Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

Maszynka do strzyżenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Trafiłeś na tę stronę prawdopodobnie dlatego, ponieważ szukasz sprawdzonej maszynki do strzyżenia, która będzie Ci służyła przez długi czas. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę dobrej jakości sprzętów, rekomendowanych przez innych kupujących. W rankingu znalazła się maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15, która ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Takie rozwiązanie gwarantuje komfort użytkowania bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo dobra. Ma ono tytanowe ostrza i stalową obudowę. Kolejną propozycją jest model Remington Alpha HC5150, czyli tania i łatwa w obsłudze maszynka do strzyżenia. Ma ona sieciowo-akumulatorowe zasilanie i samoostrzące ostrza.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka do strzyżenia Philips ma tytanowe ostrze, które jest odporne na korozję i zniekształcenia. Jego konserwacja jest łatwa. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa do 2 h, co jest dobrym wynikiem. Urządzenie ma aż 400 ustawień długości.

Wady

Produkt nie ma w zestawie etui, do którego można by było schować wszystkie potrzebne do pracy akcesoria. Pokrowiec dla wielu osób jest niezbędnym wyposażeniem.

Podsumowanie

Sprzęt jest poręczny i łatwy w obsłudze. Funkcja turbo pozwala szybko zwiększyć prędkość strzyżenia. Maszynka sprawdza się do różnego typu włosów. Urządzenie można podłączyć do sieci i korzystać z niego gdy jest podłączone przewodem zasilającym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie daje szeroką możliwość regulacji długości w zakresie od 3 mm do 42 mm. Samoostrzące ostrza są wytrzymałe i na długo zachowują początkową sprawność. Maszynka do strzyżenia radzi sobie z cięciem różnego typu włosów.

Wady

Urządzenie ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Po pewnym czasie jednak wydajność akumulatora znacznie spada i trzeba go zdecydowanie częściej ładować.

Podsumowanie

Maszynka do strzyżenia ma w zestawie 2 grzebienie. Komplet zawiera też olej do konserwacji i szczoteczkę do czyszczenia. Ostrza można myć wodą. Wskaźnik naładowania informuje, kiedy sprzęt wymaga podłączenia do zasilania. Długość kabla zasilającego wynosi 185 cm.

Rozważ też

Zalety

Maszynka sprawdza się nie tylko do podcinania włosów, ale też pielęgnacji brody. W komplecie znajdują się solidnie wykonane wymiennie nakładki. Sprzęt ma wbudowany akumulator, można z niego korzystać także po podłączeniu do zasilania.

Wady

Kupujący za wadę maszynki do strzyżenia podają to, że stosunkowo szybko się ona zapycha. W trakcie strzyżenia niekiedy trzeba robić przerwy, aby usunąć włoski.

Podsumowanie

Urządzenie jest polecane przez konsumentów. Stosunek ceny do jakości wykonania maszynki do strzyżenia uznawany jest za bardzo dobry. Sprzęt ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. W zestawie znajduje się praktyczne etui do przechowywania urządzenia. Zdejmowane ostrza można myć wodą.

 

5 najlepszych maszynek do strzyżenia. Opinie w 2023 roku

 

Przejrzyj ranking maszynek do strzyżenia, aby dowiedzieć się, które z dostępnych na rynku produktów cieszą się największą popularnością i są dobrze oceniane przez konsumentów. Do rankingu wybraliśmy urządzenia uznawane za solidnie wykonane i łatwe w obsłudze.

 

1. Maszynka do Strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15

 

Maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15 to polecany przez kupujących sprzęt. Urządzenie ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie, więc można z niego korzystać wszędzie. Regulowane nasadki grzebieniowe zapewniają precyzyjne cięcie. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 0,5 mm do 42 mm.

Prezentowana maszynka do strzyżenia włosów ma tytanowe ostrza, które są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Sprzęt ma funkcję Turbo, która zwiększa prędkość strzyżenia. Zaawansowana technologia DualCut sprawia, że maszynka jest w stanie poradzić sobie z cięciem różnego typu włosów. Obudowa ze stali szlachetnej jest trwała i na długo zachowuje ładny wygląd.

Sprzęt jest poręczny i łatwo się z niego korzysta, a to sprawia, że konsumenci polecają go innym. Użytkownikom podoba się, że maszynka do strzyżenia jest lekka i łatwa w obsłudze.

Maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15 ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Zakres długości strzyżenia wynosi od 0,5 mm do 42 mm.

 

Zalety

Tytanowe ostrza: Sprzęt wyposażono w tytanowe ostrza, które odznaczają się trwałością i mają funkcję samoostrzenia.

Wydajny akumulator: Maszynka do strzyżenia jest ceniona za wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu zapewnia do 120 minut pracy. Urządzenie może też działać na zasilaniu sieciowym.

Łatwa obsługa: Model ma sprawnie działający panel dotykowy Digital Swipe, który umożliwia jego sprawną obsługę.

Pamięć ustawień: Maszynka do strzyżenia włosów ma funkcję zapamiętywania ustawień. Jako użytkownik możesz zapisać do 3 różnych długości, po jednej dla każdej nasadki.

Szeroki zakres regulacji: Możesz łatwo dopasować ustawienia maszynki. Długość strzyżenia jest regulowana w szerokim zakresie.

 

Wady

Brak etui w zestawie: Do kompletu nie dołączono etui, które byłoby praktycznym dodatkiem.

 

 

 

 

2. Maszynka do Strzyżenia Włosów Remington Alpha HC5150

 

Remington Alpha HC5150 to dobra i tania maszynka do strzyżenia z silnikiem Pro Power, który zapewnia dobrą prędkość strzyżenia i idealną precyzję. Dzięki niemu sprzęt dobrze sprawdza się do strzyżenia różnego typu włosów. Co istotne, urządzenie jest przeznaczone do pracy nie tylko na suchych, ale też mokrych włosach.

Maszynka do strzyżenia Remington ma 2 grzebienie z 15 ustawieniami długości. Jej zakres regulacji wynosi od 3 mm do 42 mm. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, po pełnym naładowaniu można z niego korzystać przez ok. 30 minut. Model ma też wskaźnik poziomu naładowania.

Opisywana przez nas maszynka do strzyżenia włosów zdobywa pozytywne opinie, bo jest tania i łatwa w użyciu. Głowicę i ostrza można myć pod bieżącą wodą, więc łatwo utrzymać je w czystości.

Remington Alpha HC5150 to maszynka do strzyżenia włosów dostępna w zestawie z dwoma grzebieniami. Zakres długości strzyżenia wynosi od 3 mm do 42 mm.

 

Zalety

Wydajny silnik: Maszynka do strzyżenia ma mocny silnik Pro Power, który gwarantuje bardzo dobrą jakość cięcia i zadowalającą prędkość. Dzięki niemu sprzęt jest uznawany za wydajny.

Wytrzymałe ostrza: Ta maszynka do strzyżenia ma samoostrzące ostrza Advanced Steel, które nawet po dłuższym czasie użytkowania nie tracą swoich właściwości.

Dwa sposoby zasilania: Urządzenie może być zasilanie zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo.

Łatwa pielęgnacja: Głowicę i ostrza można czyścić pod bieżącą wodą, więc usuwanie zabrudzeń i pozostałych po strzyżeniu włosów jest łatwe.

 

Wady

Trwałość akumulatora: Na początku akumulator jest wydajny, ale z czasem długość pracy po pełnym naładowaniu ulega skróceniu.

 

 

 

 

3. Maszynka do Strzyżenia BaBylissMEN E976E Titanium

 

W tym zestawieniu musiała znaleźć się maszynka do strzyżenia BaByliss MEN E976E Titanium. Ma ona zasilanie sieciowo-akumulatorowe, więc można z niej korzystać niemal w każdym miejscu. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa do 60 minut.

Maszynka do strzyżenia włosów i brody ma ostrza zrobione ze stali karbonowej, czyli dobrej jakości materiału. Takie ostrza są gwarancją wydajnej i precyzyjnej pracy. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 0,5 mm do 25 mm. W zestawie znajduje się nasadka grzebieniowa do przycinania brody.

Czytając wydawane przez konsumentów opinie, można dojść do wniosku, że BaBylissMEN E976E Titanium to godny polecenia sprzęt, który sprawdza się na co dzień. Jego zaletami są: Łatwa obsługa, wysoka jakość wykonania i komfort użytkowania.

Maszynka do strzyżenia włosów BaBylissMEN E976E Titanium ma stalowe ostrza. Zakres długości cięcia wynosi od 0,5 mm do 25 mm.

 

Zalety

Uniwersalne przeznaczenie: Sprzęt jest dostępny w zestawie z nasadką do przycinania brody. To urządzenie pozwoli Ci zadbać więc nie tylko o wygląd Twoich włosów.

Wytrzymałe ostrza: Przeprowadzony test maszynek do strzyżenia potwierdził, że zastosowane w modelu ostrza są wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym łatwo zachować ich czystość.

Twarde etui: Sprzęt jest dostępny w komplecie z twardym etui, które dobrze zabezpiecza przed jego ewentualnym uszkodzeniem.

 

Wady

Zapycha się: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że maszynka się zapycha i trzeba stosunkowo często ją czyścić.

 

 

 

 

4. Strzyżarka Wahl 9649-016

 

Wahl 9649-016 to polecana przez kupujących strzyżarka bezprzewodowa. Może być ona używana także po podłączeniu do źródła zasilania. To praktyczne rozwiązanie, bo kiedy akumulator się wyczerpie, nie trzeba czekać na to, aż się naładuje.

Maszynka do strzyżenia Wahl ma stalowe ostrza, które są łatwe w pielęgnacji i pozwalają zachować precyzję w trakcie pracy. Ostrza łatwo się zdejmuje. W zestawie znajduje się kilkanaście nasadek grzebieniowych o odmiennej długości. Mają one różne kolory, co ułatwia ich identyfikację.

Trzeba przyznać, że opinie o maszynkach do strzyżenia firmy Wahl są pozytywne. Wiele osób docenia jakość wykonania opisywanego sprzętu. Plusem jest także to, że urządzenie jest poręczne i wygodnie się z niego korzysta.

Maszynka do strzyżenia Wahl 9649-016 ma ostrza ze stali nierdzewnej. Minimalna długość strzyżenia wynosi 1 mm, a maksymalna jest równa 25 mm.

 

Zalety

Antypoślizgowa powłoka: Urządzenie jest pokryte antypoślizgową powłoką, co gwarantuje pewny chwyt i bezpieczeństwo użytkowania.

Zdejmowane ostrza: Model ma zdejmowane ostrza, które można czyścić pod bieżącą wodą.

Dodatkowe wyposażenie: W zestawie znajdują się różne przydatne akcesoria m.in.: Etui, nożyczki, nasadki grzebieniowe i nakładka ochronna na ostrza.

 

Wady

Szybko się nagrzewa: Trzeba mieć na uwadze to, że sprzęt szybko się nagrzewa, więc podczas pracy trzeba robić przerwy.

Głośna praca: Maszynka do strzyżenia generuje spory hałas, który może być uciążliwy dla domowników.

 

 

 

 

5. Maszynka do Strzyżenia Włosów Moser 1888 Li+PRO 2

 

Interesuje Cię profesjonalna maszynka do strzyżenia? Jeśli tak, dobrą propozycją dla Ciebie będzie model Moser 1888 Li+PRO 2. To sprzęt używany w salonach fryzjerskich, a także w domach. Urządzenie odznacza się precyzją, jest solidnie wykonane i wygodnie się z niego korzysta.

Maszynka do strzyżenia Moser ma wysokiej jakości ostrze Diamond Blade ze stali nierdzewnej. Można je szybko zdjąć i wymienić. Ostrze jest pokryte powłoką węglową, co zapewnia mu większą trwałość. Na urządzeniu znajduje się suwak pozwalający na sprawną regulację długości strzyżenia w zakresie od 0,7 mm do 3 mm.

Kupujący uważają, że Moser 1888 Li+PRO 2 to dobra maszynka do strzyżenia, która powinna spełnić oczekiwania także bardziej wymagających użytkowników. Sprzęt działa wydajnie i nie nagrzewa się szybko podczas pracy.

Maszynka do strzyżenia włosów Moser 1888 Li+PRO 2 jest dostępna w zestawie z różnymi nasadkami grzebieniowymi. Sprzęt waży 270 g.

 

Zalety

Szybka regulacja ustawień: Użytkownicy przyznają, że dostosowywanie długości strzyżenia jest intuicyjne i nie sprawia żadnych problemów.

Różne prędkości pracy: Istnieje możliwość wyboru prędkości pracy sprzętu. Dostępne są trzy tryby: Cichy, standardowy i szybki. Ostatni polecany jest do pielęgnacji grubych włosów.

 

Wady

Wyświetlacz: Sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który zdaniem użytkowników mógłby być bardziej przejrzysty.

Kolor obudowy: Maszynka do strzyżenia ma obudowę w bordowym odcieniu, który nie każdemu się podoba.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do strzyżenia kupić?

 

Sprawnie działająca maszynka do strzyżenia jest niezbędna do tego, aby przystrzyc włosy czy brodę na odpowiednią długość. Najważniejszą częścią sprzętu jest oczywiście element tnący. Na co jeszcze musisz zwracać uwagę? Jaką maszynkę do strzyżenia wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poradniku.

Ostrza

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsza maszynka do strzyżenia to taka, która ma wysokiej jakości ostrza. Element ten wykonuje się z różnych materiałów. Za najtrwalsze uznawane są ostrza tytanowe, które występują w szczególności w sprzętach dla profesjonalistów. Do wykonania elementu tnącego można też użyć stali, ceramiki i aluminium. Owszem, są to mniej trwałe tworzywa, ale mimo to dobrze się sprawdzają. Trzeba pamiętać, że kluczowy jest nie tylko wybór solidnego sprzętu, ale później także dbanie o niego. Nawet najlepsze gatunkowo ostrza nie zachowają na długo swoich właściwości, jeśli nie będą odpowiednio konserwowane. Cenną wskazówką zakupową jest również to, aby wybierać maszynki z samoostrzącymi ostrzami.

 

Regulacja długości cięcia

Prawdopodobnie zależy Ci na tym, aby zakupione urządzenie było jak najbardziej uniwersalne, abyś nie tylko Ty mógł z niego korzystać. Najlepsze maszynki do strzyżenia oferują szeroki zakres ustawień długości cięcia. Regulacja tego parametru niekiedy jest możliwa nawet na kilkaset sposobów. Przykładowo, na rynku są modele, w których długość cięcia można ustawić w zakresie od 0,5 mm do 42 mm. Nie zawsze jednak takie urządzenie będzie Ci potrzebne. Jeśli zależy Ci na wykonywaniu prostego strzyżenia, możesz wybrać model, w którym do wyboru jest mniej ustawień długości. Takie sprzęty są zazwyczaj tańsze. Maszynki do strzyżenia są dostępne w zestawach z różnymi nasadkami, które można wykorzystywać nie tylko do przycinania fryzury, ale też brody czy nawet włosów z uszu.

 

Sposób zasilania – jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia?

W sklepach można znaleźć sieciowe i akumulatorowe maszynki do strzyżenia. Pierwsze z wymienionych są cenione za to, że zawsze, kiedy jest dostęp do źródła prądu, można z nich korzystać. Nie trzeba też w na przyszłość martwić się tym, że akumulator przestanie działać i konieczna okaże się jego wymiana (o ile jest to w ogóle możliwe). Niemniej jednak czasami takie modele mają krótki przewód zasilający, a tym samym swobodne korzystanie z nich jest nieco utrudnione. Akumulatorowe maszynki do strzyżenia bardzo dobrze sprawdzają się poza domem. Jeśli dobrze naładujesz taki sprzęt, możesz z niego korzystać niemal wszędzie. Czas działania maszynki po naładowaniu wynosi zazwyczaj do 60 minut. Są jednak i takie urządzenia, które zachowują sprawność nawet do 2 h. Przeciętna długość ładowania wynosi 60 minut. Czasami maszynki do strzyżenia mają panel, na którym widać, jaki jest ich poziom naładowania. Z pewnością bardzo dobrym wyborem jest zakup maszynki do strzyżenia zasilanej sieciowo-akumulatorowo. Łączy ona zalety obydwu wymienionych wcześniej urządzeń. Jeśli się rozładuje, można podłączyć ją do prądu i dalej z niej korzystać.

Dodatkowe akcesoria

Przed zakupem danego produktu warto upewnić się, jakie elementy dołączono do zestawu poza zmiennymi nasadkami. Przydatne są wszelkie akcesoria przeznaczone do pielęgnacji i konserwacji sprzętu np. szczoteczka do czyszczenia i oliwka do zabezpieczania ostrza. Dobrze jeśli zestaw zawiera też nasadkę ochronną na ostrza, a także etui do bezpiecznego przechowywania sprzętu.

 

Maszynki do strzyżenia w dobrych cenach

Najtańszy sprzęt można kupić już za mniej niż 100 zł i wcale nie jest to słabej jakości urządzenie. Wiele osób korzysta z takich maszynek do strzyżenia i są z nich zadowolone. Zazwyczaj jednak cena sprzętu jest wyższa i wynosi 150 zł – 300 zł. W sklepach są również modele profesjonalne za 700 zł w górę.

 

 

FAQ

 

P1: Jak naostrzyć maszynkę do strzyżenia?

Często zdarza się, że po dłuższym czasie użytkowania sprzęt nie działa tak dobrze jak na początku. Ostrze ulega stępieniu, a cięcie nie jest tak precyzyjne, jak było do tej pory. W takim wypadku koniecznie trzeba naostrzyć maszynkę. Producenci przestrzegają przed robieniem tego samodzielnie przy użyciu papieru ściernego. Lepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do profesjonalnego zakładu. Najlepiej jednak dbać o sprzęt tak, aby jak najdłużej ostrze zachowało swoje właściwości. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy pamiętać o jego dokładnym czyszczeniu i stosowaniu specjalnych środków zabezpieczających np. olejków. Dobrą praktyką jest też wybór urządzenia z samoostrzącymi elementami tnącymi.

P2: Jak smarować maszynkę do strzyżenia?

Konserwacja sprzętu jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy, na jak długo zachowa on sprawność. Do pielęgnacji ostrzy wykorzystuje się specjalną oliwkę, która zabezpiecza element tnący przed ścieraniem i utratą właściwości. Oliwkę nakłada się na dokładnie umyte i zdezynfekowane ostrze. Element tnący powinien być skierowany w dół. Po zaaplikowaniu produktu uruchamiamy sprzęt, aby oliwka mogła trafić w każde miejsce. Nadmiar produktu można usunąć przy wykorzystaniu chusteczki. Niektórzy zalecają, aby stosować oliwkę po każdym użyciu, inni twierdzą, że wystarczy zrobić to raz na tydzień lub rzadziej. Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz ze sprzętu.

 

P3: Kto wynalazł maszynkę do strzyżenia włosów?

Pierwsze elektryczne maszynki do strzyżenia włosów pojawiły się w latach 20. XX wieku, więc nie tak dawno. Nie wyglądały one oczywiście i nie miały takich funkcji jak dzisiejsze sprzęty. Pierwowzorem urządzenia były ręczne strzyżarki do włosów, które stały się dostępne wcześniej niż modele elektryczne, bo około 1880 roku. Pierwszy pomysł stworzenia elektrycznej maszynki do strzyżenia włosów pojawił się w głowie Jakoba Schicka. Stworzeniem i opatentowaniem sprzętu zajął się jednak John Wahl, założyciel znanej i cenionej firmy Wahl. W 1919 roku wystąpił on o opatentowanie stworzonego pomysłu. Pierwszą elektryczną golarkę przedsiębiorstwo sprzedało w 1929 roku.

 

P4: Gdzie kupić maszynkę do strzyżenia?

Maszynki do strzyżenia włosów, jak większość dostępnych na rynku produktów, są sprzedawane zarówno stacjonarnie, jak i online. Można je zakupić w sklepach ze sprzętem elektronicznym, a także w miejscach stworzonych z myślą o fryzjerach i barberach. Nabywanie maszynki do strzyżenia przez Internet wydaje się wielu osobom lepszą opcją, ponieważ zazwyczaj takie produkty są nieco tańsze. Dodatkowo online łatwo porównać różne modele, można też szybko sprawdzić opinie na ich temat i znaleźć sklep, w którym dany sprzęt ma najniższą cenę.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Maszynki do włosów i brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jaka maszynka do włosów i brody jest polecana przez konsumentów? Jeśli tak, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu. Przed jego stworzeniem dokładnie przeanalizowaliśmy opinie użytkowników na temat poszczególnych modeli. To pozwoliło nam określić, które sprzęty cieszą się największym uznaniem konsumentów. Uznaliśmy, że na pierwszym miejscu w rankingu powinna znaleźć się maszynka do włosów i brody Philips Multigroom MG5720/15, urządzenie sprzedawane w zestawie z wieloma praktycznymi głowicami, które pozwalają odpowiednio zadbać o wygląd. Na uwagę zasługuje także jakość wykonania produktu – wytrzymałe i precyzyjne ostrza i dobrze wyprofilowana obudowa. Zaletą jest również to, że model można łatwo utrzymać w czystości – wszystko przez możliwość mycia sprzętu pod bieżącą wodą. Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła maszynka do włosów i brody Wahl WA9854-616. Ma ona kompaktowe wymiary, dzięki czemu wiele osób używa jej nie tylko w domu, ale także będąc w podróży.

3 najlepszych maszynek do włosów i brody. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Używanie maszynki jest bardzo wygodne. Nie jest ona zbyt ciężka, a poza tym ma antypoślizgowy uchwyt. Jest to produkt wodoodporny, więc po użyciu możemy go od razu umyć pod bieżącą wodą. Duża ilość nasadek pozwala na prawidłowe dopasowanie ich do pożądanej fryzury.

Wady

Z pomocą prezentowanego urządzenia nie mamy możliwości bardzo precyzyjnego podcięcia włosków. Nie sprawdzi się on także w przypadku, kiedy chcemy, aby część ciała, którą strzyżemy wcale, nie miała włosków.

Podsumowanie

Po naładowaniu sprzęt działa przez 80 minut. Maszynka jest wyposażona w wygodne etui, które chroni ją przed zniszczeniem. Urządzenie jest dobrze wykonane i z pewnością bardzo długo nam posłuży.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka daje wybór 1 z 12 różnych długości. Możemy łatwo stworzyć taką fryzurę, którą sobie wymarzyliśmy. Po naładowaniu urządzenie działa aż przez 3 godziny. Węglowe ostrza nie tępią się oraz nie niszczą.

Wady

Urządzenie nie ma diody LED, więc nie wiemy, czy jest ono odpowiednio naładowane. Niektórzy użytkownicy zauważyli również, że przycisk włączania i wyłączania sprzętu jest dość luźny, co może oznaczać, że w przyszłości odpadnie.

Podsumowanie

Zestaw zawiera bardzo wiele części, które z pewnością okażą się przydatne podczas podcinania włosów. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju ostrza, szczoteczkę, grzebyk, a nawet smar, dzięki któremu maszynka będzie lepiej działać.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w samoostrzące się ostrza. Dlatego maszynka nigdy nie wyrywa włosków, lecz ładnie je podcina. W zestawie znajdziemy wiele elementów, więc trymer możemy używać nie tylko dla siebie i próbować różnych stylizacji, lecz też dla innych.

Wady

Według niektórych osób prezentowany sprzęt jest stosunkowo ciężki. Dlatego podczas dłuższego przycinania włosków może się przytrafić, że nasze dłonie będą zmęczone. Nie jest to zbyt komfortowe uczucie.

Podsumowanie

W komplecie wraz z trymerem znajdziemy 8 nakładek grzebieniowych, które pozwalają na strzyżenie na długości od 1,5 mm do 16 mm. Wszystkie nakładki oraz sprzęt możemy umieścić w bazie, więc nie musimy się martwić o zgubienie którejś z części.

 

1. Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15

 

Jeśli zależy Ci na zakupie funkcjonalnej maszynki do włosów i brody, a nie chcesz przepłacać, powinieneś poznać dokładny opis Philips Multigroom MG5720/15. Jest to model dostępny w atrakcyjnej cenie. Do zestawu dołączono wiele wymiennych końcówek: 2 nasadki do zarostu (1 mm i 2 mm), regulowaną nasadkę do brody (3 mm – 7 mm) i 3 głowice do włosów (9 mm, 12 mm i 16 mm).

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo-sieciowo. Po jednym pełnym naładowaniu (16 h), urządzenie działa przez 80 minut. Model ma ostrza DualCut, które bardzo dobrze radzą sobie z przycinaniem nawet gęstego i mocnego zarostu. Warto dodać, że ostrza są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości (możliwość mycia urządzenia pod bieżącą wodą).

Wielu konsumentów uważa, że Philips Multigroom MG5720/15 to produkt, który warto kupić. Wyróżnia go funkcjonalność, łatwa obsługa, dobrej jakości wykonanie, jak również estetyczny design.

Philips Multigroom MG5720/15 to bardzo dobra maszynka do włosów i brody do 200 zł. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo-sieciowo. Minimalna długość strzyżenia wynosi 1,2 mm, a maksymalna – 16 mm.

 

Zalety

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajduje się sporo wymiennych końcówek, które czynią sprzęt bardziej funkcjonalnym. Opakowanie zawiera 2 nasadki do zarostu (1 mm i 2 mm), regulowaną nasadkę do brody (3 mm – 7 mm), jak również 3 nasadki do włosów (9 mm, 12 mm i 16 mm).

Jakość ostrza: Wykonane z dobrej jakości materiałów ostrze gwarantuje precyzję cięcia. Element ten jest odporny na odkształcenia i działanie korozji.

Wygoda użytkowania: Model ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który dodatkowo pokryto antypoślizgowym tworzywem. Nie ma obaw o to, że sprzęt wyślizgnie się z naszej dłoni, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

Wodoodporność: Prezentowana maszynka jest wodoodporna, co oznacza, że można ją myć pod bieżącą wodą.

Etui: Komplet zawiera praktyczne etui, dzięki któremu przenoszenie urządzenia, jak również dołączonych do zestawu nasadek jest bezpieczne.

 

Wady

Czas ładowania: Urządzenie należy ładować przez 16 h, aby móc z niego korzystać przez 80 minut. Zdaniem użytkowników czas ładowania sprzętu powinien być krótszy.

 

 

 

 

2. Trymer wielofunkcyjny Wahl 9854-616 Li Trimmer

 

Wahl WA9854-616 to maszynka do włosów i brody, która z pewnością spełni Twoje wymagania. Jej niewątpliwym atutem jest długi czas działania. Po zaledwie godzinie ładowania możemy używać jej przez całe 3 godziny. Jest to jeden z najlepszych wyników na rynku. Maszynka posiada ostrza wykonane ze stali węglowej, które są bardzo wytrzymałe, a także ostre.

Produkt posiada 12 różnych długości przycinania. Możemy zatem wybrać takie, które najbardziej odpowiada naszej idealnej fryzurze. W zestawie znajdziemy również dwa dodatkowe ostrza. Jedno ma specjalny kształt ”T”, a drugie służy do precyzyjnej stylizacji brody, wąsów lub bardzo krótkich włosów na głowie.

Urządzenie posiada bardzo wydajny akumulator litowo-jonowy. W zestawie znajdziemy również grzebyk do brody. Użytkownicy cenią ten produkt za jego funkcjonalność oraz za bardzo prostą obsługę. Bardzo dobrze oceniają również wydajność baterii.

Maszynka do włosów i brody Wahl WA9854-616 jest zasilana akumulatorowo. Urządzenie wyposażono w ostrze ze stali nierdzewnej. Model waży 554 g.

 

Zalety

Akumulatory: Model został wyposażony w wydajne akumulatory gwarantujące długi czas pracy. Poświęcając 60 minut na naładowanie baterii możemy mieć pewność, że urządzenie będzie działało nawet do 180 minut. Co istotne, istnieje możliwość szybkiego ładowania (czas trwania to 1 minuta), które pozwala na 3 minuty pracy.

Stal wysokowęglowa: Wykorzystana do produkcji ostrzy stal wysokowęglowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po długim czasie użytkowania maszynki, na ostrzach nie pojawia się korozja.

Kompaktowe wymiary: Model nie zajmuje dużo miejsca, więc mieści się także w niewielkiej kosmetyczce. W rezultacie możemy zabrać sprzęt nawet do małego bagażu podręcznego.

Szczoteczka do czyszczenia: Aby utrzymanie sprzętu w czystości nie było trudne producent dołączył do zestawu solidnie wykonaną szczotkę. Umożliwia ona dokładną pielęgnację urządzenia.

 

Wady

Wymiana końcówek: Z racji tego, że końcówki mocno przylegają do trymera na początku ich wymiana wydaje się niewygodna.

 

 

 

 

3. Remington All In One Personal Grooming Kit PG6045

 

Maszynka Remington PG6045 służy do skracania do włosów i brody. W komplecie z korpusem znajdziemy 5 różnych końcówek, dzięki którym wystylizujemy nasze włosy w taki sposób, jaki chcemy. Maszynka została wyposażona w specjalne ostrza Advanced Titanium. Ich właściwości sprawiają, że ostrzą się samoistnie. Dlatego przez bardzo długi czas możemy cieszyć się niezawodnymi ostrzami, które poradzą sobie nawet z najgęstszym zarostem.

Produkt posiada 8 nakładek grzebieniowych. Każda z nich ma inną długość i pomoże nam zadecydować, jak krótkie będą nasze włosy po ich strzyżeniu. Najmniejsze zostawią nam 1,5 mm długości włosów, a największe 16 mm. Wszystkie części maszynki możemy umieścić na specjalnej podstawce. Pomaga nam ona w segregacji i przechowywaniu sprzętu.

Użytkownicy wystawiają pochlebne opinie o tym urządzeniu. Szczególnie cenią jego bezawaryjność oraz funkcjonalność. Wiele osób uważa, że jest to solidna maszynka do włosów i brody w dobrej cenie.

Zasilana akumulatorowo maszynka do włosów i brody Remington PG6045 ma srebrno-niebieski kolor. W zestawie znajduje się 5 wymiennych głowic.

 

Zalety

Podstawka: Dołączona do kompletu podstawka znacznie ułatwia organizację przestrzeni na półce w łazience. Na podstawce mieści się nie tylko maszynka do strzyżenia, ale także wymienne głowice.

Funkcjonalność: Urządzenie jest uznawane za funkcjonalne, ponieważ można je stosować do pielęgnacji całego ciała. Za pomocą maszynki można nie tylko przystrzyc włosy na głowie czy brodzie, ale także np. owłosienie na klatce piersiowej.

Wskaźnik LED: Nie musimy się obawiać o to, że bateria wyczerpie się w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko przez wskaźnik LED, który informuje o tym, że stan naładowania akumulatora jest niski.

 

Wady

Obudowa: Nieliczne osoby zaznaczają, że jakość wykonania obudowy modelu nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do włosów i brody wybrać?

 

Jeśli szybko rosną Ci włosy i nie masz czasu na regularne wizyty u fryzjera, zainwestuj w maszynkę do włosów. Takie sprzęty służą też przycinaniu brody, która od kilku sezonów jest bardzo popularna wśród mężczyzn. Po kilku próbach szybko nauczysz się pielęgnacji włosów w zaciszu domowym. Jednak na początku trzeba kupić dobry produkt. Jak nie popełnić błędu w czasie zakupów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Ponadto, na jego końcu opisaliśmy, według nas, trzy najlepsze maszynki do włosów i brody.

Przy wyborze maszynki do włosów i brody musimy poruszyć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest moc. Wybierzmy sprzęt, który ma co najmniej 200 W. Szczególnie jeżeli mamy dość bujne włosy i brodę. Przy mniejszej mocy maszynka może się przegrzewać i wyłączyć w połowie strzyżenia.

Kolejnym aspektem jest rodzaj urządzenia. Podstawowy podział to ten na sprzęty amatorskie i profesjonalne. Te pierwsze są idealne do domowego użytku. Nie są tak wytrzymałe jak profesjonalne modele oraz mają mniejszą moc. Przekłada się to również na ich niższą cenę. Maszynki rozróżniamy również na sieciowe i z zasilaniem akumulatorowym. Modele sieciowe podłączamy do gniazdka. Ich użycie może być kłopotliwe, kiedy mają krótki kabel, a gniazdko znajduje się daleko od nas. W tym wypadku możemy postawić na sprzęt zasilany akumulatorowo. Dużym plusem maszynki tego typu jest to, że możemy nią strzyc w dowolnym miejscu. Niestety takie urządzenia zazwyczaj cięższe od modeli sieciowych.

Nie zapomnijmy również o materiale, z jakiego zostało wykonane ostrze. Najbardziej wytrzymałe są ostrza tytanowe. Kupując maszynkę z ostrzami tego typu możemy być pewni, że posłuży nam przez kilka dobrych lat. Równie dobrym wyborem są ostrza stalowe, ceramiczne i aluminiowe.

Przypatrz się także wadze urządzenia. Jeżeli zamierzasz korzystać z niego często i długo, to najważniejsze, aby było jak najlżejsze. Najlepsza maszynka do włosów i brody w 2023 roku nie powinna ważyć więcej niż 250 g.

 

 

Jak używać maszynki do włosów i brody?

 

Maszynka do włosów i brody to sprzęt, który nie jest trudny w użyciu. Z jego pomocą możemy precyzyjnie wystylizować zarost i fryzurę, niemalże tak samo, jak doświadczony fryzjer czy barber. Jednak zdarza się, że osoby potrafiące wskazać, jaka maszynka do włosów i brody jest polecana przez konsumentów, nie do końca wiedzą, jak prawidłowo jej używać. Należysz do tej grupy? Jeśli tak, przeczytaj kolejną część naszego artykułu.

Przygotowanie do strzyżenia

Zanim zaczniemy przycinać włosy i zarost powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować, czyli naszykować wszystkie potrzebne akcesoria. Niezbędny jest grzebyk, lusterko (jedno lub kilka), a także peleryna – może ją zastąpić położony na ramionach ręcznik. Nie zapomnijmy też o doborze właściwej końcówki do strzyżenia.

Większość mężczyzn przycina włosy i brodę w łazience, gdyż w tym pomieszczeniu zazwyczaj wisi duże lustro. Jednak nie tylko to jest ważne. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie. Przed uruchomieniem maszynki należy lekko zwilżyć włosy i zarost, ale nie za mocno, nie może spływać z nich woda.

 

Jak przyciąć włosy maszynką?

Przed strzyżeniem trzeba założyć na ostrze maszynki właściwą końcówkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przycięcie włosów na maksymalną dostępną długość, zazwyczaj jest to ok. 20 mm. Później możemy stopniowo zmieniać nasadki na krótsze. Strzyżenie najlepiej zacząć od karku. Ostrza urządzenia należy skierować ku górze i powoli przesuwać je do środka głowy. Nieco trudniejsze może być przycinanie włosów po bokach, gdyż trzeba przy tym uważać na uszy.

Bardzo ważne jest to, aby zachować precyzję strzyżenia. Maszynkę najlepiej przesuwać powoli i ostrożnie, pośpiech nie jest wskazany. Równomierne tempo przycinania włosów pozwala uniknąć ich szarpania oraz ciągłego uderzania się sprzętem w głowę.

 

Jak szybko wystylizować zarost maszynką?

Aby wystylizować zarost przy pomocy maszynki, jak profesjonalista, najpierw należy zaznaczyć jego zewnętrzny kontur na linii policzka. Jak to zrobić? Pomoże nam w tym grzebień przyłożony do grzbietu ucha oraz kącika ust. Kolejny krok to wyznaczenie granicy zarostu na szyi. To wymaga ułożenia grzebienia przy czubku płatka ucha i w punkcie nad jabłkiem Adama. Oczywiście nie muszą to być bardzo dokładne linie, jednak trzymanie się ich pozwala na wyszczuplenie twarzy i podkreślenie jej rysów.

Dzięki maszynce możemy przystrzyc brodę na odpowiednią długość. Jeżeli zależy nam na dokładnym wygoleniu zewnętrznego konturu, najlepiej użyć trymera. Ma on mniejszą i tym samym bardziej precyzyjną końcówkę.

Konserwacja maszynki po strzyżeniu

Po przycięciu włosów i brody nieunikniona jest konserwacja maszynki. Jeśli pominiemy tę czynność, sprzęt szybko przestanie efektywnie działać. Po każdym użyciu urządzenie trzeba dokładnie oczyścić z zalegających włosków, zrobimy to przy pomocy dołączonej do kompletu szczoteczki. Nierzadko głowicę maszynki można opłukać pod bieżącą wodą, co jest dodatkowym ułatwieniem. Nie można zapomnieć o naoliwieniu ostrzy specjalnym preparatem (chyba że w instrukcji jest informacja, że sprzęt tego nie wymaga).

 

Gdy maszynka nierówno przycina włosy

Gdy podczas strzyżenia zauważymy, że maszynka przycina włosy nierówno, prawdopodobnie źle założyliśmy nasadkę na ostrze. Inną przyczyną jest zbyt mocne przyciskanie głowicy urządzenia do skóry. W takiej sytuacji może dojść do przypadkowej zmiany ustawień długości strzyżenia. Musimy również pamiętać o tym, że włosy rosną w różnych kierunkach, dlatego należy spróbować przesuwać maszynkę nie tylko w górę czy w dół, ale także pod kątem.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Remington HC 5150 Alpha to maszynka do strzyżenia włosów, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu. Zdobyła ona najwięcej pochlebnych komentarzy i cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród mężczyzn. To sprzęt z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem, który po naładowaniu baterii może przez 30 minut działać w trybie bezprzewodowym. Głowicę urządzenia można bez przeszkód myć pod bieżącą wodą. Maszynka nadaje się do przycinania nie tylko suchych, ale również wilgotnych włosów. Zaletą modelu jest też to, że ma wskaźnik naładowania akumulatora, więc nie trzeba się zastanawiać, kiedy możemy go odłączyć od ładowarki. Wśród sprzętów wspomnianej marki na uwagę zasługuje też Remington HC5600 Pro Power. To również jest maszynka z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. Wyposażono ją w wytrzymałe ostrza, które nie są podatne na tępienie i korozję. Urządzenie ma funkcję szybkiego ładowania, więc nie musisz czekać kilku godzin, aby dokończyć przycinanie brody czy włosów. Poza tym sprzęt ma antypoślizgowy uchwyt, co zapobiega wyślizgiwaniu się go z dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z uwagi na to, że jest to sprzęt z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem, po naładowaniu baterii może pracować w trybie bezprzewodowym. Urządzenie nie wyślizguje się z dłoni. Model ma wskaźnik ładowania akumulatora na obudowie.

Wady

Za wadę maszynki uznaje się brak nasadki przystosowanej do przycinania włosów w nosie, uszach i brwi. Z tego powodu Panowie uważają, że nie jest to wystarczająco praktyczny model.

Podsumowanie

Urządzenie ma 15 ustawień długości strzyżenia, od 3 mm do 42 mm. Umożliwia przycinanie mokrych włosów. Głowicę z ostrzami można myć pod bieżącą wodą, co ułatwia usunięcie zalegających w niej włosków. Po naładowaniu maszynka może bezprzewodowo działać przez 30 minut.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka jest wyposażona w ostrza pokryte tytanową powłoką, które są solidne i odporne na tępienie. Antypoślizgowy uchwyt zapobiega wypadaniu sprzętu z dłoni w czasie użytkowania. Urządzenie można ładować przy pomocy kabla USB.

Wady

Aby przyciąć włosy na odpowiednią długość trzeba założyć na ostrze nasadkę. Nie jest ona idealnie dopasowana, dlatego w powstałej szczelinie zbierają się przycięte włoski, które trudno jest później usunąć.

Podsumowanie

Sprzęt ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. W pełni naładowany akumulator zapewnia do 120 minut bezprzewodowego działania. Maszynka ma w komplecie dwie nasadki grzebieniowe z regulacją długości (od 3 mm do 42 mm) oraz grzebień do zarostu. Pełne ładowanie baterii trwa 4,5 godziny.

Rozważ też

Zalety

Ostrza urządzenia są wykonane ze stali nierdzewnej, a więc nie pojawi się na nich korozja. Model daje możliwość samodzielnego decydowania o długości przycinania włosków, od 3 mm do 42 mm. Sprzęt jest lekki i solidny.

Wady

Maszynka ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Aby móc jej używać w trybie bezprzewodowym trzeba naładować baterię. Mężczyźni twierdzą, że zajmuje to zbyt dużo czasu (ok. 16 godzin).

Podsumowanie

Model można łatwo utrzymać w czystości, gdyż w komplecie znajdziemy szczoteczkę czyszczącą oraz buteleczkę oleju do ostrzy. Sprzęt działa bezprzewodowo przez maksymalnie 40 minut. Uchwyt urządzenia jest pokryty antypoślizgowym materiałem, dlatego dobrze leży w dłoni.

 

 

Maszynki do włosów Remington – Ranking

 

 

Remington HC 5150 Alpha

 

Model HC 5150 Alpha to najlepsza maszynka do włosów Remington w 2023 roku, która nadaje się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. To profesjonalne urządzenie gwarantuje efekt niemal identyczny jak ten, który możemy uzyskać w salonie fryzjerskim.

Jest to wysokiej klasy, bezprzewodowa maszynka do włosów, która jest w stanie pracować nieprzerwanie przez 30 minut. Model ten posiada zasilanie zarówno akumulatorowe, jak i sieciowe, dzięki czemu możesz go użyć w domu oraz na wyjeździe, bez dostępu do prądu.

Zaledwie jeden stopień szybkości pracy rekompensuje aż 15 długości strzyżenia do wyboru. Dzięki temu możesz wybrać interesującą Cię długość włosów w przedziale od 3 mm do 32 mm.

Profesjonalne cięcie jest zapewnione dzięki 2 samoostrzącym się ostrzom. Ponadto model ten posiada specjalną funkcję Pro Power, która zapewnia dobrą jakość cięcia. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób wybrało to urządzenie ze względu na jego uniwersalność, bowiem nadaje się ono do wszystkich rodzajów włosów.

Sprzęt Remington HC 5150 Alpha ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. To dobra maszynka do włosów Remington do 75 zł, która ma 15 ustawień długości strzyżenia (maksimum to 42 mm, a minimum – 3 mm).

 

Zalety

Możliwość mycia pod bieżącą wodą: Głowicę urządzenia można myć pod bieżącą wodą, więc pozbycie się zalegających w niej włosków jest bardzo proste.

Długi czas pracy akumulatora: Czas pracy akumulatora po naładowaniu wynosi 30 minut. To z pewnością wystarczy, aby odpowiednio przyciąć i wystylizować zarost.

Silnik Pro Power: To model wyposażony w silnik Pro Power, który gwarantuje podwójną prędkość strzyżenia, a jednocześnie zachowanie precyzji.

Do przycinania mokrych włosów: Z pomocą urządzenia możliwe jest przycinanie nie tylko suchych, ale również mokrych włosów, co zwiększa jego praktyczność.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Na obudowie maszynki jest wskaźnik poziomu naładowania baterii, dlatego doskonale wiemy, kiedy możemy odłączyć ją od ładowarki.

 

Wady

Za głośno pracuje: Panowie uważają, że sprzęt za głośno pracuje i wydawane przez niego dźwięki są drażniące.

 

 

 

 

Remington HC5600 Pro Power

 

Remington HC5600 Pro Power to wysokiej jakości maszynka do włosów, która pomoże Ci samodzielnie wykonać cięcie. Ten bezprzewodowy sprzęt, gwarantuje efektywne strzyżenie. Cechuje się on bardzo dobrą jakością wykonania, co sprawia, że zakup tego modelu jest dobrą inwestycją na przyszłość.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest precyzyjne cięcie, które jest możliwe dzięki tytanowym, samoostrzącym się ostrzom. Co więcej, urządzenie posiada dwa grzbiety, wyposażone w regulację długości.

Produkt nadaje się zarówno do włosów na głowie, jak i męskiego zarostu. Modelowanie włosów twarzy jest możliwe dzięki nakładce oraz specjalnemu grzebieniowi. Również utrzymanie w czystości maszynki jest dość proste, po zakończonej pracy wystarczy opłukać ją bieżącą wodą. Aby wykonać tę czynność, wystarczy wysunąć ostrza, bez konieczności ich demontażu.

Jedną z kluczowych cech maszynki jest jej trwała budowa. Tworzywo sztuczne, które zostało użyte do produkcji urządzenia, jest odporne na wstrząsy i upadki. Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów jest zdania, że jest to najlepsza maszynka do włosów Remington w dobrej cenie.

Maszynka Remington HC5600 Pro Power umożliwia przycięcie włosów na długość od 3 mm do 42 mm. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie.

 

Zalety

Solidne ostrza: Ostrza maszynki wykazują odporność na tępienie, a także uszkodzenia. Pokryto je tytanową powłoką, aby dodatkowo zwiększyć ich trwałość.

Funkcja szybkiego ładowania: Jeżeli akumulator sprzętu rozładował się podczas golenia, możemy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania. Po 10 minutach będziemy mogli dokończyć stylizację zarostu.

Antypoślizgowy uchwyt: Nie należy się obawiać, że sprzęt przypadkowo wyślizgnie się z dłoni i zniszczy na skutek upadku na podłogę. Uchwyt maszynki został pokryty materiałem o antypoślizgowych właściwościach.

Możliwość ładowania przez USB: Żeby naładować maszynkę, możemy podłączyć ją np. do komputera, wykorzystując do tego kabel USB. To wygodna opcja, gdy nie mamy dostępu do prądu.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie generuje dość duży hałas, przez co strzyżenie nie jest zbyt komfortowe.

 

 

 

 

Remington HC5200

 

Panom przywiązującym dużą wagę do wyglądu swojego zarostu bez wątpienia spodoba się urządzenie Remington HC5200. Ma ono akumulatorowo-sieciowe zasilanie, co oznacza, że po naładowaniu baterii (co trwa 16 godzin), można używać sprzętu także w miejscach bez dostępu do prądu. Maszynka ma 15 ustawień długości strzyżenia, minimum to 3 mm, a maksimum – 42 mm.

Utrzymanie sprzętu w czystości nie jest trudne. Ostrza można myć pod bieżącą wodą, co ułatwia pozbycie się włosków. Maszynka ma wskaźnik LED, dzięki któremu wiadomo, kiedy można odłączyć ją od ładowarki. Co więcej, urządzenie jest poręczne i nie wyślizguje się z dłoni w czasie użytkowania.

Jak wynika z komentarzy mężczyzn, którzy kupili prezentowany model, jest to cicho pracująca maszynka. Sprzęt zdobył uznanie wielu Panów, ponieważ jest lekki i umożliwia precyzyjne przycięcie brody czy wąsów. Poza tym urządzenie wyposażono w solidne ostrza z powłoką Advanced Steel, które są wyjątkowo trwałe. Można o nie prawidłowo zadbać przy pomocy dołączonego do zestawu oleju.

Remington HC5200 to urządzenie z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. Maszynka ma 15 ustawień długości cięcia do wyboru, od 3 mm do 42 mm.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, na co wpływa m.in. dobrze wyprofilowany uchwyt. Warto podkreślić, że urządzenie można myć pod bieżącą wodą, nie narażając go przy tym na awarię. Poza tym maszynka nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy.

Użyteczność: Model wyróżnia się praktycznością. Z uwagi na sposób zasilania, możemy go używać w dowolnym miejscu. Sprzęt przyda się nie tylko w domu, ale również podczas wakacyjnego wyjazdu. Z jego pomocą można ogolić się nawet na kempingu bądź biwaku.

Stalowe ostrza: Ostrza maszynki zostały wykonane ze stali nierdzewnej i pokryte powłoką Advanced Steel. To zapewnia im ochronę przed korozją.

 

Wady

Brak funkcji szybkiego ładowania: Naładowanie akumulatora do pełna trwa 16 godzin. Sprzęt nie ma funkcji szybkiego ładowania i jeśli przed jego rozładowaniem nie skończyliśmy przycinać włosów czy brody, musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Jakie maszynki do włosów Remington wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Ciągłe chodzenie do fryzjera niestety sporo kosztuje i musimy to wcześniej zaplanować. Z tego powodu warto zainwestować we własną maszynkę, którą będziemy mogli użyć w dowolnym momencie. Zakup odpowiedniego modelu pozwoli Ci uzyskać ulubioną długość włosów, jak również wystylizować fryzurę. Aby pomóc Ci w wyborze wysokiej jakości modelu przedstawiamy ten oto poradnik. Na jego końcu umieściliśmy krótką listę, gdzie znalazły się najlepsze maszynki do włosów Remington.

 

 

Osobom, które lubią inwestować w urządzenia do pielęgnacji ciała, włosów oraz twarzy, nie trzeba przedstawiać marki Remington. Jest to znana na całym świecie firma, której produkty są wybierane przez profesjonalistów i amatorów strzyżenia. Dzięki wprowadzeniu do powszechnego obiegu takich sprzętów, które golą na sucho czy przyrządów do depilacji światłem, nazwa firmy stała się synonimem nowoczesności i innowacyjnych rozwiązań. Warto dodać, że Remington specjalizuje się zarówno w produkcji urządzeń dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki temu obie płcie mogą dbać o higienę oraz cieszyć się eleganckim wyglądem. Jak twierdzą konsumenci, zakupione urządzenie wystarczy na lata.

Zanim udasz się na zakupy warto abyś zastanowił się, czy bardziej odpowiednia będzie dla Ciebie maszynka amatorska czy profesjonalna. Jest między nimi wiele różnic, dlatego decyzja musi być przemyślana. Zasadniczą kwestią, która odróżnia te dwa modele jest ich cena. Niestety urządzenia profesjonalne, ze względu na większą wytrzymałość, moc oraz precyzję pracy są droższe. Są one również bardziej wydajne. Jeśli jednak będziesz jedynym użytkownikiem maszynki i co więcej będziesz jej używać sporadycznie, lepszym zakupem będzie model amatorski. Jego wybór pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Warto zastanowić się, jaki rodzaj zasilania powinien znaleźć się w interesującej Cię maszynce. Pierwszym typem, który jest dostępny na rynku są urządzenia sieciowe, do których prąd przesyłany jest za pośrednictwem kabla. Zaletą takich sprzętów jest ich wydajność, bowiem dopóki są one podłączone do gniazdka, mogą być bez problemu używane. Niestety, nasze ruchy są ograniczone przez kabel. Drugim rodzajem są maszynki zasilane akumulatorowo. Wiele osób decyduje się na ich zakup, gdyż można ich używać w każdym miejscu. Musisz jednak pamiętać o regularnym ładowaniu znajdujących się w nich akumulatorów.

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Najlepsza Maszynka do włosów Babyliss – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Polecanym producentem maszynek do włosów jest BaByliss, czyli marka, która w swojej ofercie ma efektywnie działające, a przy tym solidnie wykonane urządzenia. Na szczególną uwagę zasługuje maszynka BaByliss E751E, która zdobyła wiele pozytywnych opinii użytkowników i dlatego też znalazła się na pierwszym miejscu w prezentowanym poniżej zestawieniu. Ostrza w tej maszynce są zrobione ze stali nierdzewnej, są odporne na działanie korozji i dodatkowo mają funkcję automatycznego smarowania. Dzięki temu nie trzeba poświęcać dużo czasu na ich konserwację. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dwoma nasadkami grzebieniowymi 3-18 mm i 21-36 mm. Krawędź tnąca maszynki ma dobrze dobrany kształt, co przekłada się na precyzję pracy. Dobrym wyborem powinien się okazać także zakup maszynki do włosów BaByliss E781E. Jest ona dostępna w komplecie z praktyczną szczotką do czyszczenia ostrzy. Sprzęt jest łatwy w pielęgnacji, elementy tnące można myć pod bieżącą wodą. Materiał wykonania ostrzy to stal nierdzewna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Babyliss E751E jest maszynką do włosów przeznaczoną dla osób ceniących sobie dobrą stylizację fryzury na co dzień za rozsądną cenę. Produkt jest wyposażony w trzy ostrza o dużej szerokości, co wpływa na sprawny przebieg strzyżenia.

Wady

Maszynka ma tylko jeden rodzaj zasilania - akumulatorowe. Czas jej efektywnej pracy wynosi 45 min, po tym czasie, będziemy musieli podłączyć ją do prądu..

Podsumowanie

Urządzenie ma wyświetlacz LEDowy ułatwiający wybór ustawień. Wbudowana funkcja cieniowania, turbo oraz system inteligentnej regulacji sprawia, że strzyżenie staje się intuicyjne i przyjemne.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a po naładowaniu działa do 45 minut. Wyposażono go w ostrze ze stali nierdzewnej, odporne nie tylko na korozję, ale i szybkie stępienie. Maszynkę można pewnie chwycić, nie wyślizguje się z dłoni.

Wady

Kupującym najbardziej przeszkadza to, że do zestawu nie zostało dołączone etui. Pozwalałoby ono na wygodne przechowywanie urządzenia i dołączonych do niego elementów.

Podsumowanie

Maszynka cicho pracuje i pozwala na precyzyjne przycięcie włosów na odpowiednią długość. Ostrze ma szerokość 40 mm i jest wyjmowane, więc możemy je przemyć pod bieżącą wodą. Do kompletu dołączono specjalną szczoteczkę do czyszczenia, a także 2 nakładki grzebieniowe.

Rozważ też

Zalety

Innowacyjny trymer Babyliss E837E jest produktem wysokiej klasy. Nowoczesne ostrza W-TECH oraz wielofunkcyjność sprawiają, że strzyżenie staje się łatwe. Jego zoptymalizowany kształt sprawia, że dobrze układa się w dłoni oraz jest wygodny w użyciu.

Wady

Konsumenci zwracają uwagę na średnią dokładność strzyżenia oraz gorszy materiał, z którego wykonane są końcówki. Moc może sprawić, że sprzęt będzie odpowiedni głównie do małego zarostu.

Podsumowanie

Trymer ładowany jest za pomocą akumulatora i zapewnia do 40 min ciągłej pracy. Konsumenci zwracają szczególną uwagę na wygodę użytkowania bezprzewodowego. Brak kabla zasilającego umożliwia nieograniczone ruchy. Za sprawą wodoodporności dbanie o czystość trymera jest łatwiejsze.

 

 

Maszynki do włosów Babyliss – ranking

 

 

1. Maszynka do strzyżenia BaByliss E751E


Babyliss E751E to maszynka do włosów Babyliss w dobrej cenie, która umożliwi idealną stylizację Twojej fryzury w kilka chwil. Model jest idealny dla osób, które cenią sobie idealny wygląd włosów każdego dnia.

Produkt posiada zasilanie akumulatorowe. Czas bezprzewodowej pracy tego urządzenia wynosi aż 45 minut. Maszynka ma 3 różne opcje długości strzyżenia, które możemy dopasować do naszych wymagań. Szerokość elementu tnącego to 39 mm. Ostrza zostały wykonane z tytanu, a ponadto są samosmarujące.

Wybranie odpowiednich ustawień jest bezproblemowe, dzięki wygodnemu wyświetlaczowi LED. Dodatkowe możliwości modelu E751E to funkcja turbo, funkcja cieniowania włosów oraz system inteligentnej regulacji. Produkt ma w zestawie specjalną szczoteczką czyszczącą oraz ostrze do brody (32 mm). Urządzenie cieszy się dobrą opinią wśród konsumentów, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie wysoką jakość w zamian za stosunkowo niewielką cenę.

Model E751E to bardzo dobra maszynka do włosów BaByliss do 120 zł. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, czas pracy po pełnym naładowaniu wynosi do 45 minut.

 

Zalety

Wytrzymałe ostrza: Zrobione ze stali nierdzewnej ostrza nie są podatne na działanie korozji. Przy ich produkcji wykorzystano technologię W-Tech, która w dużym stopniu poprawiła ich wydajność.

Regulowana długość przycinania: Użytkownik może wybrać jedno z 32 ustawień długości przycinania. Co warto podkreślić, dokładność w tym zakresie wynosi do 1 mm. W komplecie można znaleźć dwie precyzyjne nasadki grzebieniowe.

Funkcja automatycznego smarowania ostrzy: Dzięki funkcji automatycznego smarowania ostrzy nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich konserwację. Nie wkładając w to wysiłku, możemy mieć pewność, że elementy tnące na długo zachowają początkowe właściwości.

Wygodne użytkowanie: Rękojeść jest odpowiednio wyprofilowana, dodatkowo znajdują się na niej gumowe elementy, które umożliwiają pewny chwyt.

Łatwa pielęgnacja: Czyszczenie sprzętu nie jest trudne, bo można łatwo odłączyć od niego ostrza i umyć je pod bieżącą wodą.

 

Wady

Zasilanie: Urządzenie jest zasilane tylko akumulatorowo. Co więcej, czas ładowania baterii wynosi aż 8 h, a wytrzymuje ona do 45 minut działania.

 

 

 

 

2. Maszynka do strzyżenia włosów BaByliss E781E

 

Dobrą maszynką do strzyżenia włosów jest BaByliss E781E, którą zasila dołączony do zestawu akumulator. Czas jego pracy wynosi do 45 minut, a ładowanie zajmuje 16 h. Do wykonania ostrzy wykorzystano: chrom, molibden i stal nierdzewną. Są one zaostrzone elektrochemicznie i mają funkcję automatycznego smarowania.

W zestawie znajdują się dwie nasadki grzebieniowe: 3-18 mm i 21-36 mm. Do wyboru są 32 ustawienia długości cięcia, a regulacja odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła. Dokładność ustawień wynosi 1 mm. Do kompletu została też dołączona nasadka do brody 0,5 mm do 4,5 mm.

Osoby, które korzystają z tej maszynki do strzyżenia, doceniają jej prostą pielęgnację. Do usuwania resztek włosów można użyć specjalnej szczotki, która stanowi jeden z elementów zestawu. Dodatkowo akcesoria tnące można łatwo zdjąć i umyć pod wodą.

Maszynka do strzyżenia włosów BaByliss E781E jest zasilana akumulatorowo. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 45 minut.

 

Zalety

Nóż CMS: Maszynka została wyposażona w ruchomy nóż CMS zrobiony z chromu, molibdenu i stali nierdzewnej. Każdy z użytych do produkcji materiałów odznacza się wytrzymałością.

Stała wysokość cięcia: Sprzęt wykorzystuje Smart Adjusting System, który stanowi gwarancję, że wysokość cięcia będzie utrzymana na tym samym poziomie, bez względu na kąt nachylenia maszynki. Potwierdził to też przeprowadzony test maszynek do włosów BaByliss.

Łatwa regulacja długości cięcia: Dostosowywanie długości cięcia włosów do potrzeb konkretnej osoby jest łatwe i odbywa się za pomocą płynnie działającego pokrętła. Do wyboru jest aż 32 ustawień.

Szczoteczka do czyszczenia: W komplecie znajdziemy praktyczną szczotkę ułatwiającą pielęgnację sprzętu. Co więcej, ostrza można łatwo zdjąć i umyć pod bieżącą wodą.

 

Wady

Działa tylko z akumulatorem: Z urządzenia nie można korzystać wtedy, kiedy jest podłączone do źródła zasilania. Jeśli sprzęt się rozładuje, trzeba czekać.

 

 

 

 

3. Babyliss Maszynka do strzyżenia włosów E837E X-10 10-i-1

 

Babyliss to E87E to najnowszej generacji, wielofunkcyjny trymer. Na tle konkurencyjnych modeli wyróżnia go niebanalny design, najnowocześniejsze ostrza W-TECH oraz wielofunkcyjność. Produkt jest idealny dla osób, które cenią sobie wygodę idącą w parze z precyzją. Jego kształt sprawia, że świetnie leży w dłoni i jest wygodny w użyciu.

Model E837E jest wodoodporny i wyposażony w zestaw wymiennych głowic oraz nasadek, by spełnić wszystkie wymogi swoich użytkowników. Produkt jest zawsze gotów do pracy, dzięki funkcji samosmarującego się ostrza, które w dodatku jest wykonane z wysokiej jakości stali chromowej.

Konsumenci są zadowoleni z faktu, że trymer ma opcję pracy bezprzewodowej, dzięki czemu nasze ruchy nie są ograniczone kablem, a maszynki możemy używać w wybranym przez nas miejscu. Pojemny akumulator zapewnia do 40 minut pracy. Dzięki wodoodporności możemy bez przeszkód myć sprzęt pod bieżącą wodą.

BaByliss E837E to maszynka do włosów zasilana sieciowo-akumulatorowo. W zestawie znajdują się m.in. dwie nasadki 2-14 mm i 3-15 mm.

 

Zalety

Możliwość stosowania na mokro i na sucho: Użytkownicy doceniają to, że z maszynki można korzystać nie tylko na sucho, ale też na mokro. Jej konstrukcja jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wody.

Wytrzymałość ostrzy: Elementy tnące w tym sprzęcie są zrobione z wytrzymałej stali chromowej. Jest ona odporna na zniekształcenia, korozję i inne uszkodzenia. Ostrza na długo zachowują swoje właściwości.

Przycinanie włosów w nosie i w uszach: W komplecie są nasadki przystosowane do przycinania włosów w uszach i w nosie.

 

Wady

Jakość wykonania końcówek: Znajdujące się w zestawie końcówki nie są wykonane z najlepszej jakości materiału, dlatego trzeba uważać, aby ich nie uszkodzić w trakcie ściągania albo nakładania.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do włosów Babyliss wybrać?

 

Jeśli nie mamy czasu i chęci, by udać się do fryzjera na minimalne poprawki, a jednocześnie zależy nam na tym, by nasza fryzura zawsze prezentowała się nienagannie powinniśmy rozważyć zakup maszynki do włosów. Niemal każdy z producentów urządzeń do pielęgnacji i układania włosów ma w swojej ofercie przynajmniej kilka propozycji z tego segmentu, jednak nie wszystkie są sobie równe. W niniejszym poradniku skupimy się na produktach szeroko znanego producenta Babyliss podpowiadając, jakie cechy mają najlepsze maszynki do włosów Babyliss.

 

 

Babyliss Paris to firma, która może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w fachu fryzjerskim. Marka jest odpowiedzialna między innymi za fryzury podziwiane na pokazach mody największych światowych projektantów. Jednak to nie wszystko. Babyliss to pionier w produkcji urządzeń do układania włosów. Zaczęło się od pierwszej lokówki przeznaczonej do użytku domowego, jednak teraz w swoim asortymencie firma posiada między innymi suszarki, trymery, strzyżarki czy prostownice. W produkcji wszystkich tych urządzeń wykorzystuje się najnowsze technologie oraz wysokiej jakości materiały.

Przy wyborze maszynki do włosów najważniejsze są ostrza. Ich ilość, materiał, z którego są wykonane oraz to, czy są samosmarujące – to są kwestie priorytetowe. Najpopularniejsze materiały wykorzystywane w produkcji ostrzy to stal, aluminium i tytan. Najtrwalsze będą oczywiście ostrza tytanowe, jednak popularne są również te wykonane z innych metali, pokrywane specjalną powłoką węglową. Niemal wszystkie dostępne na rynku modele będą posiadały w zestawie specjalną szczoteczkę do czyszczenia, natomiast najlepsza maszynka do włosów Babyliss w 2023 roku jest wodoodporna, przez co mamy możliwości czyszczenia jej pod bieżącą wodą.

Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest sposób zasilania. Obecnie mamy wybór pomiędzy modelami ładowanymi sieciowo lub akumulatorowo. Średnia długość pracy po pełnym naładowaniu w przypadku drugiego typu to 40 minut, a ładowanie nie powinno trwać dłużej niż godzinę. Urządzenia zasilane akumulatorowo będą nieocenione w podróży. Modele zasilane sieciowo cieszą się większym powodzeniem wśród profesjonalistów, którzy twierdzą, że ich ruch ostrzy jest bardziej równomierny, przez co cięcie jest dokładniejsze, a do tego nie trzeba obawiać się o rozładowanie baterii.

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Lakiery do włosów dla mężczyzn – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli jesteś mężczyzną i marzysz o odpowiednim utrwaleniu fryzury, przygotowany przez nas ranking z pewnością Cię zainteresuje. Umieściliśmy w nim opisy najczęściej wybieranych przez konsumentów produktów. Zdaniem Internautów najlepszy lakier do włosów dla mężczyzn to Schwarzkopf Professional Osis+. Jest to wydajny kosmetyk, co daje pewność, że jedno opakowanie starczy nam na długo. Nie będziemy więc musieli często wydawać pieniędzy na produkty do stylizacji włosów. Istotną zaletą lakieru jest to, że nie skleja on włosów, dzięki czemu gwarantuje naturalny efekt na głowie. Dobrze dobrane składniki odpowiednio chronią włosy przed negatywnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Lakier zapewnia utrwalenie nawet do kilkunastu godzin, co daje pewność, że Twoja fryzura będzie się dobrze prezentować przez cały dzień. Wella Professionals Men Invisible Control to kosmetyk, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Ten lakier do włosów dla mężczyzn ma przyjemny zapach. Dlatego, że produkt jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów, uznaje się go za uniwersalny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest bardzo mocny, co pozwala na utrwalenie każdej fryzury na kilkanaście godzin. Kosmetyk jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Po jego zastosowaniu włosy nie sklejają się, a do tego się nie błyszczą. Fryzura wygląda naturalnie.

Wady

Niektórzy kupujący zauważyli, że kosmetyk ma dość nieprzyjemny dla nosa zapach. Woń utrzymuje się na włosach przez kilkadziesiąt minut po aplikacji.

Podsumowanie

Pojemność lakieru to 300 ml, więc wystarczy na długi czas. Kosmetyk powstał z myślą o mężczyznach, którzy chcą utrwalić swoją fryzurę. Produkt bardzo szybko schnie i nie pozostawia na włosach białych śladów. Również pasemka nie zostają sklejone, przez co włosy dobrze się prezentują.

Drugi wybór

Zalety

Lakier gwarantuje dobre utrwalenie fryzury bez sklejania pasemek. Produkt szybko wysycha pozostawiając matową teksturę na pasemkach, która gwarantuje naturalny wygląd włosów. Spryskane lakierem włosy będą się dobrze prezentować przez cały dzień. Testy potwierdziły, że wiatr i deszcz nie wpływają na efektywność działania kosmetyku.

Wady

Choć w opakowaniu znajduje się aż 300 ml produktu, nie starcza on na długo. Stylizując regularnie włosy zużywamy sporo lakieru, dlatego kosmetyk starczy Ci na około 2 tygodnie.

Podsumowanie

Produkt pozwala uzyskać matowe wykończenie, które dobrze prezentuje się na pasemkach. Włosy zyskują naturalny wygląd przy maksymalnym usztywnieniu. Czas działania lakieru to kilkanaście godzin, więc nie ma potrzeby poprawiania fryzury w ciągu dnia. Włosy pozostają w tej samej pozycji mimo wiatru. Pojemność lakieru to 300 ml.

Rozważ też

Zalety

W opakowaniu znajduje się 300 ml preparatu. Wystarczy to na kilka tygodni regularnego stosowania, gdyż już niewielka ilość kosmetyku utrwala fryzurę. Lakier nie skleja pasemek, przez co fryzura ładnie się prezentuje. Testy potwierdziły, że silny wiatr nie ma wpływu na efektywność preparatu.

Wady

Produkt mocno nabłyszcza włosy. U niektórych osób powoduje to efekt tłustych pasemek, co nie prezentuje się zbyt dobrze. Poza tym fryzura nie jest miła w dotyku.

Podsumowanie

Kosmetyk bardzo szybko schnie. Po aplikacji fryzura zyskuje objętość. Atutem lakieru jest delikatny zapach, który nie podrażnia nosa. Dyfuzor znacznie ułatwia precyzyjną aplikację kosmetyku.

 

 

4 najlepszych lakierów do włosów dla mężczyzn. Opinie w 2023 roku

 

 

1. Schwarzkopf Osis Label Session Strong

 

Lakier do włosów Schwarzkopf Osis Label Session Strong ma pojemność 300 ml. Jest on dedykowany Panom, którym zależy na bardzo mocnym utrwaleniu fryzury. Produkt ma szybkoschnącą formułę, co powoduje, że nie zostawia na włosach nieestetycznie wyglądających śladów i nie skleja pasm.

Prezentowany kosmetyk ma postać lekkiej mgiełki o delikatnym zapachu. Lakier nie obciąża fryzury, dlatego można go z łatwością wyczesać. Z jego pomocą włosy zawsze wyglądają świetnie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Poza tym produkt nie nabłyszcza nadmiernie pasm, co mogłoby wyglądać nienaturalnie.

Jak twierdzą konsumenci, lakier jest wydajny i wystarcza na długo, nawet przy regularnym stosowaniu. Kosmetyk jest chwalony także za łatwą aplikację. Warto dodać, że mimo mocnego działania nie wpływa on negatywnie na kondycję włosów.

Schwarzkopf Professional Osis+ to lakier do włosów dla mężczyzn gwarantujący bardzo mocne utrwalenie. Kosmetyk jest zamknięty w opakowaniu o pojemności 300 ml.

 

Zalety

Nie skleja włosów: Jak potwierdzają pozytywne opinie Internautów, prezentowany lakier do włosów nie skleja kosmyków, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie. W przypadku produktów z mocnym utrwaleniem jest to bardzo duża zaleta.

Trwałość: Jeśli ułożymy włosy rano, możemy być pewni, że będą one wyglądać nienagannie przez cały dzień, bez względu na panującą za oknem pogodę.

Chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi: Producent zapewnia, że kosmetyk nie tylko pomaga w stylizacji fryzury, ale też chroni włosy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego składu.

Nie przesusza: Używając Schwarzkopf Professional Osis+, nie musisz się obawiać o to, że Twoje włosy będą nadmiernie przesuszone.

Wydajność: Z racji tego, że produkt gwarantuje bardzo mocne utrwalenie wystarczy użyć niewielkiej ilości kosmetyku, aby ułożyć włosy. W rezultacie jedno opakowanie może nam starczyć nawet na kilka miesięcy.

 

Wady

Zbyt szybko schnie: Konsumenci zaznaczają, że lakier bardzo szybko schnie, przez co może okazać się nieodpowiedni dla osób, które nie mają doświadczenia w układaniu fryzury.

 

 

 

 

2. Wella Sp Men Invisible Control

 

Wella Sp Men Invisible Control to lakier do włosów o matowym wykończeniu. Z tego względu fryzura naturalnie się prezentuje, a jednocześnie pozostaje utrwalona przez cały dzień. Produkt ma męski, subtelny zapach i jest dostępny w opakowaniu o pojemności 300 ml.

Lakier nadaje się zarówno do normalnych, jak i lekko przesuszonych czy przetłuszczających się włosów. Ponieważ nie obciąża on nadmiernie fryzury, nie ma ryzyka, że sklei pasma. Produkt jest wyjątkowo skuteczny, dlatego spryskane nim włosy doskonale prezentują się przez długi czas. Możemy mieć pewność, że nie wpłynie na nie negatywnie wiatr czy niespodziewane opady deszczu.

Po zapoznaniu się z opiniami na temat kosmetyku marki Wella można wywnioskować, że cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów. Panowie doceniają produkt za wydajność, jak również łatwą aplikację. Lakier należy rozpylać z odległości ok. 25 cm na suche, ułożone już włosy. W ten sposób udaje się uniknąć nieestetycznie wyglądającego efektu hełmu na głowie.

Lakier do włosów dla mężczyzn Wella Professionals Men Invisible Control jest zamknięty w 300 ml opakowaniu. Kosmetyk ma matowe wykończenie.

 

Zalety

Zapach: Produkt ma przyjemny, męski zapach, który sprawia, że włosy są świeże. Należy podkreślić, że zapach nie jest drażniący, co daje pewność, że przypadnie do gustu wielu mężczyznom.

Do każdego rodzaju włosów: Lakier Wella Professionals Men Invisible Control jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Bez względu na to, czy masz cienkie, czy wręcz przeciwnie – grube i gęste kosmyki, ten produkt spełni Twoje oczekiwania.

Matowe wykończenie: Lakier gwarantuje matowe wykończenie, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie. Włosy nie połyskują, co mogłoby nie wyglądać zbyt estetycznie i schludnie.

Łatwo się zmywa: Konsumenci doceniają to, że kosmetyk można łatwo zmyć z włosów. Podczas kąpieli nie trzeba więc poświęcać zbyt dużo czasu na to, aby usunąć resztki lakieru z włosów.

 

Wady

Trwałość: Pojedyncze osoby twierdzą, że po kilku godzinach fryzura traci swój początkowy wygląd, co sugeruje, że kosmetyk nie jest zbyt trwały.

 

 

 

 

3. L’Oreal Professionnel Infinium Strong

 

Szukasz taniego lakieru do włosów dla mężczyzn? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy L’Oreal Professionnel Infinium Strong. Jest to kosmetyk zamknięty w 300 ml opakowaniu. Jak twierdzą konsumenci, produkt jest wydajny, dlatego też nie musimy co chwilę wydawać pieniędzy na zakup kolejnego opakowania.

Warto wspomnieć o tym, że lakier ma subtelny, uniwersalny zapach. Z tego właśnie powodu kosmetyku używają nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Produkt nie przesusza włosów, dzięki czemu nawet przy regularnym stosowaniu lakieru wyglądają one na odżywione i są pełne blasku. Kolejną zaletą produktu jest to, że nie skleja on kosmyków. Nawet jeśli zaaplikujemy kosmetyk na włosy, będziemy mogli je swobodnie rozczesać, aby nadać im bardziej naturalny wygląd.

Opublikowane w Internecie opinie na temat L’Oreal Professionnel Infinium Strong wskazują, że jest to produkt godny polecenia. Lakier jest łatwy w aplikacji – wszystko za sprawą wygodnego opakowania i płynnie działającego aplikatora. Produkt przyjemnie pachnie i nie podrażnia skóry głowy.

L’Oreal Professionnel Infinium Strong to dobry lakier do włosów dla mężczyzn do 25 zł. Produkt jest sprzedawany w 300 ml opakowaniu.

 

Zalety

Przeznaczenie: Warto podkreślić, że prezentowany kosmetyk będzie odpowiedni nie tylko dla mężczyzn, ale także kobiet. Ma uniwersalny, subtelny zapach, który pasuje do obu płci.

Nie obciąża włosów: Jeśli nie chcesz, aby Twoje włosy były przyklapnięte i sklejone, wybierz L\’Oreal Professionnel Infinium Strong. Lakier nie skleja kosmyków, dzięki czemu wyglądają one naturalnie.

Wygodne opakowanie: Sporo osób zaznacza, że lakier zamknięty jest w wygodnym opakowaniu. Aplikator płynnie działa, przez co rozpylanie kosmetyku na włosach jest łatwe.

 

Wady

Nieodpowiedni dla dłuższych włosów: Część konsumentów sugeruje, że efekt utrwalenia nie jest zbyt mocny, dlatego też produkt może nie spełnić oczekiwań osób, które mają dłuższe włosy.

 

 

 

 

4. L’Oreal Infinium Hairspray Soft

 

Osobom chcącym znaleźć lakier do włosów dla mężczyzn w dobrej cenie polecamy produkt L’Oreal Infinium Hairspray Soft. Ma on pojemność 300 ml i zapewnia mocne utrwalenie z błyszczącym wykończeniem. Kosmetyk nie skleja pasm i sprawia, że pozostają elastyczne oraz miękkie w dotyku.

Lakier marki L’Oreal bardzo szybko schnie. To znacząco zwiększa komfort użytkowania. Produkt sprawdza się podczas stylizacji fryzury. Z jego pomocą można stworzyć tzw. kontrolowany nieład, natapirować pasma, a także zwiększyć ich objętość. To sprawia, że kosmetyk sprawdza się w wielu sytuacjach.

Według konsumentów produkt jest godny uwagi, ponieważ ma niepowtarzalny, delikatny zapach. Lakier pozwala uzyskać wyjątkowo naturalny efekt utrzymujący się przez kilka godzin i można go łatwo wyczesać z włosów. Poza tym kosmetyk ma specjalny dyfuzor ułatwiający precyzyjną aplikację.

 

 

 

 

Jaki lakier do włosów dla mężczyzn wybrać?

 

Lakier do włosów pozwala na szybkie i skuteczne utrwalenie fryzury. Choć większość produktów dostępnych w sklepach jest dedykowana głównie kobietom to coraz częściej powstają osobne linie kosmetyków przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Zdarza się, że Panowie mają problem ze znalezieniem odpowiedniego lakieru. Jeśli Ciebie także to dotyczy zajrzyj do naszego poradnika. Umieściliśmy w nim wskazówki ułatwiające zakup. Na końcu artykułu znajduje się ranking trzech kosmetyków zapewniających mocne utrwalenie.

 

Szukając idealnego lakieru do włosów, zwróćmy uwagę przede wszystkim na pojemność opakowania. To szczególnie istotne, gdy z takich produktów korzystamy codziennie. Wybierając właściwy kosmetyk unikniemy konieczności zbyt częstego robienia zakupów. Zwykle lakiery są dostępne w opakowaniach o pojemności od 250 ml do ok. 500 ml. Wystarczają one na stosunkowo długi czas, nawet przy regularnym stosowaniu.

W przypadku kosmetyku utrwalającego fryzurę ważną rolę odgrywa zapach oraz to, jaki efekt pozostawia na pasmach. Panowie uważają, że najlepszy lakier do włosów dla mężczyzn w 2023 roku powinien pachnieć delikatnie, gdyż tylko wtedy mogą oni czuć się swobodnie i komfortowo. Zbyt kobiecy zapach może skutecznie zniechęcać do sięgnięcia po produkt. Do wyboru mamy kosmetyki matowe i nabłyszczające. W przypadku mężczyzn lepiej sprawdzają się lakiery należące do pierwszej grupy, gdyż z ich pomocą można utrwalić fryzurę w dyskretny sposób. Dużo jednak zależy od naszego gustu.

Ważne, aby wybrany produkt nie obciążał włosów. Inaczej możemy uzyskać tzw. efekt hełmu. Niekiedy spryskane nieodpowiednim lakierem włosy wyglądają na przetłuszczone (nawet jeśli umyliśmy je przed stylizacją). Wynika to nie tylko z użycia niewłaściwego kosmetyku, ale też nieprawidłowej aplikacji. Pamiętajmy, że spray należy rozpylać równomiernie, z odległości ok. 30 cm. Wówczas fryzura na pewno będzie dobrze wyglądać, a wieczorem uda nam się dokładnie wyczesać lakier z pasm.

Wielu konsumentów przekonuje, że najlepsze lakiery do włosów dla mężczyzn zapewniają utrwalenie na odpowiednim poziomie. To, który kosmetyk sprawdzi się w naszym przypadku zależy w dużej mierze od własnych preferencji. Jeśli zależy nam na subtelnym efekcie odpowiedni jest produkt o średnim poziomie utrwalenia. Jeżeli jednak chcemy uniknąć zniszczenia fryzury przez wiatr, wilgoć i inne, niekorzystne czynniki zewnętrzne powinniśmy sięgnąć po lakier z oznaczeniami typu „ultra strong”. Wówczas nie będziemy musieli się martwić, że nagła zmiana pogody wpłynie negatywnie na nasz wygląd.

 

 

Czym zmyć lakier do włosów dla mężczyzn?

 

Lakier do włosów to wyjątkowo przydatny kosmetyk, ponieważ utrwala fryzurę na wiele godzin, sprawia, że niezależnie od pogody pasma nie puszą się i nie elektryzują. Jak jednak po całym dniu zmyć lakier? Czy trzeba używać w tym celu specjalnych kosmetyków? Znaleźliśmy odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego pojawia się problem ze zmyciem lakieru?

Mimo że doskonale wiesz, jaki lakier do włosów dla mężczyzn jest polecany przez stylistów fryzur, masz problem ze zmyciem kosmetyku? Prawdopodobną przyczyną jest aplikacja zbyt dużej ilości produktu na pasma. Aby fryzura utrzymała się przez wiele godzin, nie trzeba jej zbyt intensywnie spryskiwać lakierem (zwłaszcza takim zapewniającym bardzo mocne utrwalenie). Trzeba też pamiętać, aby aplikować kosmetyk w odpowiedniej odległości od głowy, czyli od 20 cm do 30 cm. Inaczej mgiełka opadnie tylko w niektóre miejsca i przyczyni się do sklejenia pasm.

 

Jak prawidłowo wyczesać lakier?

Przed myciem włosów warto je dokładnie wyczesać, aby usunąć znaczną ilość kosmetyków użytych do stylizacji i utrwalenia fryzury. Do tego potrzebna jest szczotka z miękkim i naturalnym włosiem. Nie zaleca się stosowania plastikowych grzebyków, ponieważ możemy nimi uszkodzić pasma. Warto mieć na uwadze, że metoda polegająca na wyczesywaniu lakieru nie jest odpowiednia dla każdego z nas. Mogą wypróbować ją osoby, których włosy są mocne, gładkie i elastyczne. W przypadku, gdy pasma są matowe, wyraźnie sklejone, sztywne i przesuszone, podczas czesania możemy je połamać i wyrwać, co nie będzie zbyt przyjemne.

 

Mycie włosów odżywką

Do zmywania lakieru do włosów często polecane są szampony z chemicznym składem, czyli takie mające SLS i podobne substancje. Niemniej jednak nie jest to najlepszy sposób, zwłaszcza przy delikatnych pasmach. Ciekawą alternatywą jest umycie włosów odżywką. Tego typu produkty mają delikatne właściwości myjące i są idealne dla posiadaczy szorstkich, suchych oraz łamliwych pasm.

Jak umyć włosy odżywką? Najpierw trzeba je zmoczyć i odsączyć nadmiar wody, a następnie wmasować w skórę znaczną ilość kosmetyku. Oczywiście produkt ten nie będzie pienił się tak samo, jak szampon, ale z pewnością uda nam się go równomiernie rozprowadzić. Odżywki nie musimy zmywać od razu, możemy ją zostawić na kilka minut na włosach. W ten sposób zmiękczymy resztki lakieru i innych zanieczyszczeń, w efekcie czego szybciej je spłuczemy. Jeśli mamy wrażenie, że włosy wciąż nie są idealnie czyste, możemy sięgnąć po ulubiony szampon. Później warto dodatkowo zaaplikować odżywczą maskę, żeby pasma były odpowiednio nawilżone i sprężyste.

Nietypowe metody zmywania lakieru do włosów

Jeśli mamy wątpliwości, czy odżywka poradzi sobie ze zmyciem lakieru z włosów, możemy wypróbować olej, np. kokosowy, z czarnuszki czy nawet wykorzystywaną do gotowania oliwę z oliwek. Najpierw trzeba jednak wymieszać wybrany produkt z wodą, najlepiej w dużym naczyniu, a później w przygotowanej mieszance na chwilę zanurzyć włosy. Potem warto owinąć głowę ręcznikiem, aby wchłonął nadmiar wody. Kolejny krok to nałożenie odżywki to odczekanie kilkunastu minut i umycie pasm szamponem. To skuteczny sposób zmywania lakieru i innych kosmetyków do stylizacji. Pod wpływem ciepła łuski włosów się otwierają, więc olej może w nie głęboko wniknąć, jednocześnie zmiękczając i emulgując znajdujące się na nich zanieczyszczenia.

Przed sięgnięciem po szampon możemy też przemyć pasma wacikiem nasączonym w wodzie kolońskiej lub alkoholu. Niestety w ten sposób możemy doprowadzić do przesuszenia włosów, więc nie zaleca się stosowania tej metody codziennie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

Na naszej stronie znajdziesz ranking maszynek do włosów Moser. Zawarte w zestawieniu produkty zdobyły najwięcej pozytywnych komentarzy Internautów. Mamy więc pewność, że sprzęty są solidnie wykonane, gwarantują precyzję, a ich użytkowanie nie jest skomplikowane. Według konsumentów najlepszą maszynką do włosów jest Moser Chromstyle 1871. Model wyróżnia estetyczne wykonanie. Połączenie czarnej obudowy ze stalowymi elementami czyni sprzęt bardziej atrakcyjnym. Urządzenie ma wbudowany akumulator, który pozwala na długi czas pracy bez konieczności zasilania. W efekcie mamy zapewnioną swobodę ruchów. Produkt sprzedawany jest w zestawie ze szczoteczką, która znacznie ułatwia jego czyszczenie. Dobrej jakości ostrza mają dobre właściwości – idealnie ścinają włosy i są odporne na działanie korozji. Jeśli jednak z jakichś przyczyn ten sprzęt nie jest tym, czego oczekujesz, poznaj nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się maszynka do włosów Moser 1881. Ma ona kompaktowe wymiary i niewiele waży. Nawet kilkugodzinna praca z użyciem sprzętu nie jest zbyt męcząca.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka pozwala nam na łatwe strzyżenie oraz modelowanie włosów czy zarostu. Jest ona zasilana sieciowo i akumulatorowo, dzięki czemu można jej używać w domu, jak i w podróży. Głowica ma ostrze Magic Blade, które gwarantuje nam doskonałe cięcie za każdym razem.

Wady

Urządzenie jest niewielkie, więc może się okazać niewygodne w trakcie strzyżenia. Krótki czas działania na baterii nie pozwala na długą pracę.

Podsumowanie

Jest to produkt przeznaczony do użytku w domu, jak i na wyjeździe. Jego ostrze ma szerokość 46 mm. Zakres cięcia wynosi od 01, mm do 3 mm, co gwarantuje nam dużą precyzję. Maszynka przeznaczona jest do golenia głowy oraz strzyżenia zarostu.

Drugi wybór

Zalety

Łatwa obsługa gwarantuje nam przyjemną pracę. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo, dlatego jest ono wygodne i łatwe w transporcie. Strzyżenie możemy regulować za pomocą długości cięcia oraz różnych nasadek. Wysokiej jakości ostrze gwarantuje nam precyzję w trakcie strzyżenia.

Wady

Maszynka nie ma wyprofilowanego uchwytu, przez co nie leży dobrze w dłoni. Strzyżenie za pomocą tej maszynki jest więc kłopotliwe.

Podsumowanie

Urządzenie działa nieprzerwanie przez ok. 120 minut na jednym ładowaniu. To sprawia, że jest to model przeznaczony do użytku w domu, jak i w podróży, kiedy często nie mamy dostępu do kontaktu, aby podłączyć taki sprzęt. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 3 mm do 25 mm.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma szeroki zakres regulacji, który pozwala na cięcie na 5 różnych długościach w 7 różnych pozycjach strzyżenia. Szlifowane ostrze Star Blade gwarantuje precyzję pracy. Obudowa jest odporna na uszkodzenia.

Wady

Jest to maszynka zasilana sieciowo. To sprawia, że w trakcie strzyżenia nasze ruchy za każdym razem ograniczone są przewodem.

Podsumowanie

Maszynka strzyże na długości od 0,1 mm do 3 mm długości włosa. Pozycje strzyżenia wynoszą natomiast: 4 mm, 6 mm, 9 mm, 11 mm, 13 mm, 16 mm oraz 18 mm. Przyjemna obsługa urządzenia gwarantuje nam łatwe i szybkie strzyżenie.

 

 

Maszynki do włosów Moser – Ranking

 

 

Moser Chromestyle 1871

 

Model Chromstyle 1871 to najlepsza maszynka do włosów Moser w 2023 roku. Mimo niewielkich kształtów cechuje się ona dość dużą mocą, dzięki czemu bez trudu ogolisz lub wymodelujesz włosy.

Prezentowany model to profesjonalna maszynka o zasilaniu sieciowo-akumulatorowym. Dzięki czemu możesz jej używać w dowolnym miejscu. Jest to spore udogodnienie dla osób, które dużo podróżują i nie zawsze mają dostęp do kontaktu. W pełni naładowana bateria jest w stanie pracować przez 90 minut.

Dużą zaletą urządzenia jest wysokiej klasy głowica tnąca Magic Blade. Składa się ona z ostrza o szerokości 46 mm. Zakres cięcia tego sprzętu wynosi od 0,1 mm do 3 mm. Gwarantuje to dużą precyzję.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników wybrało ten model ze względu na prostą obsługę, cichą pracę oraz precyzję strzyżenia. Warto dodać, że urządzenie może być używane zarówno na włosach na głowie, jak i do usuwania zarostu u mężczyzn.

Moser Chromstyle 1871 to maszynka do włosów zasilana sieciowo-akumulatorowo. Wymiary sprzętu są następujące: 17,8 cm x 4,7 cm x 4 cm, a jego waga jest równa 290 g.

 

Zalety

Akumulator: W pełni naładowany akumulator starcza na ok. 100 minut pracy. Jest to bardzo dobry wynik. Użytkownik nie musi więc zbyt często podłączać sprzętu do źródła zasilania.

Nasadki: W zestawie znajdują się 4 różne nasadki (3 mm, 6 mm, 9 mm i 12 mm). W efekcie maszynka do włosów jest funkcjonalna. To powoduje, że na jej zakup chętnie decydują się właściciele salonów fryzjerskich.

Kontrolka LED: Na obudowie znajduje się kontrolka LED, która informuje o stanie baterii i ładowania. Dzięki temu wiemy, kiedy należy podłączyć urządzenie do prądu.

Szczoteczka do czyszczenia: Do kompletu dołączono szczotkę do czyszczenia ostrzy. Pozwala ona łatwo pozbyć się zalegających w sprzęcie włosków gwarantując tym samym maksymalną higienę.

Precyzja: Wiele osób potwierdza, że ostrza mają bardzo dobre właściwości tnące i nawet po upływie wielu miesięcy pozostają ostre.

 

Wady

Głośność: Nielicznie konsumenci uważają, że generowany przez urządzenie dźwięk jest mało przyjemny dla ucha.

 

 

 

 

Moser 1881

 

Moser 1881 to bardzo nowoczesne urządzenie do strzyżenia, które może być używane nie tylko do golenia głowy, ale też zarostu. Jedną z największych zalet prezentowanego urządzenia jest jego prosta obsługa. Dzięki temu bez problemu zaprogramujemy sprzęt według własnych upodobań.

Jest to bardzo wydajny model akumulatorowy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, urządzenie jest w stanie pracować do 120 minut bez ładowania. Takie rozwiązanie na pewno zadowoli osoby, których praca wymaga od nich częstych podróży, podczas których nie zawsze mają dostęp do kontaktu by podłącz maszynkę.

Kolejną zaletą sprzętu jest to, że posiada on aż 6 różnych nasadek. W zależności od typu oferują one długość strzyżenia od 3 mm do 25 mm. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zgodnie uznało, że jest to najlepsza maszynka do włosów Moser w dobrej cenie. Jej użytkowanie gwarantuje bowiem precyzyjne strzyżenie.

Maszynka do włosów Moser 1881 waży 200 g. Wymiary modelu są następujące: 17,3 cm x 4,7 cm x 3,8 cm. Sprzęt jest zasilany sieciowo-akumulatorowo.

 

Zalety

Waga: Ze względu na to, że maszynka niewiele waży jej utrzymanie w dłoni nie jest trudne. To powoduje, że urządzenie dobrze sprawdza się w salonach fryzjerskich, gdzie niejednokrotnie fryzjerzy muszą wykonywać kilka zabiegów strzyżenia włosów po kolei.

Łatwa obsługa: Osoby, które przetestowały sprzęt potwierdzają, że jest on łatwy w obsłudze. Dużym ułatwieniem jest znajdujący się na obudowie wskaźnik LED, który informuje o stanie akumulatora.

Dodatkowe akcesoria: W komplecie znajduje się m.in. praktyczna szczotka do czyszczenia maszynki, jak również oliwka ułatwiająca konserwację urządzenia.

Ostrze: Jak wskazują Internauci, ostrze tnące jest odporne na działanie korozji, co stanowi dowód na to, że zostało wykonane z dobrej jakości materiałów.

 

Wady

Brak stojaczka: Dla części osób minusem jest to, że w zestawie nie ma żadnego stojaczka, który umożliwiłby swobodne odłożenie sprzętu na blat w trakcie pracy.

 

 

 

 

Moser 1406.0458

 

Maszynka do włosów Moser 1406.0458 to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Spowodowane jest to tym, że urządzenie gwarantuje dokładne cięcie. Dzięki temu może być ono używane zarówno do przycinania i modelowanie włosów na głowie, jak również brody u mężczyzn.

Zaletą sprzętu jest system regulacji Multi – click, dzięki czemu możesz wybrać jedna z 5 różnych długości w przedziale od 0,1 mm do 3 mm. Masz również do wyboru 7 pozycji strzyżenia. Wynoszą one następująco: 4, 6, 9, 11, 13, 16, 18 mm. Co więcej, maszynka posiada również specjalne, szlifowane ostrze Star Blade, które gwarantuje bardzo precyzyjne cięcie.

Kolejną zaletą jest wysokiej jakości obudowa, która jest odporna na wstrząsy i drobne uszkodzenia mechaniczne. Maszynka jest również dobrze wyprofilowana, dzięki czemu trzymanie jej w dłoni jest wygodne.Opinie o produktach tej marki są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów zdecydowało się na to urządzenie, gdyż oferuje precyzyjne cięcie. Poza tym jest proste w obsłudze.

Model 1406.0458 to dobra maszynka do włosów Moser do 150 zł. Jest to sprzęt zasilany sieciowo. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 0,1 mm do 18 mm.

 

Zalety

Stal nierdzewna: Wykorzystana do produkcji ostrza stal nierdzewna jest odporna na działanie korozji. Jeśli będziemy systematycznie czyścić maszynkę do włosów, możemy być pewni, że nie ulegnie ona awarii.

Regulacja długości cięcia z blokadą: Użytkownik może swobodnie regulować długość cięcia. Blokada gwarantuje, że przypadkowo nie zmienimy ustawień.

Osłona na ostrze: W opakowaniu znajdziemy solidnie wykonaną osłonkę na ostrze. Nie musimy się więc obawiać, że w urządzeniu rozwiną się bakterie, a element tnący szybko straci swoje początkowe właściwości.

 

Wady

Wibracje: Pewna grupa Internautów wskazuje, że urządzenie w trakcie pracy generuje nieprzyjemne wibracje. To sprawia, że dłonie szybko się męczą.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do włosów Moser wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Niestety, nie każdy z nas ma czas i pieniądze na comiesięczne wizyty u fryzjera. Dlatego zakup własnej, domowej maszynki do włosów to dobre rozwiązanie dla osób żyjących w biegu, które przywiązują uwagę do swojego wyglądu. Musisz jednak wiedzieć, że zakup słabej jakości urządzenia, może wyrządzić nam sporo krzywdy. Dlatego, by pomóc Ci w wyborze najlepszego modelu przedstawiamy ten oto poradnik. Na jego końcu została umieszczona krótka lista, gdzie znalazły się najlepsze maszynki do włosów Moser.

Firma Moser znana jest na całym świecie jako lider w produkcji sprzętów fryzjerskich. Przez wiele lat zaopatrywała wiele profesjonalnych salonów w różnych krajach. Niedawno postanowiła poszerzyć swoją działalność, z tego powodu rozpoczęła dystrybucję wysokiej klasy maszynek do strzyżenia oraz trymerów. Urządzenia marki Moser słyną z dużej trwałości, innowacyjności i bardzo ostrych noży, które zostały umieszczone w każdym modelu. Dzięki temu, zakupiony produkt wystarczy na lata.

Zakup maszynki do włosów wcale nie należy do najprostszych. Wybierając urządzenie trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wykonanie. Aby interesujący Cię produkt posłużył Ci przez wiele lat, musi on być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Najłatwiej sprawdzisz to, biorąc maszynkę do ręki. Jeśli znajdujący się pod palcami plastik zacznie trzeszczeć, odradzamy zakup.

Istotną kwestią jest wykonanie ostrzy. Eksperci polecają modele, które wykonane są z ceramiki, aluminium, stali oraz tytanu. Wszystkie te materiały zapewniają dużą trwałość noży. Różnica między nimi tkwi w cenie. Najtańsze są ostrza z aluminium, a najdroższe z tytanu. Wysoka cena drugiego typu noży wynika z ich trwałości.

Warto również dowiedzieć się, czy ostrza w interesującym Cię modelu nie posiadają specjalnej powłoki węglowej. Zdecydowanie podnosi ona ich twardość i czyni je mniej awaryjnymi.

Warto też zastanowić się, czy potrzebne nam będzie urządzenie amatorskie czy profesjonalne. Jeśli z maszynki ma korzystać większa grupa ludzi, warto zakupić specjalistyczny model. Choć jest on droższy, to gwarantuje większą trwałość. Z kolei sprzęty amatorskie zalecane są osobom, które strzygą się same.

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

Maszynki do włosów Philips są doceniane przez konsumentów przede wszystkim za solidne wykonanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ofercie producenta znajduje się wiele atrakcyjnych modeli, a wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Z tego też powodu przy uwzględnieniu opinii użytkowników przygotowaliśmy ranking, w którym pierwsze miejsce zajęła maszynka do włosów Philips QC5115/15. Ma ona ostrza ze stali nierdzewnej, które nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Są one odporne na zniekształcenia i korozję. Urządzenie nie generuje dużego hałasu ani nie wytwarza zbyt intensywnych drgań, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. Model ma duży zakres regulacji długości strzyżenia, dzięki czemu każdy może dopasować ustawienia do własnych preferencji. Zestaw obejmuje m.in. szczotkę do czyszczenia. Równie ciekawą propozycję stanowi maszynka do włosów Philips QC5130/15. Sprzęt działa w trybie zasilania sieciowego i akumulatorowego, więc można z niego korzystać w różnych warunkach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka do włosów Philips ma dobrej jakości ostrza, które wykonano ze stali nierdzewnej. Nie wymagają one skomplikowanej konserwacji (są samoostrzące). Urządzenie nie generuje dużego hałasu i drgań, co wpływa pozytywnie na komfort użytkowania.

Wady

Model jest zasilany sieciowo, więc nie ma możliwość skorzystania ze sprzętu tam, gdzie brak dostępu do prądu. Jakość wykonania przewodu nie jest najlepsza, a w związku z tym istnieje ryzyko jego szybkiego uszkodzenia.

Podsumowanie

Długość strzyżenia można regulować w sporym zakresie. Sprzęt ma zaokrąglone nasadki i ostrza, więc korzystanie z niego jest bezpieczne. Model ma otwieraną głowicę, którą łatwo się czyści. Do kompletu dołączono specjalną szczotkę.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest zasilane sieciowo i akumulatorowo, co czyni go bardziej uniwersalnym. Dobrze wyprofilowana rączka ułatwia precyzyjne cięcie i umożliwia pewny chwyt. Nie ma konieczności smarowania ostrzy, więc ich konserwacja nie zajmuje dużo czasu.

Wady

Użytkownikom nie podoba się to, że sprzęt nie został wyposażony w pojemnik na ścięte włosy. To sprawia, że po zabiegu strzyżenia trzeba poświęcić jeszcze trochę czasu na posprzątanie pomieszczenia.

Podsumowanie

Urządzenie ma wydajny silniczek, który nie wytwarza zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Ostrza mają lekko zaokrąglone brzegi, dlatego nawet jeśli pozbywamy się włosków blisko przy skórze głowy, nie ma obaw o jej podrażnienie.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wydajnym akumulatorem. Wystarczy godzina ładowania, aby maszynka do włosów działała przez następne półtorej godziny. Użytkownik może wybrać 1 z 24 ustawień długości strzyżenia.

Wady

Jeśli mamy gęste włosy, musimy przerywać pracę w celu wyczyszczenia modelu. Sprzęt szybko się zapycha, na co wskazują opinie użytkowników, którzy mieli okazję przetestować Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15.

Podsumowanie

Technologia DualCut zmniejsza tarcie w trakcie strzyżenia i sprawia, że maszynka jest bardziej precyzyjna (dwustronnie naostrzony element tnący). Sprzęt ma obudowę zrobioną ze stali szlachetnej, co jest gwarancją trwałości. Maszynka ma przycisk turbo przyspieszający strzyżenie.

 

 

Maszynki do włosów Philips – Ranking

 

 

Philips QC5115/15

 

Maszynka Philips QC5115/15 może służyć do przycinania włosów i brody. Mamy tutaj 10 ustawień długości cięcia, co 2 mm do maksymalnej 21 mm. Każde ustawienie można zablokować, aby podczas używania się nie przestawiło.

Długości te można ustawić za pomocą nasadki grzebieniowej, która końcówki ma zaokrąglone, aby nie doszło do zadrapania skóry. Podobnie ostrza też mają lekko zaokrąglone końcówki, dzięki, czemu maszynkę przesuwa się gładko i bez zadrapań.

Całe urządzenie ma mały, ergonomiczny kształt, co ułatwia trzymanie go w dłoni i łatwe prowadzenie. Nożyki nie wymagają konserwacji, ani ostrzenia, bo są samoostrzące i samooliwiące się. Zasilanie w tym modelu jest przewodowe, za pomocą gniazdka elektrycznego.

Według opinii klientów jest to najlepsza maszynka do włosów Philips w 2023 roku. Przy obcinaniu włosów nie szarpie, nie zostawia niedociętych kosmyków, jest łatwa w użyciu. Jej ergonomiczny kształt ułatwia obsługę, a cena zdecydowanie zachęca do kupna.

Model QC5115/15 to bardzo dobra maszynka do włosów Philips do 100 zł. Model jest zasilany sieciowo. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 3 mm do 21 mm.

 

Zalety

Ostrza: Do wykonania ostrzy wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną, która nie ulega zniekształceniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. Zaletą jest to, że ostrza są samoostrzące, więc nie wymagają skomplikowanej konserwacji.

Niski poziom drgań: Urządzenie nie generuje dużych drgań, dlatego podczas strzyżenia nie odczuwamy bólu dłoni czy dyskomfortu.

Regulacja długości strzyżenia: Korzystając z Philips QC5115/15, można w prosty sposób wyregulować długość strzyżenia, a tym samym dostosować pracę sprzętu do efektu, jaki chcemy uzyskać na włosach.

Nie wytwarza dużego hałasu: Z urządzenia możemy korzystać nawet wczesnym rankiem czy późnym wieczorem, bez obaw o obudzenie domowników. Maszynka do włosów nie generuje dużego hałasu.

Łatwa pielęgnacja: Pielęgnacja modelu nie jest skomplikowana. Aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń, wystarczy otworzyć głowicę, a następnie ją przetrzeć przy użyciu dołączonej do zestawu szczoteczki.

 

Wady

Wykonanie kabla zasilającego: W niektórych opiniach można przeczytać, że wykonanie kabla zasilającego nie jest najlepsze, więc trzeba uważać, aby przypadkiem za mocno go nie pociągnąć.

 

 

 

 

Philips QC5130/15

 

Philips QC5130/15 natomiast można ustawić w sumie jedenaście ustawień długości cięcia, od 0,5 mm do 21 mm. Model ten ma w wyposażeniu nakładkę grzebieniową, za pomocą której ustawia się długości od 3 do 21 mm. Po zdjęciu nasadki uzyskujemy długość cięcia 0,5 mm.

Stalowe, samoostrzące się ostrza podczas strzyżenia ocierają się o siebie, dzięki czemu równocześnie ze strzyżeniem ostrzą się. Po użyciu maszynki, użytkownik ma możliwość otwarcia głowicy, aby sprzęt oczyścić z resztek włosów z pomocą dołączonej szczoteczki.

Ostrza na bokach są lekko zaokrąglone, co zapobiega podrażnieniom skóry podczas strzyżenia. Model ten pracuje w oparciu o akumulator, którego pełne ładowanie odbywa się w 480 minut i wystarcza to na 60 minut nieprzerwanej pracy. Dodatkowo urządzenie posiada wskaźnik stanu naładowania akumulatora, który po naładowaniu baterii sygnalizuje to zielonym światłem.

Użytkownicy uważają, że jest to bardzo dobry produkt w cenie do 100 złotych. Jest wysokiej jakości, o ładnym designie i doskonale zdaje egzamin ze strzyżenia.

Maszynka do włosów Philips QC5130/15 jest zasilana akumulatorowo-sieciowo. Minimalna długość strzyżenia wynosi 3 mm, a maksymalna jest równa 21 mm.

 

Zalety

Odpowiednia budowa: Urządzenie zostało tak wyprofilowane, aby możliwe było swobodne posługiwanie się nim. Osoba, która strzyże włosy, nie musi się obawiać, że sprzęt wyślizgnie się z dłoni, albo manewrowanie nim okaże się zbyt skomplikowane.

Łatwa konserwacja: Model ma samoostrzące się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Nie ma konieczności ich smarowania, co daje pewność, że konserwacja urządzenia nie będzie czasochłonna.

Dwa rodzaje zasilania: Model jest zasilany akumulatorowo – sieciowo. W rezultacie możemy korzystać ze sprzętu niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Zmniejszone ryzyko wystąpienia podrażnień: Prezentowana maszynka do włosów ma zaokrąglone nasadki, więc ryzyko wystąpienia podrażnień skóry jest znacznie zminimalizowane. Potwierdza to test maszynek do włosów Philips.

 

Wady

Brak pojemnika na włosy: Urządzenie nie zostało wyposażone w pojemnik na włosy, dlatego po zakończeniu strzyżenia zostaje nam sporo sprzątania.

 

 

 

 

Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15

 

Ostatni produkt Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 wyposażony w technologię DualCut, zapewnia szybkie i ostre cięcie. Dwustronnie naostrzony element tnący o zmniejszonym tarciu zapewnia precyzyjne i szybkie cięcie.

Samoostrzące się ostrza są wykonane z tytanu i zapewniają trwałość urządzenia. Mamy tu 24 ustawienia długości cięcia. Nasadka jest wyposażona w kółko do ustawień długości od 1 do 23 mm. Po zdjęciu nasadki włosy możemy obciąć na długość 0,5 mm.

Gdy czas nas goni, przycisk turbo pozwoli na szybsze przycinanie nawet grubych kosmyków. A po skończonej pracy za pomocą jednego kliknięcia otwieramy głowicę i czyścimy nożyki. Można je także umyć pod bieżącą wodą. Zasilanie tej maszynki jest akumulatorowe i po 1 godzinie ładowania można ją przez 90 minut używać do strzyżenia.

Klienci uważają, że model ten jest ergonomiczny i łatwo się go trzyma w dłoni, ma precyzyjne ustawienia długości cięcia, a także jest cicha i łatwa w czyszczeniu. Ponadto wysoka funkcjonalność tego urządzenia spowodowała, że klienci ocenili ją jako maszynkę do włosów Philips w dobrej cenie.

Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 to maszynka do włosów zasilana akumulatorowo-sieciowo. Maksymalna długość strzyżenia wynosi 23 mm, a minimalna – 0,5 mm.

 

Zalety

Tytanowe ostrza: Model ma tytanowe ostrza, które są uznawana za bardzo trwałe, a przy tym precyzyjne.

Wydajny akumulator: Wystarczy ładować akumulator tylko przez godzinę, aby zapewnić sobie do 90 minut pracy bezprzewodowej. Bateria jest wytrzymała, dlatego nie trzeba zbyt często podłączać urządzenia do źródła zasilania.

Prosta konserwacja: Samoostrzące się ostrza i brak konieczności ich smarowania to dowód na to, że konserwacja sprzętu nie będzie trudna ani czasochłonna.

 

Wady

Szybko się zapycha: Użytkownicy wskazują, że urządzenie szybko się zapycha i jeśli mamy do przystrzyżenia dłuższe włosy, musimy przerywać pracę, aby usunąć zalegające we wnętrzu kosmyki.

 

 

 

 

Jakie maszynki do włosów Philips wybrać?

 

Rozglądając się za nową maszynką do strzyżenia włosów, dobrze jest zasięgnąć opinii użytkowników, a także sprawdzić, jakie funkcje te urządzenia posiadają. Jeśli jesteś w gronie osób, które szukają maszynki, to ten poradnik jest dla Ciebie. Opiszemy tu, na jakie funkcje należy zawracać przy zakupie uwagę, a także przedstawimy krótko trzy, według klientów, najlepsze maszynki do włosów Philips.

 

 

Pierwsza sprawa, która powinna zwrócić nasze zainteresowanie, to rodzaj zasilania urządzenia. Mogą one być akumulatorowe, wygodne, bo nie ograniczają ruchów, ale gdy się rozładują trzeba długo czekać do ponownego naładowania. Kolejne z zasilaniem sieciowym, są gotowe do użytku wszędzie tam, gdzie masz do dyspozycji gniazdko elektryczne, jednak niektórym może przeszkadzać w obsłudze kabel. Dobrym rozwiązaniem są maszynki zasilane akumulatorowo – sieciowo. Łączą one obie funkcje maszynki akumulatorowej i sieciowej. Zawsze też, gdy mamy do czynienia z akumulatorem, należy sprawdzić, jaki jest czas ładowania baterii do pełna, a także czas używania maszynki na jednym ładowaniu.

Następnym kryterium wyboru maszynki powinna być możliwość ustawień długości strzyżenia. Na ogół maszynki bez nakładki strzygą włosy na minimalną długość na przykład 0,5 lub 1 mm. Po nałożeniu nakładki, w której można regulować różne długości jest ich więcej. Są maszynki, które oferują kilka długości i są takie, w których tych długości jest 25. Również ustawić je można, co 1 mm, albo, co 2 mm. Szukając modelu dla siebie warto przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie.

Warto też sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane ostrza. Może to być zwykła stal, ostrza ceramiczne lub tytanowe. Najmniej praktyczne są stalowe, szybko się tępią i są najmniej trwałe. Najbardziej zaś trwałe są te z tytanu. Jeśli jeszcze nasza maszynka będzie zaopatrzona w ostrza samoostrzące się i samosmarujące się, to obsługa będzie dotyczyć wyłącznie czyszczenia maszynki po goleniu z pozostałości włosków.

A jeśli jesteśmy przy czyszczeniu, to na ogół maszynki o zasilaniu sieciowym znoszą wyłącznie czyszczenie na sucho, przy użyciu pędzelka dołączonego do zestawu. Natomiast akumulatorowe, często mają możliwość umycia maszynki pod bieżącą wodą. Jest to wygodniejszy sposób oczyszczania urządzenia.

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Pasty do włosów dla mężczyzn – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz dobrej pasty do włosów dla mężczyzn? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking, w którym prezentujemy opisy sprawdzonej jakości produktów. Wybierając kosmetyki do naszego zestawienia wzięliśmy pod uwagę wydawane przez Internautów opinie, jak również sprawdziliśmy skład poszczególnych produktów. Z naszej analizy wynika, że najlepszą pastą do włosów dla mężczyzn jest Dear Barber Fiber. Preparat zapewnia mocne utrwalenie, dzięki czemu będzie odpowiedni także do dłuższych włosów. Kosmetyk ma lekką konsystencję. Opinie konsumentów potwierdzają, że pasta nie skleja włosów. Wśród atutów produktu wyróżnia się to, że nie tylko pozwala utrwalić fryzurę, ale także zadbać o kondycję włosów. Jest to możliwe za sprawą dobrze opracowanego składu. Pomp & Co. Hair Cream to pasta do włosów dla mężczyzn, która uplasowała się na drugim miejscu. Produkt jest wydajny. Kosmetyk zawiera keratynę i lanolinę, które skutecznie nawilżają. Preparat gwarantuje odpowiednie utrwalenie nawet do kilkunastu godzin. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie wystawiane przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kosmetyk jest odpowiedni do układania tzw. fryzur messy, czyli takich, które można przeczesać dłonią w ciągu dnia. Produkt nie skleja włosów, nie obciąża ich nadmiernie i nie powoduje efektu hełmu na głowie. \

Wady

Pastę należy nakładać na świeżo umyte, suche włosy. Mężczyźni, którzy zazwyczaj układają fryzurę, gdy pasma są lekko wilgotne muszą przyzwyczaić się do nowego sposobu modelowania włosów.

Podsumowanie

Produkt ma pojemność 100 ml, a ponieważ do stylizacji fryzury potrzebujemy niewielkiej ilości pasty, jedno opakowanie wystarcza na długi czas. Kosmetyk ma świeży, męski zapach i pozostawia naturalnie wyglądające, matowe wykończenie. Warto dodać, że produkt skutecznie chroni włosy przed wilgocią, która mogłaby zniszczyć fryzurę.

Drugi wybór

Zalety

To pasta o matowym wykończeniu, dlatego nie nabłyszcza nadmiernie pasm (co mogłoby nienaturalnie i nieelegancko wyglądać). Kosmetyk ma w składzie wosk pszczeli, wazelinę i cerezynę. Składniki te poprawiają kondycję włosów i zapobiegają uszkodzeniu ich struktury.

Wady

Jeśli zaaplikujemy na pasma zbyt dużą ilość produktu, fryzura będzie sprawiała wrażenie przetłuszczonej. Możemy mieć też problem ze zmyciem nadmiaru pasty z włosów po całym dniu.

Podsumowanie

Kosmetyk można nakładać na całkowicie suche lub lekko wilgotne włosy. Pasta jest dostępna w 113 g opakowaniu w formie zakręcanego słoiczka. Produkt pachnie, jak woda kolońska, poza tym dodaje włosom elastyczności, zapobiega łamliwości i zapewnia długotrwałe utrwalenie fryzury (wszystko za sprawą dobrze dobranych składników).

Rozważ też

Zalety

Produkt jest bardzo łatwy w stosowaniu, nadaje się dla mężczyzn z krótkimi, jak też dłuższymi włosami. Pasta ma pojemność 150 ml i nawet przy codziennej aplikacji nie należy się obawiać, że skończy się za szybko.

Wady

Mężczyźni twierdzą, że kosmetyk ma nieco drażniący zapach, choć na początku może wydawać się przyjemny. Poza tym przy wietrznej lub deszczowej pogodzie produkt nie zapewnia bardzo mocnego utrwalenia.

Podsumowanie

Pasta ma lekką, półpłynną konsystencję, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z jej aplikacją. Kosmetyk nadaje się do każdego rodzaju włosów i co ważniejsze, nie podrażnia skóry głowy. Produkt nie skleja pasm i nie obciąża ich, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko nadmiernego przetłuszczania.

 

 

3 najlepszych past do włosów dla mężczyzn. Opinie w 2023 roku

 

 

1. Dear Barber Fiber Męska Pasta Włóknista do Włosów 100ml

 

Pasta Dear Barber Fiber to profesjonalny kosmetyk przeznaczony zarówno do stylizacji włosów, jak też wąsów oraz brody. Wykazuje ona odporność na działanie warunków atmosferycznych, dlatego zapewnia bardzo długie i mocne utrwalenie.

Produkt zawiera w składzie m.in. wazelinę (tworzy na powierzchni włosów ochronną warstwę), a także alkohol lanolinowy (nawilża, zmiękcza, a jednocześnie wygładza pasma). Pasta jest dostępna w poręcznym słoiczku o pojemności 100 ml. Wystarcza ona na długo, nawet przy częstym użytkowaniu.

Konsumenci chwalą opisany wyżej produkt za to, że jest odpowiedni zarówno dla bardzo krótkich, jak i długich włosów. Ma on matowe wykończenie i sprawia, że fryzura wygląda naturalnie. Co więcej, ta pasta do włosów dla mężczyzn w dobrej cenie nie skleja pasm i ma przyjemny zapach.

Dear Barber Fiber to pasta do włosów dla mężczyzn. Produkt sprzedawany jest w 100 ml opakowaniu. Kosmetyk gwarantuje mocne utrwalenie.

 

Zalety

Nie skleja pasm: Jak zapewniają osoby, które miały okazję przetestować Dear Barber Fiber, pasta nie skleja włosów. Dzięki temu uzyskany efekt jest naturalny.

Nawilża: Producent wskazuje, że kosmetyk nie tylko utrwala fryzurę, ale także dobrze nawilża włosy. W rezultacie kosmyki ładniej się prezentują.

Skład: W składzie pasty zawarte zostały m.in. kopolimery VP/VA. Sprawiają one, że kosmetyk ma przyjemną konsystencję i łatwo się rozprowadza.

Trwałość: Produkt gwarantuje mocne utrwalenie. Wielu konsumentów potwierdziło, że kosmetyk jest trwały. Jeśli ułożymy fryzurę rano, możemy być pewni, że będzie się ona ładnie prezentować także wieczorem. Nie stracimy więc czasu w ciągu dnia na ewentualne poprawki.

Łatwo zmywa się z włosów: Pasta łatwo zmywa się z włosów. Nie trzeba więc używać mocnych szamponów, aby skutecznie pozbyć się kosmetyku.

 

Wady

Zapach: Pojedyncze osoby zwracają uwagę na to, że zapach produktu nie każdemu przypadnie do gustu. Dla niektórych konsumentów jest zbyt intensywny.

 

 

 

 

2. Pomp & Co. Hair Cream Pasta do Włosów 113g

 

Prezentujemy kosmetyk Pomp & Co. Hair Cream. Produkt powstał na bazie wody, dlatego wyjątkowo łatwo się go aplikuje. Co więcej, pasta ma matowe wykończenie i gwarantuje bardzo mocne utrwalenie, nawet przez cały dzień.

W składzie kosmetyku znajdziemy: wosk pszczeli, białka keratyny, białą glinkę i lanolinę. Wszystkie te składniki nie tylko ułatwiają ułożenie fryzury, ale również zapobiegają łamaniu się włosów oraz zapewniają ochronę przed ich wypadaniem. Pasta jest dostępna w okrągłym opakowaniu z odkręcanym wieczkiem. Jego pojemność wynosi 113 g. Cechą wyróżniającą produkt jest oryginalny i świeży zapach wody kolońskiej.

Po zapoznaniu się z opiniami wydawanymi przez konsumentów możemy wywnioskować, że do najważniejszych zalet opisanej wyżej pasty należą wydajność, łatwa aplikacja, jak również możliwość uzyskania naturalnego efektu. Regularne stosowanie kosmetyku sprawia, że uszkodzona struktura włosów jest odbudowana, w efekcie czego pasma są odżywione i odpowiednio nawilżone.

Pasta do włosów dla mężczyzn Pomp & Co. Hair Cream gwarantuje mocne utrwalenie i matowe wykończenie. Produkt jest dostępny w 113 g opakowaniu.

 

Zalety

Skład: Na uwagę zasługuje bardzo dobry skład kosmetyku. Pasta zawiera wosk pszczeli, cerezynę i wazelinę. Składniki te zapewniają mocne utrwalenie. W składzie preparatu znajdziemy także kreatynę i lanolinę, które gwarantują włosom odpowiednie nawilżenie i ochronę.

Naturalne wykończenie: Konsumenci doceniają to, że uzyskany na włosach efekt jest naturalny. Produkt pozostawia matowe wykończenie i nie skleja kosmyków.

Wydajność: Wystarczy niewielka ilość kremu, aby dobrze utrwalić fryzurę. W efekcie jedno opakowanie kosmetyku, nawet przy regularnym stosowaniu, wystarcza nawet na kilkanaście tygodni.

Trwałość: Produkt gwarantuje długotrwałe utrwalenie. Dlatego też kosmetyk jest polecany osobom, które wychodzą na cały dzień do pracy i do wieczora chcą dobrze wyglądać. Pasta dobrze spisuje się także podczas kilkugodzinnych imprez np. wesel.

 

Wady

Szybko zasycha: W niektórych komentarzach można przeczytać, że kosmetyk szybko zasycha. W rezultacie produkt może okazać się nieodpowiedni dla osób, które dopiero uczą się, jak układać włosy.

 

 

 

 

3. L’oreal Włóknista pasta rzeźbiąca Sculpte 3

 

L’Oreal Sculpte 3 to pasta przeznaczona do wszystkich rodzajów włosów. Ma ona półpłynną konsystencję. Produkt zapewnia mocne utrwalenie fryzury, a uzyskany efekt stylizacji utrzymuje się przez długi czas (bez względu na warunki atmosferyczne). Przedstawiony kosmetyk jest dostępny w opakowaniu o pojemności 150 ml.

Pasta ma świeży i wyjątkowo elegancki zapach. Bardzo dobrze podkreśla ona fryzurę i dodaje jej sprężystości. Co ważne, produkt jest odpowiedni nie tylko dla krótkich, ale również dłuższych włosów. Poza tym jest on łatwy w aplikacji. Wystarczy rozetrzeć odrobinę kosmetyku w dłoniach i energicznymi ruchami nałożyć na suche pasma.

Wielu konsumentów uważa, że pasta L’Oreal Sculpte 3 jest godna polecenia mężczyznom szukającym dobrego i wydajnego produktu służącego do utrwalenia fryzury. Nie skleja ona pasm i daje bardzo subtelny efekt. Ponadto wspomniany kosmetyk łatwo zmywa się z włosów.

L’Oreal Homme Sculpte to dobra pasta do włosów dla mężczyzn do 30 zł. Opakowanie produktu ma objętość równą 150 ml.

 

Zalety

Konsystencja: Z racji tego, że pasta ma przyjemną konsystencję, łatwo się ją nakłada. Dodatkową zaletą jest to, że kosmetyk nie zasycha zbyt szybko, dzięki czemu mamy czas na to, aby spokojnie ułożyć włosy.

Przyjemny zapach: Pasta ma lekki, niedrażniący zapach. Zapach stosunkowo długo utrzymuje się na włosach, co zapewnia uczucie świeżości.

Szczelne zamknięcie: Produkt zamknięty jest w solidnym opakowaniu ze szczelnym zamknięciem. Nie ma więc obaw o to, że kosmetyk po pewnym czasie straci swoje właściwości i będziemy musieli wyrzucić go do kosza.

 

Wady

Obciąża włosy: Pewna grupa Internautów twierdzi, że pasta obciąża włosy. Jeśli użyjemy zbyt dużo produktu, nasze włosy stracą świeży wygląd.

 

 

 

 

Jaką pastę do włosów dla mężczyzn wybrać?

 

Pasta do włosów to kosmetyk przeznaczony do stylizacji fryzury. Działa on podobnie, jak wosk. Taki produkt jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wiele osób, ze względu na bogatą ofertę sklepów, ma problem z dokonaniem dobrego wyboru. Dlatego stworzyliśmy krótki poradnik ze wskazówkami, jak znaleźć łatwą w nakładaniu i wydajną pastę do włosów. Na jego końcu znajduje się ranking prezentujący trzy godne uwagi kosmetyki.

Warto pamiętać, że takie produkty do stylizacji fryzury spełniają kilka funkcji. Poza samym utrwaleniem, mogą one rozświetlać pasma lub je matowić (w zależności od właściwości pasty). Niektóre kosmetyki zawierają dodatkowo np. drobinki brokatu. Są one przeznaczone głównie na takie okazje, jak karnawał czy Sylwester.

Szukając idealnej pasty, warto się zastanowić, na jakim efekcie nam zależy. Może ona zapewniać słabe, średnie lub bardzo mocne utrwalenie. Nasz wybór powinien zależeć od długości włosów i własnych preferencji. Przykładowo, kosmetyk o maksymalnym poziomie utrwalenia to idealny wybór dla mężczyzn z krótkimi włosami, którzy mają problem np. z niesfornymi i odstającymi kosmykami. Z kolei lżejszy i słabszy produkt jest polecany osobom chcącym podkreślić swoją fryzurę w subtelny i naturalny sposób.

Pamiętajmy o tym, że najlepsza pasta do włosów dla mężczyzn w 2023 roku jest łatwa w nakładaniu. Jeżeli będzie ona miała zbyt lekką i wodnistą konsystencję wówczas możemy mieć problem z jej aplikacją. Może się zdarzyć, że początkowo będzie nam się wydawać, iż użyliśmy zbyt małej ilości kosmetyku. Dopiero po jego wyschnięciu okaże się, że jest go we włosach zbyt dużo i pasma się skleiły (co nie wygląda zbyt dobrze).

Robiąc zakupy, zwróćmy uwagę na opakowanie produktu. Polecamy zakup kosmetyku zamkniętego w praktycznym i poręcznym słoiczku. Ma on odkręcane wieczko, które skutecznie chroni zawartość przed wyschnięciem i działaniem wilgoci.

Wiele osób uważa, że najlepsze pasty do włosów dla mężczyzn wystarczają na długo. Im częściej używamy kosmetyku, tym większe opakowanie powinniśmy kupić. Inaczej będziemy musieli często chodzić na zakupy po kolejny produkt, a to szybko stanie się uciążliwe.

Wbrew pozorom, stosowanie takich kosmetyków, jak pasta nie jest zbyt trudne. Należy ją nakładać na suche lub lekko wilgotne po umyciu włosy. Przed aplikacją można rozetrzeć produkt w dłoniach (pod wpływem ciepła zmieni nieco swoją konsystencję). Później wystarczy rozprowadzić go na poszczególne partie fryzury delikatnymi ruchami przypominającymi głaskanie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

Żel do włosów to przydatny produkt i warto, by znalazł się w kosmetyczce zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jest to kosmetyk, przy pomocy którego wystylizujemy i utrwalimy swoją fryzurę. Przeszukaliśmy umieszczone w Internecie opinie i komentarze i wyłoniliśmy najlepsze preparaty, wśród nich znalazł się Just For Men CIEMNY M-45. Żel ma właściwości koloryzujące, dlatego idealnie nadaje się do ukrycia pierwszych siwych włosów. Jego aplikacja jest bardzo łatwa, a uzyskany po 5 minutach efekt zadowalający dla wielu konsumentów. Równie skutecznym i wydajnym kosmetykiem do stylizacji włosów jest L’Oreal Homme Cover 5 nr 4. Jest to także żel koloryzujący dla panów pragnących ukryć swoją siwiznę. Kosmetyk gwarantuje bardzo dyskretny i delikatny efekt, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie. W dalszej części artykułu prezentujemy pozostałe propozycje, które są według nas godne uwagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Żel przeznaczony jest do ukrycia siwych włosów, a efekt ten otrzymujemy już po 5 minutach po nałożeniu. W składzie produktu znajdują się naturalne składniki, nie ma w nim natomiast amoniaku. Produkt jest wydajny i wystarcza na kilka zastosowań.

Wady

Konsumenci, którzy często używają żelu zauważyli, że ma on dość intensywny zapach, który może być drażniący, a bardzo długo utrzymuje się na włosach.

Podsumowanie

Preparat doskonale kryje siwe włosy, dzięki czemu każdy mężczyzna może poczuć się młodo i atrakcyjnie. Żel cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów ze względu na wydajność, skuteczność i łatwą aplikację.

Drugi wybór

Zalety

Kosmetyk skutecznie maskuje siwe włosy, przywracając im ich naturalny kolor. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy Pan znajdzie swój odcień. Produkt nie zawiera amoniaku, a jego aplikacja jest bardzo łatwa.

Wady

Użytkownicy za wadę uznają fakt, iż uzyskany kolor nie utrzymuje się długo na włosach. Żel spłukuje się z kosmyków nawet już po dwóch dniach.

Podsumowanie

Kosmetyk pozwala dyskretnie i delikatnie ukryć siwiznę, przywracając włosom ich naturalny kolor. Mężczyźni chętnie sięgają po żel, gdyż jest wydajny i łatwy w aplikacji. Produkt zyskał uznanie również ze względu na zapewnienie naturalnego efektu.

Rozważ też

Zalety

Preparat w swoim składzie zawiera kofeinę, która skutecznie utrwala fryzurę, jednocześnie jej nie sklejając i nie obciążając. Poza tym zawartość prowitaminy B sprawia, że włosy są wygładzone, pełne blasku i objętości. Żel również bardzo ładnie pachnie.

Wady

Konsumenci skarżą się na wydajność kosmetyku. W celu utrwalenia fryzury potrzebna jest jego duża ilość, przez co preparat szybko się zużywa.

Podsumowanie

Konsumenci doceniają preparat za jego skuteczność, gdyż bardzo dobrze utrwala fryzurę i nie skleja włosów. Kosmetyk nadaje się do codziennego stosowania, a zawarte w nim składniki dodatkowo nadają włosom blasku, lekkości i objętości.

 

 

Najlepsze żele do włosów w 2023 roku

 

Przygotowany przez nas ranking żeli do włosów z całą pewnością ułatwi Ci nieco wybór. W zestawieniu znajdziesz kosmetyki wyłącznie do stylizacji, jak i te pozwalające przykryć siwiznę.

 

Nasze zalecenia

 

Just For Men CIEMNY M-45

 

Just For Men CIEMNY M-45 to żel koloryzujący dla mężczyzn, który kryje siwe włosy na głowie, brodzie, wąsach i bakach. Dzięki temu każdy Pan nada sobie naturalny, młodszy wygląd.

Produkt składa się wyłącznie z naturalnych składników, takich jak witamina E, aloes, rumianek czy proteiny, nie zawiera natomiast amoniaku i innych szkodliwych związków. Taki skład sprawia, że włosy stają się grubsze, lepiej się układają oraz zdrowo wyglądają. Specjalna formuła produktu zmiękcza włos i w ciągu zaledwie 5 minut wnika w jego strukturę i zmienia kolor, a efekt utrzymuje się do chwili odrastania siwych pasm.

Opakowanie żelu jest wydajne i starcza na kilka zastosowań. Całość aplikuje się bardzo łatwo dzięki dołączonemu do zestawu pędzlowi. Opinie o żelach do włosów tego producenta są bardzo pozytywne, a produkt Just For Men CIEMNY M-45 zyskał uznanie dzięki niezwykłej skuteczności.

Just For Men CIEMNY M-45 to żel do włosów o właściwościach koloryzujących. Kosmetyk można aplikować również na brodę.

 

Zalety

Na kilka zastosowań: Jedno opakowanie produktu wystarcza na kilka zastosowań. To wydajny żel, który z pewnością okaże się przydatny.

Pokrywa siwe włosy: To doskonała propozycja dla Panów, którzy chcą zamaskować siwe włosy. Żel wnika głęboko w ich strukturę i nadaje ciemny kolor.

Wygodna aplikacja: Aplikacja kosmetyku nie jest kłopotliwa, potwierdził to nasz test żeli do włosów. Wszystko ze względu na to, że do kompletu dołączono praktyczny pędzelek.

Działa w kilka minut: Nie musimy trzymać preparatu zbyt długo na włosach. Średnio już po 5 minutach siwe kosmyki są zamaskowane.

Dobrze dobrany skład: W składzie produktu nie ma amoniaku. Żel wzbogacono o takie substancje jak: proteiny, rumianek, witamina E oraz aloes.

 

Wady

Trudno zmywa się ze skóry: Podczas aplikacji kosmetyku trzeba uważać, aby nie zabrudzić skóry. Zmycie z niej żelu nie należy do łatwych czynności.

 

 

 

 

L’Oreal Homme Cover 5 nr 4

 

L’Oreal Homme Cover 5 nr 4 to żel koloryzujący dla mężczyzn. Jest to bardzo dobry wybór dla Panów, którzy chcą łatwo i szybko ukryć swoje siwe włosy.

Kosmetyk w zaledwie 5 minut wnika w strukturę włosa i wzmacnia jego naturalny kolor, skutecznie redukując siwiznę. Uzyskany efekt jest bardzo dyskretny i delikatny, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie. Preparat nie zawiera amoniaku, a jego formuła wzbogacona jest w magnez i poliform – składniki znane ze swoich właściwości wzmacniająco-regenerująco-odżywczych.

Produkt dostępny jest w siedmiu kolorach: bardzo ciemny brąz, ciemny brąz, brąz, jasny brąz, ciemny blond i blond. Żel należy nałożyć na suche i nieumyte włosy, używając do tego rękawic ochronnych, a następnie spłukać po 5 minutach. Konsumenci podkreślają, że aplikacja jest niezwykle łatwa, a uzyskany efekt bardzo naturalny.

Żel koloryzujący L’Oreal Homme Cover 5 nr 4 jest dostępny w zestawie zawierającym trzy tubki o pojemności 50 ml każda. Do wyboru jest kilka odcieni kosmetyku.

 

Zalety

Łatwe stosowanie: Stosowanie kosmetyku nie jest trudne. Żel należy aplikować na suche i nieumyte włosy. W opakowaniu są rękawiczki zapobiegające zabrudzeniu rąk.

Zapewnia naturalny efekt: Nie należy się obawiać, że po użyciu preparatu uzyskamy niezbyt naturalny efekt. Żel delikatnie podkreśla kolor włosów, bez sztucznych refleksów.

Nie uszkadza struktury pasm: Z uwagi na to, że w składzie żelu nie ma amoniaku, stosowanie go nie przyczyni się do uszkodzenia struktury pasm.

Do jasnych i ciemnych włosów: Produkt nadaje się dla Panów mających nie tylko ciemne, ale i jasne włosy. Dostępne odcienie kosmetyku to: blond, ciemny blond, jasny brąz, brąz, ciemny brąz oraz bardzo ciemny brąz.

 

Wady

Wymaga dodania oksydantu: Zanim zaaplikujemy żel na włosy, należy wymieszać go z oksydantem w odpowiedniej proporcji. Nie jest on dodany do zestawu.

 

 

 

 

Taft Power Extreme

 

Taft Power Extreme to żel do układania i stylizacji włosów, który skutecznie wzmocni najbardziej wymyślną i szaloną fryzurę, jednocześnie nie sklejając i nie obciążając włosów.

W składzie kosmetyku znajduje się kofeina, która skutecznie utrwala fryzurę od nasady aż po końce. Cząsteczki zawarte w kosmetyku bardzo długo trzymają się powierzchni włosa, dzięki czemu efekt jest niezwykle trwały. W rezultacie, po zastosowaniu preparatu możemy cieszyć się stworzoną stylizacją nawet do 24 godzin. Poza tym zawartość prowitaminy B sprawia, że włosy są gładkie, nawilżone oraz zwiększają swoją objętość.

Preparat bardzo łatwo się zmywa. Należy go stosować na suche włosy, nakładając palcami odpowiednią ilość. Według opinii konsumentów jest to bardzo mocny żel, który ładnie pachnie i długo utrzymuje się na włosach.

Taft Power Extreme to dobry żel do włosów do 20 zł przeznaczony do utrwalania fryzury. Jest on dostępny w 250 ml opakowaniu.

 

Zalety

Zapewnia mocne utrwalenie: Używając kosmetyku możemy utrwalić swoją fryzurę na wiele godzin. Żel jest odporny na negatywne działanie takich czynników zewnętrznych jak wilgoć i silny wiatr. To sprawia, że nie musimy poprawiać włosów w ciągu dnia.

Pielęgnuje pasma: Produkt wykazuje działanie pielęgnacyjne. Codzienne stosowanie może poprawić kondycję włosów. Jest to możliwe ze względu na odpowiednie substancje w składzie. Mowa tu m.in. o prowitaminie B.

Ładny zapach: Kosmetyk wyróżnia się bardzo ładnym zapachem. Z tego względu codzienne aplikowanie go może stać się przyjemnym rytuałem.

 

Wady

Nie na wilgotne włosy: Żel należy nakładać tylko na suche włosy. Jeśli zaaplikujemy go na wilgotne pasma, mogą się skleić, a to nie będzie zbyt dobrze wyglądać.

 

 

 

 

Grecian Gradual Control

 

Grecian Gradual Control to żel koloryzujący, dzięki któremu możemy stopniowo pozbywać się siwych włosów. Jest to odpowiednia propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy nie lubią radykalnych zmian i chcą powoli wyeliminować swoją siwiznę.

Produkt aktywuje się natychmiast po nałożeniu na włosy, gdyż wchodzi w reakcję z tlenem. Intensywność uzyskanego koloru zależy od czasu, na jaki pozostawimy kosmetyk na włosach – może być to od 3 do 5 minut, przy czym im dłużej, tym efekt będzie bardziej widoczny.

Żel należy stosować na suche i nieumyte włosy. Można go używać nie częściej niż raz w tygodniu, przy czym liczba siwych włosów zmniejsza się stopniowo po każdej aplikacji. Jedno zastosowanie żelu utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Osoby, które zdecydowały się na zakup preparatu Grecian Gradual Control twierdzą, że produkt spełnił ich oczekiwania i pozwala uzyskać zadowalający efekt.

Żel Grecian Gradual Control jest przeznaczony dla mężczyzn, ma właściwości koloryzujące. Pojemność opakowania kosmetyku wynosi 40 ml.

 

Zalety

Długo utrzymujący się efekt: Efekt po zastosowaniu żelu utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Wynika więc z tego, że nie ma potrzeby zbyt częstego aplikowania kosmetyku na włosy.

Opakowanie z aplikatorem: Do nakładania żelu na pasma nie potrzebujemy pędzelka. W zestawie znajdziemy aplikator, który należy założyć na opakowanie. Z tego względu żaden mężczyzna nie powinien mieć problemu z równomiernym zaaplikowaniem kosmetyku.

Możliwość doboru intensywności uzyskanego koloru: Sami możemy zdecydować, jak intensywny będzie uzyskany odcień na włosach. Żel należy trzymać na pasmach od 3 do 5 minut (im dłużej, tym bardziej wyrazisty będzie kolor).

 

Wady

Mało przyjemny zapach: Niektórzy Panowie twierdzą, że zapach kosmetyku jest mało przyjemny.

Tylko dwa odcienie: Żel jest dostępny tylko w dwóch odcieniach – jasnym i ciemnym. Przez to uzyskany efekt nie zawsze wygląda naturalnie, to w dużej mierze zależy od koloru włosów.

 

 

 

 

Joanna 300 ml

 

Joanna 300 ml to dobry i tani żel do włosów, który ułatwia układanie dowolnych fryzur. Preparat zawiera polimer stylizujący oraz prowitaminę B5, która odżywia i pielęgnuje włosy. Produkt nie skleja i nie wysusza włosów. Zapewnia on doskonałe utrwalenie oraz długotrwały i naturalny wygląd.

Produkt jest rekomendowany przez fryzjerów i nadaje się do każdego rodzaju włosów, w szczególności tych trudnych do ułożenia. Żel pozwala w szybki i łatwy sposób uzyskać idealnie wystylizowane włosy, a uzyskany rezultat jest naturalny. Kosmetyk należy stosować na suche włosy, nakładając palcami jego niewielką ilość.

Według opinii konsumentów, żel Joanna 300 ml nie skleja i nie wysusza włosów, jest trwały i skuteczny. Poza tym, utrwala on fryzurę na wiele godzin, łatwo się rozprowadza i jest wydajny.

Kosmetyk Joanna 300 ml służy do układania, a także utrwalania fryzury. Żel jest dostępny w opakowaniu o pojemności 300 ml.

 

Zalety

Dodaje fryzurze objętości: Żel ma postać sprayu, można go łatwo zaaplikować na włosy. Po jego użyciu fryzura zyskuje większą objętość, a dodatkowo pasma pięknie się błyszczą i wyglądają na zdrowsze.

Nie obciąża włosów: Kosmetyk może być bez obaw stosowany przez osoby mające cienkie i skłonne do przetłuszczania włosy. Żel nie obciąża pasm i nie przyczynia się do ich sklejenia. Istotne jest również to, że można go bez trudu zmyć.

 

Wady

Ma alkohol w składzie: W składzie produktu jest alkohol. Zbyt częste stosowanie kosmetyku niekiedy przyczynia się do podrażnienia skóry głowy.

Szybko znikający zapach: Choć zapach żelu jest wyjątkowo przyjemny, szybko znika z włosów. Narzekają na to w szczególności Panie.

 

 

 

 

Jaki żel do włosów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Żel do włosów to kosmetyk, który idealnie nadaje się do stylizacji krótkich fryzur. Po tego typu produkty chętnie sięgają kobiety, jak i mężczyźni, według których pasta i guma nie zapewniają właściwego efektu. Biorąc pod uwagę to, że na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków różnych marek, większość z nas może mieć problem z zakupem. Stworzyliśmy więc poradnik o tym, jaki żel do włosów wybrać. Zebrane informacje z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji.

 

 

Zalety żelu do włosów

Każdy z nas układa fryzurę w inny sposób, w zależności choćby od własnych preferencji czy czasu, jaki możemy przeznaczyć na tę czynność. Żel jest uznawany za jeden z lepszych i wygodniejszych w stosowaniu kosmetyków, ponieważ nie tylko usztywnia i utrwala włosy, ale też delikatnie je modeluje. Poza tym produkt ten można stosować nie tylko na całkowicie wysuszone, ale też wilgotne pasma, co jest bardzo dużą zaletą, jeśli nam się spieszy. Stosując żel do włosów, powinniśmy jednak zachować umiar, gdyż zbyt duża ilość kosmetyku daje nienaturalny efekt i sprawia, że fryzura szybciej się przetłuszcza.

 

Pojemność

Kupując kosmetyki do włosów, często zwracamy uwagę na pojemność opakowania. Nie powinniśmy o tym zapomnieć również wtedy, gdy szukamy odpowiedniego żelu do stylizacji. Takie produkty zamykane są przeważnie w pudełeczkach o pojemności od 50 ml do 500 ml, a im większe opakowanie wybierzemy, tym prawdopodobnie na dłużej wystarczy. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy żel do włosów jest dla nas właściwym kosmetykiem, możemy najpierw kupić niewielkie pudełko. Wtedy z pewnością nie będziemy żałować zakupu, nawet jeżeli okaże się, że produkt nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

 

Siła utrwalenia – jaki żel do włosów jest najlepszy?

Na opakowaniu żelu do włosów zazwyczaj pojawia się oznaczenie informujące o sile utrwalenia. Najczęściej są to cyfry od 1 do 5. Osobom, które nie chcą martwić się o wygląd swojej fryzury, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych, polecamy kosmetyki oznaczone cyfrą 4 lub 5. Włosy ułożone z pomocą takiego produktu bez wątpienia będą świetnie wyglądać przez cały dzień i nie wpłynie na nie negatywnie wilgoć ani silne podmuchy wiatru. Trzeba jednak pamiętać, że im silniejsze utrwalenie, tym trudniejsze może okazać się zmywanie kosmetyku z pasm (choć najczęściej rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie mocnego, oczyszczającego szamponu).

 

Skład

W składzie kosmetyków do stylizacji nie powinny znaleźć się substancje prowadzące do nadmiernego przesuszenia pasm, przykładowo alkohol. Żele do włosów powstają na bazie polimerów (głównie karagenów i pochodnych celulozy) oraz związków wielocząsteczkowych, takich jak poliwinylopirolidony. Jeśli produkt ma dodatek wodorotlenku sodu, jego konsystencja będzie stosunkowo twarda i zbita. Miękkie i według niektórych użytkowników łatwiejsze w aplikacji są natomiast kosmetyki wzbogacone o substancje naturalnego pochodzenia, przykładowo olejek jojoba czy ekstrakty roślinne. Warto pamiętać, że najlepszy żel do włosów jest pozbawiony parabenów i konserwantów. Stosowanie nieodpowiednich produktów do stylizacji fryzury przyczynia się często do pogorszenia kondycji pasm, jak i uszkodzenia ich struktury.

 

Żel-spray

Dla większości z nas żel do włosów jest kosmetykiem o nieco lepkiej konsystencji. Jeśli stosowanie tego produktu nie kojarzy nam się zbyt dobrze, możemy wypróbować coś innego, czyli żel-spray. Jest on dostępny w butelce z atomizerem, dlatego aplikacja może okazać się bardziej komfortowa i przyjemniejsza. Aby ułożyć włosy, musimy je lekko spryskać kosmetykiem i wymodelować tak, jak chcemy. Nie trzeba więc odkręcać pudełeczka i brudzić dłoni, poza tym zmniejsza się ryzyko nałożenia na pasma zbyt dużej ilości produktu.

 

 

Żel do koloryzacji

Mówiąc o żelach do włosów, nie sposób nie wspomnieć o kosmetykach do koloryzacji, które są przeznaczone głównie dla mężczyzn chcących ukryć siwe kosmyki. To ciekawa alternatywa dla farby, którą Panowie niechętnie stosują, bojąc się np. o nienaturalny lub zbyt intensywny efekt. Żel koloryzujący jest bardzo prosty w użyciu, ponieważ aplikuje się go przy pomocy aplikatora z grzebieniem. Po upływie odpowiedniego czasu (zazwyczaj kilku minut), kosmetyk należy zmyć z włosów. Niektóre produkty wymagają wymieszania ze specjalnym oksydantem przed aplikacją, co przypomina koloryzację zwykłą farbą. Jednak sam proces farbowania włosów trwa znacznie krócej, a poza tym w składzie żelu koloryzującego nie ma amoniaku ani podobnych chemicznych substancji, dlatego nie należy się obawiać o przesuszenie włosów. Co ciekawe, tego typu produkty można nakładać również na brodę, wąsy oraz bokobrody.

 

Żele do włosów w dobrych cenach

Produkty do stylizacji w opakowaniach o niewielkiej pojemności kosztują często mniej niż 10 zł, za ponad 200 ml pudełko musimy zapłacić ok. 30 zł. To, ile wydamy na zakup żelu do włosów, uzależnione jest ponadto od marki – kosmetyki znanych producentów, stosowanych w salonach fryzjerskich kosztują niekiedy ponad 100 zł za 100 ml. Wynika to z bardzo mocnego utrwalenia oraz starannie skomponowanego składu, w którym znajdziemy np. ekstrakt z kawioru, cytokiny czy naturalny jedwab.

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Pasty do włosów Schwarzkopf – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Marka Schwarzkopf od lat cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Producent oferuje wiele godnych uwagi kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji kosmyków. Postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym na rynku pastom do włosów i wybrać te, które są najlepiej oceniane przez konsumentów. Schwarzkopf GOT2B Beach Boy to produkt, który uplasował się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Jest to kosmetyk stworzony z myślą o mężczyznach. Ma on przyjemny, delikatny zapach. Z uwagi na to, że pasta zapewnia matowe wykończenie włosy wyglądają naturalnie. Kosmyki nie są sklejone ani obciążone. Wśród atutów produktu wyróżnia się również to, że ma on przyjemną konsystencję, co sprawia, że jego nakładanie nie jest trudne. Jeśli zastanawiasz się na tym, jaki kosmetyk kupić, warto poznać także inne nasze propozycje. Na drugim miejscu w przygotowanym przez nas zestawieniu znalazła się pasta do włosów Got2b Phenomenal. Bardzo dobrze utrwala ona fryzurę, więc przez cały dzień wyglądamy schludnie. Produkt jest wydajny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Opisywana pasta nadaje włosom zmatowienie. Dzięki temu kosmyki prezentują się dobrze podczas wieczornego wyjścia oraz na co dzień w pracy. Kosmetyk bardzo dobrze utrwala fryzurę. Aplikacja pasty nie sprawia problemu.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że prezentowaną pastę do włosów niezbyt łatwo zmyć z rąk. Jest ona bardzo trwała i dlatego spędzimy kilka dłuższych chwil przy umywalce, aby zupełnie zmyć specyfik z dłoni.

Podsumowanie

Pojemnik ma pojemność wynoszącą 100 ml. Jest to kosmetyk, który możemy równie dobrze zaaplikować na suche oraz mokre włosy. Kosmetyk daje wrażenie kontrolowanego nieładu, jaki przywodzi na myśl surfera wychodzącego z wody.

Drugi wybór

Zalety

Produkt dba o kondycję włosów, a więc możemy być pewni, że po zmyciu kosmyki nie będą przetłuszczone. Po nałożeniu pasty włosy wyglądają naturalnie, a trwałość kosmetyku to kilka godzin. Pozbycie się pasty z włosów nie jest problematyczne: wystarczy umyć je, tak jak zawsze to robimy lub rozczesać.

Wady

Prezentowany produkt sprawia, że włosy się błyszczą. Nie jest to efekt, którego oczekuje zbyt duża liczba osób. Oprócz tego pasta widocznie natłuszcza kosmyki, co niektórym kojarzy się z niedbałym wyglądem.

Podsumowanie

Opisywany produkt przez kilka godzin utrzymuje dokładnie taką samą fryzurę, jaką sobie ułożymy. Jego pojemność wynosi 100 ml. Jest to pasta przeznaczona na bardziej oficjalne wyjścia i może nie sprawdzić się na co dzień.

Rozważ też

Zalety

Jest to pasta, która widocznie poprawia objętość kosmyków. Użyj jej w przypadku, kiedy Twoje włosy są zazwyczaj oklapnięte lub brakuje im objętości. Z pomocą kosmetyku ułożona fryzura staje się bardziej wyrazista, lecz jednocześnie wygląda naturalnie.

Wady

Opisywana pasta do włosów użytkowników nie jest zbyt trwała. Nadaje się ona do bardzo delikatnego poprawienia fryzury.

Podsumowanie

Głównym zadaniem prezentowanego produktu jest delikatne utrzymanie fryzury oraz nadanie jej objętości. Pojemność opakowania wynosi 100 ml. Może być ona używana codziennie lub na wielkie wyjścia, ze względu na naturalny efekt, jaki gwarantuje.

 

 

3 najlepszych past do włosów Schwarzkopf. Opinie w 2023 roku

 

1. Schwarzkopf GOT2B Beach Boy Matowa Pasta do Stylizacji Włosów 100ml

 

Jeśli jesteś fanem fryzur, które wymagają dobrego utrwalenia produkt Schwarzkopf GOT2B Beach Boy z pewnością powinien znaleźć się w zestawie Twoich preparatów do pielęgnacji włosów.

Jest to matująca pasta, która skutecznie wygładza włosy, nie skleja ich i nie przetłuszcza. Przeznaczona jest zarówno do prostych, jak i kręconych włosów. Jak podkreśla producent, kosmetyk nadaje fryzurze lekkiego, plażowego charakteru, przy jednoczesnym mocnym utrwaleniu.

Dzięki zawartości wielu składników odżywczych kosmetyk posiada właściwości nawilżające. W składzie produktu znajdziemy substancje przyspieszające proces regeneracji i tworzące powłokę ochronną, a także liczne pigmenty chroniące włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dużą zaletą jest również obecności glicerolu, który dociera w głąb skóry głowy, nawilża ją i wzmacnia.

Produkt ma przyjemny, owocowy zapach i jest bardzo wydajny. Konsumenci twierdzą, że słoiczek 100 ml wystarcza na bardzo długo. Podkreśla on skręty i loki, a także utrwala proste kosmyki. Pasta przeznaczona jest do stylizacji krótkich męskich fryzur, jednak ze względu na delikatne działanie zyskuje duże uznanie również wśród kobiet. Warto zwrócić uwagę także na pozytywne opinie o Schwarzkopf GOT2B Beach Boy, które znaleźć można w Internecie. Konsumenci cenią produkt za jego bogaty skład i trwałe działanie, a także piękny zapach i ładne, praktyczne opakowanie.

Schwarzkopf GOT2B Beach Boy to pasta do włosów sprzedawana w opakowaniu o pojemności 100 ml. Jest to kosmetyk przeznaczony dla mężczyzn.

 

Zalety

Matowe wykończenie: Z racji tego, że pasta gwarantuje matowe wykończenie nie musimy się martwić o to, że nasze włosy będą się mocno błyszczeć. W efekcie przez cały dzień kosmyki wyglądają na świeże.

Konsystencja: Kosmetyk ma przyjemną konsystencję, dlatego można go łatwo rozprowadzić po włosach. Wystarczy rozetrzeć produkt w dłoniach i przystąpić do stylizacji fryzury.

Zapach: Istotną zaletą jest to, że pasta ma przyjemny, kremowy zapach – nie jest on jednak zbyt intensywny.

Łatwo zmywa się z włosów: Nie ma obaw o to, że będziesz musiał poświęcić dużo czasu podczas kąpieli, aby dokładnie wypielęgnować włosy. Kosmetyk można łatwo zmyć z kosmyków, nawet przy użyciu delikatnego szamponu.

Dla osób początkujących: Często zdarza się, że produkty do stylizacji szybko sklejają włosy, co nie pozwala na odpowiednie ułożenie fryzury i stanowi duże wyzwanie dla osób, które nie mają doświadczenia. Prezentowana pasta jest jednak delikatna i umożliwia łatwe modelowanie.

 

Wady

Jasne ślady na włosach: Jeśli użyjemy zbyt dużo kosmetyku, na naszych włosach pozostaną nieestetycznie wyglądające, białe ślady.

 

 

 

 

2. Got2b Pasta Do Włosów Modelująca Phenomenal 100ml

 

Matowa pasta Got2b Phenomenal to świetny wybór dla tych, którzy lubią, gdy ich fryzura jest ładnie ułożona i odpowiednio nawilżona. Ta pasta do włosów Schwarzkopf w dobrej cenie nie tylko utrwali nasze włosy, ale również zabezpieczy je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Produkt przeznaczony jest głównie dla mężczyzn, którzy dbają o swój elegancki wygląd i nienaganną stylizację. Dzięki unikalnemu połączeniu polimeru i olejków kosmetyk zapewnia bardzo dobre utrwalenie, ale jednocześnie nie wysusza włosów. Z kolei zawarty w składzie wosk sprawia, że fryzura jest odporna na działanie wysokich temperatur i świetnie utrzyma się w największe upały.

Pasta ma przyjemną konsystencję oraz miły, kwiatowy zapach. Nie zawiera ona składników drażniących, dlatego może być używana przez alergików. Poza tym nie skleja i nie obciąża włosów, dzięki czemu nadaje się do codziennego stosowania.

Produkt dostępny jest w estetycznych słoiczkach o pojemności 100 ml. Niewątpliwe dużą zaletą produktu jest jego wydajność. Już niewielka ilość kremu wystarczy, aby skutecznie ułożyć fryzurę. Aby osiągnąć zadowalający nas efekt pastę należy nakładać bezpośrednio na suche włosy.

Osoby, które zdecydowały się na zakup preparatu zgodnie twierdzą, że jest to produkt, który jest w stanie ujarzmić najbardziej niesforne kosmyki. Kosmetyk jest polecany przez stylistów i często wykorzystywany w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Modelująca pasta do włosów Got2b Phenomenal jest dostępna w 100 ml opakowaniu. Jest to kosmetyk stworzony z myślą o mężczyznach.

 

Zalety

Wydajność: Wiele osób podkreśla, że produkt jest wyjątkowo wydajny. Już niewielka ilość pasty pozwala na odpowiednie utrwalenie fryzury. Tym samym możemy być pewni, że nie trzeba będzie co chwilę wydawać pieniędzy na zakup nowego opakowania Got2b Phenomenal.

Utrwalenie: Kosmetyk gwarantuje utrwalenie na bardzo dobrym poziomie. Nawet jeśli pogoda za oknem nie jest najlepsza, możemy być pewni, że nasza fryzura zbyt szybko się nie zepsuje.

Skład: Ze względu na to, że pasta ma dobry skład jest delikatna dla skóry głowy. Produkt nie zawiera drażniących składników, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

Zapach: Kosmetyk ma przyjemny zapach, co sprawia, że jego nakładanie na włosy jest prawdziwą przyjemnością.

 

Wady

Obciąża włosy: Część konsumentów wskazuje, że kosmetyk mocno obciąża włosy, przez co wyglądają one na przetłuszczone, a tym samym nieświeże.

 

 

 

 

3. Pasta do włosów 100ml Got2B Made 4 Mess

Got2B Made 4 Mess to dobra pasta do włosów Schwarzkopf do 25 zł. Produkt występuje w 100 ml opakowaniu.

 

Zalety

Do każdego rodzaju włosów: Prezentowany kosmetyk będzie odpowiedni do każdego rodzaju włosów, przez co jest uniwersalny. Dobrze utrwala zarówno cienkie, jak i grube, gęste kosmyki.

Łatwo się zmywa: Osoby, które zdecydowały się na zakup pasty potwierdzają, że po zabiegu stylizacji można łatwo zmyć nadmiar kosmetyku z dłoni.

Konsystencja: Produkt ma przyjemną konsystencję, dlatego jego nakładanie na włosy nie jest trudne. W związku z tym kosmetyk jest polecany także konsumentom, którzy dopiero się uczą, jak stylizować fryzurę.

 

Wady

Opakowanie: Wygląd opakowania nie jest najlepszy, co zniechęca nieco do zakupu tej pasty. Niemniej jednak znajdujący się w środku kosmetyk spełnia oczekiwania konsumentów.

 

 

 

 

Jaką pastę do włosów Schwarzkopf wybrać?

 

Pasta do włosów to bardzo praktyczny kosmetyk, który utrwala fryzurę, daje jej matowe wykończenie oraz ułatwia modelowanie. Może być ona stosowana zarówno na długich, jak i na krótkich włosach. Rynek kosmetyczny oferuje wiele rodzajów tego produktu, dlatego nie zawsze wiadomo, na co się zdecydować. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jaką pastę do włosów wybrać, aby utrwalić fryzurę i pięknie ją podkreślić.

Jednym z wiodących producentów kosmetyków do włosów jest Schwarzkopf, niemiecka marka specjalizująca się w produkcji szamponów, odżywek, past czy lakierów. Misją firmy jest tworzenie preparatów, które wydobywają piękno włosów, nie niszczą ich i dodają im blasku. Produkty Schwarzkopf można znaleźć w salonach fryzjerskich i sklepach na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się, czym powinna charakteryzować się najlepsza pasta do włosów Schwarzkopf w 2023 roku koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem umieszczonym na końcu.

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje pasty do włosów – wodną i woskową. Pierwszy typ poleca się osobom niedoświadczonym w nakładaniu tego typu kosmetyku, gdyż można go łatwo zmyć. Poza tym nie obciąża włosów i nawet jeśli jest niestarannie nałożony, nie skleja ich. Produkty woskowe lepiej utrwalają fryzurę, jednak do ich nakładania potrzebna jest wprawa, aby nie skleić kosmyków.

Wybierając nowy produkt warto sprawdzić, jakie zapewnia on utrwalenie. W drogeriach znajdziemy pasty słabe, średnie, mocne i bardzo mocne. Jeśli jesteś posiadaczem krótkich włosów dobrym wyborem będzie najmocniejszy kosmetyk, gdyż krótkie fryzury potrzebują intensywnego utrwalenia. Natomiast osoby o długich pasmach mogą wybrać słabszy produkt, aby jedynie lekko podkreślić kosmyki lub loki.

Podczas zakupów należy mieć na uwadze również wydajność preparatu, jego skład, a także właściwości nawilżające. Ważne jest, aby produkt nie zawierał alergenów oraz zbytnio nie wysuszył naszych włosów. W jego składzie powinny znaleźć się takie składniki, jak wosk, olej kokosowy lub arganowy czy aloes. Nie bez znaczenia jest też odpowiadający nam zapach, który się nie ulatnia i możemy czuć go nawet przez cały dzień. Ponadto najlepsze pasty do włosów Schwarzkopf umieszczone są w praktycznym opakowaniu, z którego można je łatwo wyjąć.