Ranking 6 najlepszych szczotek do brody w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Jaki kartacz do brody — Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Do codziennej pielęgnacji brody dobrze sprawdzi się kartacz z naturalnym włosiem dzika Beard Bross. Jest ręcznie wykonany, elegancki i z pewnością spodoba się każdemu brodaczowi. Korpus powstał z drewna bukowego, zaimpregnowanego, aby nie pochłaniał wilgoci. Szczotka jest wygodna, uchwyt dobrze układa się w dłoni i nie wyślizguje się z wilgotnej ręki. Do długiego i bardzo splątanego zarostu dobrym wyborem będzie twardy kartacz do brody ZEW for Men. Wykonano go z naturalnego włosia dzika oraz drewna bukowego pozyskiwanego w Bieszczadach. Szczotka dobrze rozczesuje, pielęgnuje i pomaga ułożyć zarost. Specjalna poduszka pneumatyczna sprawia, że kartacz dopasowuje się do kształtu twarzy.

 

Tabela porównawcza – Dobre szczotki i kartacze do brody

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kartacz do brody Beard Bross wykonany jest ręcznie z wytrzymałego drewna bukowego. Korpus szczotki został odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Kartacz ma naturalne, o średniej twardości gęsto ułożone włosie z dzika. Skutecznie rozczesuje i wyczesuje zanieczyszczenia. Szczotka jest lekka i poręczna.

Wady

Włosie znajdujące się w szczotce po pewnym czasie zaczyna wypadać w dużych ilościach. W efekcie drobne włoski często zostają na twarzy i zaroście.

Podsumowanie

Każdy, kto chce zadbać o swoją brodę, ucieszy się z kartacza Beard Bross. Szczotka dobrze układa się w dłoni, uchwyt jest stabilny, co ułatwia rozczesywania włosów. Włosie z dzika poradzi sobie nawet z bardzo splątaną brodą. Szczotka jest solidna i wykonano ją estetycznie, z dbałością o detale. Stylizowana jest na dawne kartacze.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą kartacza do brody ZEW for Men są wykorzystane materiały. Korpus wykonano z bieszczadzkiego drewna bukowego, a włosie ze szczeciny dzika. Szczotka jest odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią. Uchwyt jest wygodny, dobrze układa się w dłoni. Kartacz ma poduszkę pneumatyczną, która dopasowuje się do kształtu twarzy.

Wady

Twarde włosie nie zawsze sprawdza się do krótkiego zarostu. Przy cienkiej brodzie czesanie szczotką jest nieprzyjemne i czasem prowadzi do podrażnień.

Podsumowanie

Do gęstej, długiej brody warto wybrać twardy kartacz ZEW for Men. Dobrze rozczesuje splątane kosmyki, a dodatkowo wyczesuje martwy naskórek i zanieczyszczenia. Szczotka do brody jest stylowa, dobrze układa się w dłoni, dzięki czemu stylizacja zarostu jest szybka i łatwa. Włosie dobrze przylega do twarzy i pielęgnuje brodę.

Rozważ też

Zalety

Szczotka do brody Captain Fawcett jest wykonana ręcznie, z dbałością o każdy detal. Korpus powstał z odpowiednio zabezpieczonego przed wilgocią drewna. Uchwyt stabilne leży w dłoni, co zapewnia komfort podczas pielęgnacji brody. Włosie dzika o średniej twardości dobrze rozczesuje krótkie i średnie zarosty.

Wady

Średnia twardość włosia w szczotce Captain Fawcett sprawia, że nie sprawdza się ona do gęstego i długiego zarostu, ponieważ nie radzi sobie z rozplątaniem go.

Podsumowanie

Ładnie wykonana, estetyczna i solidna szczotka do brody Captain Fawcett to dobry pomysł na prezent dla każdego posiadacza zarostu. Włosie z dzika jest naturalne, wyczesuje z brody zanieczyszczenia, a nawet martwy naskórek. Kartacz można myć, ponieważ jest odpowiednio zaimpregnowany, dlatego służy przez długi czas.

 

6 najlepszych szczotek do brody. Opinie w 2024 roku

 

Zadbana broda wymaga odpowiedniej pielęgnacji i stosowania dobrze dobranych kosmetyków. Nie wystarczy przycinać zarost i myć go mydłem, aby ładnie wyglądał. Niezbędny jest odpowiedni kartacz. Powinien być on dopasowany przede wszystkim do typu zarostu. Nasz ranking szczotek do brody pozwoli Ci znaleźć dobry model dla siebie lub bliskiej osoby.

 

1. Szczotka, Kartacz do Brody Naturalne Włosie Dzika Beard Bross

 

O każdy zarost trzeba właściwie dbać, a w tym celu dobrze sprawdzi się szczotka do brody z naturalnego włosia dzika Beard Bross. Kartacz jest wykonany ręcznie, co zapewnia dbałość o każdy szczegół. Do stworzenia korpusu szczotki wykorzystano bukowe drewno, właściwie zabezpieczone przed wilgocią. Kartacz do brody Beard Bross może być przechowywany w dowolnym miejscu, nawet w łazience. W szczotce znajduje się 100% włosia z dzika, które charakteryzuje się średnią twardością.

Szczotka do brody z włosia dzika sprawdza się do cienkich i krótkich, jak i do długich zarostów. Dobrze rozczesuje i rozplątuje włoski, a dodatkowo wyczesuje z nich zanieczyszczenia. Gęste ułożenie włosia zapewnia skuteczną pielęgnację zarostu. Szczotka do brody Beard Bross jest stylizowana na stary, antyczny kartacz, dzięki czemu jest elegancka i stylowa. Jest lekka i poręczna, dobrze mieści się w dłoni.

Dobra i tania szczotka do brody została uznana przez konsumentów za godną polecenia. Ma solidny drewniany korpus, jest wygodna w użyciu i nadaje się do różnych typów zarostu. 

 

 

 

 

2. Twardy Kartacz do Brody ZEW for Men

 

Każdy posiadacz długiej, bujnej brody będzie zadowolony z twardego kartacza ZEW for Men. Do wykonania korpusu szczotki wykorzystano drewno bukowe pochodzące z Bieszczad. Zostało ono odpowiednio zaimpregnowane, dlatego jest odporne na działanie wilgoci. Kartacz do brody jest więc łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ można go w całości umyć pod bieżącą wodą. Szczotka szybko wysycha i nadaje się do ponownego użytku. Korpus kartacza jest wygodny, dobrze i stabilnie leży nawet w mokrej dłoni.

Szczotka do brody ZEW jest wykonana z naturalnego włosia dzika. Jego wysoka twardość sprawia, że kartacz dobrze rozczesuje nawet bardzo splątany zarost. Dodatkowo włosie z dzika masuje i wyczesuje brodę. Szczotkę wyposażono w specjalną poduszkę pneumatyczną, która po dociśnięciu włosia do brody dostosowuje się do kształtu twarzy.

Mężczyźni, którzy przeprowadzili test szczotek do brody, wskazali kartacz ZEW jako produkt wart polecenia. Twarde włosie skutecznie rozplątuje zarost i wyczesuje z niego zabrudzenia. Szczotka jest trwała i wygodna w użyciu.  

 

 

 

 

3. Captain Fawcett Kartacz do Brody Cf-933 Włosie Dzika

 

Do pielęgnacji brody przyda się kartacz Captain Fawcett Cf-933 z włosia dzika. Korpus szczotki wykonano z wytrzymałego, właściwie zabezpieczonego drewna. Kartacz do brody jest wygodny w użyciu, zapewnia stabilny uchwyt nawet wilgotną dłonią. Szczotka wykonywana jest ręcznie, dlatego w procesie produkcyjnym zadbano o wszystkie szczegóły. Korpus jest estetyczny i dopracowany. 

Szczotka do brody Captain Fawcett ma wysokiej jakości włosie z dzika o średniej twardości. Dobrze sprawdza się już do kilkudniowego zarostu o długości nieprzekraczającej kilku centymetrów. Szczotka wyczesuje zanieczyszczenia z brody, pomaga ją wystylizować i pobudza wzrost włosków. Dodatkowo kartacz Captain Fawcett dobrze sprawdza się w połączeniu z olejkiem, ponieważ pozwala wmasować go aż do skóry twarzy. Szczotka do brody jest łatwa do utrzymania w czystości, wystarczy umyć ją delikatnym szamponem i ciepłą wodą.

Wystawione przez użytkowników opinie o szczotkach do brody Captain Fawcett są najczęściej pozytywne. Konsumentom podoba się solidne wykonanie oraz dbałość o szczegóły. Szczotka jest wygodna w użyciu i dobrze pielęgnuje krótki i średni zarost. 

 

 

 

 

4. Brisk Zestaw do Brody, Kartacz Włosie Dzika

 

Aby broda zawsze ładnie wyglądała, warto wykorzystać zestaw Brisk z kartaczem z włosia dzika. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji zarostu produkty. W zestawie można znaleźć mydło o kremowej konsystencji, które nie tylko oczyszcza, ale także odżywia. Kosmetyk zawiera olej Cannabis oraz ekstrakt z cytryny. Oprócz mydła w zestawie jest także olejek do pielęgnacji. Stanowi on połączenie kilku olejków oraz witaminy E. Szybko się wchłania i odpowiednio nawilża zarost.

Ważny element całego zestawu to szczotka do brody z dzika. Dobrze sprawdza się do rozczesywania splątanego zarostu, jak również do wyczesywania zabrudzeń i wmasowywania kosmetyków. Kartacz wykonany jest z włosia dzika i lekkiego, ale wytrzymałego drewna bambusowego. Zestaw do brody ze szczotką to niezbędnik każdego posiadacza bujnych włosków na twarzy. Mydło, olejek, a przede wszystkim kartacz pomogą stworzyć odpowiedni kształt zarostu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup zestawu do brody z kartaczem, są zadowolone z podjętej decyzji. Konsumenci chwalą przede wszystkim szczotkę, która pozwala ułożyć bujny zarost.  

 

 

 

 

5. Proraso Kartacz do Pielęgnacji Brody Prosto z Włoch

 

Osoby, które chcą zadbać o swój zarost, ale mają delikatną skórę twarzy, będą zadowolone z kartacza do pielęgnacji brody Proraso. Do jego wykonania wykorzystano połączenie włosia dzika oraz nylonowych włosków. W efekcie szczotka skutecznie wyczesuje i rozczesuje, a jednocześnie nie podrażnia skóry. Odpowiednia długość i średnia twardość włosia sprawiają, że kartacz nadaje się do krótkich i średnich zarostów. Szczotka sprawdza się również do rozprowadzania olejku po włoskach.

Kartacz do brody ma korpus wykonany z jasnego, lakierowanego drewna. Rączka jest specjalnie wyprofilowana, co zapewnia pewny i stabilny uchwyt, nawet wilgotną dłonią. Stylizowanie brody ze szczotką Proraso jest bardzo proste i przyjemne. Kartacz ma elegancki, klasyczny wygląd, dlatego z pewnością spodoba się każdemu. Dobra szczotka do brody Proraso nadaje się także do stylizacji wąsów.

Wśród komentarzy użytkowników szczotki do brody Proraso przeważają pozytywne opinie. Konsumenci są zadowoleni ze skutecznego rozczesania zarostu i wyczesania z niego wszelkich zanieczyszczeń. Kartacz jest wytrzymały i wykonano go estetycznie.

 

 

 

 

6. Ronney Beard Brush Szczotka do Brody 1 Szt.

 

Dla siebie lub dla bliskiej osoby, która nosi brodę, dobrym wyborem będzie szczotka do zarostu Ronney Beard Brush. Wykonano ją z naturalnego włosia dzika, które dobrze sprawdza się do niemal każdej brody. Szczotka radzi sobie z rozplątaniem bujnego zarostu. Kartacz do brody pozwala odpowiednio wypielęgnować włoski i wyczesać z nich zanieczyszczenia oraz martwy naskórek.

Korpus szczotki do brody Ronney wykonano z zabezpieczonego przed wilgocią drewna bukowego. Rączka kartacza jest wygodna, dobrze układa się w dłoni. W efekcie czesanie brody jest łatwe i wygodne. Szczotka Ronney jest łatwa do utrzymania w czystości. Wystarczy jedynie regularnie przemywać ją ciepłą wodą oraz delikatnym środkiem myjącym, na przykład mydłem. Włosie szybko wysycha, więc kartacz jest już po kilku godzinach gotowy do użycia.

Użytkownicy, którzy wykorzystywali szczotkę Ronney do pielęgnacji brody, są z niej zadowoleni. Dobrze rozczesuje nawet bardzo splątany zarost. Naturalne drewno i włosie z dzika zapewniają trwałość kartacza. Szczotka jest estetyczna i stylowa. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaką szczotkę do brody kupić?

 

W łazience każdej osoby noszącej brodę powinny znaleźć się odpowiednie przyrządy i kosmetyki do jej pielęgnacji. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmuje szczotka, inaczej zwana kartaczem. Dawniej na toaletce każdego dżentelmena znajdowała się tylko ona, bez dodatkowych kosmetyków. Dziś kartacze są równie popularne i przede wszystkim praktyczne. Jaką szczotkę do brody wybrać dla siebie?

Włosie

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając szczotkę do brody, jest jej włosie. To ono decyduje o tym, do jakiego zarostu nada się dany kartacz oraz, czy skutecznie wypielęgnuje włoski na twarzy. Włosie w szczotce może być naturalne lub syntetyczne (choć rzadko występuje samodzielne, zwykle łączy się je z naturalnym). Najczęściej do produkcji kartaczy wykorzystuje się szczecinę dzika. Można spotkać także szczotki do brody z włosiem borsuka, kozim, końskim, czy świńskim. Kartacze wykonane ze szczeciny dzika charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Takie włosie sprawdza się do dłuższych zarostów, ponieważ dobrze rozplątuje wszelkie kołtuny. Szczotki do włosów wykonane z włosia syntetycznego sprawdzają się do krótkich włosów. Kilkudniowy zarost nie wymaga rozplątywania ani dokładnego rozczesywania. Kartacze z włosiem syntetycznym, często łączone na przykład z włosiem dzika, nadają się także to skóry wrażliwej, ponieważ mają mniejszą twardość.

 

Twardość

Jaka jest najlepsza szczotka do brody? Taka, która ma twardość dobrze dopasowaną do potrzeb użytkownika. Długie, mocno splątane brody wymagają użycia kartaczy o dużej twardości. W przypadku zarostów o średniej długości lub krótkich lepiej zdecydować się na średniej twardości włosie. Dzięki temu uniknie się podrażnień skóry i niepotrzebnego szarpania cienkich włosów. Miękkie włosie dobrze nadaje się dla osób z wrażliwą cerą. Wybierając szczotkę do brody dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby, warto więc dopasować jej twardość przede wszystkim do rodzaju zarostu.

 

Korpus szczotki do brody

Najlepsza szczotka do brody powinna mieć nie tylko dobre włosie, ale także odpowiednio wykonany korpus. Wykonuje się go z drewna (rzadziej z tworzyw sztucznych), które musi być właściwie zabezpieczone przed wilgocią. Tylko wtedy będzie można bowiem bezpiecznie czyścić szczotkę. Wygląd drewna na trzonku wpływa na estetykę całego kartacza. Często korpus stylizuje się na dawne szczotki, postarza się lub lakieruje. Warto zwrócić uwagę na szerokość i ewentualne wyprofilowanie trzonka. Ma to wpływ na stabilność uchwytu, czyli komfort podczas szczotkowania swojej brody.

 

Mocowanie włosia

Włosie, niezależnie, czy naturalne, czy syntetyczne, jest nabijane na korpus szczotki. Wybierając kartacz dla siebie, warto zwrócić na nie uwagę. Włosie może być nabite bezpośrednio na trzonek, wtedy jest płaskie i nieruchome. Często stosuje się jednak specjalne poduszki pneumatyczne. Mają one niewielki otwór, przez który wydostaje się powietrze. W efekcie po dociśnięciu włosia do skóry szczotka dopasowuje się do kształtu twarzy. Ułatwia to dokładnie rozczesanie i wyczesanie zabrudzeń z każdego miejsca na brodzie. Taki kartacz skutecznie zbiera z twarzy martwy naskórek. Wybierając szczotkę do brody, warto również upewnić się, czy mocowanie włosia zapobiegnie jego wypadaniu podczas czesania.

Rozmiar szczotki do brody

Podczas wyboru odpowiedniej szczotki do brody, warto zwrócić uwagę na jej wymiary, jeśli zostały podane przez producenta. Do użytku w domu dobrze sprawdzi się duży kartacz, który pozwoli szybko rozczesać i ułożyć zarost. Jeśli często podróżujesz, lepszym wyborem będzie mała, poręczna szczotka, która umożliwi pielęgnację brody nawet w trasie. Mniejszy model będzie również dobrym wyborem dla osób z gęstym zarostem do szybkiego przeczesania włosów na twarzy.

 

Cena szczotki do brody

Popularność kartaczy sprawia, że szczotki do brody w dobrych cenach można znaleźć w wielu sklepach. Koszt zakupu różni się jednak w zależności od rozmiaru produktu oraz użytych do produkcji materiałów. Najwięcej kosztują naturalne kartacze, z trzonkiem wykonanym z drewna oraz naturalnym włosiem, na przykład z dzika. Najtańsze są szczotki z tworzyw sztucznych, ale również są mniej skuteczne i nietrwałe. Dlatego warto zainwestować w dobry, polecany przez innych użytkowników kartacz. Będzie on służył przez długi czas i pozwoli przyjemnie i szybko zadbać o swoją brodę. Naturalne materiały zapewniają trwałość produktu oraz skuteczność pielęgnacji.  

 

 

Szczotki do brody – FAQ

 

P1: Gdzie można kupić szczotkę do brody?

Akcesoria do pielęgnacji brody zyskują coraz większą popularność wśród brodaczy, dlatego można znaleźć je w wielu różnych sklepach. Największy wybór oraz fachowe doradztwo zapewniają sklepy i zakłady barberskie. Specjalizują się one w męskich zarostach, dlatego z pewnością mają w swojej ofercie dobre szczotki do brody. O kartacz do pielęgnacji zarostu można zapytać także w swojej drogerii, która oferuje również odpowiednie kosmetyki. Szeroki wybór szczotek do brody można znaleźć też w Internecie. Liczne sklepy i aukcje online oferują różne modele, dzięki czemu każdy może dopasować odpowiedni dla siebie. Zakupy przez Internet umożliwiają również porównanie cen.

P2: Jak używać kartacza do brody?

Szczotkowanie brody to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji. Kartacz pozwala nie tylko rozplątać zarost, ale także wyczesuje zanieczyszczenia i martwy naskórek oraz ułatwia rozprowadzenie olejku. Brodę powinno się szczotkować nie raz, a dwa razy w ciągu dnia. Najlepiej robić to rano i wieczorem. Brodę szczotkuje się na sucho, dlatego przed użyciem kartacza, upewnij się, czy wszystkie włoski zdążyły wyschnąć. Ruchy powinny być płynne i delikatne. Zacznij od szczotkowania policzków, kierując się w dół. Następnie zmień kierunek i szczotkuj od szyi w górę. Po nałożeniu wybranego kosmetyku, olejku lub balsamu, powtórz czynność, wmasowując preparat we włosy i skórę.  

 

P3: Co daje szczotka do brody?

Szczotki do brody, szczególnie te, wykonane z naturalnego włosia, pozwalają widocznie poprawić kondycję zarostu. Przede wszystkim dobrze dobrany kartacz rozczesuje splątane kosmyki i wygładza je. Dodatkowo pozwala rozprowadzić ulubiony kosmetyk i wmasować go aż do skóry twarzy. Szczotka do włosów jest niezbędna w łazience każdego brodacza, ponieważ pozwala ona nie tylko rozczesać, ale także oczyścić zarost. Wyczesuje wszelkie zabrudzenia i martwy naskórek, znajdujący się między włoskami. Ponadto szczotka ułatwia stylizację. Szczotkowanie pobudza cebulki do wzrostu oraz usprawnia krążenie krwi. W efekcie broda szybciej rośnie, robi się długa i bujna.

 

P4: Jak czyścić kartacz do brody?

Każdy kartacz do brody wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ między włosiem zbierają się zanieczyszczenia, kurz oraz martwy naskórek i włosy z zarostu. Zaleca się mycie szczotki 2 – 3 razy w ciągu roku. Do czyszczenia kartacza wystarczy jedynie odrobina ciepłej wody oraz delikatny środek myjący, zwykle jest to mydło. Można także wykorzystać szampon. Kartacz umyj dokładnie pod bieżącą wodą. Gdy będzie czysty, odłóż go na ręcznik, pamiętaj, aby szczotka znajdowała się włosiem do dołu. Kartacz musi wyschnąć naturalnie, nie wolno suszyć go suszarką. Jeśli dysponujesz dwiema szczotkami, możesz wyczyścić je, pocierając nimi o siebie. Kartacz należy przechowywać włosiem w dół i po każdym użyciu usunąć zabrudzenia, uderzając dłonią w korpus. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!