Najlepsza maszynka do włosów Philips

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

Maszynki do włosów Philips są doceniane przez konsumentów przede wszystkim za solidne wykonanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ofercie producenta znajduje się wiele atrakcyjnych modeli, a wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Z tego też powodu przy uwzględnieniu opinii użytkowników przygotowaliśmy ranking, w którym pierwsze miejsce zajęła maszynka do włosów Philips QC5115/15. Ma ona ostrza ze stali nierdzewnej, które nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Są one odporne na zniekształcenia i korozję. Urządzenie nie generuje dużego hałasu ani nie wytwarza zbyt intensywnych drgań, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. Model ma duży zakres regulacji długości strzyżenia, dzięki czemu każdy może dopasować ustawienia do własnych preferencji. Zestaw obejmuje m.in. szczotkę do czyszczenia. Równie ciekawą propozycję stanowi maszynka do włosów Philips QC5130/15. Sprzęt działa w trybie zasilania sieciowego i akumulatorowego, więc można z niego korzystać w różnych warunkach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka do włosów Philips ma dobrej jakości ostrza, które wykonano ze stali nierdzewnej. Nie wymagają one skomplikowanej konserwacji (są samoostrzące). Urządzenie nie generuje dużego hałasu i drgań, co wpływa pozytywnie na komfort użytkowania.

Wady

Model jest zasilany sieciowo, więc nie ma możliwość skorzystania ze sprzętu tam, gdzie brak dostępu do prądu. Jakość wykonania przewodu nie jest najlepsza, a w związku z tym istnieje ryzyko jego szybkiego uszkodzenia.

Podsumowanie

Długość strzyżenia można regulować w sporym zakresie. Sprzęt ma zaokrąglone nasadki i ostrza, więc korzystanie z niego jest bezpieczne. Model ma otwieraną głowicę, którą łatwo się czyści. Do kompletu dołączono specjalną szczotkę.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest zasilane sieciowo i akumulatorowo, co czyni go bardziej uniwersalnym. Dobrze wyprofilowana rączka ułatwia precyzyjne cięcie i umożliwia pewny chwyt. Nie ma konieczności smarowania ostrzy, więc ich konserwacja nie zajmuje dużo czasu.

Wady

Użytkownikom nie podoba się to, że sprzęt nie został wyposażony w pojemnik na ścięte włosy. To sprawia, że po zabiegu strzyżenia trzeba poświęcić jeszcze trochę czasu na posprzątanie pomieszczenia.

Podsumowanie

Urządzenie ma wydajny silniczek, który nie wytwarza zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Ostrza mają lekko zaokrąglone brzegi, dlatego nawet jeśli pozbywamy się włosków blisko przy skórze głowy, nie ma obaw o jej podrażnienie.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wydajnym akumulatorem. Wystarczy godzina ładowania, aby maszynka do włosów działała przez następne półtorej godziny. Użytkownik może wybrać 1 z 24 ustawień długości strzyżenia.

Wady

Jeśli mamy gęste włosy, musimy przerywać pracę w celu wyczyszczenia modelu. Sprzęt szybko się zapycha, na co wskazują opinie użytkowników, którzy mieli okazję przetestować Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15.

Podsumowanie

Technologia DualCut zmniejsza tarcie w trakcie strzyżenia i sprawia, że maszynka jest bardziej precyzyjna (dwustronnie naostrzony element tnący). Sprzęt ma obudowę zrobioną ze stali szlachetnej, co jest gwarancją trwałości. Maszynka ma przycisk turbo przyspieszający strzyżenie.

 

 

Maszynki do włosów Philips – Ranking

 

 

Philips QC5115/15

 

Maszynka Philips QC5115/15 może służyć do przycinania włosów i brody. Mamy tutaj 10 ustawień długości cięcia, co 2 mm do maksymalnej 21 mm. Każde ustawienie można zablokować, aby podczas używania się nie przestawiło.

Długości te można ustawić za pomocą nasadki grzebieniowej, która końcówki ma zaokrąglone, aby nie doszło do zadrapania skóry. Podobnie ostrza też mają lekko zaokrąglone końcówki, dzięki, czemu maszynkę przesuwa się gładko i bez zadrapań.

Całe urządzenie ma mały, ergonomiczny kształt, co ułatwia trzymanie go w dłoni i łatwe prowadzenie. Nożyki nie wymagają konserwacji, ani ostrzenia, bo są samoostrzące i samooliwiące się. Zasilanie w tym modelu jest przewodowe, za pomocą gniazdka elektrycznego.

Według opinii klientów jest to najlepsza maszynka do włosów Philips w 2023 roku. Przy obcinaniu włosów nie szarpie, nie zostawia niedociętych kosmyków, jest łatwa w użyciu. Jej ergonomiczny kształt ułatwia obsługę, a cena zdecydowanie zachęca do kupna.

Model QC5115/15 to bardzo dobra maszynka do włosów Philips do 100 zł. Model jest zasilany sieciowo. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 3 mm do 21 mm.

 

Zalety

Ostrza: Do wykonania ostrzy wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną, która nie ulega zniekształceniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. Zaletą jest to, że ostrza są samoostrzące, więc nie wymagają skomplikowanej konserwacji.

Niski poziom drgań: Urządzenie nie generuje dużych drgań, dlatego podczas strzyżenia nie odczuwamy bólu dłoni czy dyskomfortu.

Regulacja długości strzyżenia: Korzystając z Philips QC5115/15, można w prosty sposób wyregulować długość strzyżenia, a tym samym dostosować pracę sprzętu do efektu, jaki chcemy uzyskać na włosach.

Nie wytwarza dużego hałasu: Z urządzenia możemy korzystać nawet wczesnym rankiem czy późnym wieczorem, bez obaw o obudzenie domowników. Maszynka do włosów nie generuje dużego hałasu.

Łatwa pielęgnacja: Pielęgnacja modelu nie jest skomplikowana. Aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń, wystarczy otworzyć głowicę, a następnie ją przetrzeć przy użyciu dołączonej do zestawu szczoteczki.

 

Wady

Wykonanie kabla zasilającego: W niektórych opiniach można przeczytać, że wykonanie kabla zasilającego nie jest najlepsze, więc trzeba uważać, aby przypadkiem za mocno go nie pociągnąć.

 

 

 

 

Philips QC5130/15

 

Philips QC5130/15 natomiast można ustawić w sumie jedenaście ustawień długości cięcia, od 0,5 mm do 21 mm. Model ten ma w wyposażeniu nakładkę grzebieniową, za pomocą której ustawia się długości od 3 do 21 mm. Po zdjęciu nasadki uzyskujemy długość cięcia 0,5 mm.

Stalowe, samoostrzące się ostrza podczas strzyżenia ocierają się o siebie, dzięki czemu równocześnie ze strzyżeniem ostrzą się. Po użyciu maszynki, użytkownik ma możliwość otwarcia głowicy, aby sprzęt oczyścić z resztek włosów z pomocą dołączonej szczoteczki.

Ostrza na bokach są lekko zaokrąglone, co zapobiega podrażnieniom skóry podczas strzyżenia. Model ten pracuje w oparciu o akumulator, którego pełne ładowanie odbywa się w 480 minut i wystarcza to na 60 minut nieprzerwanej pracy. Dodatkowo urządzenie posiada wskaźnik stanu naładowania akumulatora, który po naładowaniu baterii sygnalizuje to zielonym światłem.

Użytkownicy uważają, że jest to bardzo dobry produkt w cenie do 100 złotych. Jest wysokiej jakości, o ładnym designie i doskonale zdaje egzamin ze strzyżenia.

Maszynka do włosów Philips QC5130/15 jest zasilana akumulatorowo-sieciowo. Minimalna długość strzyżenia wynosi 3 mm, a maksymalna jest równa 21 mm.

 

Zalety

Odpowiednia budowa: Urządzenie zostało tak wyprofilowane, aby możliwe było swobodne posługiwanie się nim. Osoba, która strzyże włosy, nie musi się obawiać, że sprzęt wyślizgnie się z dłoni, albo manewrowanie nim okaże się zbyt skomplikowane.

Łatwa konserwacja: Model ma samoostrzące się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Nie ma konieczności ich smarowania, co daje pewność, że konserwacja urządzenia nie będzie czasochłonna.

Dwa rodzaje zasilania: Model jest zasilany akumulatorowo – sieciowo. W rezultacie możemy korzystać ze sprzętu niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Zmniejszone ryzyko wystąpienia podrażnień: Prezentowana maszynka do włosów ma zaokrąglone nasadki, więc ryzyko wystąpienia podrażnień skóry jest znacznie zminimalizowane. Potwierdza to test maszynek do włosów Philips.

 

Wady

Brak pojemnika na włosy: Urządzenie nie zostało wyposażone w pojemnik na włosy, dlatego po zakończeniu strzyżenia zostaje nam sporo sprzątania.

 

 

 

 

Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15

 

Ostatni produkt Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 wyposażony w technologię DualCut, zapewnia szybkie i ostre cięcie. Dwustronnie naostrzony element tnący o zmniejszonym tarciu zapewnia precyzyjne i szybkie cięcie.

Samoostrzące się ostrza są wykonane z tytanu i zapewniają trwałość urządzenia. Mamy tu 24 ustawienia długości cięcia. Nasadka jest wyposażona w kółko do ustawień długości od 1 do 23 mm. Po zdjęciu nasadki włosy możemy obciąć na długość 0,5 mm.

Gdy czas nas goni, przycisk turbo pozwoli na szybsze przycinanie nawet grubych kosmyków. A po skończonej pracy za pomocą jednego kliknięcia otwieramy głowicę i czyścimy nożyki. Można je także umyć pod bieżącą wodą. Zasilanie tej maszynki jest akumulatorowe i po 1 godzinie ładowania można ją przez 90 minut używać do strzyżenia.

Klienci uważają, że model ten jest ergonomiczny i łatwo się go trzyma w dłoni, ma precyzyjne ustawienia długości cięcia, a także jest cicha i łatwa w czyszczeniu. Ponadto wysoka funkcjonalność tego urządzenia spowodowała, że klienci ocenili ją jako maszynkę do włosów Philips w dobrej cenie.

Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 to maszynka do włosów zasilana akumulatorowo-sieciowo. Maksymalna długość strzyżenia wynosi 23 mm, a minimalna – 0,5 mm.

 

Zalety

Tytanowe ostrza: Model ma tytanowe ostrza, które są uznawana za bardzo trwałe, a przy tym precyzyjne.

Wydajny akumulator: Wystarczy ładować akumulator tylko przez godzinę, aby zapewnić sobie do 90 minut pracy bezprzewodowej. Bateria jest wytrzymała, dlatego nie trzeba zbyt często podłączać urządzenia do źródła zasilania.

Prosta konserwacja: Samoostrzące się ostrza i brak konieczności ich smarowania to dowód na to, że konserwacja sprzętu nie będzie trudna ani czasochłonna.

 

Wady

Szybko się zapycha: Użytkownicy wskazują, że urządzenie szybko się zapycha i jeśli mamy do przystrzyżenia dłuższe włosy, musimy przerywać pracę, aby usunąć zalegające we wnętrzu kosmyki.

 

 

 

 

Jakie maszynki do włosów Philips wybrać?

 

Rozglądając się za nową maszynką do strzyżenia włosów, dobrze jest zasięgnąć opinii użytkowników, a także sprawdzić, jakie funkcje te urządzenia posiadają. Jeśli jesteś w gronie osób, które szukają maszynki, to ten poradnik jest dla Ciebie. Opiszemy tu, na jakie funkcje należy zawracać przy zakupie uwagę, a także przedstawimy krótko trzy, według klientów, najlepsze maszynki do włosów Philips.

 

 

Pierwsza sprawa, która powinna zwrócić nasze zainteresowanie, to rodzaj zasilania urządzenia. Mogą one być akumulatorowe, wygodne, bo nie ograniczają ruchów, ale gdy się rozładują trzeba długo czekać do ponownego naładowania. Kolejne z zasilaniem sieciowym, są gotowe do użytku wszędzie tam, gdzie masz do dyspozycji gniazdko elektryczne, jednak niektórym może przeszkadzać w obsłudze kabel. Dobrym rozwiązaniem są maszynki zasilane akumulatorowo – sieciowo. Łączą one obie funkcje maszynki akumulatorowej i sieciowej. Zawsze też, gdy mamy do czynienia z akumulatorem, należy sprawdzić, jaki jest czas ładowania baterii do pełna, a także czas używania maszynki na jednym ładowaniu.

Następnym kryterium wyboru maszynki powinna być możliwość ustawień długości strzyżenia. Na ogół maszynki bez nakładki strzygą włosy na minimalną długość na przykład 0,5 lub 1 mm. Po nałożeniu nakładki, w której można regulować różne długości jest ich więcej. Są maszynki, które oferują kilka długości i są takie, w których tych długości jest 25. Również ustawić je można, co 1 mm, albo, co 2 mm. Szukając modelu dla siebie warto przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie.

Warto też sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane ostrza. Może to być zwykła stal, ostrza ceramiczne lub tytanowe. Najmniej praktyczne są stalowe, szybko się tępią i są najmniej trwałe. Najbardziej zaś trwałe są te z tytanu. Jeśli jeszcze nasza maszynka będzie zaopatrzona w ostrza samoostrzące się i samosmarujące się, to obsługa będzie dotyczyć wyłącznie czyszczenia maszynki po goleniu z pozostałości włosków.

A jeśli jesteśmy przy czyszczeniu, to na ogół maszynki o zasilaniu sieciowym znoszą wyłącznie czyszczenie na sucho, przy użyciu pędzelka dołączonego do zestawu. Natomiast akumulatorowe, często mają możliwość umycia maszynki pod bieżącą wodą. Jest to wygodniejszy sposób oczyszczania urządzenia.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!