Ranking 5 najlepszych elektrycznych maszynek do golenia w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Maszynka elektryczna do golenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukując najlepszej maszynki do golenia natrafiliśmy na Braun Series 9/9290cc. Produkt ten zebrał bardzo wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy najczęściej chwalą golarkę za dużą dokładność golenia. Jest ona wyposażona w 5 bardzo ostrych ostrzy. Zostały one specjalnie ustawione pod kątem, aby jak najdokładniej ogolić twarz oraz szyję. Kupując prezentowany sprzęt nie musimy się już więcej martwić o czyszczenie. Wkładając go do bazy z pomocą jednego przycisku możemy uruchomić automatyczne oczyszczanie wodą z alkoholem. Mamy również możliwość przemycia golarki pod bieżącą wodą z racji tego, że jest ona wodoodporna. Oznacza to również, że możemy golić się pod prysznicem. Warto nadmienić, że jest to model zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu możemy używać go przez 50 minut. Na drugim miejscu znajduje się Philips Series 5000 S5400/06. Golarka gwarantuje nam pracę na mokro oraz na sucho. By dowiedzieć się więcej o tym modelu kontynuuj czytanie naszego artykułu poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z pomocą 5 elementów golących możemy pozbyć się każdego włoska na naszej twarzy. Po goleniu skóra jest całkowicie gładka. Czyszczenie urządzenia odbywa się w jego bazie, w której znajduje się płyn z alkoholem.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że urządzenie może podrażniać wrażliwszą skórę, np. na szyi. Jeżeli masz wrażliwą skórę, to musisz bardzo uważać, aby jej nie podrażnić.

Podsumowanie

Ładowanie golarki zajmuje około godziny, po której możemy korzystać ze sprzętu przez około 50 minut. Trymer ma powłokę tytanową, dzięki której jest to wytrzymały sprzęt o ładnej prezencji.

Drugi wybór

Zalety

Idealnie nadaje się do golenia na sucho i na mokro. Wyświetlacz, który został wmontowany w urządzenie pokazuje nam informacje o stopniu czystości produktu, poziomie jego naładowania oraz czy powinniśmy wymienić głowicę.

Wady

Może się przydarzyć, że produkt podrażnia skórę, wrażliwsza szej osoby. Nie ma on specjalnej nakładki do takiego typu cery, więc w tym wypadku polecamy wybór golarki, która będzie delikatniejsza.

Podsumowanie

Produkt ten jest bardzo solidny. Jego elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Poza tym trymer dołączony do zestawu i golarka są bardzo ostre i precyzyjne, więc możemy być pewni, że po goleniu nasza twarz będzie dokładnie oczyszczona z zarostu. Nie poleca się jednak tego produktu osobom o wrażliwej skórze.

Rozważ też

Zalety

Prezentowana maszynka do golenia ma 3 głowice poruszające się w różnych kierunkach. Jest to rozwiązanie, które zapewnia nam gładką skórę. Model ma dobrze wyprofilowaną obudowę z antypoślizgowymi gumkami. Sprzęt łatwo oczyszcza się z pomocą szczoteczki.

Wady

Nie jest to model wodoodporny. Czyszczanie pod wodą zazwyczaj przebiega bardzo szybko. Nie możemy też golić się pod prysznicem.

Podsumowanie

Jest to sprzęt zasilany sieciowo. Ma on 3 główki, a każda z nich porusza się w inną stronę, więc mogą szybko usunąć wszystkie włoski. Wielu użytkowników uważa, że jest to wysoce bezawaryjny produkt, który służy przez lata.

 

 

5 najlepszych elektrycznych maszynek do golenia. Opinie w 2023 roku

 

Golenie nie musi wiązać się z nakładaniem pianki lub żelu, a potem z mozolnym przeciąganiem maszynki po twarzy. Możesz też zapomnieć o zacięciach, a codzienne golenie wykonać nawet w czasie jazdy samochodem do pracy. Pomoże Ci w tym maszynka do golenia. Ten oto ranking powstał z myślą o mężczyznach, którzy szukają dobrego, sprawdzonego sprzętu.

 

1. Braun 9290cc Golarka foliowa Przycinarka maszynka do golenia

 

Braun Series 9/9290cc to golarka, która bardzo dobrze dopasowuje się do każdego kształtu twarzy – ma elastyczną głowicę, która dzięki swojej konstrukcji potrafi wychwycić prawie wszystkie włoski. Oprócz tego 5 elementów golących dokładnie usuwa włoski różnego rodzaju, więc po goleniu skóra jest bardzo gładka.

Po naładowaniu możemy golić się najdłużej przez 50 minut. Urządzenie daje nam możliwość pracy na mokro oraz na sucho. Jest to sprzęt wodoodporny, więc nie zniszczy się pod wpływem wody. Czyszczenie golarki jest bardzo łatwe. Wystarczy, że włożymy urządzenie do jego bazy, a po wciśnięciu przycisku ona sama wyczyści produkt preparatem z alkoholem.

Trymer ma powłokę tytanową. Jest to bardzo mocny materiał, który nie ulega uszkodzeniom. Poza tym bardzo ładnie się prezentuje. Użytkownicy uważają, że golarka jest dokładna. Internauci przyznają także, że urządzenie rzadko ulega awarii.

Braun Series 9/9290cc to elektryczna maszynka do golenia, która pracuje przez 50 minut. Z kolei czas ładowania wynosi 1 godzinę. Golarka ma 5 elementów golących.

 

Zalety

Wykonanie: Ten trymer z powłoką tytanową jest bardzo wytrzymały. Nawet podczas intensywnej eksploatacji wygląda elegancko oraz nie widać na nim żadnych rysek.

Dokładność: Golarka ma 5 elementów golących. Każdy z nich jest ułożony pod innym kątem, aby można było usunąć wszystkie włosy z brody oraz z szyi.

Oczyszczanie: Baza zawiera płyn z alkoholem. Gdy odstawimy na nią golarkę oczyszcza ją z wszystkich bakterii, a my nie musimy tracić czasu na codzienne mycie sprzętu.

Ładowanie: Po jednej godzinie ładowania golarka działa około 50 minut. Jest to wystarczający czas, aby bardzo dokładnie usunąć włoski z każdego miejsca na naszej twarzy.

Wodoodporność: Golarka może być przez nas używana pod prysznicem. Ma ona wodoszczelną obudowę, która nie przepuszcza wody do akumulatora. W rezultacie możemy się ogolić, gdy bierzemy prysznic.

 

Wady

Działanie: Prezentowana golarka nie jest dla każdego. Niektóre osoby z wrażliwą skórą zauważyły, że po goleniu ich szyja jest podrażniona. Dlatego polecamy obchodzić się z nią ostrożnie.

 

 

 

 

2. Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 elektryczna maszynka do golenia

 

philips-series-5000-s5400Philips Series 5000 S5400/06 to niezawodne urządzenie do golenia na mokro i na sucho. Jest wyposażone w system ostrzy MultiPrecision z okrągłym głowicami, które łatwo przesuwają się po skórze. W końcu wykonasz golenie bez skaleczeń i zacięć – Twoja skóra jest bezpieczna. Jeśli lubisz golenie z pianą lub na makro pod prysznicem – żaden problem, z tym urządzeniem jest to możliwe.

Możesz też golić się w drodze do pracy bez obawy o podrażnienie skóry. W zestawie znajduje się precyzyjny trymer, dzięki któremu wykończysz stylizację swojej fryzury – przytniesz bokobrody i wąsy. Po 60 minutach ładowania maszynka działa przez 45 minut, co daje około 15 cykli golenia.

Jeśli sprzęt się rozładował, a ty nie masz wiele czasu – wystarczy 5 minut ładowania, aby golarka działała przez jeden cykl. Urządzenie jest też wyposażone w intuicyjny wyświetlacz, który pokazuje poziom naładowania akumulatora, informuje o konieczności czyszczenia, czy wymiany głowic (wystarczy je wymienić raz na 2 lata).

Philips Series 5000 S5400/06 jest odpowiedni do golenia na mokro i na sucho. W efekcie stanowi funkcjonalną propozycję dla każdego mężczyzny. Warto też podkreślić, że jest pozytywnie oceniany przez mężczyzn.

 

Zalety

Ostrza: Urządzenie jest wyposażone w system ostrzy MultiPrecision z okrągłym głowicami. Bardzo gładko przesuwają się po skórze, ograniczając skaleczenia i zaczerwienienia.

Golenie na mokro: Urządzenie jest w pełni wodoszczelne i może być używane do golenia na mokro. Poza tym możemy je czyścić pod bieżącą wodą, zachowując w ten sposób higienę.

Bez podrażnień: Produkt jest doskonały do golenia na sucho. Również wtedy, gdy jedziesz do pracy. Bardzo istotne jest to, że ostrza nie podrażniają skóry.

Trymer: W zestawie znajdziesz precyzyjny trymer, który pozwoli Ci wykończyć stylizację. Dzięki niemu przytniesz wąsy i bokobrody.

Wyświetlacz: Urządzenie posiada łatwy w obsłudze, intuicyjny wyświetlacz. Na nim wyświetlają się informacje o konieczności wymiany głowic, rozładowaniu baterii oraz poziomie naładowania akumulatora. Będziesz też wiedział, kiedy należy wyczyścić maszynkę.

 

Wady

Cena: Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

3. Philips S1100/04 Shaver Series 1000 golarka męska

 

Philips Series 1000 S1100/04 to golarka do golenia na sucho. Jest to bardzo dobrze wyprofilowane urządzenie, które możemy stabilnie utrzymać w ręce. Poza tym na obudowie znajdują się antypoślizgowe gumki, więc dłoń nie zjeżdża z golarki.

Na początku przyjrzyjmy się głowicom. Poruszają się one w 4 różne strony, co pozwala urządzeniu na dostanie się do każdego miejsca na twarzy. Golarka jest zasilana sieciowo, dlatego nie musimy się martwić o to, aby ją wcześniej naładować. Ostrza sprzętu są bardzo ostre. Dodatkowo mają one system samoostrzenia się, więc mamy pewność, że są one zawsze dobrze naostrzone.

Warto również wspomnieć o czyszczeniu golarki. Wystarczy wcisnąć przycisk, który otwiera głowice. Następnie możemy pozbyć się włosków za pomocą dołączonej szczoteczki. Z kolei specjalna nasadka chroni urządzenie przed uszkodzeniem. Użytkownicy najczęściej wspominają o bardzo dobrze wyprofilowanym kształcie golarki. Chwalą również dokładność golenia oraz bezawaryjność sprzętu.

Philips Series 1000 S1100/04 to golarka o 3 głowicach. Jest to model zasilany sieciowo, który został dobrze wyprofilowany.

 

Zalety

Głowice: Głowice prezentowanego produktu zostały wykonane w taki sposób, że każda z nich porusza się w inną stronę. Gwarantuje to nam większą dokładność podczas golenia.

Zasilanie: Golarka jest zasilana sieciowo. Dlatego nigdy nie traci swojej mocy, a co najważniejsze nie musimy czekać, aż się naładuje.

Kształt: Wielu użytkowników uważa, że golarka jest dobrze wyprofilowana. Dlatego utrzymanie jej przez długi czas w ręce nie będzie dla nas kłopotliwe.

Oczyszczanie: Sprzęt bardzo łatwo się czyści. Wystarczy nacisnąć przycisk, a potem podnieść głowicę. Z dołączoną szczoteczką możemy wymieść wszystkie ścięte włoski.

 

Wady

Wodoodporność: Model nie jest wodoodporny. Dlatego nie możemy go czyścić pod wodą. Oznacza to również, że nie mamy możliwości używania sprzętu pod prysznicem.

 

 

 

 

4. Golarka męska Braun Series 3 ProSkin 3080s Wet&Dry

 

4-braun-seria-3-3080Golarka męska Braun Seria 3 3080 Wet & Dry to nowoczesny sprzęt z innowacyjną technologią MicroComb – chwyta więcej włosów, zapewniając szybsze golenie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie działa zarówno na sucho, jak i na mokro, a ponadto może być czyszczone pod bieżącą wodą. Model ten ładuje się przez 60 min i działa przez 45 min. Ma też funkcję szybkiego, zaledwie 5-minutowego ładowania na jedno golenie.

W zestawie znajdują się 3 folie i blok noży oraz trymer do brody, dzięki któremu urządzenie jest bardziej wszechstronne. Komplet zawiera też praktyczne etui podróżne i bardzo wygodną szczoteczkę do czyszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w kontrolkę LED, pokazującą stan higieny oraz naładowania baterii.

Opinie o elektrycznych maszynkach do golenia Braun są bardzo pochlebne. Produkt ten ceniony jest przez konsumentów za trwałą obudowę, która dobrze trzyma się dłoni. Wysoko ocenili oni również funkcjonalność sprzętu, jego łatwą obsługę i niezawodność działania.

Golarka męska Braun Seria 3 3080 Wet & Dry to bardzo wygodny i jednocześnie nowoczesny sprzęt wyposażony w zaawansowaną technologię MicroComb. Ostrza chwytają więcej włosów, zapewniając szybsze golenie.

 

Zalety

Golenie na sucho i mokro: Urządzenie umożliwia nam golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Bez obaw możemy je czyścić pod bieżącą wodą. W efekcie jest bardzo praktyczne.

Funkcjonalność: Zestaw zawiera nie tylko golarkę, ale też 3 folie i blok noży, jak również trymer do brody. Dzięki temu sprzęt ten jest bardzo funkcjonalny i umożliwia nam kreowanie różnych fryzur.

Kontrolka LED: Urządzenie posiada praktyczną kontrolkę LED, która pokazuje stan higieny oraz naładowania baterii. Dzięki niej obsługa sprzętu staje się przyjemnością.

 

Wady

Brak nasadki ochronnej: Niektórzy konsumenci zauważają, że brak nasadki ochronnej na maszynce jest problematyczny.

 

 

 

 

5. Golarka akumulatorowo-sieciowa Eldom G47 3 ostrza + Trymer

 

5-eldom-g47Na ostatnim miejscu naszego rankingu znajduje się dobra i tania elektryczna maszynka do golenia Eldom G47. Jest to nowoczesna golarka, która umożliwi Ci wygodne golenie. Ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe, a więc możesz jej używać bez dostępu do prądu. Głowica ma trzy wirujące ostrza, dopasowujące się do kształtu twarzy. Dlatego też codzienne golenie jest szybsze, bardziej precyzyjne i komfortowe.

Wygodę zapewnia nam także ergonomiczny kształt urządzenia, dzięki któremu sprzęt wygodnie trzyma się w dłoni, nie wyślizguje z niej, a nam zapewnia dokładne golenie. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, ma też dodatkowy trymer do stylizacji brody. Maszynkę można myć pod bieżącą wodą.

Jest to bardzo podstawowy sprzęt, nie ma tylu funkcji co nasze poprzednie propozycje, ale jeśli cenisz sobie prostotę i szukasz czegoś taniego, ten model na pewno Cię zainteresuje. Konsumenci docenili nie tylko jego atrakcyjną cenę, ale również prostą obsługę i bardzo dobre, solidne wykonanie.

Eldom G47 jest to dobra golarka elektryczna do 300 zł. Urządzenie umożliwia wygodne golenie. Sprzęt ten to tania propozycja dla osób, które szukają dobrego jakościowo produktu w niskiej cenie.

 

Zalety

Głowica: Urządzenie jest wyposażone w głowicę, która ma trzy wirujące ostrza, doskonale dopasowujące się do kształtu twarzy. To wpływa na precyzyjność golenia, a także szybkość zabiegu.

Kształt urządzenia: Urządzenie ma ergonomiczny kształt, za sprawą którego dobrze trzyma się go w dłoni. Sprzęt nie wyślizguje się, co gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Prosta obsługa: Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, co znacznie ułatwi golenie zwłaszcza osobom, które stronią od takich rozwiązań.

 

Wady

Precyzja golenia: Niektórzy użytkownicy zauważają, że sprzęt nie jest najbardziej precyzyjny, co wydłuża golenie.

Bateria: W przypadku tego modelu niestety mamy do czynienia z bardzo słabą baterią.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką elektryczną maszynkę do golenia kupić?

 

Golarka elektryczna to popularne urządzenie do męskiej higieny, którego wybór często stawia przed nami wiele pytań. Przyrząd powinien być idealnie dopasowany do użytkownika: szybko golić zarost, nie podrażniać skóry, być wygodnym w obsłudze i łatwym w utrzymaniu czystości. Różnorodność modeli sprawia, że zakup może okazać się strzałem w dziesiątkę, lub kolejnym gadżetem, który zamiast brody, pozbędzie się naszych oszczędności. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką elektryczną maszynkę do golenia wybrać.

 

 

System golenia

Wyróżniamy dwa typy golarek: z folią tnącą i głowicową. Golarka z folią tnącą ma korpus z zamontowanym wewnątrz silnikiem elektrycznym oraz głowicę pokrytą folią z otworami. W zależności od modelu, owych folii może być kilka, dzięki czemu golenie jest bardziej dokładne. Pod porowatą powierzchnią umieszczone są ostrza odpowiadające za strzyżenie zarostu. Widoczne na powierzchni otwory mogą być różnie rozmieszczone – ścięte pod odpowiednim kątem wzmacniają skuteczność i skracają czas golenia. Podstawową zaletą maszynek jest ich niska cena. Niestety, najprostsze modele mogą okazać się zbyt słabe, by usunąć twardy zarost.

Natomiast golarka głowicowa charakteryzuje się podobną budową do maszynki z folią tnącą, jednak w jej górnej części zamontowane są specjalne głowice – z reguły, im większa ich liczba, tym golenie jest dokładniejsze. Włosy dostając są w szczeliny, zostają ścięte przez wirujące noże, które umieszczone zostały w wyprofilowanych dyskach.

Golarki z folią tnącą przeznaczone są dla grubego, gęstego zarostu, natomiast głowicowe – dla cienkiego i krótkiego. Oczywiście, jest to opinia użytkowników, nie producentów, dlatego warto polegać głównie na swojej intuicji.

 

Zasilanie – jaka elektryczna maszynka do golenia jest najlepsza?

Zrozumiałym jest, że każda maszynka elektryczna musi być zasilana jakimś źródłem energii. Od tego, jak działa: na przewód, baterie czy akumulator, uzależniona jest przede wszystkim cena. Golarki bezprzewodowe są droższe, lecz częściej wybierane przez mężczyzn. Brak krępacji kablem znacznie ułatwia proces golenia i czyni produkt mobilnym – przydatna funkcja w razie przerw w dostawie prądu. Dodatkowo, jeśli planujemy krótki (jedno, dwudniowy) wyjazd, możemy zabrać ze sobą samą golarkę, bez ładowarki.

Oczywiście, należy pamiętać, by po kilku użyciach naładować urządzenie, ponieważ może przestać działać w najmniej oczekiwanym momencie. Aby rozwiązać ten problem, producenci wzbogacili modele o jeszcze jeden rodzaj – golarkę, która działa wymiennie na akumulator lub kabel. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ niemożliwym jest jednoczesne ładowanie akumulatorów i używanie urządzenia. Dlatego, gdy na naszej maszynce zapala się czerwona lampka, bez paniki instalujemy przewód, dzięki czemu spokojnie kontynuujemy czynność, bez potrzeby krótkiego podładowywania.

 

Czas ładowania akumulatora

Im dłużej maszynka działa po całkowitym naładowaniu, tym lepiej. Jeśli dużo podróżujemy, a nasze wyjazdy związane są z trudnymi warunkami musimy być wyposażeni w dobry sprzęt.

Dobrej jakości akumulatory powinny być podłączone do prądu od dwóch do trzech godzin. Jeśli urządzenie ładuje się całą noc, trudno uznać je za wydajne, a tym bardziej energooszczędne. Dodatkową funkcją, w którą wyposażone są wysokiej klasy urządzenia, jest tzw. szybkie ładowanie. Częste używanie tej opcji nie jest wskazane, jednak w ekstremalnych sytuacjach warto z niej skorzystać. Polega na 10 minutowym procesie, po którym maszynka będzie działać przez ok. godzinę.

 

Golenie na sucho i mokro

Golarki stare generacji były dostosowane do dwóch, różnych typów golenia: na sucho i mokro. Dziś większość urządzeń jest uniwersalna. Zdarzają się jednak modele, w których rodzaj procesu jest ściśle określony. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ złe zastosowanie może zniszczyć nie tylko waszą maszynkę, ale również skórę.

 

Obroty silnika

Obroty silnika wpływają na szybkość golenia, im obroty są wyższe, tym szybciej skończymy pracę. Parametr powinien sięgać wartości ok. 10 tysięcy obrotów na minutę, jednak dla pełnej satysfakcji wybierajmy modele o wyższej mocy.

 

 

Trymer

Trymer – rozwiązanie, szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy cenią sobie precyzję i dokładność. Obecność trymera umożliwia dłuższe ścięcie, dlatego przeznaczone jest dla osób z pokaźniejszą brodą. Niestety, przy pomocy takiego urządzenia nie wyrównamy brwi, czy nie wymodelujemy brody.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci zmodernizowali budowę golarek, wzbogacając je o specjalne żyletki, które podnoszą się lub opadają w górnej części urządzenia, dzięki czemu możemy manipulować długością cięcia.

Inne modele wyposażone są w dodatkowe nakładki, które montuje wymiennie, zamiast podstawowej głowicy. Ten rodzaj regulacji jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu bez trudu osiągniemy „efekt trzydniowego zarostu”.

Najbardziej rozbudowane golarki posiadają kilka głowic przeznaczonych do różnych rodzajów cięć. Na rynku dostępne są profesjonalne urządzenia łączące w sobie maszynkę do pielęgnacji brody oraz strzyżarkę do włosów.

 

Czyszczenie

Większość maszynek nowej generacji bez problemu możemy myć pod bieżącą wodą – zarówno korpus, jak i górną część. Dokładny proces opisany jest w instrukcji obsługi – warto się z nią zapoznać, bo jakiekolwiek odstępstwa od wskazanych zasad, mogą grozić uszkodzeniem urządzenia.

Niektóre modele golarek wyposażone są w specjalny pojemnik, w którym zbiera się odcięty zarost. Jest to bardzo praktyczny dodatek, ponieważ nie zmusza nas do czyszczenia łazienki po skończonym goleniu.

Droższe maszynki dysponują szerszym spektrum akcesoriów. Niektóre posiadają specjalne bazy, które nie tylko ładują urządzenie, ale również czyszczą i konserwują. Po wciśnięciu przycisku włącza się program samooczyszczania i dezynfekcji górnej części. Jest to bardzo wygodna funkcja, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii na powierzchni urządzenia, dzięki czemu mamy pewność, że nasza skóra nie jest narażona na działanie niebezpiecznych drobnoustrojów.

 

Zabezpieczenia i inne funkcje

Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, jakie zabezpieczenia i funkcje posiada. Dobra maszyna powinna mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem, czyli system automatycznego wyłączania, gdy zbyt długo jest uruchomiona. Dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma kontrolę pracy, a także naładowania baterii. Zawsze wiemy, czy urządzenie jest podłączone do prądu. Mamy też wgląd w to, czy bateria wymaga naładowania i czy ten proces został ukończony. Warto też sprawdzić, czy interesujący nas model ma powłokę antypoślizgową na rękojeści. Dzięki niej, w czasie pracy, maszynka nie wyślizgnie się z naszej dłoni i nie zostanie uszkodzona. Jest to szczególnie ważne w przypadku modeli, którymi możemy golić na mokro.

 

Elektryczne maszynki do golenia w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego sprzętu zależy od marki, ilości posiadanych funkcji oraz zasilania. Najtańsze sprzęty zasilane sieciowo kosztują już 30 zł. Natomiast akumulatorowo ok 50 zł. Jeśli jednak zależy Ci na solidnych, bezpiecznych ostrzach, które nie podrażniają skóry, długim czasie pracy na baterii i dodatkowych nasadkach na golarkę musisz liczyć się z nieco większym wydatkiem. Bez problemu znajdziesz modele znanych, cenionych marek, które cieszą się uznaniem konsumentów, już za ok 100 zł – 200 zł.

 

Jak używać elektrycznej maszynki do golenia?

 

Jeśli już zapoznałeś się z umieszczonym na naszej stronie rankingiem, wiesz, jaka elektryczna maszynka do golenia jest polecana przez mężczyzn. Pora bliżej zapoznać się z tematem dotyczącym pielęgnacji zarostu. W tym artykule wskażemy Ci, jak powinieneś korzystać ze wspomnianego sprzętu, co zrobić, aby jak najdłużej zachować jego sprawność i jak najlepiej dbać o skórę po goleniu.

 

 

Golenie na mokro czy na sucho?

Przystępując do użytkowania elektrycznej maszynki do golenia, musimy odpowiedź sobie na podstawowe pytanie – czy urządzenie jest przeznaczone do pracy na mokro czy na sucho? Jest to kluczowa kwestia, ponieważ wpływa ona nie tylko na nasz komfort podczas zabiegu, ale także wiąże się ze sprawnością sprzętu. Jeśli golarkę przeznaczoną do pracy na sucho zanurzymy pod wodę, prawdopodobnie skończy się to awarią. Przed pierwszym użyciem, a najlepiej jeszcze przed zakupem, sprawdźmy, do czego przystosowany został nasz model.

Należy zauważyć, że dobrej jakości sprzęty można używać zarówno na sucho, jak i na mokro i jest to najlepsze rozwiązanie. Użytkownik może sprawdzić, która metoda jest dla niego bardziej odpowiednia. Pamiętajmy, że goląc skórę na sucho, jest ona bardziej narażona na podrażnienia. W związku z tym po zakończonym zabiegu musimy pamiętać o jej mocnym nawilżeniu.

 

Jak golić zarost maszynką elektryczną?

Obsługa elektrycznej maszynki do golenia nie jest niczym skomplikowanym. Zazwyczaj urządzenie ma tylko kilka przycisków, więc wybranie ustawień nie jest trudne. Trudniejszym zadaniem jest odpowiednie ustawienie sprzętu do twarzy. Producenci zalecają, aby maszynkę przykładać do skóry pod kątem prostym. Nasze ruchy powinny być pewne i precyzyjne. Niektórzy wskazują, że dobrą praktyką jest napinanie skóry twarzy drugą ręką. Wtedy manewrowanie maszynką jest łatwiejsze. Włosy należy golić pod włos – wtedy efekt w postaci gładkiej skóry utrzymuje się przez dłuższy czas.

 

 

Pielęgnacja zarostu

W goleniu nie jest ważny tylko moment samego pozbywania się włosków. Istotne jest również to, aby odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Mężczyźni polecają, aby od czasu do czasu, szczególnie jeśli zarost nie jest zbyt duży, wykonywać dokładny peeling twarzy. Zabieg ten nie jest polecany tuż przed goleniem, ponieważ może on nieco podrażnić skórę. Najlepiej zrobić go dzień przed planowanym usuwaniem zarostu. Niektórzy konsumenci korzystają z pianek zmiękczających włosy. Jeśli zarost jest bardzo gęsty i mocy, może być to dobrym rozwiązaniem. Na koniec, musimy użyć mocnego kremu nawilżającego. Jest to szczególnie ważne, jeśli cera ma tendencję do przesuszania. Jeśli nie nałożymy żadnego balsamu po goleniu, nasza skóra będzie przesuszona, co jak wiadomo, wygląda mało atrakcyjnie.

 

Jak dbać o maszynkę elektryczną?

Jeśli chcemy, aby zakupiona maszynka elektryczna służyła nam jak najdłużej, musimy o nią odpowiednio zadbać. Nie jest to jednak zbyt czasochłonne, więc nie musisz się martwić. Po każdym użyciu sprzętu należy dokładnie wyczyścić, a następnie osuszyć ostrza. W rezultacie na ich powierzchni nie będą rozwijały się bakterie ani rdza. Tym samym ostrza będą efektywnie działały i nie trzeba będzie ich zbyt często wymieniać na nowe. Należy także pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Czasami w zestawie znajduje się specjalne etui ochronne, które można używać nie tylko w podróży, ale także w domu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ