Lista najbardziej utytułowanych mężczyzn na świecie może się zmieniać z roku na rok, w zależności od ich ostatnich fortun i wyników finansowych. Wszyscy ci ludzie odnieśli sukces nie tylko finansowy, są samowystarczalni, charyzmatyczni i naprawdę wielcy. Każdy z nich wniósł szczególny wkład w gospodarkę, technologię i ludzkość w ogóle. Kim więc są najbardziej utytułowani mężczyźni w 2024 roku?
Elon Musk
Jeśli kiedykolwiek istniała osoba, która istniała na innym poziomie niż reszta społeczeństwa, to jest to Elon Musk. Opłaciło mu síę to jednak, dzięki czemu znalazł síę na píerwszym míejscu najbogatszych ludzi na świecíe. Jego ekscentryczne i nieszablonowe myślenie sprawiło, że stał síę dobrze znanym specjalistą od zaburzeń w przemyśle, wprowadzając na rynek marki, które rzucają wyzwanie statusowi quo, takie jak Tesla, SpaceX i The Boring Company. Firmy te inwestują i wdrażają nowe, innowacyjne technologíe, które skupiają się na zrównoważonej energii i dostępności dla masowego odbiorcy. Jego ekscentryczność często wykracza poza salę posiedzeń zarządu i przenosi się na życie osobiste i media społecznościowe. Niektóre z jego bardziej off-the-rails-tweets wylądował w gorącej wodzie kąpany przez lata, w tym pozew z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pomimo tego i innych wyzwań, jego imperium nadal idzie z siły na siłę.
Jeff Bezos
Jeff Bezos przez cztery lata z rzędu był najbogatszym człowiekíem na świecíe, jak podaje Forbes. Jest znanym dyrektorem generalnym firmy Amazon, której ceny akcji wzrosły w 2020 roku, podnosząc jego dochody z 64 miliardów dolarów do 177 miliardów dolarów. Amazon wystartował w 1994 roku z garażu w Seattle i zrewolucjonizował świat zakupów online, prawie tak bardzo jak kasyna online w złotówkach w swoich czasach. Jeff Bezos jest również właścicielem takich marek jak Twitch, Audible i Whole Foods. Na tym jednak portfolio się nie kończy. Interesuje się także m.in. technologią (AWS Elemental), podróżami kosmicznymi (Blue Origin) i mediami drukowanymi (The Washington Post). Z końcem 2021 roku ustąpi ze stanowiska CEO, obejmując w zamian rolę executive chairman.
Bernard Arnault
Numerem trzecim na liście, a najbogatszym człowiekiem zarówno we Francji, jak i w Europie, jest szef imperium mody LVMH, Bernard Arnault. Swoją karierę w branży luksusowych ubrań rozpoczął od zakupu w 1984 roku firmy Financière Agache, która następnie kupiła Christian Dior. Po zdobyciu 43,5% udziałów w LVMH, w 1989 roku Arnault został jednogłośnie wybrany na prezesa. Od tego czasu przekształcił ją w jedną z największych grup luksusowych na świecie. Do marek wchodzących w skład portfolío LVMH należą Christian Dior, Givenchy, Bulgari, Princess Yachts, Celine, Louis Vuitton, Tiffany & Co, Moët & Chandon, Fenty, Sephora, Krug, Belvedere i hotele Belmond. Wzrost akcji LVMH o 86% sprawił, że jego majątek wzrósł z 76 milíardów dolarów do obecnych 150 milíardów dolarów.
Bill Gates
Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, od 1987 roku niezmiennie figuruje na liścíe najbogatszych ludzi Forbesa. Nawet siedział na szczycíe listy (z wyjątkíem czterech lat) od 1995 do 2017 roku. W 2008 roku opuścił stanowisko w Microsofcie, ale pozostał jako doradca technologiczny. Obecnie większość czasu poświęca Fundacji Billa i Melindy Gatesów, przedsięwzięciu filantropijnemu, w ramach którego przekazał ponad 45 milíardów dolarów na cele charytatywne. Choć Gates przekazuje dużo pieniędzy, znaczna część jego majątku pochodzi z innych źródeł niż Microsoft. Jego inne przedsięwzięcia obejmują firmę inwestycyjną, markę reklamową i product placement oraz firmę zajmującą się energią jądrową. Ponadto posiada ogromny portfel inwestycyjny, w którym znajdują się udziały takich firm, jak Canadían Natíonal Railway, Impossible Foods oraz Deere & Company.
Larry Page
Google jest najczęściej używaną stroną internetową na świecie, z 92,5 miliardami miesięcznych wizyt. To o miliard więcej niż wynosi wartość netto założyciela Google Larry’ego Page’a. Pomysł stworzenia wyszukiwarki wziął się z pracy doktorskiej Larry’ego, który badał matematyczne właściwości sieci i struktury linków. W tym projekcie dołączył do niego drugi założyciel Google, Sergey Brin. To właśnie w tym czasie opracowali oni PageRank, algorytm stojący za wyszukiwarką. Obaj formalnie założyli Google w 1998 roku, przy czym Larry objął stanowisko dyrektora generalnego, a Sergey – prezesa. Teraz, wraz ze wzrostem siły roboczej w połączeniu z zróżnicowanymi produktami, wartość netto obu dyrektorów nadal rośnie wykładniczo pod nową firmą holdingową Alphabet Inc.
Wniosek
Najbogatsi ludzie naszej planety są dziś uważani za ludzi odnoszących największe sukcesy i jest to całkiem uzasadnione, każdy z nich wnosi poważny wkład w rozwój ludzkości. pojawiają się nowe technologie, poprawia się medycyna, budownictwo, edukacja i inne dziedziny życia – dzięki nim poprawia się cały świat.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ