Ranking 6 najlepszych golarek do brody w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.07.24

 

Najlepsza golarka do brody – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli rozważasz zakup golarki do brody, jesteś w odpowiednim miejscu. Poniżej znajdziesz ranking, w którym opisujemy kilka modeli, najczęściej wybieranych przez konsumentów. Najwięcej pozytywnych opinii opublikowano na temat rotacyjnego urządzenia Philips Series 5000 S5587/10 z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. To model z ostrzami SteelPrecision, które pozwalają na precyzyjne golenie, głowica dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. W komplecie znajduje się trymer umożliwiający przycięcie wąsów, a także bokobrodów. Dużą popularnością cieszy się też sprzęt Braun Series 7 70-S7200cc zasilany akumulatorowo. Pozwala on na golenie zarówno na sucho, jak i na mokro, w dodatku łatwo się go czyści. To golarka z głowicą obracającą się o 360 stopni.

 

Tabela porównawcza – Dobre golarki do brody

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Golarka Philips S5587/100 posiada najnowszą technologię ComfortCut, która zapewnia gładkie i bezbolesne golenie. Obracająca się głowica z 5 ostrzami jest wyposażona w specjalną wkładkę foliową, która wyrównuje siłę nacisku na twarz, aby zapewnić delikatne i skuteczne golenie. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w system AquaTech, który umożliwia golenie na sucho lub mokro, a także w wyjmowaną baterię, która umożliwia łatwe ładowanie.

Wady

Dla wielu użytkowników nie jest to sprzęt użyteczny, ponieważ nie można nim modelować brody, ani wąsów. Ponadto panowie wskazują na fakt zacinania się sprzętu podczas golenia i niedokładnego przycinania włosków w okolicy baczków.

Podsumowanie

Golarka Philips S5587/100 to doskonały produkt o ergonomicznym designie i dużej wytrzymałości. Łatwa w użyciu cieniutka głowica i podwójne ostrze zapewniają delikatną stylizację. Jego antybakteryjna powłoka zapobiega namnażaniu zarazków i zapewnia higieniczne użytkowanie. Ten produkt jest idealny dla kobiet i mężczyzn, którzy szukają najwyższej jakości golarki.

Drugi wybór

Zalety

Model nadaje się zarówno do golenia, jak i przycinania oraz modelowania zarostu. Nie wymaga on podłączenia do prądu, gdyż jest zasilany baterią AA. Sprzęt pewnie leży w dłoni (ma obudowę typu soft touch) i nie generuje dużego hałasu.

Wady

Konsumenci przyznają, że brakuje im wskaźnika poziomu naładowania baterii. Przez to czasami mają wątpliwości, kiedy należy wymienić ogniwo na nowe.

Podsumowanie

Golarka nadaje się zarówno do przycinania brody, jak i włosów. Jest ona łatwa w obsłudze i wodoodporna. W komplecie znajdują się nasadki umożliwiające przycięcie zarostu na określoną długość. To model 2w1, który pełni też funkcję trymera.

Rozważ też

Zalety

Golarka jest wyposażona w głowicę, która dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a tym samym umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. Sprzęt ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, dlatego może pracować w trybie bezprzewodowym. Co więcej, możliwe jest jego umycie pod bieżącą wodą.

Wady

Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kilkudniowego zarostu, wówczas przycina włoski tuż przy skórze. Jednak na zgolenie dłuższej brody trzeba poświęcić więcej czasu.

Podsumowanie

Sprzęt jest wyposażony w trymer, dlatego można wykorzystywać do go podcinania bokobrodów i wąsów. Po naładowaniu akumulatora urządzenie działa w trybie bezprzewodowym do 40 minut, przekłada się to na ok. 13 cykli golenia.

 

6 najlepszych golarek do brody. Opinie w 2024 roku

 

Golarka do brody to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny dbającego o swój wygląd. Niemniej jednak wybór właściwego sprzętu może być trudny, także ze względu na to, że na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Postanowiliśmy to nieco ułatwić, sprawdzając, jakie urządzenia są obecnie najczęściej kupowane. W ten sposób powstał poniższy ranking golarek do brody.

 

Golarka do brody Philips

 

1. Golarka Męska Philips Series 5000 S5587/10

 

Golarka męska Philips Series 5000 S5587/10 to wyjątkowo zaawansowany produkt, który zapewnia doskonały poziom komfortu i precyzji. Wyposażona jest w technologiczną głowicę ComfortGlide, która umożliwia golenie bez podrażnień skóry. Golarka do brody Philips posiada także 12 ustawień prędkości pozwalających dostosować poziom wygody do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ponadto, golarka Philips Series 5000 S5587/10 jest również wyposażona w trzy elementy QuickGrip, które umożliwiają precyzyjne golenie w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, zaopatrzona jest, podobnie jak inne najlepsze golarki do brody, w system SmartClean, który automatycznie pielęgnuje golarkę, a także w akumulator litowy, który wystarcza na 50 minut golenia, z możliwością 5-minutowego szybkiego naładowania. W skrócie, golarka męska Philips Series 5000 S5587/10 dostarcza najwyższego poziomu komfortu, precyzji i wygody podczas golenia.

Golarka Philips S5587/10 oferuje wybór komfortowego golenia na sucho lub golenia na mokro – z użyciem żelu lub pianki również pod prysznicem.

 

Zalety

Wysoka wydajność przy każdym pociągnięciu: Ostrza SteelPrecision ruszają się do 90 tys. razy na minutę, tnąc więcej włosów przy każdym pociągnięciu.

Bezproblemowe przycinanie brody: Inteligentny czujnik zarostu odczytuje grubość włosów 125 razy na sekundę i automatycznie dostosowuje moc cięcia, aby zapewnić bezproblemowe i łagodne golenie.

Elastyczne głowice dopasowują się do kształtu twarzy: W pełni elastyczne głowice obracają się o 360°, aby podążać za konturem twarzy. Optymalny kontakt ze skórą zapewnia dokładne i wygodne golenie.

Trymer zintegrowany z uchwytem: Dopełnij swój wygląd, używając wysuwanego, precyzyjnego trymera. Jest on zintegrowany z korpusem golarki, dzięki czemu z łatwością przytniesz wąsy lub baki.

Wyświetlacz LED z ikonami: Intuicyjny wyświetlacz LED z ikonami pokazuje istotne informacje, zapewniając najwygodniejsze golenie. 

 

Wady

Profilowanie brody i wąsów: Ta maszynka do golenia brody jest za mało precyzyjny  do profilowania brody i wąsów, dla wielu ich posiadaczy z tego powodu golarka nie jest urządzeniem wszechstronnym. 

 

 

 

 

Golarka do brody Braun

 

2. Golarka męska Braun Series 7 70-S7200cc

 

Dużą popularnością cieszy się foliowa golarka do brody Braun Series 7 70-S7200cc, która jest zasilana akumulatorowo. Po naładowaniu działa ona do 50 minut, co przekłada się na kilkanaście cykli golenia. Sprzęt został wyposażony w głowicę obracającą się o 360 stopni, która umożliwia precyzyjne przycięcie włosków nawet w trudno dostępnych miejscach.

Do zestawu dołączono trymer służący do stylizacji wąsów oraz bokobrodów, bazę do ładowania i etui. Ta maszynka do golenia brody może być używana zarówno na sucho, jak i na mokro, jest w 100% wodoodporna. Wykorzystuje ona technologię AutoSense SmartCare Center System odpowiadającą za automatyczne czyszczenie i ładowanie.

Jak pokazał test golarek do brody, mężczyźni są zadowoleni z zakupu modelu marki Braun. Twierdzą oni, że urządzenie jest poręczne, łatwe w obsłudze, a do tego precyzyjne. Ponadto dobrze dopasowuje się ono do kształtu twarzy.

Golarka męska do brody Braun Series 7 70-S7200cc zapewnia wysokiej jakości golenie dzięki swojej głowicy poruszającej się w zakresie 360°, która pomaga dotrzeć do trudno dostępnych obszarów. 

 

Zalety

Wysoce zaawansowana technologia: Golarka męska Braun Series 7 70-S7200cc posiada wysoce zaawansowaną technologię AutoSense, która analizuje zarost i dostosowuje moc do jego gęstości. Umożliwia to golenie nawet gęstej brody. 

Wydajna bateria Li-Ion: Sprzęt jest wyposażony w baterię Li-Ion, która pozwala na ciągłą pracę do 3 tygodni. 5-minutowe szybkie ładowanie pozwala na jedno golenie. 

100% wodoodporność: Braun Series 7 70-S7200cc to w 100% wodoodporne urządzenie, co pozwala na golenie na mokro i na sucho. 

Trymer precyzyjny w zestawie: Ta dobra golarka do brody zawiera trymer precyzyjny, który pomaga przycinać wąsy i baki. 

Wygoda i komfort: System ActiveLift wraz z technologią optyczną pozwala na golenie najdłuższych i najkrótszych włosów, dając komfort i wygodę użytkowania.

 

Wady

Hałaśliwa praca: Dla niejednego użytkownika model ten pracuje zbyt głośno, a trymer trzeba specjalnie osadzać do użycia, bo jest on niezależną nakładką co jest mało wygodnym rozwiązaniem. 

 

 

 

 

Golarka do brody i włosów

 

3. Trymer do włosów, maszynka golarka Profi Care PC-BHT 3074

 

Profi Care PC-BHT 3074 to golarka do włosów i brody, która nadaje się do przycinania, golenia, a także modelowania. Nie podrażnia skóry, a ponadto może być używana na sucho, jak i na mokro. Urządzenie jest modelem 2w1, sprawdza się też jako trymer.

Do sprzętu dołączono cztery nasadki, przycinające zarost na długość: 1, 2, 4 i 6 mm. Ta maszynka do golenia brody jest zasilana baterią AA, którą w przypadku rozładowania wystarczy wymienić na nową. Ma ona wodoodporną obudowę (klasa IPX5).

Czym wyróżnia się ta dobra i tania golarka do brody? Z recenzji kupujących wynika, że jej obsługa nie jest skomplikowana. W dodatku urządzenie jest poręczne i nie wyślizguje się z dłoni, ma obudowę typu soft touch. To bardzo praktyczna maszynka do strzyżenia brody i włosów.

Profi Care PC-BHT 3074 delikatnie usuwa włosy bez podrażnienia skóry, nawet na wrażliwych częściach ciała. 

 

Zalety

Wielofunkcyjny trymer: Ten wielofunkcyjny trymer do włosów na twarz i ciało sprawia, że przycinanie, modelowanie i golenie zarostu o każdej długości są łatwe i wygodne. Trymer 2w1 może służyć zarówno do przycinania, stylizacji, jak i golenia oraz usuwania włosów z nosa i uszu.

Trzy możliwości cięcia brody: Profi Care PC-BHT 3074 oferuje trzy możliwości cięcia brody: golenie, przycinanie i modelowanie.

4 nasadki do zarostu: Produkt ma 4 nasadki do zarostu o różnej długości: 1 mm, 2 mm, 4 mm i 6 mm. 

Na mokro i na sucho: Profi Care PC-BHT 3074 może być stosowany zarówno na mokro, jak i na sucho, dzięki czemu można go używać w dowolnym miejscu i czasie.

Odłączane głowice: Odłączane głowice ułatwiają czyszczenie produktu.

 

Wady

Zasilanie: Urządzenie jest zasilane 1 baterią 1,5 V, niestety producent nie dołączył jej do zestawu, co rozczarowuje użytkowników nieprzygotowanych na taką okoliczność. 

 

 

 

 

Maszynka do golenia brody elektryczna

 

4. Golarka męska głowicowa Philips Seria 1000 S1232/41

 

Głowicowa golarka Philips Seria 1000 S1232/41 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie i po naładowaniu gwarantuje do 40 minut bezprzewodowej pracy. Wyposażono ją w ostrza PowerCut, które zapewniają dokładne i przede wszystkim wygodne golenie. Sprzęt ma dodatkowo wysuwany trymer do bokobrodów i wąsów.

Antypoślizgowa rączka sprawia, że urządzenie można pewnie chwycić. 3-częściowa głowica odchyla się w 4 kierunkach, a tym samym dopasowuje do kształtu twarzy. Ponieważ maszynka ma wskaźnik naładowania baterii, nie trzeba zastanawiać się, kiedy należy podłączyć ją do ładowarki.

Konsumenci przekonują, że to dobra golarka do brody, gdyż jest mało hałaśliwa i umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. W sytuacji, gdy akumulator się rozładuje, można dokończyć golenie, podłączając sprzęt do prądu, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Ergonomiczna konstrukcja Philips Seria 1000 S1232/41 ułatwiająca trzymanie golarki umożliwia wygodną obsługę urządzenia podczas golenia.

 

Zalety

Dokładne i bezproblemowe golenie: Ostrza PowerCut zostały stworzone z myślą o niezmiennie dokładnym goleniu, a samoostrzące się ostrza zapewniają doskonałe efekty.

Głowice 4D Flex dopasowujące się do kształtu twarzy: Głowice, które odchylają się i poruszają w 4 kierunkach, zapewniają wygodne i dokładne golenie, zapewniając łagodny kontakt ze skórą bez dużego nacisku.

Otwieranie jednym dotknięciem ułatwia czyszczenie: Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby otworzyć głowicę golącą, którą następnie można opłukać wodą. Golarkę o wodoodpornej konstrukcji IPX7 można łatwo myć pod bieżącą wodą.

27 samoostrzących się ostrzy: 27 samoostrzących się, precyzyjnie zaprojektowanych ostrzy pozwala za każdym razem uzyskać niezmiennie dokładne efekty golenia.

Wskaźnik naładowania akumulatora: Intuicyjny wskaźnik umożliwia sprawdzenie, czy akumulator golarki jest bliski rozładowania, rozładowany lub w pełni naładowany.

 

Wady

Długie ładowanie, krótka eksploatacja: 8-godzinne ładowanie wystarcza na 40 minut golenia na zasilaniu akumulatorowym, wiele golarek z tego segmentu ładuje się nawet w 1 godzinę i oferują podobny czas eksploatacji.

 

 

 

 

Babyliss golarka do brody

 

5. Maszynka trymer włosy broda Babyliss E837E 10w1

 

Golarka do brody Babyliss E837E 10w1 to bardzo praktyczny model. Można wykorzystać go do stylizacji konturów zarostu, przycinania włosków w nosie i uszach, a także na ciele. Sprzęt ma precyzyjne, 7 mm ostrze, 2 nasadki grzebieniowe (2 – 14 mm oraz 3 – 15 mm), jak również nasadkę precyzyjną 0,5 – 3 mm.

Maszynka ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Ostrza można myć pod bieżącą wodą, a to ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Sprzęt może być używany na sucho i na mokro, zależnie od własnych potrzeb.

Jakie są zalety przedstawionego modelu? Kupujący chwalą go za możliwość przycinania nie tylko brody, ale i włosów, a także za automatyczne smarowanie ostrza. Ponadto w komplecie znajduje się praktyczna podstawka pozwalająca na wygodne przechowywanie urządzenia.

Golarka z regulacją długości zarostu to jedno urządzenie dla wielu zastosowań: Zestaw multi-10 klasyczny 10 w 1 pozwoli Ci przyciąć, wyciąć, zgolić włosy, brodę i wąsy w zależności od Twoich potrzeb.

 

Zalety

Ostrza 3D elektrochemicznie zaostrzone: Ostrza 32 mm są elektrochemicznie zaostrzone, dzięki czemu uzyskasz niezwykle trwałe efekty.

Innowacyjne ruchome ostrze: Ruchome ostrze CMS wykonane ze stali nierdzewnej, chromu i molibdenu ułatwiają precyzyjne przycinanie i formowanie.

Automatyczne smarowanie ostrza: Automatyczne smarowanie ostrza 7 mm pozwoli Ci osiągnąć idealny kształt brody.

Różnorodność nasadek: Sprzęt posiada 2 nasadki grzebieniowe (2-14 mm i 3-15 mm) do włosów i brody oraz nasadkę precyzyjną z 6 ustawieniami (od 0,5 do 3mm).

Specjalne głowice do ciała i twarzy: Urządzenie zawiera specjalną, dwustronną głowicę golącą do ciała (+1 nasadka grzebieniowa) 18 mm oraz specjalną głowicę golącą do zarostu twarzy.

 

Wady

Końcówki i dokładność: Użytkownicy narzekają, że dołączone końcówki są słabej jakości i szybko pękają. Dodatkowo samo strzyżenie nie jest dokładne i trzeba je powtarzać dla zadowalającego efektu. 

 

 

 

 

Remington golarka do brody

 

6. Golarka rotacyjna Remington Ultimate R9 XR1570

 

Rotacyjna golarka do brody Remington Ultimate R9 XR1570 jest zasilana akumulatorowo, po naładowaniu działa do 60 minut. Umożliwia ona golenie nie tylko na sucho, ale również na mokro. Sprzęt ma głowicę z trzema pierścieniami, które zapobiegają podrażnieniu skóry.

Cechą wyróżniającą golarkę jest system antybakteryjny. Zapewnia on ochronę przed bakteriami i sprawia, że golenie staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza podczas przycinania włosków tuż przy skórze. Urządzenie ma też wysuwany trymer do stylizacji wąsów i bokobrodów.

Przeanalizowane opinie o golarkach do brody Remington pokazały, że opisany model jest jednym z najczęściej wybieranych wśród urządzeń wspomnianego producenta. Konsumenci doceniają go za wskaźnik naładowania akumulatora, elegancki design, a także funkcję szybkiego, 5-minutowego ładowania. Za dodatkowy atut sprzętu uznaje się dobre dopasowanie głowicy do kształtu twarzy, zwłaszcza na linii szczęki, co ułatwia zachowanie precyzji.

Golarka Ultimate Series R9 zapewnia przede wszystkim komfort golenia. Dzięki głowicom ComfortSpin, które obracają się w celu delikatniejszego golenia, skóra jest gładka jak nigdy wcześniej. 

 

Zalety

Dokładne przycinanie: Ostrza LiftLogic zapewniają lepszą wydajność przycinania. Pierwsze ostrze unosi i pociąga włoski, na co pojawia się drugie ostrze i przycina je bliżej mieszka włosowego, co skutkuje znacznie gładszym goleniem. 

Elegancki kolor: Golarka Ultimate Series R9 prezentuje się doskonale w eleganckich kolorach czerni, chromu i z charakterystycznym wykończeniem Remington. 

Długi czas pracy na akumulatorach: Ultimate Series R9 posiada długi czas pracy na akumulatorach od 30 do 60 minut. 

Szybkie ładowanie: Sprzęt ma funkcję szybkiego ładowania, która pozwala naładować akumulator w czasie od 90 do 180 minut. 

Trymer: Golarkę wyposażono w trymer, który jest idealny do precyzyjnego golenia mniejszych obszarów, takich jak baczki, broda i kontury. 

 

Wady

Timer: Wielu panów skarży się, że timer urządzenia pokazuje kompletnie nieprawdziwe dane dotyczące czasu pracy jaki pozostał od ostatniego ładowania urządzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę do brody kupić?

 

Jaka jest najlepsza golarka do brody? Co trzeba uwzględnić, kupując tego typu sprzęt, aby później nie żałować zakupu? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sprawdź informacje umieszczone w naszym krótkim poradniku.

Rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje golarek do brody: Głowicowe, inaczej rotacyjne, a także foliowe. Zarówno urządzenia należące do pierwszej, jak również do drugiej grupy mają istotne zalety i wady, a ich znajomość może ułatwić dokonanie wyboru. Sprzęty głowicowe mają głowice zbudowane z noży i osłonek, które tworzą pierścienie. Zwykle poruszają się one w różnych kierunkach, zapewniając tym samym dobre dopasowanie do kształtu twarzy. To dobry wybór dla mężczyzn mających gęsty i twardy zarost oraz tych, dla których problemem jest zapanowanie nad niesfornymi włoskami. Jednak używanie modelu rotacyjnego czasami bywa kłopotliwe, ponieważ podczas golenia trzeba wykonywać okrężne ruchy. Urządzenia foliowe są wyposażone w folię tnącą wykonaną z metalu. Znajdują się w niej otwory, to przez nie w czasie golenia przedostają się włoski, które następnie są przycinane. Ze względu na taki sposób działania golarki foliowe poleca się mężczyznom mającym wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień. Naskórek nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami, poza tym głowica porusza się w jednym kierunku, a to zmniejsza tarcie. Jednak trzeba pamiętać, że foliowe sprzęty sprawdzają się głównie w przypadku miękkiego i krótkiego zarostu.

 

Zasilanie

Podczas podejmowania decyzji, jaką golarkę do brody wybrać, musimy uwzględnić sposób zasilania. Na rynku dostępne są sprzęty sieciowe, akumulatorowe, a także akumulatorowo-sieciowe. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który model okaże się właściwym wyborem, ponieważ istotną rolę w tej kwestii odgrywają indywidualne preferencje. Największą moc mają golarki zasilane sieciowo, ale ze względu na konieczność podłączenia do gniazdka nie można ich używać w trybie na mokro. Pozwalają na to modele z zasilaniem akumulatorowym i akumulatorowo-sieciowym. Wiele osób uznaje je za wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu. Niemniej jednak musimy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora (ewentualnie o wymianie baterii). Warto sprawdzić, ile to trwa, aby później nie okazało się, że maszynka musi być podłączona do ładowarki przez cały dzień lub noc. Przeważnie całkowite naładowanie akumulatora zajmuje 1 – 8 godzin. Czasami golarki akumulatorowe i akumulatorowo-sieciowe mają dodatkowo funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy podłączyć taki sprzęt do ładowarki na 5 minut, aby móc dokończyć stylizację zarostu.

 

Sposób działania

Jak już zostało wspomniane, niektóre urządzenia umożliwiają tylko pracę na sucho. Nie zawsze jest to w pełni komfortowe rozwiązanie, w szczególności dla mężczyzn mających wrażliwą skórę. Jeżeli golenie na sucho wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem, należy poszukać sprzętu przystosowanego także do użytku na mokro. Wtedy pozbywanie się czy przycinanie zarostu będzie łatwiejsze i nie wywoła podrażnienia skóry.

 

Wygoda użycia

Bardzo często słyszy się, że najlepsza golarka do brody jest komfortowa w użyciu. Dzięki temu dbanie o zarost staje się łatwiejsze, a do tego przyjemniejsze. Aby rzeczywiście użytkowanie maszynki było wygodne, należy przede wszystkim sprawdzić, czy można ją pewnie chwycić. Sprzęt nie powinien wyślizgiwać się z dłoni, bo wtedy trudno nam będzie zachować precyzję. Istnieje też ryzyko, że niespodziewanie wypadnie on na podłogę i ulegnie awarii. Dobra golarka do brody nie powinna też generować dużego hałasu, wydawane przez nią dźwięki szybko mogą stać się uciążliwe. Jeśli zdecydujemy się na model z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym lub akumulatorowym, upewnijmy się, że został wyposażony we wskaźnik naładowania baterii. Wtedy nie będziemy musieli się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki.

Udogodnienia

Niektóre golarki nadają się nie tylko do przycinania brody, ale także stylizacji wąsów oraz bokobrodów. Będzie to możliwe, jeżeli kupimy sprzęt wyposażony w trymer. Co więcej, są modele mające w zestawie specjalne nasadki pozwalające na przycięcie włosów na określoną długość. Warto pamiętać, że każdorazowo po użyciu golarkę należy wyczyścić. Nie powinno to być trudne, jeśli znajdziemy urządzenie przystosowane do mycia pod bieżącą wodą (ponadto w komplecie zazwyczaj znajduje się specjalna szczoteczka do wymiatania włosków z ostrzy). Często podróżującym osobom polecamy golarki mające w zestawie etui. Bardzo przydatna w ich przypadku może okazać się również specjalna blokada, uniemożliwiająca włączenie sprzętu podczas transportu (co mogłoby przyczynić się do rozładowania akumulatora).

 

Golarki do brody w dobrych cenach

Są osoby, które obawiają się, że zakup solidnej i komfortowej w użyciu golarki okaże się bardzo dużym wydatkiem. Nie zawsze musi tak być, ale trzeba też pamiętać, że cena tego typu urządzeń zależy od kilku czynników, m.in. producenta, zasilania czy sposobu działania. Standardowo za golarkę do brody zapłacimy 100 – 500 zł, choć w ofercie niektórych marek są modele kosztujące nawet 50 – 80 zł. W sklepach znajdziemy również znacznie droższe urządzenia, których cena przekracza 1000 zł. To golarki renomowanych marek, z bardzo wydajnym akumulatorem i nowoczesnymi systemami odpowiadającymi np. za automatyczne czyszczenie głowicy.

 

 

Golarki do brody – FAQ

 

P1: Golarka do brody – jak działa?

Sposób działania golarki do brody zależy od jej budowy. Najbardziej popularne są modele głowicowe (inaczej rotacyjne), wyposażone w dwa, trzy lub cztery pierścienie z nożykami i osłonami oddzielającymi je od skóry. Dobrze dopasowują się one do kształtu twarzy i pozwalają na precyzyjne przycięcie włosków, nawet jeśli rosną one w różnych kierunkach. Są też urządzenia foliowe, mające specjalną folię z otworami umieszczonymi pod wieloma kątami. Razem z nożykami wyłapuje ona włosy i przycina je na określoną długość, zwykle bardzo blisko skóry. Mężczyznom chcącym przycinać zarost w taki sposób, aby prezentował się oryginalnie, zazwyczaj polecana jest golarka głowicowa.

P2: Jaka golarka do długiej brody?

Mężczyznom z długą brodą, którym zależy jedynie na delikatnym przycinaniu włosków, polecane są maszynki z trymerem. Umożliwiają one precyzyjną stylizację zarostu i skrócenie go na określoną długość. Jeśli sprzęt ma służyć do całkowitego zgolenia brody, wówczas wybór uzależniony jest od jej gęstości oraz rodzaju cery. W przypadku skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia dobrze sprawdza się maszynka foliowa, w szczególności taka, która może być używana na mokro. Jeżeli zarost jest gęsty i twardy, prawdopodobnie lepszym wyborem okaże się urządzenie rotacyjne. Ułatwia ono zapanowanie nad włoskami rosnącymi w różnych kierunkach. Warto pamiętać, że maszynka głowicowa przeważnie nie przycina zarostu tak blisko skóry, jak robi to model foliowy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!