Ranking 6 najlepszych prostownic do brody w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

 

Prostownica do brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Prostownica do brody Beard Bross to sprzęt, który cieszy się największym powodzeniem wśród brodaczy o niesfornym owłosieniu. Pozwala on w pełni ujarzmić wijące się włosy i ułożyć w zamierzony sposób. Sprzęt pracuje zasilany prądem z gniazdka elektrycznego, jest wykonany bardzo starannie, a jego design sprawia, że jest często kupowany w formie prezentu. W wyborze na prezent pomaga też bardzo staranne pudełko, w którym prostownica jest klientowi przekazywana. Prostownica ma regulację temperatury i obrotowy 360 stopni przewód elektryczny. Drugim modelem, na który klienci zwracają uwagę jest Prostownica do: Broda Włosy Szczotka Grzebień 2w1. Wystylizuje ona zarówno włosy na głowie jak i twarzy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To model elektryczny zasilany z gniazdka pozwalający na stylizację brody w temperaturze 180 lub 210 stopni Celsjusza. Sprzęt nagrzewa się szybko i jest bezpieczny dla użytkownika, bowiem posiada zabezpieczenie przed zbytnim zbliżeniem go do skóry twarzy.

Wady

Klienci ze szczególnie opornym owłosieniem na stylizację przekazują, że aby brodę wyprostować trzeba się sporo namęczyć przy stylizacji. Zatem dobrze jest przed zakupem sprawdzić podatność włosów na formowanie.

Podsumowanie

Płyta grzejna aluminiowa, z powłoką ceramiczną, antracytową sprawia, że prostownica prezentuje się wspaniale. Sprzęt ma 30 W mocy i wymiary 20.5cm x 3.5cm x 8,5cm. Stylizacja może odbywać się z użyciem kosmetyków do brody bądź bez nich.

Drugi wybór

Zalety

Model o mocy 10 W nagrzewa się do 110 lub 130 stopni Celsjusza. Pozwala na stylizację zarówno włosów na głowie, jak i brody czy wąsów. Model ma ergonomiczną rączkę, pozwala na łatwe nim manewrowanie. Przeznaczony jest do użytku na suchych włosach.

Wady

Sprzęt został zaopatrzony w krótki przewód elektryczny. Jego długość to jedynie 1,1 m. A skoro jest zasilany z gniazdka elektrycznego, to użytkowanie musi odbywać się w bliskim jego sąsiedztwie. To ogranicza wygodny sposób przeprowadzenia stylizacji.

Podsumowanie

Model wykonano z tworzywa sztucznego, ma demontowaną osłonę z zębami do stylizacji i płytkę ceramiczną z możliwością regulacji temperatury. Lekka waga sprzętu sprzyja skutecznej stylizacji. Produkt jest zapakowany w kartonowe pudełko.

Rozważ też

Zalety

To kompletny zestaw firmy BEARD BROSS do pielęgnacji męskiego zarostu. Znajdziemy w nim obok prostownicy, 2 grzebienie – metalowy i drewniany, szczotkę do brody, brzytwę z zapasowymi nożami, a także całą gamę potrzebnych do pielęgnacji kosmetyków.

Wady

Gdy posiadacz mocno skręconej brody, chce uzyskać efekt jej całkowitego wyprostowania, to prostownica ta nie sprosta zadaniu, nawet przy użyciu dołączonych kosmetyków. Sprzęt spełni rolę raczej przy łagodnej stylizacji.

Podsumowanie

Zestaw zapakowany w eleganckie etui nadaje się na prezent dla brodacza. Kosmetyki mają piękny zapach, a dołączone akcesoria pozwalają na kompleksową pielęgnację od golenia, strzyżenia począwszy na stylizacji kończąc.

 

 

6 najlepszych prostownic do brody. Opinie w 2023 roku

 

Prostownica do brody przez jednych uznana za sprzęt całkowicie niepotrzebny, inni bez niego nie potrafią funkcjonować. Aby przekonać tych, co posiadają brodę w nieładzie i uważają prostownice za niepotrzebne gadżety przygotowaliśmy opis najlepszych urządzeń. Być może Jakiś brodacz zmieni zdanie po przeczytaniu opisu urządzeń. 

 

1. Prostownica do Brody Beard Bross

 

Mówiąc wprost prostownica do brody Beard Bross jest jak Mercedes wśród samochodów. Nic więc dziwnego, że budzi zainteresowanie wielu klientów i jest ich przedmiotem pożądania. Urządzenie marki BEARD BROSS pozwoli na kompleksową pielęgnację męskiego zarostu niezależnie od tego czy jej posiadacz chce prostować, zwijać, zwiększać objętość, czy po prostu czesać swoja brodę i wąsy.

Sprzęt równie dobrze radzi sobie z krótkim jak i długim zarostem, a fakt, że końcówka się nagrzewa przyspiesza stylizację. Sprzęt składa się z aluminiowej płyty grzejnej z ceramiczną powłoką w kolorze antracytowym, ma wymiary 20.5cm x 3.5cm x 8,5cm i pracuje zasilane napięciem 110-220V. Przewód zasilający o długości ok. 160 cm, obracający się w zakresie 360 stopni usprawnia manewrowanie.

Prostownica nagrzewa się do 160 stopni Celsjusza w około 90 sekund, a można tu ustawić dwie opcje: 180 stopni lub 210 stopni Celsjusza. Klienci bardzo chwalą użycie sprzętu, zwracając uwagę, że twarde, krótkie wypustki zewnętrzne włosy rozplątują, miękkie i długie wewnętrzne wypustki prowadzą sprzęt w odpowiedniej odległości od skóry, a wewnętrzne krótkie nagrzewające się modelują włosy. 

 

 

 

 

2. Prostownica do Broda Włosy Szczotka Grzebień 2w1

 

Prostownica do brody włosów szczotka Grzebień 2w1, to model wielofunkcyjny służący do stylizacji zarówno włosów na szczycie głowy jak i tych z męskiego zarostu. Ergonomiczny kształt urządzenia pozwala sprawnie nim manipulować bez zmęczenia dłoni i z uzyskaniem najlepszego z możliwych efektów. Sprzęt jest przeznaczony do używania na suchych włosach, a stylizacja odbywa się poprzez czesanie i przesuwanie prostownicą po włosach nadając im pożądany kształt.

Ceramiczna płytka na części rozgrzewającej się dba o dobrą kondycję włosów, a zdejmowana osłona z tworzywa sztucznego pełni rolę grzebienia, zabezpieczając również przed zbytnim zbliżeniem elementów grzejnych do skóry.

Długość płytki ceramicznej wynosi 75 mm, nagrzewa się ona do maksymalnej temperatury 130 stopni Celsjusza. Ten lekki i poręczny sprzęt wyposażono w przewód elektryczny o długości 1,1 m. Moc prostownicy do brody to 10 W. Została ona też zapakowana w kartonowe pudełko zawierające opis użytkowania sprzętu. A według użytkowników nie jest ono skomplikowane, dlatego sprzęt cieszy się powodzeniem. 

 

 

 

 

3. Zestaw By My do Brody Brzytwa Prostownica Szczotka

 

Kompletny zestaw By My do brody brzytwa prostownica szczotka jest celem zakupu niejednego brodacza, ale też doskonale zda egzamin jako prezent dla brodatego mężczyzny. Obok prostownicy BEARD BROSS zasilanej elektrycznie, zestaw zawiera zestaw kosmetyków linii By My Beard, na które składa się olej, szampon, odżywka i krem, a ponadto w etui, w którym wszystko jest zapakowane znajdziemy szczotkę do brody z włosia dzika, grzebień z naturalnego drewna, podwójny grzebień wykonany ze stali szczotkowanej, ze stali nierdzewnej zrobione nożyczki, a także składaną metalową brzytwę i 5 żyletek do niej. Ze względu na to, że prostownica pozwala na stylizację włosów z użyciem kosmetyków, zestaw może stać się pożądanym przez każdego brodacza.

Prostownica nagrzewa się dwustopniowo, do 180 lub do 210 stopni, jest wykonana z aluminium połączonym z ceramiką i ma moc 30 W. Konstrukcja sprzętu uniemożliwia zetknięcie elementów grzejnych ze skórą, bowiem elementy grzejne są zabezpieczone dystansowymi wypustkami. 

 

 

 

 

4. Pacinos Szczotka Prostownica do Brody i Włosów

 

Pacinos szczotka prostownica do brody i włosów to sprzęt dla wymagających użytkowników. Pozwala on na przeprowadzenie stylizacji wszystkich włosów niezależnie od tego, z której partii głowy wyrastają. Sprzęt jest zbudowany z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, a maksymalna jaką może osiągnąć wynosi 200 stopni.

Według producenta taka temperatura sprawdzi się przy stylizacji grubych włosów. Do zwykłej grubości jest polecane rozgrzanie sprzętu do 185 stopni, a do włosów cienkich – 175 stopni Celsjusza. Ustawień wygodnie dokonasz za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD, odczytasz też z niego wszystkie parametry pracy.

Sprzęt wyposażono w blokadę zadanej temperatury, automatyczne wyłączanie po 30 minutach bezczynności, a także jonizację sprawiającą, że po zabiegu włosy się nie elektryzują i nie puszą. Dla osób, które kupiły ten sprzęt zachętą okazał się fakt, że prostownica jest bezprzewodowa, a czas jej ładowania do  maksimum zajmuje 3 godziny. Wymiary sprzętu wynoszą 210 x 45 x 28 mm, moc to 10 W i zaopatrzony jest w baterię 2200 mAh.

 

 

 

 

5. Prostownica do Brody Wolfmen LED 6

 

Prostownica do brody Wolfmen LED 6 oferuje użytkownikowi możliwości sześciu ustawień poziomów temperatury. Są to wartości 120°C, 140°C, 160°C, 180°C, 200°C oraz 220°C. Pozwala to na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury do przeprowadzanej stylizacji, a także rodzaju włosów, na których jest ona przeprowadzana.

Czas do pełnego nagrzania według dokonanych ustawień przez użytkownika nie przekracza 60 sekund. A wszelkie ustawienia odczytamy na czytelnym wyświetlaczu umieszczonym na rączce urządzenia.

Waga sprzętu wynosi 400 g i jest ono sprzedawane w pudełku kartonowym o wymiarach 285 x 80 x 50 mm. Zasilanie Wolfmen LED 6  odbywa się sieciowo z domowego gniazda elektrycznego, a zainstalowany przewód ma możliwość obrotu w zakresie 360 stopni, co wpływa na wygodę użytkowania i brak problemu z plączącym się kablem. Moc sprzętu to 30W co wystarcza na przeprowadzenie skutecznej stylizacji. Klient kupując urządzenie otrzymuje je zapakowane w worek pyłoszczelny i kolejno w pudełko.

 

 

 

 

6. Prostownica do Brody Włosów Szczotka Grzebień Włos

 

Wielu brodaczy poleca prostownicę do brody włosów szczotka grzebień włos, jako tę, która sprawdza się w najwyższym stopniu. Ta prostownica z grzebieniem koralikowym  jest zasilana prądem domowym, a na jego końcu zamontowano praktyczne „oczko” do zawieszenia sprzętu na haczyku podczas gdy stygnie czy się nagrzewa.

Płytki prostownicy nagrzewają się w ciągu 30 sekund osiągając jedną z dwóch nastawianych przez użytkownika temperatur 180 lub 200 stopni Celsjusza. Stylizację należy przeprowadzać na włosach suchych, a prostownica dobrze sobie poradzi z ułożeniem włosów na głowie jak i tych na brodzie niezależnie od ich długości i sztywności. Wielokrotne przeczesywanie włosów nagrzanymi zębami urządzenia nie wpływa negatywnie na stan włosów, co jest zasługą zastosowanej technologii ogrzewania PTC.

Wyświetlacz umieszczony na rączce urządzenia stale pokazuje aktualne ustawienia, a kształt rączki sprawia, że sprzęt używa się wygodnie, bowiem producent zadbał o ergonomię. Moc prostownicy wynosi 35 W.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką prostownicę do brody kupić?

 

Prostownica do brody – coraz modniejszy gadżet, czy przedmiot bez którego trudno się obejść? Jeśli zdanie brodacza jest takie, że przedmiot ten pozwala na lepsze utrzymanie brody, to jaką prostownice do brody wybrać? Czy każda dobra i tania prostownica spełni zadanie? O tym postaramy się dziś napisać. Jeśli jednak jesteś już przekonany, że prostownica to przedmiot dla Ciebie, nasz ranking prostownic do brody zawiera produkty uznane przez innych klientów, może znajdziesz w nim produkt dla siebie?  

Jak działa prostownica do brody?

W uproszczeniu można by napisać, że prostownica to takie połączenie damskiej prostownicy do włosów z elementami szczotki, która przeczesuje włosy. Część prostownic jest zaopatrzona w ceramiczne płytki, na których są nakładki z „zębami”, czasami jest ich kilka rodzajów – jedne dystansują płytkę od ciała, inne działają bezpośrednio na włosy. Inne rozwiązanie to prostownica, w której ogrzewane są poszczególne zęby, których końcówki mają zabezpieczenie przed nagrzewaniem się, co chroni skórę przed poparzeniem.

Zasada działania urządzenia, niezależnie od jego konstrukcji jest niezwykle prosta. Po nagrzaniu sprzętu po prostu czeszemy swoją brodę modelując jej pożądany kształt. Wielokrotne przeczesywanie bezpieczną dla danego rodzaju włosów temperaturą nie uszkadza struktury włosa, a gdy urządzenie dodatkowo jest wyposażone w jonizację, pozwala zamknąć strukturę włosa i wpłynąć nie tylko na lepsze układanie się brody, ale też niweluje jej puszenie się czy elektryzowanie.

 

Funkcje występujące w prostownicach do brody

Jak już wspomniano powyżej, dobra prostownica do brody może zostać zaopatrzona w funkcję jonizacji. Funkcja ta sprawia, że łuska włosa jest domykana, co wpływa poza opisywanym brakiem elektryzowania się, także na to, że włosy stają się mniej łamliwe, a proces stylizacji wydobywa z nich blask. Istotną cechą, jak przekazują opinie o prostownicach do brody, jest możliwość ustawienia żądanej temperatury.

Na rynku znajdziemy urządzenia, które pozwalają regulować ją w dwóch zakresach, a nawet takie, gdzie występuje sześć różnych temperatur. Ważny jest prosty sposób dokonywania ustawień, a przyjaznym dla użytkownika jest zaopatrzenie sprzętu w wyświetlacz pokazujący aktualne ustawienia. Większość urządzeń też ma blokadę ustawionej temperatury, co daje pewność utrzymania jej na wybranym poziomie. Istotną sprawą będzie natomiast wyposażenie sprzętu w automatyczny wyłącznik. Niejednemu z nas zdarzyło się wyjść z domu zostawiając włączone żelazko. Dlatego najlepsza prostownica do brody będzie wyposażona w wyłącznik, który po na przykład 30 minutach jego bezruchu, wyłączy je automatycznie zapobiegając nieszczęściom.

 

Zasilanie – jaka jest najlepsza prostownica do brody?

Mamy tu do wyboru urządzenia zasilane sieciowo, jak i akumulatorowo. Test prostownic do brody pokazuje, że każda z wersji ma swoich zwolenników. Przy zakupie urządzenia zasilanego sieciowo warto zwrócić uwagę na długość przewodu elektrycznego, oraz to, czy jest on obrotowy 360 stopni w stosunku do rączki. Takie rozwiązanie zapobiega plątaniu się kabla i znacznie upraszcza manewrowanie sprzętem. Wybierając prostownicę bezprzewodową należy sprawdzić jak długo, przy wykorzystaniu maksymalnej temperatury sprzęt będzie sprawny, oraz to jak długo akumulator musi się ładować aby uzyskać maksymalny stopień naładowania.

 

Używanie prostownicy do brody

Warto pamiętać, że prostownice do brody należy używać na suchych włosach. Przed rozpoczęciem stylizacji dobrze jest też we włosy wetrzeć odrobinę olejku do brody. Po nagrzaniu prostownicy do żądanej temperatury przeciągamy prostownicą zaopatrzoną w zęby po włosach nadając im podczas czesania pożądany kształt. Czesanie przeprowadzamy tak długo, aż uzyskamy optymalny efekt stylizacji. Po zakończonym procesie warto zastosować balsam do brody. Wiele z urządzeń będzie odpowiednia zarówno do stylizacji brody, wąsów jak i włosów na głowie. Gdy kupisz prostownicę do brody w dobrych cenach i z możliwością regulacji temperatury, bez problemu poddasz skutecznej stylizacji cały zarost na głowie ustawiając do brody, której włosy są grubsze – wyższą temperaturę, a do stylizacji włosów na głowie – niższą. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ