ale nie każdy mężczyzna jest do takich rozwiązań przekonany. Zdecydowana większość wciąż stawia na tradycyjne sprzęty. Co więcej, bardzo popularne stało się stosowanie klasycznych maszynek do golenia z żyletkami. W tym rankingu znalazło się kilka typów maszynek z różnych półek cenowych.

 

1. Gillette Mach3 Rączka maszynki do golenia

 

Gillette Mach3 to dobra i tania maszynka do golenia. Jest to model z ruchomymi ostrzami, dzięki którym golenie jest dokładniejsze, bardziej skuteczne i delikatne, nawet, gdy golimy się pod włos. Mamy tutaj trzy ostrza dokładnie usuwające zarost już za jednym pociągnięciem.

Dzięki temu pielęgnacja twarzy trwa krócej, a ilość podrażnień zminimalizowana. Ostrza są wyjątkowo ostre i dokładnie usuwają nawet najtwardsze włoski. Jest to zasługa powłoki węglowej. Poza tym są one tak umocowane, że doskonale dopasowują się do kształtu twarzy.

Oprócz ostrzy ma pasek nawilżający typu Indicator oraz miękkie listki – chroniące skórę. Dzięki nim zarost lekko się unosi, a my mamy większe poczucie komfortu. Oczywiście ostrza są wymienne, a jednopunktowe mocowanie wkładów sprawia, że montaż nowych nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Mężczyźni, którzy wybrali ten produkt zgodnie stwierdzają, że jest bardzo solidny, a wkłady są wydajne – starczają na długi czas. Dodatkowo ich wymiana jest bardzo prosta. Poza tym wymienne ostrza dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Gillette Mach3 to bardzo dobra maszynka do golenia na żyletki do 30 zł. Produkt ma ruchome ostrza i pasek nawilżający. Ułatwia golenie zarostu. Ze względu na dobrze zaprojektowaną rączkę zapewnia nam precyzyjną pracę.

 

Zalety

Ostrza: Golarka ma ostre, bardzo wydajne ostrza, które nie tępią się zbyt szybko. Dokładnie usuwają zarost już za jednym pociągnięciem. Dzięki temu codzienna pielęgnacja skóry twarzy zajmuje mniej czasu.

Bez podrażnień: Wiele mężczyzn potwierdza, że ten i inne produkty marki Gillette cechują się tym, że nie podrażniają skóry. Jest to zasługa materiałów wykorzystanych przy ich produkcji.

Pasek nawilżający: Podczas golenia nasza skóra traci wilgoć, staje się nieprzyjemna w dotyku i powstają zaczerwienienia. Dlatego w tej golarce zastosowano pasek nawilżający typu Indicator oraz miękkie listki chroniące skórę. To zapewnia mężczyźnie maksimum komfortu.

Łatwa wymiana ostrzy: Nie jest to maszynka jednorazowa. Możemy łatwo dokupić ostrza i je wymienić. Jak zapewnia producent, system wymiany jest bardzo prosty i nie zajmie nam dużo czasu.

Rączka: Produkt ma wygodną rączkę, którą bardzo dobrze trzyma się w dłoni. Nawet podczas golenia na mokro nie musimy obawiać, że się z niej wyślizgnie.

 

Wady

:

 

 

 

 

2. Maszynka do golenia Wilkinson Quattro Titanium Precision

 

Wilkinson Quattro Titanium to maszynka do golenia 3w1, która oprócz funkcji klasycznej golarki umożliwia nam też stylizację i ma końcówkę trymującą. Posiadanie jednego urządzenia tego typu zaspokaja w zasadzie wszystkie potrzeby mężczyzny, które są związane z pielęgnacją jego owłosienia.

Urządzenie ma cztery ostrza pokryte tytanem. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia, a jednocześnie nie podrażnia skóry i nie uczula. Warto też wspomnieć, że maszynka jest wyposażona w pasek nawilżający, nasączony witaminami i aloesem. Po wykonanym zabiegu skóra nie jest przesuszona, tylko odpowiednio zadbana i nawilżona.

Innowacyjnym elementem prezentowanego produktu jest trymer. Do tej pory mogliśmy go znaleźć wyłącznie w golarkach elektrycznych. Jednak producent postanowił zastosować ten element w tej klasycznej golarce, w której znajduje się odpowiednie miejsce na baterię, aby można było wykorzystać trymer.

Urządzenie jest bardzo wydajne i niezawodne. Odznacza się odpornością na uszkodzenia oraz rdzę. Konsumenci potwierdzają, że mycie i użytkowanie maszynki nie sprawia większego problemu.

Wilkinson Quattro Titanium to klasyczna maszynka, golarka do stylizacji i trymer w jednym. Ten funkcjonalny produkt sprosta potrzebom każdego mężczyzny.

 

Zalety

3w1: Niewątpliwą zaletą, wyróżniającą ten produkt na tle innych maszynek do golenia jest to, że produkt spełnia trzy funkcje. Pozwala nam na klasyczne golenie, stylizację oraz ma wbudowany trymer.

Ostrza pokryte tytanem: Materiał wykorzystany do produkcji ostrzy cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Poza tym tytan nie uczula, dlatego maszynka stanowi odpowiednią propozycję także dla osób z alergiami.

Łatwa pielęgnacja: Czyszczenie maszynki nie sprawi nam większego problemu, dlatego mężczyźni tak bardzo cenią sobie ten produkt.

Łatwość użycia: W zaawansowanych golarkach elektronicznych często problemem jest system pracy, regulacji itp. Ten model jest zdecydowanie prostszy, jego obsługa nie sprawi Ci żadnego problemu.

 

Wady

Precyzja: Mężczyźni podkreślają, że prezentowana maszynka nie jest zbyt precyzyjna. Jeśli więc szukasz czegoś do typowej stylizacji, w której ważne są małe detale, ten model raczej nie sprosta Twoim potrzebom.

 

 

 

 

3. Klasyczna maszynka do golenia Futur Satyna Merkur Solingen

 

Chcemy Ci przedstawić produkt Merkur Futur 700 Satyna znanej marki Solingen specjalizującej się w produkcji sprzętów ze stali nierdzewnej, które służą do codziennej pielęgnacji. Prezentowana maszynka to inwestycja na lata. Dlaczego? Nie jest to jednorazowy produkt, który po jednym, maksymalnie kilku użyciach wyrzucisz do śmieci. Jest to sprzęt, w którym łatwo wymienisz żyletki i będziesz z niego korzystał przez długie lata.

Jest to model dwuczęściowy. W przeciwieństwie do brzytwy ma system regulacji ekspozycji ostrza. W tym produkcie jest on aż 6 stopniowy. To pozwoli Ci na dostosowanie pracy maszynki do Twoich potrzeb.

Produkt nie jest zbyt ciężki, gdyż waży 124 g. Jego utrzymanie w dłoni nie sprawi Ci większego problemu. Ułatwi to również odpowiednio wyprofilowana rączka o długości 95 mm.

Jest to maszynka wykonana ze stali nierdzewnej z wykończeniem satynowym. Pasują do niej standardowe żyletki, jakie można znaleźć w każdym sklepie. Osoby, które zdecydowały się na ten model potwierdzają, że jest on solidny i bardzo praktyczny.

Maszynka 2- częściowa Merkur Futur 700 Satyna marki Solingen ma rączkę o długości 95 mm. Całości waży 124 g, co ułatwia golenie. Produkt sprzedawany jest w zestawie z żyletką i pudełeczkiem.

 

Zalety

Materiał: Jest to produkt wykonany ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie rdzewieje. Poza tym można ją dezynfekować, aby zachować maksimum higieny.

Regulacja: Ogromną zaletą produktu jest to, że ma on system regulacji ustawienia ostrza, co ułatwia dostosowanie produktu do naszych potrzeb.

Inwestycja na lata: Nie jest to produkt plastikowy, więc nie niszczeje zbyt szybko. Taka maszynka to ponadczasowa propozycja dla każdego mężczyzny. Z całą pewnością będzie Ci służyć przez długi czas.

Żyletki: Do prezentowanego modelu pasują wszystkie standardowe żyletki. Nie musisz, więc czynić drogich inwestycji, aby zakupić dodatkowe ostrza.

 

Wady

Cena: Maszynka kosztuje prawie 300 zł, co niestety jest dość wygórowaną ceną.

 

 

 

 

4. Gillette Blue3 maszynka do golenia 8szt

 

Jeśli lubisz wygodne rozwiązania, które mogą Ci służyć w każdym miejscu i nie wymagają pielęgnacji – Gillette Blue 3 to produkt dla Ciebie. Jest to zestaw 8 jednorazowych maszynek do golenia. Każda z nich ma trzy, automatycznie dopasowujące się ostrza oraz specjalny pasek nawilżający, zapewniający bardziej komfortowe golenie.

Umożliwią Ci uzyskanie naprawdę bardzo dobrych efektów golenia, co jest zasługą mocnych ostrzy, które są umieszczone na ruchomej główce.

Co istotne, elastycznie dopasowują się do kształtu Twojej twarzy, a więc dokładnie ogolisz zarost i skóra będzie gładka. Maszynka wyposażona jest w antypoślizgową, gumową rączkę, która zapewni Ci kontrolę. Przy okazji zmniejszy też ryzyko zacięć, które zwykle powstają wtedy, gdy maszynka wyślizguje się z ręki.

Chociaż jest to tzw. produkt jednorazowy, wielu konsument zauważa, że maszynka nie traci swojej ostrości nawet po kilku goleniach. Warto jednak kontrolować ostrość maszynki i ilość paska nawilżającego.

Gillette Blue 3 to zestaw 8 jednorazowych maszynek do golenia. Stanowią doskonałą propozycję dla mężczyzn, którzy nie golą się zbyt regularnie i nie chcą inwestować w drogie urządzenia.

 

Zalety

Ostrza: Każda z maszynek znajdujących się w zestawie ma trzy automatycznie dopasowujące się ostrza. Gwarantują one precyzję pracy oraz to, że cały proces golenia będzie szybszy.

Pasek nawilżający: Maszynki mają specjalny pasek nawilżający, który sprawia, że podrażnienia po goleniu są zdecydowanie mniejsze i mniej bolesne, a samo golenie bardziej komfortowe.

Rączka: Produkt ma antypoślizgową, gumową rączkę. Dobrze trzyma się w ją w dłoni i co istotne nie wyślizguje się z niej w czasie golenia na mokro. Jest to istotne zabezpieczenie minimalizujące prawdopodobieństwo zacięcia.

 

Wady

Nieprzyjazne środowisku: Jest to produkt niezbyt ekologiczny. Po jednym, czasem kilku użyciach maszynkę wyrzucamy do śmieci, produkując tym samym olbrzymią ilość odpadów, które rozkładają się tysiące lat.

Stosunek jakości do ceny: Nie jest to droga maszynka, ale jeśli uwzględnimy jej wydajność, cena wydaje się dość wygórowana.

 

 

 

 

5. Klasyczna maszynka do golenia 34C Merkur Solingen

 

Merkur model 90 34 001 marki Solingen to tradycyjna 2 częściowa maszynka do golenia. Jest to model na żyletki, który posiada głowicę typu zamknięty grzebień. Do tego produktu pasuje większość żyletek dostępnych na rynku.

Prezentowana maszynka została wykonana ze stali pokrytej połyskującym chromem, dzięki czemu pięknie się prezentuje. Należy podkreślić, że jest to sprzęt w pełni nierdzewny. Krótka i gruba rączka sprawia, że maszynka nie wyślizguje się z dłoni i zapewnia nam bezpieczne golenie.

Wymiana żyletek w tym modelu nie jest zbyt skomplikowana. Przy pomocy pokrętła znajdującego się na końcu rączki odkręcamy pokrywę i wkładamy nową żyletką. Jest to ponadczasowy model, nie tylko ze względu na wygląd, ale też na to, że w każdym miejscu, bez względu, czy będzie to za rok, czy dwa, bez problemu znajdziemy żyletki, które umożliwią nam golenie maszynką.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że prezentowany produkt jest bardzo atrakcyjny. Doskonale nadaje się na prezent dla każdego mężczyzny.

Merkur Solingen 34Cto maszynka sprzedawana w zestawie z jedną żyletką. Ma ona długość ok. 8,2 cm oraz waży zaledwie 76 g. Prezentowany model jest nierdzewny.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt wykonano z solidnego, nierdzewiejącego materiału. W efekcie jest to maszynka, której będziesz używać przez wiele lat.

Wygląd: Konsumenci wybrali ten model głównie ze względu na jego atrakcyjny wygląd. Wiele osób podkreśla, że jest to doskonała propozycja na prezent dla każdego mężczyzny.

 

Wady

Konieczność dokupowania żyletek: Zakup klasycznej maszynki na żyletki to nie ostateczny koszt, jej użytkowanie też trochę kosztuje. Jeśli zdecydujesz się na zakup oryginalnych żyletek, musisz liczyć się z większym wydatkiem.

Wygoda: Ponieważ ostrza trzeba wymieniać, użytkowanie maszynki może okazać się problematyczne.

 

 

 

 

6. Muhle Klasyczna maszynka do golenia R89

 

Najlepsza klasyczna maszynka do golenia to Muhle Razor R89. Jest to model tradycyjny na żyletki, idealny dla mężczyzny, który lubi klasyczne rozwiązania. Ważne jest to, że nie musisz wyposażać się w żadne specjalne żyletki – do maszynki możesz włożyć ostrze dowolnego producenta.

Oczywiście najlepsze będą te oryginalne, marki Muhle, które są ostrzejsze i bardziej wydajne. Jeśli jednak znajdziesz się w miejscu, gdzie nie będziesz miał do nich dostępu, bez problemu użyjesz dowolną żyletkę,którą zakupisz w każdym sklepie.

Uchwyt tego modelu to stop metalowy nierdzewny, chromowany w kolorze srebrnym/chromowym. Pięknie się prezentuje i to materiał sprawia, że cała maszynka nabiera wyjątkowego charakteru. Karbowany, okrągły uchwyt sprawia, że maszynkę dobrze trzyma się w dłoni. W zestawie znajduje się etui, w którym należy przechowywać golarkę. W sklepach znajdziemy też stojak przeznaczony do tego modelu.

Mężczyźni, którzy wybrali ten produkt wysoko ocenili jego bardzo dobre wykonanie, a przede wszystkim materiał, który nie wchodzi w reakcję z wodą i zawsze dobrze wygląda. Poza tym zauważają, że maszynka jest poręczna i ma niezwykle wygodną rękojeść.

Maszynka Muhle R89 jest przeznaczona do golenia krótkiego zarostu, można używać jej codziennie. Produkt waży 49 g, a jego wymiary to: 4,1 cm x 9,4 cm.

 

Zalety

Trwałość: Model na pewno zbyt szybko się nie zniszczy, wpływa na to materiał wykonania, czyli chromowany mosiądz. Maszynka nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, nie trzeba się też obawiać o to, że pojawi się na niej korozja.

Precyzyjne golenie: Z pomocą produktu możemy precyzyjnie się ogolić i cieszyć się idealnie gładką skórą, zarówno w okolicach policzków, jak też brody i szyi.

Wygodny uchwyt: Uchwyt modelu jest długi i dobrze wyprofilowany, dlatego możemy pewnie złapać maszynkę. Nie ma ryzyka, że produkt w czasie golenia wyślizgnie się z dłoni.

 

Wady

Golenie wymaga wprawy: Panowie, którzy do tej pory używali elektrycznej golarki mogą mieć problem z goleniem zarostu bez podrażnienia i skaleczenia skóry.

Trudna wymiana żyletki: Według konsumentów wymiana żyletki nie jest łatwa i można się przy tym skaleczyć.

 

 

 

 

7. Klasyczna maszynka do golenia Progress z wydłużoną rączką Merkur

 

Merkur Solingen Progress to nasza trzecia propozycja. Jest to produkt znanej marki Merkur, która zajmuje się produkcją maszynek i akcesoriów do golenia od 1906 roku. Model, który prezentujemy to tradycyjna maszynka na żyletki z 5 stopniową możliwością regulacji ekspozycji ostrza, co zapewnia nam dokładne golenie na całej twarzy. Maszynka została wykonana ze stali nierdzewnej pokrytej połyskującym chromem.

Dzięki temu jest bardzo elegancka i wytrzymała. Nie rdzewieje i nie niszczy się pod wpływem kontaktu z wodą i produktami do golenia. Głowica tego modelu pasuje do standardowych żyletek dostępnych na rynku. Ich wymiana jest bardzo prosta – wystarczy odkręcić pokrywę głowicy i włożyć nową żyletkę.

Model ten posiada pokrętło regulujące kąt nachylenia ostrza żyletki. Opinie o maszynkach do golenia Merkur są bardzo pochlebne. Jak podkreślają konsumenci maszynka ta zapewnia precyzyjne golenie, jest bardzo solidna i niezawodna.

Poza tym wyróżnia ją bardzo atrakcyjne wykończenie – elegancka rękojeść, którą pewnie trzyma się w dłoni.

Merkur Solingen Progess to model ważący 100 g. Długość całkowita maszynki wynosi 10,4 cm. Z pomocą produktu można z łatwością zgolić kilkudniowy zarost.

 

Zalety

Solidność: Maszynka została wykonana ze stali, pokryto ją dodatkowo warstwą połyskującego chromu. To sprawia, że model świetnie się prezentuje, a do tego nie jest podatny na korozję czy uszkodzenia mechaniczne.

5-stopniowa regulacja ekspozycji ostrza: Produkt został wyposażony w 5-stopniową regulację ekspozycji ostrza (zmienia się ją przy pomocy pokrętła umieszczonego na końcu rękojeści). Model możemy więc dopasować do swoich potrzeb, a jednocześnie zapobiec skaleczeniom przy goleniu.

 

Wady

Trudne czyszczenie: Panowie twierdzą, że trudno jest oczyścić maszynkę z włosków po goleniu, nawet przy płukaniu głowicy pod bieżącą wodą. Może to zniechęcać do regularnego korzystania z produktu.

Niewygodny uchwyt: Uchwyt modelu jest gładki, dlatego może wyślizgiwać się z dłoni. Utrudnia to zachowanie precyzji w czasie golenia i manewrowanie maszynką, wpływa też negatywnie na komfort jej użytkowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do golenia na żyletki kupić?

 

Maszynka do golenia to przyrząd codziennej pielęgnacji, który pozwoli Ci pozbyć się niechcianego zarostu. Mimo, że elektryczne golarki są bardzo wygodne w użytkowaniu, to ich cena jest stosunkowo wysoka. Ponadto metoda golenia różni się w porównaniu do modeli tradycyjnych. Dlatego wiele osób wciąż wybiera zwykłe maszynki. Z powodu tak wielu, dostępnych na rynku produktów tego typu, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaką maszynkę do golenia wybrać.

Rodzaje

Tego typu maszynki do golenia rozróżnia się ze względu na ich przeznaczenie. Choć ostrze jest takie samo w obu przypadkach, modele mają inny design. Wśród nich wyróżniamy maszynki do golenia:

Damskie to maszynki o zazwyczaj grubszej rączce i bardziej owalnym kształcie. Jest ona wygodna do użytkowania pod każdym kątem nachylenia i nie powoduje jakichkolwiek zacięć. Tego typu przyrządy dostępne są w wielu modnych kolorach i wzorach.

Męskie to klasyczne maszynki do golenia, o ostrych krawędziach i dynamicznym kształcie. Tego typu sprzęt często posiada delikatnie ruchomą główkę, dzięki czemu możliwe jest wygodne golenie pod dowolnym kątem nachylenia. Producenci, zamiast na design stawiają raczej na liczbę ostrzy, które zapewniają szybkie i precyzyjne golenie.

 

Jednorazowe czy wielokrotnego użytku?

Podstawowym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć przed zakupem takiej maszynki do golenia jest to, czy miałaby ona być jednorazowego, czy wielokrotnego użytku. W obu przypadkach zakup ten łączy się z późniejszym, dodatkowym wydatkiem. Będzie to nowa maszynka albo wymienne ostrze. Takie maszynki jednorazowe są wygodne szczególnie dla tych, którzy golą się jedynie od czasu do czasu. Ponadto jest to dobra propozycja dla osób udających się w podróż, gdzie ciężka golarka mogłaby się okazać problemem w trakcie transportu. Z drugiej strony, ta jednorazowa szybko się tępi i, jak sama nazwa wskazuje, nie nadaje się do ponownego użycia.

Dlatego, po każdym goleniu należy wymień sprzęt na nowy. W większości, tego typu przyrząd jest stosunkowo tani i często występuje w zestawach składających się z od 3 do 5 sztuk. Maszynki do golenia wielokrotnego użytku to również dobra alternatywa dla osób, które nie przepadają za elektryczną golarką. Świetnie sprawdzą się na wyjazdach, gdyż ich rozmiar jest mały. Poza tym, wykonane są z trwałego materiału, który nie ulegnie pęknięciu w trakcie transportu. Jedyną wadą takiego sprzętu jest jednak konieczność wymiany ostrzy.

 

Wykonanie

Przed zakupem takiej maszynki do golenia warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa została wykonana. Na tej podstawie możemy określić jej żywotność. Wśród najbardziej popularnych materiałów wyróżniamy:

Drewno – ekskluzywne maszynki do golenia wielokrotnego użytku, często posiadają drewniane elementy, takie jak np. rączkę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Ponadto taki sprzęt charakteryzuje się eleganckim designem. Z drugiej strony należy pamiętać, że drewniane części są dość ciężkie, co może negatywnie wpływać na nasze użytkowanie. Co więcej, należy dokładnie sprawdzić, czy dana maszynka jest wodoodporna i drewno nie zostanie naruszone po dłuższym użytkowaniu.

Stal nierdzewna – z niej wykonana jest większość maszynek wielokrotnego użytku. Taki materiał gwarantuje wieloletnią jakość. Jest on wysoce odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia. Dodatkowo taką maszynkę można stosować pod bieżącą wodą.

Tworzywo sztuczne – maszynki wykonane z plastiku, to przede wszystkim produkty nadające się do jednokrotnego użytku. Sprzęt jest bardzo kruchy i ma tendencję do pękania, dlatego nie zawsze sprawdzi się w podróży. Z drugiej strony, można go swobodnie używać pod bieżącą wodą.

 

Wymienne wkłady

Decydując się na maszynki do golenia wielokrotnego użytku, należy uwzględnić koszt zakupu wymiennych wkładów. Po kilkukrotnym użytkowaniu, takie ostrze się stępi. Problemem może się jednak okazać dostępność wymiennych wkładów. W zależności od modelu maszynki, niektóre produkty są uniwersalne. Inne natomiast wymagają użycia ściśle określonych ostrzy danego producenta. Może się to okazać kłopotliwe, w szczególności w trakcie podróży.

 

Ostrze

W zależności od modelu, maszynki do golenia występują z 3 – 4, a nawet 5 paskami ostrzy. Im większa liczba, tym większa precyzja i szybsze golenie. Z drugiej strony, taki przyrząd jest duży i znacznie ciężej się nim pracuje pod kątem.

 

Rączka

Kupując maszynkę do golenia, warto również zwrócić uwagę na rączkę. Powinna być ona odpowiednio wyprofilowana i posiadać elementy silikonowe lub żłobienia, które zapewniają nam komfort użytkowania w trakcie pracy. Szczególnie, gdy przyrząd jest mokry. Tego typu sprzęt jest odpowiedni zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Design

Niektóre maszynki do golenia, zazwyczaj modele damskie, charakteryzują się ciekawym designem. Dostępne są produkty w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu łatwiej jest odróżnić w łazience nasz przyrząd od innych.

 

Pasek nawilżający

Kupując maszynkę do golenia, warto również sprawdzić, czy posiada ona pasek nawilżający. Jest to dodatkowy element znajdujący się nad ostrzami lub żyletkami, który ma powodować gładkie poruszanie się przyrządu po skórze. Tym samym zapobiega jakimkolwiek skaleczeniom.

 

Zestaw

Niektóre modele maszynek do golenia o wielokrotnym zastosowaniu, dostępne są w specjalnych zestawach. Składają się one z wielu części do profesjonalnego i precyzyjnego golenia. Wśród nich wyróżniamy:

Etui – dostępne tylko w niektórych zestawach, przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które często podróżują i chcą zabrać swój sprzęt ze sobą. Takie etui z pewnością zabezpieczy nasze urządzenie przed uszkodzeniem mechanicznym w trakcie transportu.

Kubek – sprawdzi się do przechowywania naszej maszynki w sterylnym miejscu. Warto pamiętać, że taki przyrząd powinien być trzymany w suchym miejscu, aby uniknąć osadzania się bakterii i grzybów na ostrzach.

Pędzel do pianki lub żelu – z pewnością ułatwi precyzyjne nakładanie produktu na twarz. Taki pędzel jest bardzo miły w dotyku, dlatego rozprowadzanie kosmetyku jest bardzo przyjemne.

 

System wibracyjny

Wybierając maszynkę do golenia wielokrotnego użytku, warto sprawdzić, czy dany model posiada system wibracyjny. Jest to nowatorskie rozwiązanie mające na celu usprawnienie naszego procesu golenia. Drgania powodują, że ostrza wszędzie docierają, niezależnie od kąta nachylenia. Taka maszynka zapewni nam piękne efekty i doskonale gładką skórę. Należy pamiętać, że taka funkcja dostępna jest tylko w wybranych modelach. Ponadto system wibracyjny znacząco wpływa na cenę takiej maszynki o wielokrotnym zastosowaniu.

 

Maszynki do golenia w dobrych cenach

Cena maszynki do golenia zależy od producenta oraz tworzywa, z którego została wykonana. Najtańsze modele to te jednorazowe, których koszt zakupu za jedną sztukę wynosi ok. 5 złotych. Zdecydowanie droższe będą przyrządy wielokrotnego użytku, wykonane z połączenia drewna i stali oraz posiadające system wibracyjny. Cena takiego modelu może wynosić nawet kilkaset złotych.

 

 

Jak używać maszynki do golenia na żyletki?

 

Choć mogłoby się wydawać, że maszynki do golenia na żyletki już dawno przeżyły lata swojej świetności, okazuje się, że znowu są popularne. Wciąż wielu mężczyzn je stosuje, aby skutecznie pozbyć się zarostu. Z pewnością osoby starsze potrafią używać takiej golarki (wcześniej tylko takie produkty były dostępne w sklepach). Zdarzyć się może jednak, że młodzi mężczyźni mogą nie wiedzieć, jak korzystać z maszynki. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy prezentowany tekst.

Jak golić się maszynką na żyletki?

Wielu osobom może się wydawać, że golenie maszynką na żyletki jest skomplikowane. Trzeba odpowiednio dbać o sprzęt i regularnie wymieniać ostrza. W rzeczywistości jednak korzystanie z golarki jest łatwe, a co istotne – często o wiele tańsze od stosowania tzw. jednorazówek. Aby móc skorzystać ze wspomnianej przez nas maszynki trzeba wyposażyć się w dobrej jakości żyletki i odpowiednio je przymocować. Właściwie to wystarczy, aby móc rozpocząć golenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli chcemy osiągnąć zadowalające rezultaty, czyli mieć idealnie gładką skórę i uniknąć podrażnień, musimy zastosować odpowiednią technikę golenia. Najważniejsze w tym przypadku jest to, aby dobrze poznać swoją twarz. Jeśli sprawdzimy, pod jakim kątem rosną nam włoski, ich usunięcie będzie znacznie łatwiejsze. Na początku zaleca się, aby prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włoski. Następne pociągnięcia powinny być wykonane w poprzek włosa, a ostatnie pod włos. Warto wspomnieć o tym, że należy wykonywać krótkie ruchy. Zwiększa to precyzję golenia, jak również zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry. Golarka musi odpowiednio przylegać do twarzy. Nie można jednak dociskać jej zbyt mocno.

 

Jak przygotować skórę do golenia?

Kluczem do sukcesu jest nie tylko znalezienie odpowiedzi na to, jaka maszynka do golenia na żyletki jest polecana i zdobycie informacji na temat odpowiedniej techniki golenia. Równie istotne jest to, aby dobrze przygotować swoją skórę do zabiegu. Najważniejszą czynnością jest dokładnie oczyszczenie twarzy. W tym celu warto stosować delikatne żele myjące czy pianki. Używając zbyt silnego preparatu możemy podrażnić skórę. Jeśli mamy skłonność do podrażnień czy zaczerwienień, twarz należy przemyć chłodną, a nie ciepłą wodą. Część mężczyzn decyduje się także na stosowanie kremów zmiękczających zarost. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nasze włoski są bardzo mocne i trudno je usunąć.

Co będzie nam potrzebne do golenia na mokro?

Golenie na mokro wymaga użycia odpowiednich akcesoriów. Poza maszynką musimy wyposażyć się także w pędzel, którym będziemy mogli swobodnie nałożyć piankę do golenia. Warto, aby element ten był wykonany z delikatnego włosia. Jeśli nie chcemy pobrudzić rąk, powinniśmy zainwestować w pojemnik, w którym będziemy mogli przygotować piankę do golenia. Jeśli jednak nie mamy takiego produktu pod ręką, możemy wykorzystać w tym celu np. mały kubek. Piankę należy odpowiednio rozmieszać. Do tego posłuży nam wspomniany wcześniej pędzel. Przed jego użyciem, należy przepłukać go w gorącej wodzie.

 

Jak często wymieniać żyletki w maszynce?

Aby zagwarantować sobie precyzję golenia trzeba regularnie wymieniać żyletki. Jest to ważne także z innego powodu, a mianowicie higieny. Jak podają konsumenci, którzy korzystają z tego typu golarek wymiana ostrza jest konieczna co kilka zabiegów. Jeśli nie mamy mocnego zarostu, żyletki prawdopodobnie będą nam służyć dłużej, aniżeli wtedy, gdyby na naszej twarzy rosły gęste i mocne włosy.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Peelingi do twarzy dla mężczyzn – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz kupić peeling do twarzy dla mężczyzn i zastanawiasz się, jaki kosmetyk wybrać? Jeśli tak, jesteś w dobrym miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ranking tego typu produktów. Aby przygotować zestawienie, przeanalizowaliśmy wydawane przez Internautów opinie. Wzięliśmy pod uwagę także składy poszczególnych produktów. Najlepszym peelingiem do twarzy dla mężczyzn okazał się AA Men Advanced Care. Kosmetyk ma kompleksowe działanie. Nie tylko pozwala skutecznie pozbyć się zaskórników, ale także przeciwdziała wrastaniu włosków. Zaletą jest również to, że wystarczy użyć niewielkiej ilości preparatu, aby odpowiednio zadbać o skórę. W efekcie jedno opakowanie wystarcza na długi czas. Produkt ma przyjemną konsystencję i delikatny zapach. Z pewnością zastanawiasz się, jakie jeszcze kosmetyki znalazły się w naszym zestawieniu. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się peeling do twarzy dla mężczyzn Biotherm Homme Desincrustant Visage. Produkt ma bezpieczny skład i jest delikatny dla skóry. W związku z tym nie powoduje podrażnień nawet u osób z wrażliwą skórą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to produkt, który dzięki specjalnym mikrogranulkom bardzo dobrze oczyszcza skórę. Nie dopuszcza on do wrastania włosków, a także odżywia skórę. Specyfik jest polecany osobom ze skórą suchą. Ma on właściwości nawilżające.

Wady

Niektórzy mężczyźni zauważyli, że prezentowany produkt sprawia, że skóra przez chwilę szczypie zaraz po użyciu specyfiku. Peeling może nie być zbyt dobry dla wrażliwej skóry. Jest to produkt do skóry normalnej.

Podsumowanie

Pojemność opakowania peelingu to 150 ml. Produkt jest odpowiedni dla skóry wymagającej nawilżenia, normalnej i tłustej. Peeling dobrze oczyszcza cerę z zanieczyszczeń oraz ją odżywia. Jednak nie polecamy produktu osobom ze skórą wrażliwą.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany peeling skutecznie złuszcza martwy naskórek i poprawia koloryt cery. Po regularnym użytkowaniu produktu skóra staje się bardzo gładka, a także odświeżona. Jest to dobry specyfik do zapobiegania problemu wrastających włosków.

Wady

Specyfik ma dość silne właściwości oczyszczające. Dla niektórych osób, szczególnie ze skórą suchą, może to oznaczać znaczne przesuszenie cery. Polecamy więc nawilżyć skórę zaraz po wykonaniu peelingu.

Podsumowanie

Jest to bardzo dobry peeling dla osób, które borykają się z wrastającymi włoskami. Oprócz tego preparat bardzo dobrze złuszcza oraz odżywia skórę. Produkt znany jest również z właściwości poprawiających koloryt cery.

Rozważ też

Zalety

Produkt ten skutecznie nawilża skórę. Delikatnie złuszcza martwy naskórek, a także odżywia cerę. Jest to jednak na tyle delikatny produkt, że nie podrażnia skóry. Możemy więc stosować peeling codziennie bez obaw o delikatną lub wrażliwą skórę.

Wady

Jest to bardzo delikatny peeling. Dlatego wielu mężczyzn po użyciu tego specyfiku może poczuć, że ich skóra nie jest dostatecznie oczyszczona. Jest to raczej opcja dla skóry suchej i normalnej, która potrzebuje delikatniejszych kosmetyków.

Podsumowanie

Opisywany peeling przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej i suchej skóry. Delikatnie złuszcza naskórek i jednocześnie bardzo dobrze nawilża oraz odżywia cerę. Produkt raczej nie sprawdza się w przypadku osób, które oczekują mocnego złuszczenia naskórka.

 

 

3 najlepszych peelingów do twarzy dla mężczyzn. Opinie w 2023 roku

 

1. AA Men Advanced Care

 

Ilość pozytywnych opinii na temat peelingu do twarzy dla mężczyzn AA Men Advanced Care sprawiła, że nie mogło zabraknąć tego kosmetyku w naszym zestawieniu. Wiele osób zapewnia, że stosunek ceny do wydajności i skuteczności działania preparatu jest zadowalający.

Kosmetyk zamknięto w 150 ml opakowaniu w formie tubki. Produkt jest uznawany za skuteczny. Dokładnie oczyszcza skórę, usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory. Dodatkowo zapobiega świeceniu się, dzięki czemu nasza twarz cały dzień wygląda świeżo. Peeling dobrze radzi sobie także z włoskami, które wrastają po goleniu. Produkt ma dobrze dobrany skład i jak wskazują konsumenci, kosmetyk nie uczula.

Zdaniem wielu mężczyzn peeling AA Men Advanced Care to produkt godny uwagi. Warto mieć taki preparat w swojej łazience. Jeśli będziemy systematycznie używać kosmetyku, możemy być pewni, że przyniesie on oczekiwane rezultaty. Skóra będzie oczyszczona, a koloryt cery ujednolicony.

AA Men Advanced Care to bardzo dobry peeling do twarzy dla mężczyzn do 15 zł. Produkt jest zamknięty w 150 ml opakowaniu.

 

Zalety

Zapobiega wrastaniu włosków: Jak wskazuje producent, kosmetyk skutecznie zapobiega wrastaniu włosków po goleniu. Dzięki temu na skórze nie ma stanów zapalnych, a cera wygląda zdrowo.

Oczyszcza pory: Osoby, które mają problem z zatkanymi porami z pewnością będą zadowolone ze stosowania prezentowanego peelingu. Preparat skutecznie oczyszcza i pozwala pozbyć się zaskórników.

Witamina B: Zawarta w składzie witamina B odżywia skórę i nadaje jej blasku. To sprawia, że nasza cera wygląda młodziej.

Wydajność: Wystarczy nanieść na twarz niewielką ilość żelu, aby dobrze oczyścić skórę. W rezultacie jedno opakowanie produktu starcza na długo.

Zapach: Preparat nie ma zbyt intensywnego, duszącego zapachu, co zwiększa szansę na to, że kosmetyk przypadnie do gustu wielu mężczyznom.

 

Wady

Uczucie ściągnięcia: W niektórych komentarzach pojawia się informacja, że produkt okazuje się zbyt intensywny dla skóry wrażliwej. Po zastosowaniu skóra na twarzy jest mocno ściągnięta.

 

 

 

 

2. Biotherm Homme Facial Exfoliator

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez preparatu Biotherm Homme Facial Exfoliator. Jest to peeling złuszczający dla mężczyzn, przeznaczony do każdego rodzaju skóry, w tym przede wszystkim wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Kosmetyk ma podwójne działanie. Z jednej strony złuszcza martwy naskórek i wnika głęboko w pory, dogłębnie je oczyszczając. Jednocześnie nawilża skórę twarzy i łagodzi podrażnienia.

Preparat lekko się pieni i ma przyjemny zapach. Zaleca się stosowanie go przed goleniem, gdyż zmiękcza zarost i usuwa nagromadzone bakterie. Ułatwia on również przesuwanie ostrza maszynki po twarzy, a używany systematycznie zapobiega wrastaniu włosków.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego kosmetyku zgodnie twierdzą, że jest to wysokiej jakości produkt. Użytkownicy podkreślają, że peeling jest wydajny, nie podrażnia skóry oraz pozostawia ją miłą w dotyku przez długi czas.

Peeling do twarzy dla mężczyzn Biotherm Homme Desincrustant Visage ma pojemność 150 ml. Produkt jest zamknięty w wygodnej tubce.

 

Zalety

Drobne cząsteczki: Z uwagi na to, że kosmetyk zawiera drobne cząsteczki peelingujące, może być używany także przez osoby z wrażliwą cerą. Nie ma obaw, że preparat będzie miał zbyt intensywne działanie, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Ujednolica koloryt: Jeśli będziemy systematycznie stosować peeling, możemy mieć pewność, że koloryt naszej skóry będzie ujednolicony. W rezultacie cera będzie wyglądać na odżywioną.

Konsystencja: Produkt ma przyjemną konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i nie spływa po twarzy. Możemy więc zostawić preparat na kilka minut na twarzy, aby składniki mogły wniknąć głęboko w skórę.

Nie podrażnia: Kosmetyk ma odpowiednio dobrany, bezpieczny skład, co minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

 

Wady

Zamknięcie: Część osób uważa, że tubka ma słabej jakości zamknięcie. Istnieje więc ryzyko, że element ten po pewnym czasie oderwie się od opakowania.

 

 

 

 

3. Clarins Men Super Moisture

 

Clarins Men Super Moisture to zestaw pielęgnacyjny do twarzy, który składa się z balsamu po goleniu, peelingu do twarzy, serum pod oczy oraz pianki do golenia.

Znajdujący się w zestawie peeling Men Exfoliating Cleanser został stworzony specjalnie dla mężczyzn. Działa on oczyszczająco i pozostawia cerę odświeżoną i gładką. Kosmetyk pomaga pozbyć się martwego naskórka, jednocześnie nie powodując podrażnień. Preparat zmiękcza skórę, dlatego zaleca się jego stosowanie przed goleniem. Jest to idealny produkt do pielęgnacji dla panów borykających się z problemem wrastających włosków.

W składzie peelingu znajdziemy między innymi wyciąg z korzenia mydlnicy, pomagający usunąć nieczystości oraz glukonian cynku, regulujący produkcję sebum. Dzięki wyciągowi z trawy żubrówki, preparat poprawia także napięcie skóry.

W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat prezentowanego peelingu. Jest on doceniany za skuteczne nawilżenie, przyjemną konsystencję i miły zapach.

Clarins Men Super Moisture to zestaw, w którym znajdziemy m.in. peeling do twarzy o pojemności równej 125 ml.

 

Zalety

Głębokie oczyszczenie: Kosmetyk gwarantuje głębokie oczyszczenie – możemy pozbyć się zaskórników, jak również sprawić, że włoski po goleniu nie będą wrastać w skórę.

Zestaw: Decydując się na zakup Clarins Men Super Moisture otrzymujemy w zestawie wszystko, co niezbędne do pielęgnacji cery. Żel do golenia zmiękcza włoski, a serum pozwala zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Do każdego rodzaju cery: Znajdujące się w opakowaniu produkty będą odpowiednie do każdego rodzaju cery. Możemy więc z powodzeniem wybrać prezentowany zestaw na prezent.

 

Wady

Wydajność: Pojedyncze osoby twierdzą, że aby skutecznie oczyścić twarz, trzeba użyć stosunkowo dużo preparatu. W związku z tym, jeśli systematycznie stosujemy peeling, jedno opakowanie nie starczy nam na długi czas.

 

 

 

 

Jaki peeling do twarzy dla mężczyzn wybrać?

 

Choć to kobiety przykładają więcej wagi do pielęgnacji swojej twarzy, mężczyźni również powinni co jakiś czas zregenerować skórę i nadać jej świeży i zdrowy wygląd. Panowie najczęściej zmagają się z przebarwieniami, rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum. Z tymi problemami pomoże się uporać odpowiednio dobrany peeling, który dokładnie oczyści twarz. Rynek kosmetyków jest bardzo rozbudowany, a niedoświadczone osoby mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniego produktu. Aby nieco ułatwić ten proces, przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Na końcu znajdziesz także ranking, z którego dowiesz się, jaki jest najlepszy peeling do twarzy dla mężczyzn w 2023 roku.

Peeling jest szczególnie polecany mężczyznom z twardym zarostem. Przeprowadzenie tego zabiegu pielęgnacyjnego pozwala przebić się wrastającym włoskom i nadać im właściwy kierunek wzrostu. Dzięki temu późniejsze golenie jest łatwiejsze. Kosmetyk rozprowadza się po twarzy kolistymi ruchami, a następnie wystarczy spłukać go wodą.

Wybierając nowy produkt, warto dobrać go do potrzeb skóry. Jeśli Twoja cera jest wrażliwa, zainwestuj w preparat hipoalergiczny, który jest bezzapachowy i nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów. Zminimalizuje on ryzyko podrażnień oraz złagodzi swędzenie i pieczenie. Natomiast dla cery normalnej najlepszy będzie kosmetyk zapewniający dobre nawilżenie naskórka. Tutaj najlepiej sprawdzi się preparat z zawartością olejów roślinnych.

Osoby o skórze łojotokowej z wypryskami powinny zaopatrzyć się w preparat zawierający kwas salicylowy lub kwasy owocowe. Głęboko oczyszczają one pory, uwalniają naskórek od substancji blokujących jego oddychanie oraz działają przeciwbakteryjnie. Najlepsze peelingi do twarzy dla mężczyzn z cerą przetłuszczającą się bogate są w związki cynku i siarki, wyciągi ziołowe oraz minerały. Składniki te świetnie oczyszczają skórę, działają przeciwzapalnie oraz dają efekt matujący, tzn. redukują świecenie w strefie T (czoło, nos, broda).

Przy zakupie należy również wybrać odpowiedni rodzaj peelingu. Wyróżnia się produkty klasyczne, przeznaczone dla osób z cerą tłustą, mieszaną lub normalną. Są one drobnoziarniste i odpowiednie dla delikatnej skóry twarzy. Na rynku znaleźć można także kosmetyki enzymatyczne, przeznaczone do cery wrażliwej, suchej i naczynkowej. Zawierają one enzymy, które rozpuszczają martwe i zrogowaciałe komórki naskórka. Tego typu preparat pozostawia się na kilka minut na twarzy, a następnie spłukuje.

 

 

Peeling do twarzy dla mężczyzn – działanie

 

Odpowiednia pielęgnacja cery z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dbanie o skórę polega jednak nie tylko na jej odpowiednim nawilżaniu. Wiele osób zapomina również o tym, jak ważne jest dokładne oczyszczanie cery. Niezbędnymi kosmetykami w łazience każdego mężczyzny powinny być nie tylko artykuły do golenia i ładne perfumy, ale też żele myjące i peelingi. To tym ostatnim produktom poświęcimy tę część artykułu. W tekście wskażemy, dlaczego używanie peelingu dla mężczyzn jest tak ważne, jak często powinniśmy to robić i jakich efektów możemy się spodziewać.

Jak działa peeling do twarzy dla mężczyzn?

W zaprezentowanym na naszej stronie rankingu z pewnością znalazłeś odpowiedź na pytanie, jaki peeling do twarzy dla mężczyzn jest polecany przez dermatologów. Pora zastanowić się nad tym, jakie działanie ma wspomniany kosmetyk. Przede wszystkim tego rodzaju preparat ma na celu pozbycie się martwego naskórka. W rezultacie skóra po zabiegu staje się bardziej promienna. Dodatkowo peeling pozwala skutecznie oczyścić pory. Osoby, które mają problem z wągrami, czyli malutkimi czarnymi kropeczkami pojawiającymi się zwykle w strefie T, z pewnością będą zadowolone z kosmetyku. Ze względu na to, że peeling usuwa martwy naskórek, nasza skóra staje się bardziej podatna na różne zabiegi pielęgnacyjne.

Po dokładnym oczyszczeniu cery warto nałożyć na nią odżywczą maskę czy dobrej jakości krem. Możemy mieć pewność, że zawarte w kosmetykach składniki będą lepiej się wchłaniały, a co za tym idzie – ich stosowanie przyniesie wyraźne rezultaty. Warto wspomnieć również o tym, że regularne zabiegi z użyciem peelingu pozwalają ograniczyć powstawanie nieestetycznie wyglądających wyprysków. Musimy jednak pamiętać, że intensywne pocieranie skóry, na której pojawiły się już pryszcze, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Może to powodować bolesne podrażnienia (szczególnie jeśli korzystamy z peelingu gruboziarnistego) i rozprzestrzenianie się bakterii.

 

Peeling do twarzy dla mężczyzn – jak używać?

Pielęgnacja przy pomocy peelingu do twarzy nie jest trudna. Po oczyszczeniu twarzy żelem do mycia czy odpowiednim płynem możemy nałożyć na nią preparat. Nie warto przesadzać z jego ilością. Peeling należy dokładnie rozmasować po całej twarzy, omijając jednak okolice oczu (naskórek w tej strefie jest bardzo delikatny, a ponadto istnieje ryzyko podrażnienia spojówki). Czasami producent zaleca, aby pozostawić preparat na skórze przez kilka minut. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku peelingów enzymatycznych, czyli tych przeznaczonych do bardzo wrażliwej cery. Po dokładnym rozsmarowaniu kosmetyku i ewentualnie upływie wyznaczonego czasu należy dokładnie go zmyć przy pomocy letniej wody.

Jak często używać peelingu do twarzy dla mężczyzn?

Wielu mężczyzn nie wie, jak często należy stosować peeling do twarzy. Informacje na ten temat można znaleźć na opakowaniu. Zalecane jest, aby zabiegi z użyciem tego kosmetyku wykonywać 1-2 razy w tygodniu (w zależności od typu i potrzeb naszej cery). Preparat najlepiej używać wieczorem, ponieważ po jego zastosowaniu skóra może być przez pewien czas lekko zaczerwieniona. Z uwagi na to, że kosmetyk zawiera składniki o silnym działaniu, nie należy nakładać peelingu na twarz tuż po goleniu. Istnieje wtedy większe ryzyko podrażnienia skóry, czego każdy chciałby uniknąć. Po oczyszczeniu twarzy można w razie potrzeby użyć toniku normalizującego. Ważne jest to, aby nałożyć na cerę odżywczy krem.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Poduszki do siedzenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poduszka do siedzenia Antar AT0300 to najczęstszy wybór konsumentów, zwłaszcza tych, którzy mają problem z hemoroidami. Jest to niezastąpiona propozycja również dla tych, którzy odczuwają ból pośladków związany z ciągłą, siedzącą pracą. Taką poduszkę można używać nie tylko w czasie relaksu, ale też podczas jazdy samochodem lub też w czasie pracy. Osoby, które wybrały ten model doceniły jego kształt oraz to, że jest wykonany z termoelastycznej pianki, dopasowującej się do ciała. Wiele osób wybrało ten model również ze względu na jego atrakcyjną cenę oraz fakt, że ma zdejmowaną poszewkę, którą można bez problemu uprać w pralce. Inną propozycję stanowi ARmedical DYNAPAD MAX DSC-35. Poduszka skierowana jest do osób, które się garbią lub cierpią na bóle kręgosłupa. Ze względu na budowę produkt stymuluje mikro ruchy krążków międzykręgowych i ma specjalną budowę, która zapewnia nam komfort w czasie relaksu lub też pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest odporny na odkształcenia. Poduszka jest wygodna, co ma związek z odpowiednim wyprofilowaniem. Poszewkę można zdjąć i wyprać, więc utrzymanie produktu w czystości nie jest żadnym wyzwaniem.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że zamek nie jest zbyt dobrze wykonany. Dlatego po pewnym czasie zaczyna się zacinać, co może być uciążliwe dla użytkowników.

Podsumowanie

Jest to wyrób medyczny przeznaczony dla osób po operacji lub tych, które cierpią na hemoroidy. Szerokość poduszki wynosi 40 cm, z kolei jej długość to 33 cm. Produkt jest wykonany z pianki termoelastycznej. Z kolei poszewka jest bawełniana. Poduszka ma odciążający otwór w środku.

Drugi wybór

Zalety

Materiał wykonania jest nie tylko wytrzymały, ale też zdrowy i nie powoduje podrażnień. Poduszka gwarantuje masaż ciała, podczas gdy na niej siedzimy. Z pomocą zaworu można bez problemu ustawić satysfakcjonującą twardość modelu.

Wady

Poduszka jest produkowana tylko w jednym kolorze. W rezultacie nie każdemu może się podobać.

Podsumowanie

Poduszka jest wykonana z PVC. Jej wymiary to średnica - 35 cm i wysokość - 8 cm. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 200 kg. Na jednej ze stron poduszki znajdują się wypustki, którymi można masować stopy, plecy lub inne części ciała.

Rozważ też

Zalety

Poduszka jest wykonana w taki sposób, że można regulować jej miękkość. Produkt jest w bezpieczny dla zdrowia, spełnia wszystkie normy europejskie. Dzięki antypoślizgowej wkładce nie musisz się bać, że poduszka zjedzie z krzesła.

Wady

Materiał wykonania nie jest zbyt odporny na uszkodzenia. Po pewnym czasie eksploatacji można zauważyć małe przetarcia, które nie wyglądają zbyt estetycznie.

Podsumowanie

Wymiary poduszki to 38 cm x 40 cm x 8 cm. Produkt ma kształt kwadratu. Jego pokrowiec jest wykonany z bawełny. W środku poduszki znajdują się specjalne pęcherzyki, dzięki którym skóra oddycha, a także nie ma obaw na to, że model spleśnieje.

 

 

5 najlepszych poduszek do siedzenia. Opinie w 2023 roku

 

Poniższy ranking poduszek do siedzenia zawiera opisy 5 eleganckich i wygodnych modeli, których zakup polecamy rozważyć. Zaprezentowane produkty na pewno będą się dobrze komponować z Twoim wnętrzem.

 

1. Poduszka Do Siedzenia Antar Eliptyczna AT0300

 

Model Antar AT0300 to bardzo wygodna poduszka dla osób z hemoroidami. Na środku produktu znajdziemy duży otwór, który powstał z myślą o osobach, które na co dzień zmagają się z bólem w okolicy pośladków.

Prezentowany model może być używany na każdym rodzaju podłoża, zarówno na kanapie, jak i krześle. Do tego, poduszka dobrze sprawdzi się w czasie podróży samochodem. Eliptyczny kształt produktu dopasowuje się do ludzkiego ciała, co czyni go niezawodnym. Poza tym otwór w modelu jest na tyle duży, że odciąża bolesne miejsca. Poduszka została wykonana ze specjalnej pianki termoelastycznej, która cechuje się pamięcią kształtu. Co więcej, materiał wytrzymuje duży nacisk, zatem nawet osoby otyłe mogą korzystać z modelu. Produkt został dodatkowo pokryty miękką, bawełnianą poszewką, którą w każdej chwili możesz zdjąć i wyprać.

Wiele osób jest zadowolonych z zakupu produkt, gdyż cechuje się on dużą wygodą. Zdaniem konsumentów ta dobra i tania poduszka do siedzenia, to bardzo dobry zakup, który warto polecić znajomym.

Antar AT0300 to bardzo dobra poduszka ortopedyczna do siedzenia do 50 zł. Model ma owalny kształt. Długość produktu wynosi 33 cm, a jego szerokość jest równa 40 cm.

 

Zalety

Wypełnienie: Poduszkę wypełniono pianką o dużej gęstości. Jest ona odporna na zniekształcenia, a jednocześnie bardzo miękka. To gwarantuje komfort i długi czas użytkowania Antar AT0300.

Poszewka: Do kompletu dołączono czarną poszewkę zapinaną na suwak. Można ją łatwo zdjąć, co ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Poszewkę można prać w pralce w temperaturze do 40 st. C.

Przeznaczenie: Prezentowana poduszka ortopedyczna przyda się zarówno pacjentom, którzy są po operacji, jak również osobom mającym problemy z hemoroidami. Produkt jest polecany też konsumentom spędzającym dużo czasu przed komputerem i kobietom w połogu.

Kształt: Model ma dobrze wyprofilowany kształt. W rezultacie zapewnia odpowiednie podparcie w trakcie siedzenia.

Wyrób medyczny: Antar AT0300 jest zarejestrowany jako wyrób medyczny, co stanowi dowód, że spełnia on określone standardy.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Znajdujący się na poszewce zamek błyskawiczny czasami się zacina, co bywa uciążliwe.

 

 

 

 

2. ARmedical Dynamiczna poduszka do siedzenia MAX DSC-35

 

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma wadę postawy, polecamy zakup ARmedical DYNAPAD MAX DSC-35. Jest to wygodna i bardzo elegancka poduszka, która wzmocni Twoje mięśnie grzbietu oraz oduczy Cię garbienia się.

Do zalet produktu należy zaliczyć to, że w czasie siedzenia pozwala nam odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Do tego w czasie używania poduszki zmuszeni jesteśmy zachować poprawną postawę, co pozwala na sukcesywne zmiany w postawie. Spowodowane jest to stymulacją mikro ruchów krążków międzykręgowych. Prezentowany model posiada specjalny zawór, który przeznaczony jest do manualnego regulowania twardości. Drugą funkcję, jaką pełni poduszka to masażer do stóp. Do tej czynności służy strona z wypustkami. Całość została wykonana z antypoślizgowego materiału, który jest w pełni bezpieczny i nie zagraża użytkownikom. Wymiary produktu to: średnica – 35 cm i wysokość – 8 cm.

Opinie o poduszkach do siedzenia tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wysoką jakość wykonania oraz dużą funkcjonalność produktu. Podkreślają oni, że jest niezawodna dla osób, które wiele godzin spędzają przed komputerem.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia ARmedical DYNAPAD MAX DSC-35 ma wymiary: średnica – 35 cm i wysokość – 8 cm. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 200 kg.

 

Zalety

Wypustki: Model ma niewielkie wypustki, które służą do delikatnego masażu ciała. Nawet jeśli spędzamy wiele godzin przy biurku, nie będziemy czuli aż tak dużego zmęczenia. Poduszka ARmedical DYNAPAD MAX DSC-35 pozwala odciążyć plecy.

Bezpieczny materiał wykonania: Do produkcji modelu wykorzystano tworzywo PVC z oznaczeniem ECO friendly. Materiał ten jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie zawiera szkodliwych substancji.

Zaworek: Poduszka ma specjalny zaworek, za pomocą którego można łatwo dopasować jej twardość. W ten sposób każdy użytkownik ma możliwość dostosowania produktu do swoich potrzeb.

Maksymalne obciążenie: Model ARmedical DYNAPAD MAX DSC-35 jest bardzo wytrzymały. Jego maksymalne obciążenie wynosi aż 200 kg. Z poduszki ortopedycznej mogą też korzystać osoby z dużą nadwagą.

 

Wady

Kolor: Model jest dostępny tylko w kolorze niebieskim. Produkt nie będzie pasował do każdego siedzenia.

 

 

 

 

3. MDH Orto Poduszka Przeciwodleżynowa Do Siedzenia Vitea Care

 

Model MDH Vitea Care DRVCT to godna polecenia poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia na podłodze. Specjalny kształt produktu zapobiega powstawaniu podrażnień oraz otarć skóry, które mogą być bardzo bolesne.

Do zalet modelu należy zaliczyć to, że odciąża kręgosłup, a szczególnie odcinek lędźwiowy. Do tego zapewnia właściwe ułożenie miednicy, co minimalizuje ryzyko bólu, który może być spowodowany utrzymywaniem jednej pozycji przez długi czas. Poduszka posiada specjalne komory z powietrzem. Takie wykonanie gwarantuje, że materiał będzie przepuszczał powietrze, co zminimalizuje ryzyko powstania pleśni we wnętrzu. Wymiary produktu to: 45 cm x 40 cm, zaś wysokość z przodu to 7,5 cm, a z tyłu 4,5 cm. Miękki, bawełniany pokrowiec może być prany w pralce, co ułatwia utrzymanie poduszki w czystości.

Osoby, które zakupiły ten produkt są z niego bardzo zadowolone. Jest to bowiem bardzo miękki model, który posiada też wkładkę antypoślizgową, co czyni go również bezpiecznym.

MDH Vitea Care DRVCT to przeciwodleżynowa poduszka ortopedyczna do siedzenia. Konsument ma do wyboru dwa wymiary modelu: 38 cm x 40 cm x 8 cm lub 40 cm x 40 cm x 8 cm.

 

Zalety

Wkładka antypoślizgowa: Produkt ma antypoślizgową wkładkę, która zabezpiecza przed zsuwaniem się poduszki z siedziska. Przekłada się to na większym komfort użytkowania MDH Vitea Care DRVCT.

Regulacja miękkości: Użytkownik może w prosty sposób regulować miękkość poduszki – jest to możliwe za sprawą zaworu. To pozwala dopasować produkt idealnie do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Wyrób medyczny: Prezentowany produkt to wyrób medyczny I klasy. Takie oznakowanie potwierdza, że poduszka spełnia określone prawem normy, a tym samym jest bezpieczna dla zdrowia.

 

Wady

Przetarcia: Materiał wykonania produktu jest podatny na drobne przetarcia. Po dłuższym czasie użytkowania MDH Vitea Care DRVCT może nie wyglądać tak dobrze, jak zaraz po zakupie.

 

 

 

 

4. Reha Fund Poduszka Przeciwodleżynowa Do Siedzenia

 

Model Reha Fund Super 681 to wygodna poduszka, która przyda się każdemu, kto potrzebuje specjalnej poduszki antyodleżynowej. Prezentowany produkt jest bardzo wygodny i służy do siedzenia. Model ten może być wykorzystywany na dowolnej powierzchni. Część konsumentów używa poduszki na podłodze, a inni korzystają z niej w pracy na krześle, gdyż jest to odpowiedni produkt do siedzenia przy komputerze.

Na uwagę zasługuje to, że model wykonano z wysokiej jakości poliuretanu. Materiał ten jest nie tylko bardzo wygodny, ale zawiera w swoim składzie specjalny żel, który zapewnia równomierne rozkładanie nacisku. Do tego wnętrze wykonano z nietoksycznej pianki, która jest w pełni bezpieczna dla użytkowników. Oznacza to, że nawet długie pozostawanie w pozycji siedzącej, nie wywoła u nas alergii. Poduszka pokryta została trudno przemakalną warstwą, więc nawet po zalaniu wodą, nie straci swoich leczniczych właściwości. Równocześnie, pokrowiec przepuszcza zarówno powietrze, jak i parę, co zapewnia nam odpowiednią wentylację.

Według zadowolonych konsumentów ta wielka poduszka do siedzenia, to bardzo przydatny element wyposażenia domu.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Reha Fund Super Żel 681 ma wymiary: 44 cm x 42 cm x 7 cm. Model ma żelowy wkład.

 

Zalety

Swobodna cyrkulacja powietrza: Pianka ma otwartą strukturę, a dzięki temu mamy zapewnioną swobodną cyrkulację powietrza. Chroni to przed nadmierną potliwością, szczególnie latem.

Wkład żelowy: Poduszka ma żelowy wkład, który gwarantuje odpowiednie rozłożenie środka ciężkości. W związku z tym użytkownik może przyjąć wygodną pozycję w trakcie siedzenia, która nie obciąża nadmiernie kręgosłupa.

Dla alergików: Producent zapewnia, że wkład ma antyalergiczne właściwości. W efekcie na zakup Reha Fund Super Żel 681 decydują się alergicy.

 

Wady

Pokrowiec: Materiał użyty do wykonania pokrowca nie jest przyjemny dla skóry.

Odkształcenia: Choć wypełnienie jest bardzo miękkie, a w związku z tym wygodne, konsumenci twierdzą, że po pewnym czasie traci ono swój kształt.

 

 

 

 

5. Taurus Poduszka Sensoryczna Do Siedzenia I Ćwiczeń ASL705A

 

Poduszka Taurus ASL705A to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Produkt posiada powierzchnię z wypustkami, które umożliwiają ćwiczenie w czasie siedzenia. Polega to na tym, że nierówna powierzchnia zmusza nasze mięsnie brzucha i pleców do pracy.

Równocześnie, dużą zaletą modelu jest to, że może on posłużyć do masażu stóp oraz pleców. Wiele osób wybrało tę poduszkę, aby na niej wykonywać ćwiczenia po porodzie, gdyż sensoryczna konstrukcja pobudza wiele receptorów na całym ciele. Zdaniem specjalistów, wykonywanie różnych ćwiczeń na nierównym podłożu, zmusza nasze mięśnie do większej pracy. Oznacza to, że w czasie relaksu, nasze mięśnie odbędą trening. Materiał, którego użyto do wykonania poduszki jest w pełni bezpieczny, nie musisz się zatem obawiać alergii. Zauważ, że materiał, którego użyto do wykonania poduszki jest antypoślizgowy, co zapewnia pełnię bezpieczeństwa w czasie ćwiczeń.

Zdaniem wielu użytkowników, prezentowany model to jedna z lepszych poduszek na rynku, która pozwala na wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń.

Taurus ASL705A to poduszka ortopedyczna do siedzenia. Jest to model sensomotoryczny. Wymiary produktu to: długość – 34 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 7 cm.

 

Zalety

Przeznaczenie: Poduszka będzie odpowiednia nie tylko do siedzenia. Można ją wykorzystać także w trakcie fizjoterapii, domowej gimnastyki, treningu równowagi czy ćwiczeń konkretnych części ciała.

Wypustki: Model ma niewielkie wypustki masujące. Poduszkę można umieścić na podłodze i wykonać delikatny masaż stóp.

 

Wady

Czyszczenie: Czyszczenie produktu jest czasochłonne. Dzieje się tak, ponieważ model ma sporo małych dziurek, w których osadza się kurz.

Design: Poduszka ma mało atrakcyjny design. Konsumenci chcieliby, aby model był dostępny w kilku bardziej uniwersalnych kolorach. Wtedy dopasowanie produktu do wystroju wnętrza byłoby zdecydowanie łatwiejsze.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę do siedzenia kupić?

 

Odpowiednia pozycja w trakcie siedzenia jest bardzo ważna. Ma ona duży wpływ na naszą postawę oraz zdrowie. Garbienie się oraz zbytnie wygięcie pleców może prowadzić do bólów kręgosłupa, a nawet jego bolesnych urazów. Na poprawną pozycję duży wpływ ma samo siedzisko. Aby siedziało nam się wygodnie i bezpiecznie, warto zakupić poduszkę do siedzenia. Jest to produkt, który jest polecany zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W naszym poradniku zawarliśmy najistotniejsze informacje dotyczące tego typu produktu, jak również odpowiedź na pytanie – jaką poduszkę do siedzenia wybrać.

Rodzaje

Podstawowym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć przed zakupem takiej poduszki do siedzenia jest to, dla kogo miałby być przeznaczony dany produkt? W zależności od tego, kto ma być jej użytkownikiem, poduszka powinna być dobrana do jego potrzeb. Na rynku znajdziemy całą gamę przeróżnych wariantów o ciekawym zastosowaniu. Do nich zaliczamy poduszki:

Dla dzieci – są to najczęściej modele typu pufy. Taki wariant wypełniony jest żwirkiem lub specjalnymi granulkami, które powodują, że poduszka dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu siedzenie, czy nawet leżenie na niej jest bardzo wygodne i nas odpręża. Choć ten rodzaj produktu nie jest zarezerwowany tylko dla dzieci, to jednak konsumenci w większości decydują się na jego zakup w trakcie urządzania pokoju dla malucha. Poduszki te dostępne są w wielu kształtach oraz kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Do ćwiczeń – rodzaj poduszki, którą wykorzystuje się w trakcie treningu oraz rehabilitacji. Doskonale sprawdza się w przypadku ćwiczenia równowagi, co ma duży wpływ na rozwój mięśni nóg. Taki produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego, które cechuje się dużą elastycznością. Poduszka ta często dostępna jest w zestawie, w którym znajdziemy również pompkę.

Do siedzenia na podłodze – model, który idealnie wpasowuje się w azjatycki i arabski styl. Zgodnie z tamtejszymi zwyczajami niektóre posiłki spożywa się, siedząc na podłodze. Żeby było to bardziej higieniczne i wygodne, dobrym rozwiązaniem są właśnie takie poduszki. Jest to trend coraz częściej spotykany w Polsce. Takie produkty są cięższe od zwykłych modeli, co zapobiega przesuwaniu się po śliskiej podłodze.

Ortopedyczna – poduszka, która jest skierowana do osób cierpiących na bóle kręgosłupa oraz pleców. Taki produkt ma za zadanie pomóc nam utrzymać prawidłową pozycję, jednocześnie zapobiegając garbieniu się. Dzięki poduszce nasz kręgosłup bardziej się odpręża, zachowując przy tym swoją naturalną krzywiznę.

Poporodowa – każda młoda mama wie, jak trudnym okresem jest połóg. W tym czasie, pomóc może poduszka poporodowa, której działanie ma uśmierzyć ból. Ma ona na celu przede wszystkim ułatwić siadanie oraz pozwolić odprężyć się kobiecie. Wypełniona jest najczęściej antyalergicznymi mikrogranulkami, które dostosowują się do kształtu ciała.

 

Wykonanie

Najlepsza poduszka do siedzenia to produkt, który spełnia wszelkie oczekiwania użytkownika. Dlatego gdy już wybierzemy wariant wydający się nam najbardziej odpowiedni, należy dokładnie przyjrzeć się jakości jego wykonania. Produkty różnią się od siebie pod względem materiałów, z których zostały wyprodukowane. Zwykłe poduszki dla dzieci typu pufa są zrobione ze sztucznej lub naturalnej skóry. Ich wypełnienie, tak, jak w przypadku poduszek poporodowych, stanowią styropianowe granulki.

Do produkcji poduszek do ćwiczeń równowagi oraz balansowania wykorzystuje się tworzywo sztuczne o właściwościach elastycznych. Jeśli natomiast chodzi o wariant ortopedyczny, jest on najczęściej wykonany z pianki oraz bawełny. To sprawia, że poduszka jest bardzo komfortowa.

 

Poszewka

Na szczególną uwagę zasługują modele ze zdejmowaną poszewką. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pielęgnację produktu. Nie musimy zastanawiać się, jak wyczyścimy plamy – po prostu zdejmujemy poszewkę i gotowe. Jeśli ten element w wybranym przez Ciebie modelu nie jest zdejmowany, wybierz materiał, który nie wchłania wody i można go łatwo przetrzeć mokrą szmatką.

 

Design – jaka poduszka do siedzenia jest najlepsza?

Wybierając poduszkę do siedzenia, warto zwrócić uwagę na design danego modelu. Mowa tutaj przede wszystkim o wariancie do siedzenia na podłodze oraz tym a’la pufa. W sklepach znajdziemy wiele różnych motywów. W przypadku pierwszego rodzaju są to najczęściej detale nawiązujące do stylu Bliskiego lub Dalekiego Wschodu. Pufy mogą natomiast przyjmować przeróżne kształty, jak np. piłka nożna czy zwierzę.

Poduszki do siedzenia w dobrych cenach

Cena poduszek do siedzenia zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz samego producenta. Poduszki dla dzieci, najczęściej występujące w postaci puf, możemy kupić w cenie od 100 złotych do nawet 800 złotych. Jeśli chodzi o modele do ćwiczeń, cena takiego produktu waha się od 20 złotych do nawet 200 złotych w zależności od producenta. Dekoracyjna poduszka do siedzenia na podłodze to wydatek sięgający nawet 300 złotych za sztukę. Cena modelu dla młodej mamy zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz designu.

Najtańszą kupimy w granicach 20 złotych, jednak w sklepach dostępne są i takie po 150 złotych. Poduszki ortopedyczne to również spory wydatek. Jest to produkt, który ma poprawić stan naszego kręgosłupa, więc jego cena zależy od liczby uzyskanych certyfikatów. Najtańszy taki produkt kosztuje ok. 100 złotych.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Golarka elektryczna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jak wśród wielu różnorodnych golarek elektrycznych znaleźć tę najlepszą? Bez wątpienia pomoże Ci w tym przygotowany przez nas ranking. Opisaliśmy w nim sprzęty idealne dla kobiet i mężczyzn, które nie podrażniają skóry. Na pierwszym miejscu plasuje się Philips AT750/16 – model głowicowy, przystosowany do pracy na sucho i mokro. To doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy chcą lepiej zadbać o swój zarost. Produkt jest zasilany pojemnym akumulatorem zapewniającym do 40 minut ciągłej pracy po naładowaniu. Urządzenie ma gumowy uchwyt, dlatego nie ma ryzyka, że przypadkowo wyślizgnie Ci się z dłoni i zniszczy, upadając na podłogę. Poza tym golarkę można myć pod bieżącą wodą, więc z łatwością utrzymasz ją w czystości. Drugie miejsce zajmuje produkt Braun Series 7 7899cc SILV/BLK. On także jest przeznaczony dla mężczyzn i pozwala na golenie się na mokro. Sprzęt dobrze dopasowuje się do konturów twarzy, a to zapobiega podrażnieniu skóry. Model jest wyposażony w trymer.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt bardzo dobrze dopasowuje się do twarzy. Dzieje się to za sprawą specjalnie zaokrąglonych głowic. Oczyszczanie golarki jest bardzo łatwe. Wystarczy, że opłuczemy ją pod bieżącą wodą. Jest ona bardzo szczelna.

Wady

Model bardzo długo się ładuje. Musimy czekać przez pewien czas, aby móc się ogolić. Po naładowaniu prezentowana golarka nie działa zbyt długo. Starczy nam ona jedynie na 10 - 14 niezbyt długich goleń.

Podsumowanie

Golarka elektryczna wyposażona w podwójne ostrza, które najpierw podnoszą włos, a potem go obcinają. Dzięki temu urządzenie to goli bardzo dokładnie. Jedyną wadą jest to, że musimy je całkiem często ładować.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt można użytkować na mokro i sucho, zależnie od indywidualnych preferencji. Model wyposażono w technologię dźwiękową, za sprawą której analizuje długość i gęstość zarostu, a następnie dostosowuje do niego swój sposób działania.

Wady

Produkt nie ma ruchomej głowicy, dlatego niektórzy Panowie uważają, że trudno jest przystrzyc zarost w trudno dostępnych miejscach. Mowa tu głównie o bokobrodach i wąsach.

Podsumowanie

Golarka wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnego systemu noży tnących ActiveLift, który wykonuje 130 ruchów na sekundę. Sprzęt ma ponadto 4-stopniowy system Clean&Charge odpowiadający za czyszczenie, smarowanie, ładowanie i suszenie urządzenia (aby go uruchomić wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie). Model można zanurzyć w wodzie na głębokość do 5 m.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyposażono w głowice flex, które poruszają się niezależnie w 4 różnych kierunkach. To sprawia, że produkt dopasowuje się do męskiej twarzy i pozwala precyzyjnie zgolić zarost. Model ma wbudowany akumulator, nie wymaga podłączenia do prądu podczas pracy.

Wady

Golarka jest przeznaczona tylko do użytkowania na sucho, na co narzekają konsumenci ze skórą skłonną do podrażnień (golenie na mokro może skutecznie zapobiegać pojawieniu się zaczerwienienia i pieczenia).

Podsumowanie

Produkt bardzo łatwo się czyści, gdyż wystarczy otworzyć głowice i użyć dołączonej do kompletu szczoteczki, aby pozbyć się zalegających włosków. W pełni naładowany akumulator zapewnia do 35 minut ciągłej pracy urządzenia, co z pewnością wystarczy, aby dokładnie się ogolić.

 

 

5 najlepszych golarek elektrycznych. Opinie w 2023 roku

 

Przed Tobą ranking golarek elektrycznych, który pozwoli Ci wybrać najlepszy model. Sporządzając to zestawienie, oceniliśmy parametry urządzeń oraz wzięliśmy pod uwagę opinie Klientów.

 

1. Golarka Philips AquaTouch AT750/16

 

1.Philips AT750-16Jeśli zastanawiasz się, jaka golarka elektryczna jest najlepsza, odpowiedzią może być ten nowy model Philipsa. Dzięki systemowi zaokrąglonych głowic urządzenie dopasowuje się do twarzy i nie pozwala na zacięcia skóry. Golarka jest także bardzo szczelna. Do tego stopnia, że umożliwia golenie z użyciem pianki lub żelu.

To znacznie zwiększy Twój komfort oraz pozwoli uniknąć niepożądanych podrażnień. Z drugiej strony, dzięki temu możesz wypłukać golarkę pod wodą, a nawet używać jej pod prysznicem. Głowica urządzenia wyposażona jest w system podwójnych ostrzy – ich zadaniem jest najpierw podnieść włos, a potem dopiero obciąć go możliwie najbliżej skóry.

To rozwiązanie technologiczne zapewnia niezwykłą dokładność golenia. Produkt ma wydajny akumulator, co przekłada się na aż czternaście użyć bez konieczności podłączania go do prądu. Użytkownicy cenią sobie trwałość ostrzy, które pozostają efektywne nawet po bardzo długim czasie.

Klienci chwalą także niski poziom hałasu urządzenia. Dzięki niemu golenie staje się jeszcze przyjemniejsze, zwłaszcza rano, kiedy potrzebujemy ciszy.

Golarka Philips AT750/16 jest przeznaczona dla mężczyzn. To model głowicowy, który jest zasilany akumulatorowo. Sprzęt przystosowano do pracy na mokro i sucho.

 

Zalety

Elastyczne głowice: Za przycinanie zarostu odpowiadają 3 elastyczne głowice, które świetnie dopasowują się do kształtu twarzy. To gwarantuje precyzyjne golenie.

Pojemny akumulator: Akumulator zasilający urządzenie jest na tyle pojemny, że po naładowaniu zapewnia do 40 minut pracy.

System QuickRinse: Model wyposażono w System QuickRinse, pozwalający na mycie golarki pod bieżącą wodą.

Gumowy uchwyt: Uchwyt sprzętu został pokryty gumową powłoką, a to zapobiega wyślizgiwaniu się produktu z dłoni podczas użytkowania pod prysznicem.

Cicha praca: Urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w czasie pracy, dlatego możemy golić się o dowolnej porze, nawet wcześnie rano.

 

Wady

Długi czas ładowania baterii: Czas ładowania baterii wynosi 8 godzin. Mężczyźni narzekają, że to zbyt długo. Należy przy tym pamiętać, że nie można używać golarki, gdy jest podłączona do ładowarki.

 

 

 

 

2. Golarka dla mężczyzn Braun Series 7 7899cc Clean&Charge Wet&Dry

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć golarki Braun Series 7 7899cc SILV/BLK, która jest idealna dla mężczyzn dbających o swój zarost. Produkt jest zasilany akumulatorowo, a więc możemy użytkować go w dowolnym miejscu. Co ważne, to sprzęt wodoodporny, co oznacza, że jest przystosowany do pracy na sucho i mokro.

W pełni naładowana bateria zapewnia 50 minut ciągłej pracy sprzętu, a jej czas ładowania wynosi 60 minut. Golarka ma w zestawie: szczoteczkę do czyszczenia, preparat do konserwacji noży tnących, a także etui do przechowywania. Produkt dopasowuje się do kształtu twarzy, a to znacząco zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry.

Konsumenci w publikowanych przez siebie opiniach przekonują, że to łatwy w obsłudze i poręczny sprzęt do golenia. Urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe, ponadto wychwytuje wszystkie włoski – nawet te przylegające do skóry. Golarkę można wziąć ze sobą na wakacyjny wyjazd np. pod namioty, gdyż nie wymaga podłączenia do prądu. To produkt wyposażony w innowacyjne i praktyczne technologie.

Braun Series 7 7899cc SILV/BLK to sprzęt zasilany akumulatorowo. Model jest przeznaczony dla mężczyzn. To golarka foliowa przystosowana do pracy na sucho, jak i na mokro.

 

Zalety

System ActiveLift: Model wykorzystuje opatentowany system ActiveLift, za sprawą którego noże tnące umieszczone między foliami wykonują 130 ruchów na sekundę. To zapewnia skuteczne działanie golarki.

Tryb FastClean: Produkt ma tryb FastClean, czyli szybkie czyszczenie. Jeden przycisk na obudowie odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z urządzenia, ładowanie baterii, smarowanie i suszenie noży.

Dopasowanie do konturów twarzy: Golarka dobrze dopasowuje się do konturów męskiej twarzy, a to zapobiega skaleczeniom i podrażnieniom skóry.

Akcesoria w komplecie: Do sprzętu dołączono: etui do przechowywania, szczoteczkę do czyszczenia oraz preparat do konserwacji noży tnących. Wymienione akcesoria bez wątpienia się nam przydadzą.

 

Wady

Nieprecyzyjny trymer: Golarka ma trymer do przycinania m.in. bokobrodów, jednak jest on mało precyzyjny i trudno nim wystylizować swój zarost. Niektórzy Panowie uważają, że ten element powinien być nieco szerszy.

 

 

 

 

3. Golarka Philips S1310/04 Shaver Series 1000

 

Philips Series 1000 S1310/04 to model dla mężczyzn, który jest zasilany wbudowanym akumulatorem. To sprzęt głowicowy przeznaczony do pracy na sucho. Golarka jest wyposażona w system ostrzy CloseCut zapewniający precyzyjne przycinanie włosków tuż przy skórze. Z uwagi na 4-kierunkowe głowice, urządzenie dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a to zwiększa efektywność jego działania.

Uchwyt produktu został wyprofilowany w taki sposób, aby można było pewnie chwycić golarkę i swobodnie nią manewrować. Naładowana bateria modelu gwarantuje do 35 minut pracy (ok. 11 cykli golenia), a jej ponowne ładowanie trwa 8 godzin. Głowicę sprzętu można otworzyć, aby móc ją dokładnie wyczyścić, np. przy pomocy dołączonej do kompletu szczoteczki.

Golarka oferowana przez markę Philips jest lekka, poręczna i niezawodna. Konsumenci, którzy ją kupili, twierdzą, że to wygodne w użytkowaniu urządzenie. Produkt nie podrażnia skóry i nie wywołuje zaczerwienienia, dlatego jest to odpowiednia propozycja również dla posiadaczy wrażliwej cery. Za sprawą opisywanego modelu golenie może być bardziej komfortowe.

Męska golarka Philips Series 1000 S1310/04 jest przeznaczona do pracy na sucho. To model zasilany akumulatorowo, który został wyposażony w 4-kierunkowe głowice.

 

Zalety

Bezprzewodowe działanie: Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, a naładowany akumulator gwarantuje do 35 minut ciągłego działania. To idealny wybór dla mężczyzn, którzy często podróżują, ponieważ sprzęt może być użytkowany w dowolnym miejscu.

Łatwe czyszczenie: W zestawie otrzymujemy szczoteczkę do czyszczenia, z pomocą której uda nam się pozbyć wszystkich włosków zalegających w głowicy (w razie konieczności możemy ją łatwo otworzyć).

Wskaźnik naładowania baterii: Podczas golenia nie musimy się zastanawiać, czy bateria przypadkowo się nie rozładuje. Na obudowie jest specjalny wskaźnik pokazujący, kiedy sprzęt należy podłączyć do ładowarki.

 

Wady

Za głośno pracuje: Część konsumentów uważa, że golarka mogłaby pracować nieco ciszej. Jeśli użyjemy sprzętu wcześnie rano lub późno wieczorem, bardzo prawdopodobne jest, że pozostali domownicy zaczną się skarżyć na zakłócanie ich spokoju.

 

 

 

 

4. Golarka Maszynka elektryczna do golenia Eldom G47

 

4.Eldom G47Ta golarka Eldom, mimo że jest bardzo tania, również posiada trzy ruchome głowice golące. Nie odstaje od swoich droższych odpowiedników również innymi parametrami – oferuje możliwość działania bezprzewodowego oraz mycia na mokro. Należy jednak uważać, bo wodoodporne są tylko głowice, a nie pozostała część urządzenia.

Co więcej golarkę, można też podłączyć do sieci w tradycyjny sposób. To dobra alternatywa w sytuacji, kiedy urządzenie się rozładuje. Produkt jest też wyposażony w specjalny trymer, który po odchyleniu pozwala na zarysowanie linii brody oraz skrócenie baczków. Produkt oferuje zatem podobne możliwości co inne, droższe golarki elektryczne.

Opinie na temat urządzenia są niemal jednoznacznie pozytywne i podkreślają bardzo dużą łatwość jego obsługi. Golarka będzie bardzo dobrą propozycją dla osób, które chcą wypróbować nowe osiągnięcia technologiczne (bezprzewodowe golenie), ale są też przywiązani do tradycyjnych urządzeń.

Niska cena powinna stanowić dodatkowy atut i zachętę do zakupu. Czas ładowania (8 godzin) mieści się w standardzie dla tego typu urządzeń i wpisuje je w kategorię godnych polecenia.

Sprzęt Eldom G47 to dobra golarka elektryczna do 100 zł, która ma trzy głowice tnące. Model jest przeznaczony dla mężczyzn i ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Produkt pozwala na golenie na sucho.

 

Zalety

Możliwość mycia pod bieżącą wodą: Utrzymanie urządzenia w czystości nie jest trudne, ponieważ głowice można myć pod bieżącą wodą. W ten sposób na pewno pozbędziemy się zalegających w nich włosków.

Trymer: Sprzęt wyposażono w trymer, a więc możemy precyzyjnie wystylizować zarost, przykładowo wąsy czy bokobrody.

Poręczność: Golarka nie jest ciężka, a jej uchwyt został dobrze wyprofilowany. To sprawia, że możemy pewnie chwycić urządzenie. Produkt ma niewielkie wymiary, dlatego można zabrać go w podróż.

 

Wady

Tylko praca na sucho: Model nie jest przystosowany do pracy na mokro, a to oznacza, że nie możemy go użytkować pod prysznicem. Co więcej, do golenia nie możemy wykorzystać pianki ani innego kosmetyku.

Nieodpowiednia do długiego zarostu: Panowie z długą brodą skarżą się, że głowice tnące golarki wyszarpują włoski, a to powoduje ból.

 

 

 

 

5. Braun golarka damska LS5160 Legs & Body W&D

 

Zachęcamy do zakupu golarki elektrycznej Braun Silk-epil LS 5160. Jest to łatwy w obsłudze produkt, który wyposażono w kilka przydatnych końcówek. Dzięki nim możesz golić się nawet w miejscach intymnych bez obaw o podrażnienie delikatnej skóry.

Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, którą pokryto hipoalergiczną folią. Dlatego po użyciu depilatora na ciele nie pojawiają się bolesne i nieestetyczne zaczerwienienia. Golarka jest lekka, dlatego możesz zapakować ją do bagażu podręcznego. Urządzenie jest w pełni wodoszczelne, więc można golić się nie tylko na sucho, ale również na mokro, w wannie i pod prysznicem. W sprzęcie zastosowano innowacyjną technologię zapewniającą jego dobre przyleganie do skóry bez jej podrażnienia. Trymer ma lekko zaokrąglony kształt, więc prowadzenie golarki po ciele jest bardzo proste.

Popularność sprzętu spowodowana jest jego wykonaniem. Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zalania, więc ryzyko awarii golarki jest niewielkie. Internauci często chwalili urządzenie za nasadkę, która złuszcza naskórek w czasie golenia.

Model Braun Silk-epil LS 5160 to golarka elektryczna z zasilaniem bateryjnym. Urządzenie może być stosowane na suchą skórę, ale też podczas kąpieli.

 

Zalety

Trymer: Produkt ma wbudowany, praktyczny trymer służący do regulacji długości włosów na całym ciele. Zaokrąglona konstrukcja sprzętu pozwala na wygodne prowadzenie po skórze.

Wodoszczelność: Urządzenie wykonano z wytrzymałego materiału, który jest w wodoszczelny. Dzięki temu możesz korzystać z golarki również podczas kąpieli w wannie i pod prysznicem. Jest to oszczędność czasu.

 

Wady

Otwieranie komory na baterie: Wielu konsumentów zauważyło, że otworzenie komory na baterie jest nieporęczne. W wykonanie czynności należy włożyć dużo siły. W konsekwencji wymiana baterii zabiera dużo czasu.

Hałas: W czasie golenia sprzęt generuje dużo hałasu, co może negatywnie wpłynąć na komfort jego używania. Głośna praca czasem przeszkadza użytkownikowi i innym domownikom.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę elektryczną kupić?

 

Wielu mężczyzn nie pamięta czasów golenia brzytwą, a potem żyletką. Aczkolwiek takie rozwiązania mają obecnie swoją epokę renesansu. Co więcej, takie klasyczne przyrządy kosztują znacznie więcej niż najnowsze urządzenia do golenia. Trudno jest im jednak konkurować z golarkami elektrycznymi. Wielu mężczyzn ceni sobie takie sprzęty ze względu na funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz brak ograniczeń. Żeby ogolić się klasyczną maszynką lub brzytwą, potrzebujemy wody, żelu lub pianki.

Natomiast golenie urządzeniem elektrycznym możemy wykonać w dowolnym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt akumulatorowy, możemy szybko ogolić się nawet w drodze do pracy, gdy stoimy na światłach lub w korku. Pojawia się jednak pytanie, jaką golarkę elektryczną wybrać. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wymieniać cechy charakterystyczne dla dobrego urządzenia.

 

 

Rodzaje golarek

Wyróżniamy dwa najważniejsze typy golarek: z folią tnącą i głowicowe. Każdy typ ma swoje wady i zalety. Żeby podjąć świadomą decyzję, musisz je poznać.

Urządzenia z folią tnącą, jak sama nazwa sugeruje, mają specjalną folię z otworami, pod którą umieszczane są ostrza. Na rynku dostępne są różne podtypy tego typu sprzętu – z pojedynczym, podwójnym i potrójny systemem, które różnią się ilością użytych folii oraz ostrzy. Zaletą takich modeli jest ich niska cena, duża efektywność (przy potrójnym systemie) i płynne golenie. Wadą jest dłuższy czas, jaki trzeba poświęcić na golenie. Z kolei przy tanich modelach z pojedynczym lub podwójnym systemem tnącym problem jest niska wydajność i brak precyzji.

Modele głowicowe mają 2 lub 3 głowice, które w zaawansowanych sprzętach dokładnie dopasowują się do kształtu twarzy. Każda głowica ma osłonę i nożyki. Takie urządzenia są szybsze i bardzo dokładne, ale niestety droższe. Co więcej, przy słabszych modelach często dochodzi do zaklinowania się głowic.

Dlatego pojawia się pytanie, jaka golarka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? Jeśli masz twardy zarost wybierz model głowicowy, ewentualnie z folią tnącą w systemie potrójnym. Jeśli masz skórę podatną na podrażnienia, sprzęt z folią będzie lepszy, gdyż nie uczula i jest delikatniejsza dla skóry . Wiele też zależy od zasobności portfela. Specjaliści podkreślają, że lepiej jest wybrać droższy produkt z folią tnącą z system potrójnym niż najtańszy model głowicowy, gdzie może dojść do ich zapychania.

 

Zasilanie

Na rynku dostępne są różne typy rozwiązań dotyczących właśnie zasilania. Wyróżnia się modele:

Sieciowe – urządzenia przewodowe, wymagające podłączenia do gniazdka. Takie sprzęty są lekkie, ale nie można ich używać pod prysznicem i są mało mobilne,

Akumulatorowe – bezprzewodowe, które umożliwiają golenie w dowolnym miejscu. Wybierając taki sprzęt należy sprawdzić czas potrzebny do naładowania baterii oraz jej czas działania.

Sieciowo-akumulatorowe – to najciekawsze modele dostępne na rynku, cieszące się ogromną popularnością. Łączą w sobie zalety obu powyższych rozwiązań,

Na baterie – rzadziej spotykane w wersji dla mężczyzn. Aczkolwiek znajdziemy na przykład modele turystyczne. Golarki tego typu są zasilane bateriami AA.

 

Kształt – jaka golarka elektryczna jest najlepsza?

Odpowiedź jest prosta – ergonomiczna, taka którą dobrze trzyma się w dłoni i ułatwia golenie. Urządzenie powinno mieć obudowę pokrytą materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu, gdy będziemy golić się pod prysznicem, golarka nie wyślizgnie się z dłoni.

 

Czas ładowania i pracy

W przypadku golarek akumulatorowych i akumulatorowo-sieciowych należy dokładnie sprawdzić czas ładowania oraz czas pracy na baterii. Niektóre modele ładują się godzinę, inne nawet 8. Czas działania też jest różny – może wynosić 30 min. lub godzinę. Pewne sprzęty sprzedawane są w zestawie z wymiennym akumulatorem, co wydłuży czas pracy bez konieczności ładowania. Warto też podkreślić, że niektóre golarki mają 5 minutowy system szybkiego ładowania, który wystarczy na jedno golenie. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy się spieszymy, a musimy ogolić zarost.

 

 

Dodatkowe funkcje

Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej posiada funkcji i dodatkowych części. Wśród nich najpopularniejsze są takie rozwiązania, jak:

*kontrolka pracy,

*podstawka lub etui do przechowywania golarki – stanowi funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie ma swoje miejsce, a dodatkowo zapewnia mu ochronę i umożliwia łatwe przewożenie,

*samoostrzące się ostrza,

*stacja czyszcząco-odświeżająca – golarkę wkłada się do stacji, a ta czyści ją, smaruje i następnie suszy. Taka funkcja znacznie ułatwia pielęgnację golarki,

*system podnoszenia zarostu – jedno ostrze podnosi włos, a drugie ścina go przy samej skórze,

*trymer z różnymi końcówkami, pozwala lepiej wymodelować zarost, a także przyciąć włoski w uszach, nosie czy zbyt długie brwi,

*wodoszczelność – umożliwia golenie pod prysznicem i mycie pod bieżącą wodą,

*wskaźnik ładowania,

*wskaźnik zużycia głowic/wymiany folii,

*zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Golarki elektryczne w dobrych cenach

Najpopularniejsi producenci golarek elektrycznych to m.in. Braun, Edom, Philips, Panasonic, Remingotn, Zelmer, Adler czy Grundig. Każda z tych marek ma w swojej ofercie modele głowicowe i z folią tnącą. Firmy te oferują zarówno sprzęty ekonomiczne, za około 100 zł, jak i zaawansowane za 1000 zł. Im więcej opcji posiada dany produkt, tym więcej będzie on kosztował. Przed zakupem warto sprawdzić oceny konsumentów, a także wyniki niezależnych testów. Dzięki nim dowiemy się, jakie wady, a nie wyłącznie zalety, posiada interesujące nas urządzenie.

 

 

Czy golarka elektryczna goli dokładnie?

 

Przed sprawdzeniem, jaka golarka elektryczna jest polecana przez konsumentów, wiele osób zastanawia się, czy takie urządzenie jest dokładne i warto wydać na nie pieniądze. Oczywiście wiele zależy od modelu. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jak przygotować ciało do zabiegu, aby efekty utrzymały się długo i zdobyć inne przydatne informacje, zapraszamy do lektury tej części artykułu.

 

 

Dobra golarka ma precyzyjne ostrza

Najważniejszym element budowy golarki elektrycznej są ostrza. To one odpowiadają za to, czy urządzenie jest dokładne czy wręcz przeciwnie. Trzeba podkreślić, że na początku każdy, nawet najbardziej podstawowy model powinien dobrze radzić sobie z usuwaniem zbędnego owłosienia. Nowe ostrza mają bardzo dobre właściwości. Niemniej jednak z czasem elementy te się niszczą, co wpływa na precyzję golenia. Dlatego też warto zdecydować się na zakup golarki wyposażonej w solidne ostrza – najlepiej te wykonane z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieć pewność, że elementy tnące nie ulegną zbyt szybko zniszczeniu. Jeśli chcemy, możemy poszukać modeli z samoczyszczącymi ostrzami. Wielu Internautów zapewnia, że ta funkcja okazuje się bardzo przydatna i wpływa na czas użytkowania sprzętu. Użytkownik musi wiedzieć, że zalecane jest, aby co kilkanaście miesięcy wymieniać ostrza.

 

Jak dbać o golarkę elektryczną?

Aby golarka działała należycie tzn. dobrze depilowała skórę i nie podrażniała jej, trzeba odpowiednio zadbać o sprzęt. Jest to kluczowa sprawa, jeśli chcemy, aby urządzenie było wydajne i dobrze nam służyło. Należy pamiętać o tym, aby po każdym użyciu dokładnie umyć sprzęt. Sporo dostępnych na rynku modeli można myć pod bieżącą wodą (włącznie z obudową). W innym przypadku konieczny jest demontaż elementów tnących i ich dokładne wyczyszczenie. Często zdarza się, że do zestawu dołączona jest szczoteczka, która pozwala łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń z ostrzy.

 

Czy do depilacji golarką elektryczną trzeba używać pianki?

Część osób zastanawia się, czy w trakcie depilacji przy użyciu golarki elektrycznej, trzeba używać pianki. Jest to zależne od modelu. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzęt do golenia na sucho, używanie dodatkowych kosmetyków jest zbędne. Zdarza się jednak, że na naszej skórze pojawiają się drobne podrażnienia. W tym przypadku warto zdecydować się na urządzenie z funkcją golenia na mokro. Dzięki temu będziemy mogli używać zmiękczającej pianki do golenia, która z pewnością sprawdzi się w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

 

 

Jak golić twarz golarką elektryczną?

Aby używanie golarki elektrycznej przynosiło oczekiwane rezultaty, trzeba przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować ciało do zabiegu depilacji. W przypadku golenia twarzy, przed przystąpieniem do zabiegu nie zaleca się jej mycia. Urządzenie należy trzymać pod kątem prostym i równomiernie dociskać do skóry. Należy pamiętać o tym, że włoski należy golić w stronę przeciwną do ich wrastania. Nie zaleca się też, aby kilka razy depilować to samo miejsce – możemy w ten sposób bardzo podrażnić skórę. Po zakończonym zabiegu należy dokładnie umyć twarz i wetrzeć w nią głęboko nawilżający krem.

 

Jak utrzymać efekt gładkiej skóry po depilacji?

Jeśli chcemy, aby efekty po zabiegu depilacji utrzymały się długo na skórze, warto zainwestować w preparaty opóźniające wzrost włosów. Na rynku dostępnych jest wiele takich kosmetyków. Aby wybrać odpowiedni, najlepiej zasięgnąć rady w aptece lub zapoznać się z opiniami konsumentów, które można znaleźć w Internecie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Maszynka elektryczna do golenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukując najlepszej maszynki do golenia natrafiliśmy na Braun Series 9/9290cc. Produkt ten zebrał bardzo wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy najczęściej chwalą golarkę za dużą dokładność golenia. Jest ona wyposażona w 5 bardzo ostrych ostrzy. Zostały one specjalnie ustawione pod kątem, aby jak najdokładniej ogolić twarz oraz szyję. Kupując prezentowany sprzęt nie musimy się już więcej martwić o czyszczenie. Wkładając go do bazy z pomocą jednego przycisku możemy uruchomić automatyczne oczyszczanie wodą z alkoholem. Mamy również możliwość przemycia golarki pod bieżącą wodą z racji tego, że jest ona wodoodporna. Oznacza to również, że możemy golić się pod prysznicem. Warto nadmienić, że jest to model zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu możemy używać go przez 50 minut. Na drugim miejscu znajduje się Philips Series 5000 S5400/06. Golarka gwarantuje nam pracę na mokro oraz na sucho. By dowiedzieć się więcej o tym modelu kontynuuj czytanie naszego artykułu poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z pomocą 5 elementów golących możemy pozbyć się każdego włoska na naszej twarzy. Po goleniu skóra jest całkowicie gładka. Czyszczenie urządzenia odbywa się w jego bazie, w której znajduje się płyn z alkoholem.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że urządzenie może podrażniać wrażliwszą skórę, np. na szyi. Jeżeli masz wrażliwą skórę, to musisz bardzo uważać, aby jej nie podrażnić.

Podsumowanie

Ładowanie golarki zajmuje około godziny, po której możemy korzystać ze sprzętu przez około 50 minut. Trymer ma powłokę tytanową, dzięki której jest to wytrzymały sprzęt o ładnej prezencji.

Drugi wybór

Zalety

Idealnie nadaje się do golenia na sucho i na mokro. Wyświetlacz, który został wmontowany w urządzenie pokazuje nam informacje o stopniu czystości produktu, poziomie jego naładowania oraz czy powinniśmy wymienić głowicę.

Wady

Może się przydarzyć, że produkt podrażnia skórę, wrażliwsza szej osoby. Nie ma on specjalnej nakładki do takiego typu cery, więc w tym wypadku polecamy wybór golarki, która będzie delikatniejsza.

Podsumowanie

Produkt ten jest bardzo solidny. Jego elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Poza tym trymer dołączony do zestawu i golarka są bardzo ostre i precyzyjne, więc możemy być pewni, że po goleniu nasza twarz będzie dokładnie oczyszczona z zarostu. Nie poleca się jednak tego produktu osobom o wrażliwej skórze.

Rozważ też

Zalety

Prezentowana maszynka do golenia ma 3 głowice poruszające się w różnych kierunkach. Jest to rozwiązanie, które zapewnia nam gładką skórę. Model ma dobrze wyprofilowaną obudowę z antypoślizgowymi gumkami. Sprzęt łatwo oczyszcza się z pomocą szczoteczki.

Wady

Nie jest to model wodoodporny. Czyszczanie pod wodą zazwyczaj przebiega bardzo szybko. Nie możemy też golić się pod prysznicem.

Podsumowanie

Jest to sprzęt zasilany sieciowo. Ma on 3 główki, a każda z nich porusza się w inną stronę, więc mogą szybko usunąć wszystkie włoski. Wielu użytkowników uważa, że jest to wysoce bezawaryjny produkt, który służy przez lata.

 

 

5 najlepszych elektrycznych maszynek do golenia. Opinie w 2023 roku

 

Golenie nie musi wiązać się z nakładaniem pianki lub żelu, a potem z mozolnym przeciąganiem maszynki po twarzy. Możesz też zapomnieć o zacięciach, a codzienne golenie wykonać nawet w czasie jazdy samochodem do pracy. Pomoże Ci w tym maszynka do golenia. Ten oto ranking powstał z myślą o mężczyznach, którzy szukają dobrego, sprawdzonego sprzętu.

 

1. Braun 9290cc Golarka foliowa Przycinarka maszynka do golenia

 

Braun Series 9/9290cc to golarka, która bardzo dobrze dopasowuje się do każdego kształtu twarzy – ma elastyczną głowicę, która dzięki swojej konstrukcji potrafi wychwycić prawie wszystkie włoski. Oprócz tego 5 elementów golących dokładnie usuwa włoski różnego rodzaju, więc po goleniu skóra jest bardzo gładka.

Po naładowaniu możemy golić się najdłużej przez 50 minut. Urządzenie daje nam możliwość pracy na mokro oraz na sucho. Jest to sprzęt wodoodporny, więc nie zniszczy się pod wpływem wody. Czyszczenie golarki jest bardzo łatwe. Wystarczy, że włożymy urządzenie do jego bazy, a po wciśnięciu przycisku ona sama wyczyści produkt preparatem z alkoholem.

Trymer ma powłokę tytanową. Jest to bardzo mocny materiał, który nie ulega uszkodzeniom. Poza tym bardzo ładnie się prezentuje. Użytkownicy uważają, że golarka jest dokładna. Internauci przyznają także, że urządzenie rzadko ulega awarii.

Braun Series 9/9290cc to elektryczna maszynka do golenia, która pracuje przez 50 minut. Z kolei czas ładowania wynosi 1 godzinę. Golarka ma 5 elementów golących.

 

Zalety

Wykonanie: Ten trymer z powłoką tytanową jest bardzo wytrzymały. Nawet podczas intensywnej eksploatacji wygląda elegancko oraz nie widać na nim żadnych rysek.

Dokładność: Golarka ma 5 elementów golących. Każdy z nich jest ułożony pod innym kątem, aby można było usunąć wszystkie włosy z brody oraz z szyi.

Oczyszczanie: Baza zawiera płyn z alkoholem. Gdy odstawimy na nią golarkę oczyszcza ją z wszystkich bakterii, a my nie musimy tracić czasu na codzienne mycie sprzętu.

Ładowanie: Po jednej godzinie ładowania golarka działa około 50 minut. Jest to wystarczający czas, aby bardzo dokładnie usunąć włoski z każdego miejsca na naszej twarzy.

Wodoodporność: Golarka może być przez nas używana pod prysznicem. Ma ona wodoszczelną obudowę, która nie przepuszcza wody do akumulatora. W rezultacie możemy się ogolić, gdy bierzemy prysznic.

 

Wady

Działanie: Prezentowana golarka nie jest dla każdego. Niektóre osoby z wrażliwą skórą zauważyły, że po goleniu ich szyja jest podrażniona. Dlatego polecamy obchodzić się z nią ostrożnie.

 

 

 

 

2. Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 elektryczna maszynka do golenia

 

philips-series-5000-s5400Philips Series 5000 S5400/06 to niezawodne urządzenie do golenia na mokro i na sucho. Jest wyposażone w system ostrzy MultiPrecision z okrągłym głowicami, które łatwo przesuwają się po skórze. W końcu wykonasz golenie bez skaleczeń i zacięć – Twoja skóra jest bezpieczna. Jeśli lubisz golenie z pianą lub na makro pod prysznicem – żaden problem, z tym urządzeniem jest to możliwe.

Możesz też golić się w drodze do pracy bez obawy o podrażnienie skóry. W zestawie znajduje się precyzyjny trymer, dzięki któremu wykończysz stylizację swojej fryzury – przytniesz bokobrody i wąsy. Po 60 minutach ładowania maszynka działa przez 45 minut, co daje około 15 cykli golenia.

Jeśli sprzęt się rozładował, a ty nie masz wiele czasu – wystarczy 5 minut ładowania, aby golarka działała przez jeden cykl. Urządzenie jest też wyposażone w intuicyjny wyświetlacz, który pokazuje poziom naładowania akumulatora, informuje o konieczności czyszczenia, czy wymiany głowic (wystarczy je wymienić raz na 2 lata).

Philips Series 5000 S5400/06 jest odpowiedni do golenia na mokro i na sucho. W efekcie stanowi funkcjonalną propozycję dla każdego mężczyzny. Warto też podkreślić, że jest pozytywnie oceniany przez mężczyzn.

 

Zalety

Ostrza: Urządzenie jest wyposażone w system ostrzy MultiPrecision z okrągłym głowicami. Bardzo gładko przesuwają się po skórze, ograniczając skaleczenia i zaczerwienienia.

Golenie na mokro: Urządzenie jest w pełni wodoszczelne i może być używane do golenia na mokro. Poza tym możemy je czyścić pod bieżącą wodą, zachowując w ten sposób higienę.

Bez podrażnień: Produkt jest doskonały do golenia na sucho. Również wtedy, gdy jedziesz do pracy. Bardzo istotne jest to, że ostrza nie podrażniają skóry.

Trymer: W zestawie znajdziesz precyzyjny trymer, który pozwoli Ci wykończyć stylizację. Dzięki niemu przytniesz wąsy i bokobrody.

Wyświetlacz: Urządzenie posiada łatwy w obsłudze, intuicyjny wyświetlacz. Na nim wyświetlają się informacje o konieczności wymiany głowic, rozładowaniu baterii oraz poziomie naładowania akumulatora. Będziesz też wiedział, kiedy należy wyczyścić maszynkę.

 

Wady

Cena: Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

3. Philips S1100/04 Shaver Series 1000 golarka męska

 

Philips Series 1000 S1100/04 to golarka do golenia na sucho. Jest to bardzo dobrze wyprofilowane urządzenie, które możemy stabilnie utrzymać w ręce. Poza tym na obudowie znajdują się antypoślizgowe gumki, więc dłoń nie zjeżdża z golarki.

Na początku przyjrzyjmy się głowicom. Poruszają się one w 4 różne strony, co pozwala urządzeniu na dostanie się do każdego miejsca na twarzy. Golarka jest zasilana sieciowo, dlatego nie musimy się martwić o to, aby ją wcześniej naładować. Ostrza sprzętu są bardzo ostre. Dodatkowo mają one system samoostrzenia się, więc mamy pewność, że są one zawsze dobrze naostrzone.

Warto również wspomnieć o czyszczeniu golarki. Wystarczy wcisnąć przycisk, który otwiera głowice. Następnie możemy pozbyć się włosków za pomocą dołączonej szczoteczki. Z kolei specjalna nasadka chroni urządzenie przed uszkodzeniem. Użytkownicy najczęściej wspominają o bardzo dobrze wyprofilowanym kształcie golarki. Chwalą również dokładność golenia oraz bezawaryjność sprzętu.

Philips Series 1000 S1100/04 to golarka o 3 głowicach. Jest to model zasilany sieciowo, który został dobrze wyprofilowany.

 

Zalety

Głowice: Głowice prezentowanego produktu zostały wykonane w taki sposób, że każda z nich porusza się w inną stronę. Gwarantuje to nam większą dokładność podczas golenia.

Zasilanie: Golarka jest zasilana sieciowo. Dlatego nigdy nie traci swojej mocy, a co najważniejsze nie musimy czekać, aż się naładuje.

Kształt: Wielu użytkowników uważa, że golarka jest dobrze wyprofilowana. Dlatego utrzymanie jej przez długi czas w ręce nie będzie dla nas kłopotliwe.

Oczyszczanie: Sprzęt bardzo łatwo się czyści. Wystarczy nacisnąć przycisk, a potem podnieść głowicę. Z dołączoną szczoteczką możemy wymieść wszystkie ścięte włoski.

 

Wady

Wodoodporność: Model nie jest wodoodporny. Dlatego nie możemy go czyścić pod wodą. Oznacza to również, że nie mamy możliwości używania sprzętu pod prysznicem.

 

 

 

 

4. Golarka męska Braun Series 3 ProSkin 3080s Wet&Dry

 

4-braun-seria-3-3080Golarka męska Braun Seria 3 3080 Wet & Dry to nowoczesny sprzęt z innowacyjną technologią MicroComb – chwyta więcej włosów, zapewniając szybsze golenie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie działa zarówno na sucho, jak i na mokro, a ponadto może być czyszczone pod bieżącą wodą. Model ten ładuje się przez 60 min i działa przez 45 min. Ma też funkcję szybkiego, zaledwie 5-minutowego ładowania na jedno golenie.

W zestawie znajdują się 3 folie i blok noży oraz trymer do brody, dzięki któremu urządzenie jest bardziej wszechstronne. Komplet zawiera też praktyczne etui podróżne i bardzo wygodną szczoteczkę do czyszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w kontrolkę LED, pokazującą stan higieny oraz naładowania baterii.

Opinie o elektrycznych maszynkach do golenia Braun są bardzo pochlebne. Produkt ten ceniony jest przez konsumentów za trwałą obudowę, która dobrze trzyma się dłoni. Wysoko ocenili oni również funkcjonalność sprzętu, jego łatwą obsługę i niezawodność działania.

Golarka męska Braun Seria 3 3080 Wet & Dry to bardzo wygodny i jednocześnie nowoczesny sprzęt wyposażony w zaawansowaną technologię MicroComb. Ostrza chwytają więcej włosów, zapewniając szybsze golenie.

 

Zalety

Golenie na sucho i mokro: Urządzenie umożliwia nam golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Bez obaw możemy je czyścić pod bieżącą wodą. W efekcie jest bardzo praktyczne.

Funkcjonalność: Zestaw zawiera nie tylko golarkę, ale też 3 folie i blok noży, jak również trymer do brody. Dzięki temu sprzęt ten jest bardzo funkcjonalny i umożliwia nam kreowanie różnych fryzur.

Kontrolka LED: Urządzenie posiada praktyczną kontrolkę LED, która pokazuje stan higieny oraz naładowania baterii. Dzięki niej obsługa sprzętu staje się przyjemnością.

 

Wady

Brak nasadki ochronnej: Niektórzy konsumenci zauważają, że brak nasadki ochronnej na maszynce jest problematyczny.

 

 

 

 

5. Golarka akumulatorowo-sieciowa Eldom G47 3 ostrza + Trymer

 

5-eldom-g47Na ostatnim miejscu naszego rankingu znajduje się dobra i tania elektryczna maszynka do golenia Eldom G47. Jest to nowoczesna golarka, która umożliwi Ci wygodne golenie. Ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe, a więc możesz jej używać bez dostępu do prądu. Głowica ma trzy wirujące ostrza, dopasowujące się do kształtu twarzy. Dlatego też codzienne golenie jest szybsze, bardziej precyzyjne i komfortowe.

Wygodę zapewnia nam także ergonomiczny kształt urządzenia, dzięki któremu sprzęt wygodnie trzyma się w dłoni, nie wyślizguje z niej, a nam zapewnia dokładne golenie. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, ma też dodatkowy trymer do stylizacji brody. Maszynkę można myć pod bieżącą wodą.

Jest to bardzo podstawowy sprzęt, nie ma tylu funkcji co nasze poprzednie propozycje, ale jeśli cenisz sobie prostotę i szukasz czegoś taniego, ten model na pewno Cię zainteresuje. Konsumenci docenili nie tylko jego atrakcyjną cenę, ale również prostą obsługę i bardzo dobre, solidne wykonanie.

Eldom G47 jest to dobra golarka elektryczna do 300 zł. Urządzenie umożliwia wygodne golenie. Sprzęt ten to tania propozycja dla osób, które szukają dobrego jakościowo produktu w niskiej cenie.

 

Zalety

Głowica: Urządzenie jest wyposażone w głowicę, która ma trzy wirujące ostrza, doskonale dopasowujące się do kształtu twarzy. To wpływa na precyzyjność golenia, a także szybkość zabiegu.

Kształt urządzenia: Urządzenie ma ergonomiczny kształt, za sprawą którego dobrze trzyma się go w dłoni. Sprzęt nie wyślizguje się, co gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Prosta obsługa: Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, co znacznie ułatwi golenie zwłaszcza osobom, które stronią od takich rozwiązań.

 

Wady

Precyzja golenia: Niektórzy użytkownicy zauważają, że sprzęt nie jest najbardziej precyzyjny, co wydłuża golenie.

Bateria: W przypadku tego modelu niestety mamy do czynienia z bardzo słabą baterią.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką elektryczną maszynkę do golenia kupić?

 

Golarka elektryczna to popularne urządzenie do męskiej higieny, którego wybór często stawia przed nami wiele pytań. Przyrząd powinien być idealnie dopasowany do użytkownika: szybko golić zarost, nie podrażniać skóry, być wygodnym w obsłudze i łatwym w utrzymaniu czystości. Różnorodność modeli sprawia, że zakup może okazać się strzałem w dziesiątkę, lub kolejnym gadżetem, który zamiast brody, pozbędzie się naszych oszczędności. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką elektryczną maszynkę do golenia wybrać.

 

 

System golenia

Wyróżniamy dwa typy golarek: z folią tnącą i głowicową. Golarka z folią tnącą ma korpus z zamontowanym wewnątrz silnikiem elektrycznym oraz głowicę pokrytą folią z otworami. W zależności od modelu, owych folii może być kilka, dzięki czemu golenie jest bardziej dokładne. Pod porowatą powierzchnią umieszczone są ostrza odpowiadające za strzyżenie zarostu. Widoczne na powierzchni otwory mogą być różnie rozmieszczone – ścięte pod odpowiednim kątem wzmacniają skuteczność i skracają czas golenia. Podstawową zaletą maszynek jest ich niska cena. Niestety, najprostsze modele mogą okazać się zbyt słabe, by usunąć twardy zarost.

Natomiast golarka głowicowa charakteryzuje się podobną budową do maszynki z folią tnącą, jednak w jej górnej części zamontowane są specjalne głowice – z reguły, im większa ich liczba, tym golenie jest dokładniejsze. Włosy dostając są w szczeliny, zostają ścięte przez wirujące noże, które umieszczone zostały w wyprofilowanych dyskach.

Golarki z folią tnącą przeznaczone są dla grubego, gęstego zarostu, natomiast głowicowe – dla cienkiego i krótkiego. Oczywiście, jest to opinia użytkowników, nie producentów, dlatego warto polegać głównie na swojej intuicji.

 

Zasilanie – jaka elektryczna maszynka do golenia jest najlepsza?

Zrozumiałym jest, że każda maszynka elektryczna musi być zasilana jakimś źródłem energii. Od tego, jak działa: na przewód, baterie czy akumulator, uzależniona jest przede wszystkim cena. Golarki bezprzewodowe są droższe, lecz częściej wybierane przez mężczyzn. Brak krępacji kablem znacznie ułatwia proces golenia i czyni produkt mobilnym – przydatna funkcja w razie przerw w dostawie prądu. Dodatkowo, jeśli planujemy krótki (jedno, dwudniowy) wyjazd, możemy zabrać ze sobą samą golarkę, bez ładowarki.

Oczywiście, należy pamiętać, by po kilku użyciach naładować urządzenie, ponieważ może przestać działać w najmniej oczekiwanym momencie. Aby rozwiązać ten problem, producenci wzbogacili modele o jeszcze jeden rodzaj – golarkę, która działa wymiennie na akumulator lub kabel. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ niemożliwym jest jednoczesne ładowanie akumulatorów i używanie urządzenia. Dlatego, gdy na naszej maszynce zapala się czerwona lampka, bez paniki instalujemy przewód, dzięki czemu spokojnie kontynuujemy czynność, bez potrzeby krótkiego podładowywania.

 

Czas ładowania akumulatora

Im dłużej maszynka działa po całkowitym naładowaniu, tym lepiej. Jeśli dużo podróżujemy, a nasze wyjazdy związane są z trudnymi warunkami musimy być wyposażeni w dobry sprzęt.

Dobrej jakości akumulatory powinny być podłączone do prądu od dwóch do trzech godzin. Jeśli urządzenie ładuje się całą noc, trudno uznać je za wydajne, a tym bardziej energooszczędne. Dodatkową funkcją, w którą wyposażone są wysokiej klasy urządzenia, jest tzw. szybkie ładowanie. Częste używanie tej opcji nie jest wskazane, jednak w ekstremalnych sytuacjach warto z niej skorzystać. Polega na 10 minutowym procesie, po którym maszynka będzie działać przez ok. godzinę.

 

Golenie na sucho i mokro

Golarki stare generacji były dostosowane do dwóch, różnych typów golenia: na sucho i mokro. Dziś większość urządzeń jest uniwersalna. Zdarzają się jednak modele, w których rodzaj procesu jest ściśle określony. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ złe zastosowanie może zniszczyć nie tylko waszą maszynkę, ale również skórę.

 

Obroty silnika

Obroty silnika wpływają na szybkość golenia, im obroty są wyższe, tym szybciej skończymy pracę. Parametr powinien sięgać wartości ok. 10 tysięcy obrotów na minutę, jednak dla pełnej satysfakcji wybierajmy modele o wyższej mocy.

 

 

Trymer

Trymer – rozwiązanie, szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy cenią sobie precyzję i dokładność. Obecność trymera umożliwia dłuższe ścięcie, dlatego przeznaczone jest dla osób z pokaźniejszą brodą. Niestety, przy pomocy takiego urządzenia nie wyrównamy brwi, czy nie wymodelujemy brody.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci zmodernizowali budowę golarek, wzbogacając je o specjalne żyletki, które podnoszą się lub opadają w górnej części urządzenia, dzięki czemu możemy manipulować długością cięcia.

Inne modele wyposażone są w dodatkowe nakładki, które montuje wymiennie, zamiast podstawowej głowicy. Ten rodzaj regulacji jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu bez trudu osiągniemy „efekt trzydniowego zarostu”.

Najbardziej rozbudowane golarki posiadają kilka głowic przeznaczonych do różnych rodzajów cięć. Na rynku dostępne są profesjonalne urządzenia łączące w sobie maszynkę do pielęgnacji brody oraz strzyżarkę do włosów.

 

Czyszczenie

Większość maszynek nowej generacji bez problemu możemy myć pod bieżącą wodą – zarówno korpus, jak i górną część. Dokładny proces opisany jest w instrukcji obsługi – warto się z nią zapoznać, bo jakiekolwiek odstępstwa od wskazanych zasad, mogą grozić uszkodzeniem urządzenia.

Niektóre modele golarek wyposażone są w specjalny pojemnik, w którym zbiera się odcięty zarost. Jest to bardzo praktyczny dodatek, ponieważ nie zmusza nas do czyszczenia łazienki po skończonym goleniu.

Droższe maszynki dysponują szerszym spektrum akcesoriów. Niektóre posiadają specjalne bazy, które nie tylko ładują urządzenie, ale również czyszczą i konserwują. Po wciśnięciu przycisku włącza się program samooczyszczania i dezynfekcji górnej części. Jest to bardzo wygodna funkcja, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii na powierzchni urządzenia, dzięki czemu mamy pewność, że nasza skóra nie jest narażona na działanie niebezpiecznych drobnoustrojów.

 

Zabezpieczenia i inne funkcje

Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, jakie zabezpieczenia i funkcje posiada. Dobra maszyna powinna mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem, czyli system automatycznego wyłączania, gdy zbyt długo jest uruchomiona. Dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma kontrolę pracy, a także naładowania baterii. Zawsze wiemy, czy urządzenie jest podłączone do prądu. Mamy też wgląd w to, czy bateria wymaga naładowania i czy ten proces został ukończony. Warto też sprawdzić, czy interesujący nas model ma powłokę antypoślizgową na rękojeści. Dzięki niej, w czasie pracy, maszynka nie wyślizgnie się z naszej dłoni i nie zostanie uszkodzona. Jest to szczególnie ważne w przypadku modeli, którymi możemy golić na mokro.

 

Elektryczne maszynki do golenia w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego sprzętu zależy od marki, ilości posiadanych funkcji oraz zasilania. Najtańsze sprzęty zasilane sieciowo kosztują już 30 zł. Natomiast akumulatorowo ok 50 zł. Jeśli jednak zależy Ci na solidnych, bezpiecznych ostrzach, które nie podrażniają skóry, długim czasie pracy na baterii i dodatkowych nasadkach na golarkę musisz liczyć się z nieco większym wydatkiem. Bez problemu znajdziesz modele znanych, cenionych marek, które cieszą się uznaniem konsumentów, już za ok 100 zł – 200 zł.

 

Jak używać elektrycznej maszynki do golenia?

 

Jeśli już zapoznałeś się z umieszczonym na naszej stronie rankingiem, wiesz, jaka elektryczna maszynka do golenia jest polecana przez mężczyzn. Pora bliżej zapoznać się z tematem dotyczącym pielęgnacji zarostu. W tym artykule wskażemy Ci, jak powinieneś korzystać ze wspomnianego sprzętu, co zrobić, aby jak najdłużej zachować jego sprawność i jak najlepiej dbać o skórę po goleniu.

 

 

Golenie na mokro czy na sucho?

Przystępując do użytkowania elektrycznej maszynki do golenia, musimy odpowiedź sobie na podstawowe pytanie – czy urządzenie jest przeznaczone do pracy na mokro czy na sucho? Jest to kluczowa kwestia, ponieważ wpływa ona nie tylko na nasz komfort podczas zabiegu, ale także wiąże się ze sprawnością sprzętu. Jeśli golarkę przeznaczoną do pracy na sucho zanurzymy pod wodę, prawdopodobnie skończy się to awarią. Przed pierwszym użyciem, a najlepiej jeszcze przed zakupem, sprawdźmy, do czego przystosowany został nasz model.

Należy zauważyć, że dobrej jakości sprzęty można używać zarówno na sucho, jak i na mokro i jest to najlepsze rozwiązanie. Użytkownik może sprawdzić, która metoda jest dla niego bardziej odpowiednia. Pamiętajmy, że goląc skórę na sucho, jest ona bardziej narażona na podrażnienia. W związku z tym po zakończonym zabiegu musimy pamiętać o jej mocnym nawilżeniu.

 

Jak golić zarost maszynką elektryczną?

Obsługa elektrycznej maszynki do golenia nie jest niczym skomplikowanym. Zazwyczaj urządzenie ma tylko kilka przycisków, więc wybranie ustawień nie jest trudne. Trudniejszym zadaniem jest odpowiednie ustawienie sprzętu do twarzy. Producenci zalecają, aby maszynkę przykładać do skóry pod kątem prostym. Nasze ruchy powinny być pewne i precyzyjne. Niektórzy wskazują, że dobrą praktyką jest napinanie skóry twarzy drugą ręką. Wtedy manewrowanie maszynką jest łatwiejsze. Włosy należy golić pod włos – wtedy efekt w postaci gładkiej skóry utrzymuje się przez dłuższy czas.

 

 

Pielęgnacja zarostu

W goleniu nie jest ważny tylko moment samego pozbywania się włosków. Istotne jest również to, aby odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Mężczyźni polecają, aby od czasu do czasu, szczególnie jeśli zarost nie jest zbyt duży, wykonywać dokładny peeling twarzy. Zabieg ten nie jest polecany tuż przed goleniem, ponieważ może on nieco podrażnić skórę. Najlepiej zrobić go dzień przed planowanym usuwaniem zarostu. Niektórzy konsumenci korzystają z pianek zmiękczających włosy. Jeśli zarost jest bardzo gęsty i mocy, może być to dobrym rozwiązaniem. Na koniec, musimy użyć mocnego kremu nawilżającego. Jest to szczególnie ważne, jeśli cera ma tendencję do przesuszania. Jeśli nie nałożymy żadnego balsamu po goleniu, nasza skóra będzie przesuszona, co jak wiadomo, wygląda mało atrakcyjnie.

 

Jak dbać o maszynkę elektryczną?

Jeśli chcemy, aby zakupiona maszynka elektryczna służyła nam jak najdłużej, musimy o nią odpowiednio zadbać. Nie jest to jednak zbyt czasochłonne, więc nie musisz się martwić. Po każdym użyciu sprzętu należy dokładnie wyczyścić, a następnie osuszyć ostrza. W rezultacie na ich powierzchni nie będą rozwijały się bakterie ani rdza. Tym samym ostrza będą efektywnie działały i nie trzeba będzie ich zbyt często wymieniać na nowe. Należy także pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Czasami w zestawie znajduje się specjalne etui ochronne, które można używać nie tylko w podróży, ale także w domu.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

Na rynku jest wiele różnych sprzętów i przyrządów do golenia dla mężczyzn. Bardzo dużą popularnością cieszą się maszynki na żyletki Gillette, które są uznawane za praktyczne i precyzyjne. Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisujemy najchętniej kupowane modele wspomnianej marki. Na jego szczycie plasuje się produkt Gillette Mach3 Turbo. To maszynka z trzema solidnymi ostrzami i paskiem nawilżającym, która daje możliwość stosowania różnych wkładów z serii Mach3. Daje ona możliwość przycięcia włosków tuż przy skórze, w efekcie czego jest ona przyjemnie gładka. Ryzyko podrażnień i zacięć jest zmniejszone do minimum. Przyrząd można pewnie chwycić, nie wyślizguje się z dłoni. Polecamy również Gillette Fusion Power, czyli model plasujący się na drugim miejscu. To wygodna w użyciu maszynka zasilana bateriami, która podczas golenia wytwarza delikatne drgania. Wpływa to na lepszy poślizg ostrzy na skórze. Sprzęt umożliwia pozbywanie się zarostu nie tylko na sucho, ale i na mokro. Specjalny pasek wskaźnikowy pokazuje, kiedy należy wymienić wkład.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynką możesz ogolić się nawet do ok. 10 razy. Dzięki wymiennym żyletkom model jest tani w eksploatacji. Maszynka precyzyjnie dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu niwelowane jest ryzyko zacięć. Ostrza pozwalają na golenie nawet dość krótkiego zarostu.

Wady

Wymiana żyletek wymaga nieco wprawy przy odpowiednim nacisku w taki sposób, by końcówka dobrze i stabilnie się wpięła.

Podsumowanie

Pasek żelowy ma za zadanie zapobiec podrażnieniom w trakcie golenia i sprawić, że maszynka będzie gładko przesuwać się po skórze. Osłona Skin Guard pozwala na optymalne naciąganie skóry, by lepiej przygotować zarost do golenia.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany bateriami, co znacznie przyspiesza golenie. Nawet posiadacze wrażliwej skóry bardzo chwalą sobie płynność usuwania tą maszynką zarostu. Pięć ostrzy pozwala na dokładne golenie. Elastyczna głowica zapobiega zacięciom, idealnie dopasowując się do twarzy.

Wady

Trymer umieszczony po drugiej stronie maszynki wyszarpuje delikatnie włoski, co nie jest przyjemne dla osób, które nie potrafią nim golić.

Podsumowanie

Rączka maszynki została pokryta specjalną powłoką, która zapobiega jej wyślizgiwaniu. Wskaźnik konieczności wymiany końcówki jest bardzo pomocny. Maszynkę łatwo się czyści.

Rozważ też

Zalety

Z pomocą tej maszynki można usuwać nawet dość gęsty i twardy zarost. Dzięki użyciu w maszynce kilku ostrzy niwelowany jest efekt szarpania i ciągnięcia włosków. Za pomocą prostego w obsłudze trymera możesz łatwo i szybko wymodelować baczki.

Wady

Grzebyk zaczesujący zarost czasem nie radzi sobie z zarostem w miejscach, gdzie rośnie on w kilku kierunkach. Trzeba poświęcić tym miejscom dłuższą chwilę.

Podsumowanie

W zestawie z urządzeniem są dostępne dwa wymienne wkłady. Zdaniem kupujących sprzęt bardzo dobrze leży w dłoni i maszynka jest ogólnie godna polecenia, również jako pierwsza maszynka do golenia.

 

 

Maszynki do golenia na żyletki Gillette – ranking

 

 

Gillette Mach3 Turbo

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Gillette Mach3 Turbo. Ta maszynka do golenia na żyletki Gillette w dobrej cenie precyzyjnie zgoli każdy zarost, jednocześnie nie powodując podrażnień.

Maszynka wyposażona jest w trzy ostrza DuraComfort, zapewniające komfort golenia i gładkość przez długi czas. Posiada ona również żelowy pasek, który z łatwością ślizga się po skórze. Co więcej, ulepszona osłona Skin Guard pomaga naciągnąć skórę, aby lepiej przygotować zarost do golenia.

Zestaw zawiera maszynkę oraz dwa wymienne wkłady. Model ten może być używany z dowolnymi ostrzami z serii Mach3. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity przyrząd dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jego łatwość czyszczenia i dopasowanie do twarzy.

Gillette Mach3 Turbo to dobra maszynka do golenia na żyletki Gillette do 40 zł. Została ona wyposażona w 3 ostrza DuraComfort. W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady.

 

Zalety

Precyzyjne ostrza: Ostrza maszynki są precyzyjne i dają możliwość przycięcia włosków tuż przy skórze. Są one twardsze niż stal.

Poręczność: Przyrząd ma długą i dobrze wyprofilowaną rączkę. Nie wyślizguje się z dłoni, co zapewnia komfortowe golenie.

Żelowy pasek: Nad ostrzami znajduje się cienki, żelowy pasek nawilżający. Zapewnia on lepszy poślizg maszynki na skórze i zapobiega podrażnieniom.

Pasuje do różnych ostrzy: Przyrząd daje możliwość założenia dowolnych ostrzy wymiennych z serii Mach3.

Osłona Skin Guard: To model z osłoną Skin Guard. Pozwala ona na lekkie naciągnięcie skóry i tym samym lepsze przygotowanie zarostu do golenia.

 

Wady

Kłopotliwa wymiana ostrzy: Konsumenci przyznają, że wymiana ostrza na nowe wymaga wprawy, aby odpowiednio wpiąć je w głowicę.

 

 

 

 

Gillette Fusion Power

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Gillette Fusion Power. Jest to zasilana bateryjnie maszynka, która doskonale sprawdza się nawet przy goleniu wrażliwej skóry.

Produkt wytwarza delikatne drgania, które pozwalają zmniejszyć tarcie, dzięki czemu ostrza gładko i delikatnie przesuwają się po skórze twarzy. Maszynka nie wywołuje podrażnień i zacięć oraz idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Jest wyposażona w pięć wysokiej jakości ostrzy, zapewniających idealną gładkość.

Rączka tego modelu jest ergonomiczna i pokryta elastomerową powłoką. Dzięki temu zapewnia ona bezpieczny uchwyt oraz doskonałą kontrolę nad maszynką. Pasek Lubrastrip sygnalizuje konieczność wymiany wkładu, natomiast trymer wbudowany w dolnej części pozwala na golenie trudno dostępnych miejsc.

Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim jego funkcjonalność i wygodę w użyciu. Twierdzą oni także, że maszynkę łatwo się czyści.

Produkt Gillette Fusion Power jest sprzedawany z jednym ostrzem w komplecie. To model zasilany bateriami.

 

Zalety

Do golenia na sucho i mokro: Przyrząd został przystosowany do golenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Możemy pozbywać się włosków w taki sposób, jaki bardziej nam odpowiada.

Wytwarza delikatne drgania: Podczas pracy maszynka wytwarza delikatne drgania, które zapewniają dobry poślizg ostrzy na skórze. Zmniejsza to też tarcie oraz ryzyko podrażnień.

Pasek wskaźnikowy: Sprzęt wyposażono w pasek wskaźnikowy Lubrastrip, który pokazuje, kiedy należy wymienić wkład na nowy.

Dopasowuje się do kształtu twarzy: Maszynka dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. Tym samym nie należy się martwić, że podczas golenia dojdzie do przypadkowego zacięcia skóry.

 

Wady

Szarpiący włoski trymer: Po drugiej stronie głowicy jest precyzyjny trymer. Mężczyźni, którzy zdecydowali się na test maszynek do golenia na żyletki Gillette zauważyli, że wyszarpuje on włoski, co jest nieprzyjemne.

 

 

 

 

Gillette Fusion ProGlide Flexball

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Gillette Fusion ProGlide Flexball, która dopasowuje się do kształtu twarzy i pozwala usunąć najbardziej gęsty i twardy zarost.

Model ten posiada 5 ostrzy, które zapewniają komfort golenia i niezrównany efekt gładkości. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i użyciu wysokiej jakości materiałów, maszynka nie powoduje uczucia szarpania i ciągnięcia. Przyrząd wyposażony jest także w trymer, pozwalający na usunięcie niechcianych włosków z okolic nosa czy wyrównanie baczków.

Maszynka zasilana jest bateryjnie, przez co generuje łagodne drgania, zmniejszające tarcie i zwiększające poślizg ostrzy. Dzięki temu, gładko przesuwają się one po skórze. Posiada ona również mały grzebyk, ułatwiający skierowanie zarostu wprost na ostrza.

Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy dwa wymienne wkłady. Klienci zgodnie twierdzą, że przyrząd ten jest wygodny, dobrze leży w dłoni i w 100% spełnia swoją rolę.

Gillette Fusion ProGlide Flexball to przyrząd wyposażony w 5 ostrzy. W komplecie znajdują się dwa wymienne wkłady.

 

Zalety

Zapewnia efekt gładkiej skóry: Po użyciu maszynki skóra jest gładka. Cztery z pięciu ostrzy są cienkie i bardzo precyzyjne, pozwalają na dokładne przycięcie włosków. Po drugiej stronie głowicy umieszczono trymer pozwalający np. na poprawienie konturów zarostu.

Dobry poślizg: Przy ostrzach znajduje się pasek nawilżający, który zapewnia bardzo dobry poślizg maszynki. W jego składzie jest duża ilość środka nawilżającego, a także dodatek oleju mineralnego.

Wygoda użytkowania: Przyrząd jest zasilany bateriami. Po włączeniu wytwarza on delikatne drgania, co zmniejsza tarcie, a jednocześnie poprawia poślizg ostrzy. Dzięki maszynce golenie staje się bardziej komfortowe, a ryzyko zacięć zmniejsza się do minimum.

 

Wady

Kłopotliwe rozczesywanie włosków: Za pomocą przyrządu możemy najpierw rozczesać włoski, ale jeśli rosną one w kilku kierunkach, zajmuje to dużo czasu.

 

 

 

 

Jaka maszynka do golenia na żyletki Gillette jest najlepsza?

 

Golenie jest nieodłącznym elementem pielęgnacji twarzy mężczyzn. Zazwyczaj czynność ta traktowana jest jako uciążliwy obowiązek, dlatego aby nieco uprzyjemnić sobie codzienną rutynę, warto zaopatrzyć się w przyrząd, który szybko i sprawnie pozwoli pozbyć się zarostu. W ostatnim czasie popularne stają się tradycyjne maszynki na żyletki, które są precyzyjne i ekonomiczne. Wbrew pozorom, mnogość tego typu produktów jest bardzo duża,, przez co podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego modelu może być problematyczne. Aby nieco ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze maszynki do golenia na żyletki Gillette.

 

W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje maszynek na żyletki. Dzielą się one na 1, 2 lub 3-częściowe, z normalną lub wydłużoną rączką. Modele jednoczęściowe najlepiej sprawdzają się w codziennym goleniu krótkiego zarostu, łatwo się je otwiera, jednak są najbardziej podatne na zużycie. Maszynki dwuczęściowe najlepiej sprawdzają się w przypadku golenia na mokro. Są one stabilne, żyletka jest bezpiecznie zamocowana, a jej wymiana jest wygodna. Jej czyszczenie może być jednak problematyczne. Najlepsza maszynka do golenia na żyletki Gillette w 2023 roku składa się z trzech części. Tego typu produkty są najmniej awaryjne, łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Z drugiej jednak strony, wymiana żyletki jest niewygodna.

Wybór przyrządu z długą lub krótką rączką powinien być uzależniony od osobistych preferencji i predyspozycji. Generalnie przyjmuje się, że maszynki o dłuższej rączce są przeznaczone dla mężczyzn o długich palcach i smukłych dłoniach. Modele cięższe, z grubszą rączką najlepiej sprawdzają się w masywnych rękach.

Przy zakupie nowej maszynki należy mieć na uwadze rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana. Jest to zakup na lata, dlatego warto zaopatrzyć się w model z rączką i ostrzami wysokiej jakości. Co więcej, istotny jest również typ grzebienia. Początkującym zaleca się grzebień zamknięty. W przypadku grzebienia otwartego, możliwość zacięcia jest duża, dlatego lepiej sprawdzi się w bardziej doświadczonych dłoniach. Poza tym maszynka powinna być dobrana do rodzaju cery oraz grubości i twardości zarostu, techniki golenia oraz używanych kosmetyków.