Ranking 6 najlepszych farb do brody w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Farby do brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

One&Only Czarna M-03 to farba obecnie najlepiej oceniana przez panów, którzy chcieliby zmienić kolor swojego zarostu. Farba przeznaczona jest do koloryzowania brody i wąsów, zawiera szereg dodatków pielęgnujących włosy, a dodatkowo w pełni pokrywa siwiznę. Na wygodę stosowania wpływa dołączona butelka z aplikatorem, który pozwala nanieść żądaną ilość specyfiku bez dotykania farby dłońmi. Dla amatorów nakładania farby pędzelkiem, producent dołącza go do zestawu. Równie chętnie wybieranym produktem przez panów jest Delia Cameleo Men 5.0. Specyfik ten, o pojemności 30 ml pozwala na zabarwienie nie tylko brody i wąsów, nadaje się również do włosów na głowie, a jego zaletą jest to, że pokrywa siwe pasma.

6 najlepszych farb do brody. Opinie w 2023 roku

 

Farba do brody i wąsów stopniowo przestaje być tematem wstydliwym i panowie coraz chętniej sięgają po produkty upiększające i przywracające młody wygląd. Przygotowaliśmy więc poradnik i ranking dotyczący produktów do barwienia męskiego owłosienia. Zapraszamy do lektury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Czarna farba do wąsów i brody zawiera szereg substancji pielęgnujących pozostawiając włosy miękkie i gładkie. Butelka z aplikatorem ułatwia użycie produktu, bez zabrudzenia powierzchni wokół. W zestawie znajdują się jednorazowe rękawiczki.

Wady

Osoby, które stosowały wcześniej koloryzację chną, basmą czy preparatami zawierającymi sole metali, nie powinny stosować tej farby, gdyż może wystąpić nie tylko silna reakcja alergiczna, ale też skutek farbowania będzie daleki od oczekiwanego.

Podsumowanie

Opakowanie zawiera tubkę z barwnikiem, butelkę z utrwalaczem, pędzelek do nakładania farby oraz rękawice ochronne. Czas aplikacji specyfiku zależy od oczekiwanych efektów i wynosi od 5 do 15 minut.

Drugi wybór

Zalety

W kupowanym opakowaniu znajdziemy farbę o pojemności 30 ml oraz buteleczkę z aplikatorem zawierającą utrwalacz, a także komplet rękawiczek ochronnych. Farba szybko i skutecznie pokrywa siwe włosy głowy, wąsów i brody.

Wady

Klienci tego produktu, aczkolwiek zadowoleni z odcienia jaki farba pozostawia, wskazują, że koloryzację trzeba przeprowadzać bardzo często, bo farba ma tendencję do szybkiego zmywania się.

Podsumowanie

Po całkowitym nałożeniu mieszanki na farbowane włosy wystarczy odczekać od 5 do 10 minut, aby uzyskać jednolity kolor pozbawiony siwizny. Pofarbowana nieopatrznie skóra daje się łatwo umyć za pomocą mydła.

Rozważ też

Zalety

Specjalista od zarostu męskiego, głównie baków, brody i wąsów zawiera formułę, która sprawia, że farba wyłapuje siwe włosy i poddaje je działaniu farbowania. Pozostałe, naturalne kosmyki pozostają w naturalnym kolorze.

Wady

Preparat może wywołać reakcję alergiczną, dlatego przed zastosowaniem specyfiku, zwłaszcza po raz pierwszy, należy przeprowadzić próbę alergiczną na 48 godzin przez pierwszą aplikacją.

Podsumowanie

Żelowa konsystencja specyfiku sprawia, że nakłada się go wygodnie dołączonym pędzelkiem. Farba nie ścieka i łatwo ją przenieść z pędzelka na farbowany obszar włosów, a także łatwo się ją rozprowadza.

 

1. One&Only Farba do Brody I Wąsów Czarna M-03

 

Jeśli nie akceptujesz pojawiającej się siwizny swojego zarostu, dobrym sposobem na jej zamaskowanie będzie użycie farby do brody. Najchętniej przez mężczyzn wykorzystywana farba do brody, czarna lub w ciemnym brązowym kolorze pozwala na przywrócenie naturalnego koloru zarostu. Specyfikiem, po który panowie chętnie sięgają jest One&Only farba do brody i wąsów czarna M-03.

Wraz z jej użyciem, problem siwizny przestaje istnieć, a dodatkowo składniki farby wpływają pielęgnacyjnie na strukturę włosa.  Farba bowiem zawiera olejek arganowy, kwas omega – 6 i witaminę E. W kupowanym pudełku znajdziemy tubkę z barwnikiem, plastikową butelkę z aplikatorem wypełnioną utleniaczem, pędzelek do rozprowadzania farby na włosach oraz jednorazowe rękawiczki. Po połączeniu utrwalacza z farbą można bezpośrednio z buteleczki aplikować produkt na włosy lub wspomagać się dołączonym pędzelkiem.

W zależności od planowanego efektu końcowego czas jaki farba ma działać na włosy może wynieść od 5 do 15 minut. Wśród panów panuje opinia, że specyfik dobrze pokrywa siwiznę i spełnia oczekiwania. A łatwość aplikacji dodatkowo zachęca do kupna.

 

 

 

 

2. Delia Cameleo Men Farba do Włosów, Brody i Wąsów 5.0

 

Do samodzielnej koloryzacji męskich włosów w zaciszu domowym wielu klientów poleca produkt Delia Cameleo Men farba do włosów, brody i wąsów 5.0. Na dobre opinie specyfiku wpływa fakt, że nie zawiera on amoniaku, parabenów i PPD, a także działa już w ciągu 5 minut od aplikowania go na włosy.

Farba do brody Cameleo sprawdzi się dobrze zarówno jako farba do włosów na głowie jak i męskiego zarostu, czyli wąsów i brody. Na uwagę zasługuje fakt, że po dokonaniu koloryzacji powstały kolor ma naturalny odcień nie odbiegający od tego jaki mieliśmy oryginalnie, zatem przy umiejętnym doborze odcienia nikt nie zorientuje się ingerencji farby na włosach. A pokrywa ona również siwe pasma, przywracając im pierwotny kolor.

Pojemność substancji barwiącej wynosi 30 ml i tubkę z nią należy wycisnąć do dołączonej buteleczki z utrwalaczem, a następnie dokładnie zamieszać. Buteleczka ma aplikator ułatwiający nakładanie barwnika. Do zestawu dołączono również rękawiczki jednorazowe.

 

 

 

 

3. Just For Men Żel Koloryzujący do Wąsów i Brody M-40

 

Ciekawym produktem, dostrzeżonym przez panów jest Just For Men żel koloryzujący do wąsów i brody M-40, pozwalający na zabarwienie włosów na średni brąz. 14 g specyfiku zawiera w składzie aloes, kompleks witamin z grupy E, rumianek i proteiny.

Taki skład sprawia, że włosy po aplikacji zyskują zdrowego wyglądu, a także lepiej się układają i stopniowo stają się grubsze. Producent deklaruje, że żel jest w 100% skuteczny przy usuwaniu siwizny i barwi wyłącznie siwe włosy nie zmieniając koloru tych naturalnych.

Proces barwienia jest krótki, bo po nałożeniu farby na określony obszar (może to być cała głowa wraz z włosami na szczycie głowy, bakami, brodą i wąsami) wystarczy poczekać 5 minut, aby następnie żel zmyć pod bieżącą wodą. Żel nie zawiera amoniaku, więc jest postrzegany przez klientów jako specyfik nieniszczący włosów, natomiast specjalna formuła farby odżywia i zmiękcza włosy. Aby ułatwić aplikację, w opakowaniu ze specyfikiem klient znajdzie pędzelek do rozprowadzania farby na włosach.

 

 

 

 

4. Joanna Power Men Color Cream 3in1 Farba do Włosów Brody i Wąsów 02

 

Joanna Power Men Color Cream 3in1 farba do włosów brody i wąsów 02 to produkt pozbawiony amoniaku I PPD, zatem nie musimy się obawiać silnej reakcji alergicznej po jej zastosowaniu. Według producenta specyfik tak samo dobrze zadziała na koloryzowanie włosów na głowie, jak i baków, brody czy wąsów.

Co więcej, nawet gdy cała broda jest biała, farba do brody przywróci jej dawny kolor. Aby uzyskać tak skuteczna koloryzację, wystarczy od aplikacji odczekać 15 minut i dać w tym czasie działać farbie na włosach. Po tym czasie uzyskamy 100 % pokrycia siwych włosów.

Przy 10 minutach aplikacji można liczyć na 50% pokrycie, a w przypadku trzymania farby na włosach przez 5 minut, koloryzacji zostanie poddanych około 10% siwych kosmyków. W pudełku znajduje się 30 g specyfiku farbującego włosy na kolor ciemno brązowy. Jest on dedykowany do męskiego owłosienia, które przez to, że jest grubsze i twardsze wymaga specjalnego traktowania.

 

 

 

 

5. Szampon Koloryzujący dla Włosów i Brody Jasny Brąz 5N

 

Do półtrwałej koloryzacji przeznaczony jest szampon koloryzujący dla włosów i brody jasny brąz 5N. Opisywany specyfik jest w kolorze jasny brąz, ale w ofercie producenta są także takie kolory jak ciemny brąz, czarny, a nawet siwa farba do brody i włosów.

Określenie „półtrwała koloryzacja” odnosi się do faktu, że kolor w miarę mycia włosów stopniowo z każdym myciem się zmywa, aż do całkowitego usunięcia koloru. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że jest to produkt pozbawiony parabenów i amoniaku, a skład szamponu w 87% to naturalne składniki. Dodatkowo ma on ładny delikatny zapach, sprawiający, że jego użycie jest przyjemne.

Jasny Brąz 5N po aplikacji zabarwi w ciągu 5 minut siwe włosy na delikatny brąz, a po 10 minutach odcień nabierze intensywności. Osoby, które są użytkownikami tego produktu zwracają uwagę na fakt, że użycie jego jest równoznaczne z umyciem włosów i nie potrzeba stosować już innych szamponów.

 

 

 

 

6. Kandor Men Fast Shade Farba do Włosów, Wąsów i Brody 2 Czarny

 

Kandor Men Fast Shade farba do włosów, wąsów i brody 2 czarny, to produkt barwiący męskie włosy w ciągu 5 minut aplikacji specyfiku na brodę wąsy czy włosy. Rezultatem barwienia są chłodne, naturalne, matowe odcienie, farbujące bez trudu również włosy siwe. W zależności od długości aplikacji uzyskamy nieco inne efekty.

Przy barwieniu naturalnych nie siwych włosów na głowie wystarczy 5 minut trzymania mieszanki na włosach, koloryzacja siwych włosów głowy, a także wąsów czy brody, gdzie włos jest grubszy i twardszy, wymaga 10 minut aplikacji. Zawarte w składzie proteiny pszenicy przyczyniają się do wzrostu włosów, a także chronią włosy jak i skórę głowy. Po zastosowaniu farby włosy zyskują zdrowego wyglądu, połysku, a także optycznie zwiększają swoja objętość.

Farba wpływa też na ułatwienie rozczesywania kosmyków. Producent oferuje 6 naturalnych odcieni, o zawartości 60 ml każdego z produktów. Zachowują one trwałość farbowania do 24 myc i dlatego są chętnie stosowane przez fryzjerów i barberów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką farbę do brody kupić?

 

Mając 25 lat i bujną czarną brodę, rzadko kiedy przyjdzie do głowy posiadaczowi tego bujnego owłosienia pomysł jego farbowania. Taki pomysł przychodzi do głowy głównie panom, którzy są posiadaczami nieładnego kolorystycznie zarostu, osobom, którym wąsy co lato „płowieją” przybierając nieatrakcyjny kolor, a także panom, którzy czy to ze względów genetycznych, czy z racji osiągnięcia odpowiedniego wieku borykają się z siwieniem zarostu. Niezależnie, który z powyższych powodów sprowadził Cię na nasza stronę, zapraszamy Cię do zapoznania się z informacjami dotyczącymi produktów służących do barwienia męskiego zarostu. Nasz ranking farb do brody prezentuje uznane przez klientów produkty, a poniżej przedstawiamy główne cechy farb do brody, włosów i wąsów jakimi powinna się charakteryzować dobra farba do brody.

Dlaczego broda siwieje?

Każdemu z pewnością przyjdzie do głowy to, że w pewnym wieku każdej brodzie przyjdzie czas posiwieć. Jednak nie tylko wiek i utrata barwnika z tego powodu ma znaczenie. Często powodem siwienia brody jest styl życia, sposób odżywiania się, a także poziom aktywności fizycznej. U osób o niskiej aktywności, dodatkowo obarczonych wieloma stresowymi sytuacjami siwizna może się pojawić bardzo wcześnie. Drugim czynnikiem wczesnego pojawienia się siwych włosów w męskim zaroście są uwarunkowania genetyczne. Kod DNA każdego człowieka zawiera również informacje o gęstości i rodzaju zarostu, a także to, kiedy produkcja melaniny, barwnika nadającego włosom określony kolor, zostanie ograniczona.

Niezależnie jednak od czynnika, który wywołuje siwienie, wielu panów, zwłaszcza wczesną siwiznę pragnie zamaskować. Tu z pomocą przychodzą producenci farb do zarostu męskiego. Trzeba też zwrócić uwagę, że panowie nie powinni sięgać po damskie kosmetyki, ponieważ męskie włosy, zwłaszcza na brodzie są grubsze i sztywniejsze i damskie farby do włosów mogą być zwyczajnie nieskuteczne.

 

Najlepsza farba do brody

Tak jak zostało wspomniane, do brody i wąsów należy używać kosmetyków przeznaczonych właśnie do tego rodzaju owłosienia. Opinie o farbach do brody mówią, że tylko przeznaczone do brody i wąsów barwniki sprawią, że koloryzacja będzie w pełni udana, a uzyskany efekt zadowalający. Chodzi tu przede wszystkim o uzyskanie jednolitego koloru, a także niezabarwienia skóry wokół. Istotnym jest również zwracanie uwagi na skład barwnika, którego zamierzamy użyć. Powinien on być pozbawiony amoniaku i parabenów, za to dobrze, aby zawierał substancje pielęgnujące wpływające na zdrowie i wygląd włosów. Wśród substancji pielęgnujących możemy znaleźć aloes, witaminy, proteiny itp.

Kolejną sprawą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę to sposób farbowania. Dla wygody stosowania preparatu pomocne będą takie akcesoria jak pędzelek do nakładania farby, butelka z aplikatorem i rękawiczki jednorazowe zabezpieczające dłonie przed trwałym zabarwieniem. Nie każda dobra i tania farba do brody zostaje przez producenta wyposażona w takie akcesoria, a nie da się bez nich przeprowadzić zabiegu.

 

Jaka jest najlepsza farba do brody ze względu na sposób użycia?

Typowa farba do brody i wąsów to specyfik trwale barwiący owłosienie i tylko odrosty zmuszają właściciela brody do ponownej koloryzacji. Zwykle preparaty takie są dwuskładnikowe, w tubce jest substancja barwiąca, a w buteleczce, często z aplikatorem, jest utrwalacz. Po wyciśnięciu zawartości tubki do buteleczki i zamieszaniu całości, farba jest gotowa do użycia.  W zależności od rodzaju farby należy proces aplikacji przeprowadzać od 5 do 20 minut, w zależności od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Dokładne czasy trzymania farby na włosach znajdują się na każdym z opakowań.

Farby często mają konsystencję żelową. Test farb do brody wykazał, że żelowe produkty łatwiej się nakłada na brodę i wąsy, a także nie mają one tendencji do kapania czy ściekania, zatem proces koloryzacji przebiega sprawniej.

A jaką farbę do brody wybrać powinna osoba, która w temat koloryzacji wchodzi dopiero i jest kompletnym laikiem w sprawach koloryzacji? Z naszego punktu widzenia takiej osobie zaproponowalibyśmy wypróbowanie produktów o mianie „półtrwała koloryzacja”. To nic innego jak szampony koloryzujące, które barwią włosy na brodzie w trakcie ich mycia. Szampon taki odbiega nieco sposobem stosowania od tradycyjnego szamponu, bo jednak po naniesieniu na włosy i wytworzeniu piany, należy specyfik potrzymać przez czas określony w dołączonej ulotce. Następnie szampon jest zmywany z owłosienia, podczas gdy kolor pozostaje. Określenie „półtrwała koloryzacja” ma za zadanie przekazać informację, że kolor z włosów barwionych tą metodą ulega wypłukiwaniu. Każdy z szamponów ma określoną trwałość koloru mówiącą o tym po ilu myciach kolor się całkiem wypłucze. Dobrze jest sięgać po szampony do brody w dobrych cenach, które utrzymują się na włosach do 24 myć.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ