Ranking 6 najlepszych pędzli do golenia w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.05.24

 

Jaki pędzel do golenia – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pędzel do golenia ostatnimi czasy, to produkt, który zyskuje na popularności, bo wcześniejsze maszynki elektryczne, na które był boom jakiś czas temu, okazały się mniej dokładne w goleniu i wielu panów wraca do golenia ręcznego i do namydlenia twarzy właśnie używa pędzla. Obecnie najchętniej kupowanym pędzlem do golenia jest Wilkinson Sword Premium Collection SWO01940. To model wykonany z naturalnego włosia pozwalający na dokładne rozprowadzenie mydła na twarzy. Na uwagę zasługuje też jego niska cena. Osobom lubiącym klasyczne rozwiązania proponujemy Wars Wars Classic Pędzel do Golenia Klasycznego w Kartoniku, to model właśnie o klasycznym wyglądzie wykonany z naturalnego włosia i drewnianej, bukowej rączki zabezpieczonej lakierem bezbarwnym.

 

Tabela porównawcza – Dobre pędzle do golenia

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To najchętniej kupowany pędzel do golenia z włosia naturalnego. Jest on nie tylko poręczny, ale też atrakcyjnie wykonany, a materiały są trwałe i gwarantują długie użytkowanie.

Wady

Cześć użytkowników określa pędzel jako pochodzący z niższej półki jakościowej. Dzieje się tak, bo w wielu egzemplarzach podczas golenia pędzel gubi po parę włosków przy każdym użyciu.

Podsumowanie

Mimo, że pędzel potrafi gubić trochę włosów, to jego wykonanie i fakt użycia naturalnego włosia przyciąga kolejnych klientów. To popularny model ze wzgledu na niewygórowana cenę.

Drugi wybór

Zalety

Naturalny włos pędzla został osadzony w klasycznej rączce wykonanej z drewna bukowego. średnia sztywność włosia pozwala na skuteczne rozprowadzenie mydła na obszarze podlegającym goleniu.

Wady

Aczkolwiek rączka wykonana z drewna bukowego została zabezpieczona lakierem, to po wielu użyciach i ciągłym kontakcie z wodą, która penetruje powierzchnię, rączka staje się nieładna.

Podsumowanie

Całkowita wysokość pędzla to 9,5 cm, z czego włosie stanowi 4,5 cm. Całość jest utrzymana w jasnej kolorystyce i zapakowana w przezroczyste pudełko z tworzywa. Cena produktu bardzo przystępna.

Rozważ też

Zalety

Pędzel marki Paraso ma włosie jasnego koloru, pochodzące ze szczeciny dzika. Rączka zaś, wykonana z trwałego plastiku i pokryta srebrną powłoką jest odporna na uszkodzenia i nie osiada na niej brud.

Wady

To model o stosunkowo dużych wymiarach. Wysokość 12 cm nie czyni go wygodnym do umieszczenia w kosmetyczce i podróży. Jako podróżny model użytkownicy wolą wybrać mniejsze egzemplarze.

Podsumowanie

Pędzel jest trwały, a jego włosie z dzika charakteryzuje się dobrym spienianiem mydła i równomiernym rozprowadzaniem na twarzy. Cennym jest to, że model ten łatwo utrzymać w czystości.

 

6 najlepszych pędzli do golenia. Opinie w 2024 roku

 

Pędzel do golenia, to produkt, który prędzej czy później będzie potrzebny każdemu mężczyźnie. Jeśli jesteś adeptem w tej dziedzinie i chciałbyś nieco zgłębić temat, aby kupić pierwszy pędzel dla siebie, albo poszukujesz prezentu dla ukochanej osoby, zapraszamy do naszego rankingu, w którym umieściliśmy egzemplarze cenione przez innych użytkowników. 

 

1. Wilkinson Sword Premium Collection Pędzel do Golenia SWO01940

 

Pędzel Wilkinson Sword Premium Collection SWO01940 stanowi uzupełnienie kolekcji urządzeń do golenia światowego lidera w produkcji golarek, maszynek z tytanowymi ostrzami czy też jednorazowych wkładów do golenia. Na dowód ciągłego rozwoju firmy można chociażby podać pomysł (już w 2010 roku) umieszczenia w golarkach paska nawilżającego skórę podczas golenia. Pędzel do golenia SWO0194 został wykonany z włosia naturalnego o dwukolorowym zabarwieniu.

Włos pozwala doskonale spienić preparat do golenia, co znacznie ułatwia przesuwanie maszynki po powierzchni twarzy. Producent zaleca używać do golenia mydła Wilkinson Sword Classic Premium lub po prostu zwykłego mydła, które używamy do mycia na co dzień. Tym co przypadło do gustu użytkownikom jest rączka pędzla pozwalająca na pewny chwyt, a także bezproblemowe odstawienie go na półkę, ze względu na płasko ukształtowaną podstawę rączki.

Producent nie zapomniał o designie i rączka została zaopatrzona w atrakcyjnie wyglądające logo, a cały produkt został zapakowany w przeźroczysty blister, który pozwala na zachowanie higieny pędzla podczas transportu i przechowywania go w sklepie przed zakupem.

 

 

 

 

2. Wars Wars Classic Pędzel do Golenia Klasycznego w Kartoniku

 

Wars Wars Classic to pędzel o wyglądzie klasycznym tożsamym z pędzlami jakie towarzyszyły w życiu naszym dziadkom i pradziadkom. W opisywanym produkcie jasnego koloru włoski pędzla, naturalnego pochodzenia, ścięte tu u nasady sprawiają, że włos jest elastyczny i dobrze absorbuje wodę. To z kolei pozwala na łatwe utworzenie i rozprowadzenie piany na twarzy. Dodatkowo odpowiednia sztywność włosów zapewnia przyjemny, delikatny masaż podczas aplikacji mydła.

Wysokość całkowita pędzla to 9,5 cm, w tym włosie ma 4,5 cm długości. Z jasnym włosiem dobrze komponuje się równie jasna rękojeść wykonana z drewna i przyozdobiona znakiem producenta. Rączkę zabezpieczono przed wilgocią bezbarwnym lakierem.

Całość została zapakowana w przeźroczyste pudełeczko z tworzywa, zabezpieczające produkt przed zniszczeniem zanim przejdzie do rąk użytkownika. Osoby, którym spodobał się ten produkt, podkreślają jego klasyczny wygląd i dobrze wyprofilowaną rączkę ułatwiającą manipulowanie pędzlem wokół twarzy i włosie, którego specyfika pozwala na dokładne rozprowadzenie mydła. 

 

 

 

 

3. Paraso Pędzel do Golenia z Naturalnej Szczeciny 

 

Gdy szukasz pędzla z naturalnej szczeciny, warto zwrócić uwagę na produkt firmy Paraso. Włosie tego pędzla wykonano z naturalnej szczeciny dzika, dzięki czemu zachowuje ona odpowiednią sztywność i sprężystość podczas użycia. Użytkownicy przekazują, że pędzel doskonale radzi sobie z wytworzeniem piany z mydeł jak i pianek o kremowej konsystencji.

Dobrze też za jego pomocą rozprowadza się pianę w miejscach przyszłego golenia. Rączka produktu została wykonana z solidnego i grubego plastiku, wierzch, którego został pokryty metaliczną powłoką, która nie tylko nadaje pędzlowi elegancji, ale też wpływa na łatwe czyszczenie rękojeści, która za względu na gładkość nie jest podatna na osiadanie na niej zanieczyszczeń.

Pędzel ma całkowitą długość 12 cm i średnicę wynoszącą 3 cm. jego waga natomiast to 65 g. Według użytkowników, zarówno wymiary, jak i waga są optymalne do wygodnego używania pędzla, a rączka ma odpowiedni profil do łatwego utrzymania jej w dłoni.

 

 

 

 

4. Donegal Pędzel z Borsuka do Golenia 9938 

 

Pędzel do golenia z borsuka jest celem poszukiwań niejednego mężczyzny. Jeśli i Ty chciałbyś taki przedmiot zakupić, może chciałbyś się zapoznać z tym, co oferuje marka Donegal i jej pędzel z borsuka do golenia model 9938. Naturalne włosie borsuka gwarantuje zadowolenie z użytkowania, bowiem za jego pomocą można dokładnie rozprowadzić piankę po całej powierzchni, która będzie golona.

Co więcej, naturalne pochodzenie włosia daje pewność, że użycie go nie będzie powodować podrażnień i nie będzie uczulać. Pędzel ma czarną rączkę, z charakterystycznymi na niej nacięciami, które sprawiają, że nawet namydlona nie wyślizgnie się z dłoni, a włosie kolorystycznie komponuje się z czarnym kolorem rączki, przechodząc z jaśniejszego u nasady do ciemniejszego na końcach.

Rozmiar opakowania, w którym pędzel jest dostarczany wynosi 43 x 260 x 84 mm

 

 

 

 

5. Muhle NOM Pędzel do Golenia GUSTAV 41

 

Pędzel do golenia Muhle pewnie znany jest wielu panom, bowiem marka od dawna jest znana i lubiana. Muhle NOM pędzel do golenia GUSTAV 41 to produkt, którego włosie jest wykonane z naturalnej szczeciny dzika. Jak podają użytkownicy, z początku ma ono charakterystyczny zapach, który z czasem się ulatnia. Zapach ten jest dowodem na to, że produkt jest wykonany z prawdziwego włosia.

To twarde włosie nie tylko doskonale rozprowadza mydło po twarzy, ale też doskonale twarz masuje pobudzając krążenie i nadając twarzy zdrowego kolorytu. Stopniowo, wraz z użytkowaniem włosie staje się coraz bardziej miękkie, ale nie traci właściwości dobrego rozprowadzania piany. Plastikowa czarna rączka o gładkiej powierzchni i ładnym zaokrąglonym kształcie jest odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu.

U nasady włosie ma średnicę ok 22 mm, a waga całego przedmiotu wynosi 60 g. Według użytkowników, to pędzel, który jest przyjemny i niekłopotliwy w obsłudze.

 

 

 

 

6. Włoski Pędzelek do Golenia Omega 810527 

 

Włoski pędzelek do golenia Omega 810527 dobrze rozprowadza krem do golenia przygotowując powierzchnię do operowania maszynką. Pędzel do golenia Omega ma naturalne włosie, którego średnica u podstawy wynosi 23 mm. Rączka natomiast wykonana z tworzywa sztucznego jest dostępna w kolorze czarnym lub rubinowym z podstawą przeźroczystą w obu wersjach.

Długość całkowita pędzla wynosi 106 mm, w tym długość włosia stanowi więcej niż pół wysokości i wynosi 56 mm, tym samym rączka ma 50 mm długości. Ten pędzel do golenia to zestaw składający się z samego pędzla i dołączonej do niego specjalnej podstawki w formie czarnego stojaka.

Dzięki niemu, przy odłożeniu namydlonego pędzla nie brudzi się okolicznych przedmiotów. Podstawka spełnia też swoją rolę, gdy pędzel odkłada się po skończonym goleniu do wyschnięcia. Zestaw do golenia kupowany jest w poręcznym przezroczystym opakowaniu z tworzywa, które zapobiega zgubieniu elementów i zapewnia higienę. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pędzel do golenia kupić

 

Minęły już czasy zafascynowania maszynkami elektrycznymi do golenia, kiedy to wystarczył dostęp do prądu i chwila przed lustrem, aby mężczyzna był gotowy do wyjścia. Co prawda golenie takie nie wymaga spędzania długiego przy nim czasu, ale też okazało się mniej skuteczne i gładko ogolony po porannych zabiegach mężczyzna, po południu niewiele różnił się wyglądem od tego jaki prezentował po wstaniu z łóżka. Wielu panów więc coraz łaskawszym okiem spogląda na tradycyjne metody golenia, tym bardziej, że producenci ręcznych maszynek też idą z duchem czasu i udostępniają coraz doskonalsze narzędzia.

Zatem do łask powróciły nie tylko maszynki, ale też sprzęt towarzyszący goleniu, między innymi pędzle do golenia. A ponieważ jeden pędzel drugiemu nie równy, bo w zależności od sposobu wytworzenia i materiałów z jakich go zrobiono ma różne właściwości, warto się pochylić nad tym tematem i wybrać taki pędzel, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. O właściwościach i rodzajach występujących pędzli do golenia na rynku jest właśnie ten artykuł. Zatem Jaki jest najlepszy pędzel do golenia? O tym poniżej. 

Podstawowa klasyfikacja

Niezależnie czy chcesz nabyć dobry i tani pędzel do golenia, czy też musi to być najlepszy pędzel do golenia występujący na rynku podstawową sprawą jest wielkość. Rozmiar pędzla jest różnie przez producentów określany. Jedni podają wymiary całkowite dotyczące wysokości, inni obok pełnej wysokości podają długość rączki i długość włosia, a jeszcze inni średnicę knota, czyli miejsce w którym włosy są posadowione na trzonku. Wielkość pędzla, który wybierzesz zależy od kilku czynników. Jeśli często podróżujesz, potrzebujesz niewielkich akcesoriów do golenia, które bez problemu zmieszczą się w kosmetyczce i bagażu. Jeśli jesteś posiadaczem dużych dłoni, dobrze będzie Ci się trzymało w rękach pędzel o większych rozmiarach. A jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i nie masz jeszcze preferencji co do wielkości, proponujemy swoją przygodę z goleniem rozpocząć od zakupu pędzla średniej wielkości. Często oznaczenia pędzli dotyczące ich wielkości mają tożsame oznaczenia z odzieżowymi. Zatem możemy kupić pędzel od rozmiaru XS do XL.

Pędzle też oczywiście mają najróżniejszy design, jedne nawiązują do pędzli naszych dziadków, mają rączki wykonane z drewna i naturalne włosie inne wręcz przeciwnie. O tym czy pędzel do golenia syntetyczny sprawdzi się w użyciu, każdy z Panów musi zdecydować sam. Dobrze jest przed dokonaniem wyboru poczytać opinie o pędzlach do golenia wybranego producenta, a także sprawdzić ranking pędzli do golenia, aby wybrać model, który jest ceniony przez innych użytkowników. 

 

Jaki pędzel do golenia wybrać – rodzaj włosia

Wynalazkiem ostatnich czasów jest włosie syntetyczne. Ze względu na fakt, że przy jego użyciu trzeba mniejszej ilości mydła czy pianki do golenia niż przy rozprowadzaniu jej za pomocą włosia naturalnego, przy uzyskaniu podobnego efektu ilości piany, pędzle syntetyczne zyskują spore grono zwolenników. Takie włosie szybko schnie i łatwo jest je utrzymać w czystości. Niebagatelną też sprawą jest znacznie niższa cena produktów z włosiem syntetycznym, a producenci robią wszystko, aby je z wyglądu upodobnić do znanych nam od lat pędzli z włosiem z dzika czy borsuka. Jeszcze jeden powód, dla którego warto zakupić tego rodzaju produkt wskazuje test pędzli do golenia z włosiem syntetycznym, który wykazał, że produkty te cechuje duża wytrzymałość.

Włosie z dzika lub świni, to najczęściej wybierany pędzel z naturalnym włosiem. Jest ono trwałe, mocne i szorstkie w użyciu, co dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą, bo przy okazji golenia twarz jest masowana. Nie mniej dla osób z wrażliwą skórą włosie takie może działać podrażniająco.

Włosie końskie, nieco rzadziej używane, ale na tyle często, że warto je wymienić, jest dość twardym włosiem, jednak w procesie produkcji zostaje znacznie zmiękczone. Dobry pędzel do golenia z końskiego włosia ma gładkie końcówki, jest wytrzymały i dobrze pochłania wodę. Sporą jego zaletą jest również stosunkowo niska cena.  

Bez wątpienia najdroższym będzie model zaopatrzony we włosie pochodzące z borsuka. Ten rodzaj szczeciny jest bardzo miękki, nie podrażnia skóry, a także ze względu na wysoką absorpcję wody, bardzo dobrze wytwarza pianę. Specjaliści twierdzą, że im więcej gęstej piany uzyskamy, tym golenie jest bardziej przyjazne dla skóry, a efekt gładkości po goleniu większy. Według specjalistów, włosie z pędzla borsuka penetruje tak dokładnie, że wnika w każdą szczelinę i pomiędzy najmniejsze włoski sprawiając, że golenie przebiega gładko i bez zacięć. Ponadto włosie borsuka jest przyjemne w dotyku dla skóry. Ale jest to przecież włosie luksusowe. Wśród nich możemy znaleźć takie perełki jak pozyskiwane z konkretnych partii ciała borsuka, formowane ręcznie i ręcznie wiązane ze szczególna uwagą zwróconą w kierunku jakości i wyglądu końcowego najmniejszego z detali. Ale mamy też pędzle do golenia w dobrych cenach produkowane maszynowo, zachowujące tak samo dobre właściwości absorpcji wody, są równie miękkie i wytrzymałe.  Pędzle z włosiem borsuczym mogą mieć kolor od jasno złocistego po ciemny. 

 

 

Pędzle do golenia – FAQ

 

P1: Gdzie kupić pędzel do golenia?

Jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości pędzla do golenia, to zakup nie będzie trudnym zadaniem. Wystarczy wejść do najbliższego sklepu z kosmetykami sprzedającego również męskie akcesoria. Z pewnością znajdziesz w nim do wyboru kilka pędzli w różnych wielkościach i cenach. Podobnie ma się sprawa, jeśli poszukujesz pędzla w sklepie internetowym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “pędzel do golenia”, a pojawi Ci się wiele stron z różnymi produktami do wyboru. Jeśli jednak jesteś zainteresowany zakupem produktu wysokiej jakości z borsuczej szczeciny, to proponujemy poszukać w Internecie specjalistycznego sklepu zajmującego się sprzedażą akcesoriów do przycinania włosów i zarostu. Zapewne zakup nie będzie tani, ale od pracowników uzyskamy pełną poradę dotyczącą poszukiwanego przez nas produktu i zapewne uda nam się wybrać ten spełniający wymagania. 

 

P2: Jak przygotować nowy pędzel do golenia?

Zwykle dylematy takie pojawiają się, gdy kupimy nowy pędzel z naturalnym włosiem. Nierzadko zdarza się, że pędzel taki nadal ma zapach zwierzęcia, z którego szczeciny pochodzi i chcielibyśmy się go pozbyć. Jak to zrobić, powinniśmy znaleźć w dołączonej do produktu ulotce. jeśli jej nie ma, albo temat został pominięty, prawdopodobnie wystarczy umyć pędzel wykorzystując do tego szampon, mydło czy nawet płyn do naczyń. Jeśli jednokrotny zabieg nie usunie zapachu, można go powtórzyć. Często też chcemy przygotować pędzel mając na względzie higienę. W takim wypadku również wystarczy woda z mydłem. Absolutnie nie zalecane jest, a przy produktach z wyższej półki wręcz zabronione, zanurzanie włosia we wrzątku czy też dezynfekcja w chemicznych środkach. Oba zabiegi mogą trwale uszkodzić włosie, które straci naturalne, jak i nadane mu w procesie produkcji właściwości. 

P3: Jak dbać o pędzel do golenia?

Przed pierwszym użyciem pędzel dobrze jest umyć pod bieżącą ciepła wodą z dodatkiem mydła bądź szamponu. Natomiast po każdym goleniu, wymaga on starannego wypłukania. Trzymając pędzel u nasady włosia i spłukując go po goleniu pod bieżącą wodą, należy co jakiś czas ścisnąć włosie, aby starannie wypłukać resztki mydła tak długo i tyle razy, aż woda będzie całkiem czysta. Następnie pędzel lekko strzepnąć (zbyt moce strzepywanie może poluzować włosie, które zacznie wypadać) i osuszyć ręcznikiem, a następnie odstawić do całkowitego wyschnięcia. Pędzle wysokiej jakości odstawiamy na stojak, włosiem w dół. Takie pędzle dobrze też jest raz lub dwa razy na tydzień włosie przeczesać. zabieg taki ujarzmia i prostuje wystające włoski. Nie wolno natomiast, niezależnie od jakości pędzla chować mokrego w miejscu bez dostępu powietrza. Sprzyja to gromadzeniu się na nim drobnoustrojów. 

 

P4: Pędzel do golenia jakie włosie?

Kupując pędzel do golenia mamy bogaty wybór pod względem doboru włosia z jakiego jest on wykonany. Najtańsze egzemplarze, zdobywające coraz to nowych użytkowników, również ze względu na niekłopotliwą eksploatację są pędzle z włosiem syntetycznym, obecnie wizualnie praktycznie nie do odróżnienia od tych z włosiem naturalnym. Kolejne ze względu na wysokość ceny będą modele wykonane z włosia świńskiego i dzika. Ich włos jest dość szorstki. A jeszcze sztywniejszy, zmiękczany przez producentów w procesie wytwórczym jest włos koński. Najdroższymi modelami są pędzle zrobione z włosia borsuka. Ale i w tej kategorii znajdziemy egzemplarze o stosunkowo niskiej cenie, wykonane seryjnie i maszynowo, ale też pojedyncze egzemplarze zawierające włosie z wybranych części borsuczej szczeciny, wykonane ręcznie. 

 

P5: Jaki pędzel do golenia na początek?

Dobierając dla siebie pędzel po raz pierwszy nie możemy czerpać z wcześniejszych doświadczeń i trudno wybrać model odpowiednio miękki i w dobranym dla siebie rozmiarze. Dlatego przed dokonaniem wyboru, dobrze jest poczytać o modelu, który przypadł nam do gustu, zwłaszcza o tym jakie użytkownicy mają o nim opinie. Gdy nie wiesz jaki rodzaj pędzla przypadnie Ci do gustu, polecamy obracać się w obszarze średniej wielkości pędzla, a także o średniej twardości włosia. Nie należy też na pierwszy egzemplarz wydawać dużych sum pieniędzy, bo pędzel może okazać się nietrafiony. Po użyciu pierwszego modelu będziesz w stanie określić, czy twardość posiadanego modelu jest optymalna, czy należałoby ją zmienić. Podobnie zyskasz wiedzę dotyczącą rozmiaru i wygody trzymania go w dłoni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!