Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Golarka do brody – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli rozważasz zakup golarki do brody, jesteś w odpowiednim miejscu. Poniżej znajdziesz ranking, w którym opisujemy kilka modeli, najczęściej wybieranych przez konsumentów. Najwięcej pozytywnych opinii opublikowano na temat rotacyjnego urządzenia Philips Series 5000 S5100/06 z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. To model z podwójnymi ostrzami, który pozwala na precyzyjne golenie, głowica dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. W komplecie znajduje się trymer umożliwiający przycięcie wąsów, a także bokobrodów. Dużą popularnością cieszy się też sprzęt Braun Series 7 70-S7200cc zasilany akumulatorowo. Pozwala on na golenie zarówno na sucho, jak i na mokro, w dodatku łatwo się go czyści. To golarka z głowicą obracającą się o 360 stopni.

6 najlepszych golarek do brody. Opinie w 2023 roku

 

Golarka do brody to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny dbającego o swój wygląd. Niemniej jednak wybór właściwego sprzętu może być trudny, także ze względu na to, że na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Postanowiliśmy to nieco ułatwić, sprawdzając, jakie urządzenia są obecnie najczęściej kupowane. W ten sposób powstał poniższy ranking golarek do brody.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt nie wymaga podłączenia do prądu, jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu działa do 50 minut, a w razie potrzeby można skorzystać z funkcji szybkiego, 5-minutowego ładowania. Maszynka jest przystosowana do golenia na sucho, a także na mokro.

Wady

Część kupujących uważa, że golarka stosunkowo głośno pracuje. Generowany przez nią hałas bywa uciążliwy, zwłaszcza w czasie dłuższego, kilkunastominutowego golenia.

Podsumowanie

Urządzenie ma głowicę, która obraca się o 360 stopni, a tym samym pozwala na dokładne przycięcie włosków. To golarka foliowa, która jest wodoodporna, dlatego kontakt z wilgocią nie doprowadzi do jej awarii.

Drugi wybór

Zalety

Model nadaje się zarówno do golenia, jak i przycinania oraz modelowania zarostu. Nie wymaga on podłączenia do prądu, gdyż jest zasilany baterią AA. Sprzęt pewnie leży w dłoni (ma obudowę typu soft touch) i nie generuje dużego hałasu.

Wady

Konsumenci przyznają, że brakuje im wskaźnika poziomu naładowania baterii. Przez to czasami mają wątpliwości, kiedy należy wymienić ogniwo na nowe.

Podsumowanie

Golarka nadaje się zarówno do przycinania brody, jak i włosów. Jest ona łatwa w obsłudze i wodoodporna. W komplecie znajdują się nasadki umożliwiające przycięcie zarostu na określoną długość. To model 2w1, który pełni też funkcję trymera.

Rozważ też

Zalety

Golarka jest wyposażona w głowicę, która dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a tym samym umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. Sprzęt ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, dlatego może pracować w trybie bezprzewodowym. Co więcej, możliwe jest jego umycie pod bieżącą wodą.

Wady

Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kilkudniowego zarostu, wówczas przycina włoski tuż przy skórze. Jednak na zgolenie dłuższej brody trzeba poświęcić więcej czasu.

Podsumowanie

Sprzęt jest wyposażony w trymer, dlatego można wykorzystywać do go podcinania bokobrodów i wąsów. Po naładowaniu akumulatora urządzenie działa w trybie bezprzewodowym do 40 minut, przekłada się to na ok. 13 cykli golenia.

 

Golarka do brody Philips

 

1. Golarka męska Philips Series 5000 S5100/06

 

Golarka do brody Philips Series 5000 S5100/06 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie i można bez przeszkód myć ją pod bieżącą wodą. To sprzęt głowicowy z trzema pierścieniami, które poruszają się w 5 kierunkach. Pozwala on na precyzyjne przycinanie włosków, także na linii szyi oraz szczęki.

Maszynka do golenia brody Philips po pełnym naładowaniu akumulatora (co trwa 60 minut) zapewnia do 40 minut pracy. Wyposażono ją w kilka praktycznych wskaźników, m.in. baterii oraz wymiany głowic. Urządzenie ma w zestawie trymer, który przydaje się podczas przycinania bokobrodów i wąsów.

Według konsumentów to dobra męska golarka do brody, która jest bardzo komfortowa w użyciu. Zapewnia ona precyzyjne golenie, a odpowiada za to system Super Lift & Cut z podwójnymi ostrzami. Ponadto sprzęt dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy i ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę gwarantującą pewny chwyt.

 

 

 

 

Golarka do brody Braun

 

2. Golarka męska Braun Series 7 70-S7200cc

 

Dużą popularnością cieszy się foliowa golarka do brody Braun Series 7 70-S7200cc, która jest zasilana akumulatorowo. Po naładowaniu działa ona do 50 minut, co przekłada się na kilkanaście cykli golenia. Sprzęt został wyposażony w głowicę obracającą się o 360 stopni, która umożliwia precyzyjne przycięcie włosków nawet w trudno dostępnych miejscach.

Do zestawu dołączono trymer służący do stylizacji wąsów oraz bokobrodów, bazę do ładowania i etui. Ta maszynka do golenia brody może być używana zarówno na sucho, jak i na mokro, jest w 100% wodoodporna. Wykorzystuje ona technologię AutoSense SmartCare Center System odpowiadającą za automatyczne czyszczenie i ładowanie.

Jak pokazał test golarek do brody, mężczyźni są zadowoleni z zakupu modelu marki Braun. Twierdzą oni, że urządzenie jest poręczne, łatwe w obsłudze, a do tego precyzyjne. Ponadto dobrze dopasowuje się ono do kształtu twarzy.

 

 

 

 

Golarka do brody i włosów

 

3. Trymer do włosów, maszynka golarka Profi Care PC-BHT 3074

 

Profi Care PC-BHT 3074 to golarka do włosów i brody, która nadaje się do przycinania, golenia, a także modelowania. Nie podrażnia skóry, a ponadto może być używana na sucho, jak i na mokro. Urządzenie jest modelem 2w1, sprawdza się też jako trymer.

Do sprzętu dołączono cztery nasadki, przycinające zarost na długość: 1, 2, 4 i 6 mm. Ta maszynka do golenia brody jest zasilana baterią AA, którą w przypadku rozładowania wystarczy wymienić na nową. Ma ona wodoodporną obudowę (klasa IPX5).

Czym wyróżnia się ta dobra i tania golarka do brody? Z recenzji kupujących wynika, że jej obsługa nie jest skomplikowana. W dodatku urządzenie jest poręczne i nie wyślizguje się z dłoni, ma obudowę typu soft touch. To bardzo praktyczna maszynka do strzyżenia brody i włosów.

 

 

 

 

Maszynka do golenia brody elektryczna

 

4. Golarka męska głowicowa Philips Seria 1000 S1232/41

 

Głowicowa golarka Philips Seria 1000 S1232/41 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie i po naładowaniu gwarantuje do 40 minut bezprzewodowej pracy. Wyposażono ją w ostrza PowerCut, które zapewniają dokładne i przede wszystkim wygodne golenie. Sprzęt ma dodatkowo wysuwany trymer do bokobrodów i wąsów.

Antypoślizgowa rączka sprawia, że urządzenie można pewnie chwycić. 3-częściowa głowica odchyla się w 4 kierunkach, a tym samym dopasowuje do kształtu twarzy. Ponieważ maszynka ma wskaźnik naładowania baterii, nie trzeba zastanawiać się, kiedy należy podłączyć ją do ładowarki.

Konsumenci przekonują, że to dobra golarka do brody, gdyż jest mało hałaśliwa i umożliwia precyzyjne przycięcie włosków. W sytuacji, gdy akumulator się rozładuje, można dokończyć golenie, podłączając sprzęt do prądu, co jest wygodnym rozwiązaniem.

 

 

 

 

Babyliss golarka do brody

 

5. Maszynka trymer włosy broda Babyliss E837E 10w1

 

Golarka do brody Babyliss E837E 10w1 to bardzo praktyczny model. Można wykorzystać go do stylizacji konturów zarostu, przycinania włosków w nosie i uszach, a także na ciele. Sprzęt ma precyzyjne, 7 mm ostrze, 2 nasadki grzebieniowe (2 – 14 mm oraz 3 – 15 mm), jak również nasadkę precyzyjną 0,5 – 3 mm.

Maszynka ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Ostrza można myć pod bieżącą wodą, a to ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Sprzęt może być używany na sucho i na mokro, zależnie od własnych potrzeb.

Jakie są zalety przedstawionego modelu? Kupujący chwalą go za możliwość przycinania nie tylko brody, ale i włosów, a także za automatyczne smarowanie ostrza. Ponadto w komplecie znajduje się praktyczna podstawka pozwalająca na wygodne przechowywanie urządzenia.

 

 

 

 

Remington golarka do brody

 

6. Golarka rotacyjna Remington Ultimate R9 XR1570

 

Rotacyjna golarka do brody Remington Ultimate R9 XR1570 jest zasilana akumulatorowo, po naładowaniu działa do 60 minut. Umożliwia ona golenie nie tylko na sucho, ale również na mokro. Sprzęt ma głowicę z trzema pierścieniami, które zapobiegają podrażnieniu skóry.

Cechą wyróżniającą golarkę jest system antybakteryjny. Zapewnia on ochronę przed bakteriami i sprawia, że golenie staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza podczas przycinania włosków tuż przy skórze. Urządzenie ma też wysuwany trymer do stylizacji wąsów i bokobrodów.

Przeanalizowane opinie o golarkach do brody Remington pokazały, że opisany model jest jednym z najczęściej wybieranych wśród urządzeń wspomnianego producenta. Konsumenci doceniają go za wskaźnik naładowania akumulatora, elegancki design, a także funkcję szybkiego, 5-minutowego ładowania. Za dodatkowy atut sprzętu uznaje się dobre dopasowanie głowicy do kształtu twarzy, zwłaszcza na linii szczęki, co ułatwia zachowanie precyzji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę do brody kupić?

 

Jaka jest najlepsza golarka do brody? Co trzeba uwzględnić, kupując tego typu sprzęt, aby później nie żałować zakupu? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sprawdź informacje umieszczone w naszym krótkim poradniku.

Rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje golarek do brody: Głowicowe, inaczej rotacyjne, a także foliowe. Zarówno urządzenia należące do pierwszej, jak również do drugiej grupy mają istotne zalety i wady, a ich znajomość może ułatwić dokonanie wyboru. Sprzęty głowicowe mają głowice zbudowane z noży i osłonek, które tworzą pierścienie. Zwykle poruszają się one w różnych kierunkach, zapewniając tym samym dobre dopasowanie do kształtu twarzy. To dobry wybór dla mężczyzn mających gęsty i twardy zarost oraz tych, dla których problemem jest zapanowanie nad niesfornymi włoskami. Jednak używanie modelu rotacyjnego czasami bywa kłopotliwe, ponieważ podczas golenia trzeba wykonywać okrężne ruchy. Urządzenia foliowe są wyposażone w folię tnącą wykonaną z metalu. Znajdują się w niej otwory, to przez nie w czasie golenia przedostają się włoski, które następnie są przycinane. Ze względu na taki sposób działania golarki foliowe poleca się mężczyznom mającym wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień. Naskórek nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami, poza tym głowica porusza się w jednym kierunku, a to zmniejsza tarcie. Jednak trzeba pamiętać, że foliowe sprzęty sprawdzają się głównie w przypadku miękkiego i krótkiego zarostu.

 

Zasilanie

Podczas podejmowania decyzji, jaką golarkę do brody wybrać, musimy uwzględnić sposób zasilania. Na rynku dostępne są sprzęty sieciowe, akumulatorowe, a także akumulatorowo-sieciowe. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który model okaże się właściwym wyborem, ponieważ istotną rolę w tej kwestii odgrywają indywidualne preferencje. Największą moc mają golarki zasilane sieciowo, ale ze względu na konieczność podłączenia do gniazdka nie można ich używać w trybie na mokro. Pozwalają na to modele z zasilaniem akumulatorowym i akumulatorowo-sieciowym. Wiele osób uznaje je za wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu. Niemniej jednak musimy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora (ewentualnie o wymianie baterii). Warto sprawdzić, ile to trwa, aby później nie okazało się, że maszynka musi być podłączona do ładowarki przez cały dzień lub noc. Przeważnie całkowite naładowanie akumulatora zajmuje 1 – 8 godzin. Czasami golarki akumulatorowe i akumulatorowo-sieciowe mają dodatkowo funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy podłączyć taki sprzęt do ładowarki na 5 minut, aby móc dokończyć stylizację zarostu.

 

Sposób działania

Jak już zostało wspomniane, niektóre urządzenia umożliwiają tylko pracę na sucho. Nie zawsze jest to w pełni komfortowe rozwiązanie, w szczególności dla mężczyzn mających wrażliwą skórę. Jeżeli golenie na sucho wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem, należy poszukać sprzętu przystosowanego także do użytku na mokro. Wtedy pozbywanie się czy przycinanie zarostu będzie łatwiejsze i nie wywoła podrażnienia skóry.

 

Wygoda użycia

Bardzo często słyszy się, że najlepsza golarka do brody jest komfortowa w użyciu. Dzięki temu dbanie o zarost staje się łatwiejsze, a do tego przyjemniejsze. Aby rzeczywiście użytkowanie maszynki było wygodne, należy przede wszystkim sprawdzić, czy można ją pewnie chwycić. Sprzęt nie powinien wyślizgiwać się z dłoni, bo wtedy trudno nam będzie zachować precyzję. Istnieje też ryzyko, że niespodziewanie wypadnie on na podłogę i ulegnie awarii. Dobra golarka do brody nie powinna też generować dużego hałasu, wydawane przez nią dźwięki szybko mogą stać się uciążliwe. Jeśli zdecydujemy się na model z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym lub akumulatorowym, upewnijmy się, że został wyposażony we wskaźnik naładowania baterii. Wtedy nie będziemy musieli się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki.

Udogodnienia

Niektóre golarki nadają się nie tylko do przycinania brody, ale także stylizacji wąsów oraz bokobrodów. Będzie to możliwe, jeżeli kupimy sprzęt wyposażony w trymer. Co więcej, są modele mające w zestawie specjalne nasadki pozwalające na przycięcie włosów na określoną długość. Warto pamiętać, że każdorazowo po użyciu golarkę należy wyczyścić. Nie powinno to być trudne, jeśli znajdziemy urządzenie przystosowane do mycia pod bieżącą wodą (ponadto w komplecie zazwyczaj znajduje się specjalna szczoteczka do wymiatania włosków z ostrzy). Często podróżującym osobom polecamy golarki mające w zestawie etui. Bardzo przydatna w ich przypadku może okazać się również specjalna blokada, uniemożliwiająca włączenie sprzętu podczas transportu (co mogłoby przyczynić się do rozładowania akumulatora).

 

Golarki do brody w dobrych cenach

Są osoby, które obawiają się, że zakup solidnej i komfortowej w użyciu golarki okaże się bardzo dużym wydatkiem. Nie zawsze musi tak być, ale trzeba też pamiętać, że cena tego typu urządzeń zależy od kilku czynników, m.in. producenta, zasilania czy sposobu działania. Standardowo za golarkę do brody zapłacimy 100 – 500 zł, choć w ofercie niektórych marek są modele kosztujące nawet 50 – 80 zł. W sklepach znajdziemy również znacznie droższe urządzenia, których cena przekracza 1000 zł. To golarki renomowanych marek, z bardzo wydajnym akumulatorem i nowoczesnymi systemami odpowiadającymi np. za automatyczne czyszczenie głowicy.

 

 

FAQ

 

P1: Golarka do brody – jak działa?

Sposób działania golarki do brody zależy od jej budowy. Najbardziej popularne są modele głowicowe (inaczej rotacyjne), wyposażone w dwa, trzy lub cztery pierścienie z nożykami i osłonami oddzielającymi je od skóry. Dobrze dopasowują się one do kształtu twarzy i pozwalają na precyzyjne przycięcie włosków, nawet jeśli rosną one w różnych kierunkach. Są też urządzenia foliowe, mające specjalną folię z otworami umieszczonymi pod wieloma kątami. Razem z nożykami wyłapuje ona włosy i przycina je na określoną długość, zwykle bardzo blisko skóry. Mężczyznom chcącym przycinać zarost w taki sposób, aby prezentował się oryginalnie, zazwyczaj polecana jest golarka głowicowa.

P2: Jaka golarka do długiej brody?

Mężczyznom z długą brodą, którym zależy jedynie na delikatnym przycinaniu włosków, polecane są maszynki z trymerem. Umożliwiają one precyzyjną stylizację zarostu i skrócenie go na określoną długość. Jeśli sprzęt ma służyć do całkowitego zgolenia brody, wówczas wybór uzależniony jest od jej gęstości oraz rodzaju cery. W przypadku skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia dobrze sprawdza się maszynka foliowa, w szczególności taka, która może być używana na mokro. Jeżeli zarost jest gęsty i twardy, prawdopodobnie lepszym wyborem okaże się urządzenie rotacyjne. Ułatwia ono zapanowanie nad włoskami rosnącymi w różnych kierunkach. Warto pamiętać, że maszynka głowicowa przeważnie nie przycina zarostu tak blisko skóry, jak robi to model foliowy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ