Golarki elektryczne męskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie opis najlepszej golarki męskiej elektrycznej w 2023 roku. Został nim model Braun 9290cc. Wiemy, że jest to najlepszy produkt tego typu, ponieważ poddaliśmy analizie opinie konsumentów, którzy zdążyli już wypróbować zakupione przez siebie urządzenia. Golarka ta charakteryzuje się bardzo precyzyjnym cięciem, które zapewniają ostrza ze specjalną, zaawansowaną technologią. Ponadto podczas jej użytkowania można zapomnieć o podrażnieniu skóry, co pozytywnie wpływa na komfort. Model ten poradzi sobie z każdym rodzajem zarostu i zgoli nawet te włosy, które układają się w różne strony. Jako, że jest on wodoodporny, można golić się nawet pod prysznicem i myć urządzenie pod bieżącą wodą. Drugą, najlepszą golarką elektryczną okazał się Remington XR137. Jeżeli pierwszy opisany przez nas produkt jest niedostępny lub nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, wypróbuj ten drugi. Jest on wyposażony w wyświetlacz LED, zapewnia długi czas pracy na wbudowanym akumulatorze i dobrze układa się w dłoni ze względu na ergonomiczny kształt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Golarka precyzyjnie przycina zarost, a jednocześnie nie podrażnia skóry. Sprzęt gwarantuje komfortowe golenie. Urządzenie zostało wyposażone w elastyczną głowicę, która świetnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Model ma też dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Wady

Produkt został wyposażony w trymer służący do przycinania wąsów czy bokobrodów. Panowie uważają, że jest on zbyt wąski, a to utrudnia precyzyjne golenie.

Podsumowanie

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a więc nie trzeba podłączać go do prądu. Co więcej, to model w 100% wodoodporny, dlatego można go użytkować nawet pod prysznicem. Urządzenie wyposażono w nowoczesną technologię SyncroSonic, która rozpoznaje typ zarostu i dostosowuje do niego moc działania golarki.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie można użytkować na sucho i mokro, co oznacza, że jest wodoodporne. To model zasilany akumulatorowo, w pełni naładowana bateria zapewnia do 45 minut ciągłej pracy. Golarka jest wyposażona w precyzyjny trymer ComfortTrim.

Wady

Konsumenci twierdzą, że sprzęt niezbyt dokładnie przycina zarost na linii żuchwy i w okolicach szyi. To przyczynia się do wydłużenia czasu golenia.

Podsumowanie

Golarka ma głowicę dopasowującą się do kształtu twarzy. Ostrza PrecisionUltra przycinają włoski tuż przy samej skórze, ale nie powodują jej podrażnienia i zaczerwienienia. Czas ładowania akumulatora wynosi 90 minut, model ma też funkcję szybkiego ładowania (trwa 5 minut). Sprzęt ma w zestawie etui podróżne ułatwiające przewożenie go.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma głowice DynamicFlex, które poruszają się w 5 kierunkach, a tym samym dobrze dopasowując do kształtu twarzy. Golarka jest zasilana akumulatorowo, nie trzeba podłączać jej do prądu. To model przystosowany do pracy na sucho i mokro.

Wady

Golarka jest zbyt hałaśliwa. Niektórzy konsumenci narzekają, że dźwięki wydawane przez urządzenie w czasie pracy szybko stają się drażniące, a to negatywnie wpływa na wygodę użytkowania.

Podsumowanie

Model jest w 100% wodoodporny, można myć go pod bieżącą wodą. To, co wyróżnia sprzęt, to podwójny system ostrzy Super Lift & Cut Action. Golarka przycina włoski tuż przy skórze, ale nie musimy się martwić o jej podrażnienie. Produkt ma w komplecie trymer.

 

 

Najlepsze golarki elektryczne męski w 2023 roku

 

Golarka elektryczna to urządzenie umożliwiające zadbanie o męski zarost w sposób bardziej profesjonalny niż przy użyciu zwykłej maszynki, czy brzytwy. Jest ona coraz bardziej popularnym sprzętem, który obecnie znajduje się prawie w każdym domu. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza w przypadku konieczności codziennego golenia. Przygotowany przez nas ranking golarek elektrycznych męskich prezentuje Ci warte uwagi modele w dobrych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Braun 9290cc

 

Model Braun 9290cc to profesjonalna golarka elektryczna dla mężczyzn, dlatego musiała się ona znaleźć w tym rankingu. Do jej stworzenia wykorzystano technologię o nazwie SyncroSonic, która wykorzystuje aż 40 tysięcy cięć poprzecznych na minutę. Oznacza to, że z pomocą tego urządzenia golenie będzie nie tylko niezwykle przyjemne, ale również bardzo precyzyjne już za pierwszym pociągnięciem.

Produkt wyposażony został w pięć elementów golących, a każdy z nich jest przeznaczony do innego typu męskiego zarostu. Dokładnie goli nawet te włosy, które układają się w różnych kierunkach lub leżą płasko na skórze. W głowicy znajdują się dwa elementy z folią tnącą, a także dwa trymery (z czego jeden wykonany z tytanu) i wygładzająca skórę nasadka ochronna.

Konsumenci doceniają ten model za możliwość dokładnego golenia, jak również wodoodporność. Można go wziąć ze sobą pod prysznic i swobodnie czyścić pod strumieniem wody. Jest on zasilany nowoczesną baterią litowo-jonową, która w pełni naładowana może pracować przez 50 minut.

Męska golarka elektryczna Braun 9290CC Series 9 jest zasilana akumulatorowo. Sprzęt jest przystosowany do pracy na sucho i na mokro.

 

Zalety

Technologia SyncroSonic: W urządzeniu wykorzystano technologię SyncroSonic, która zwiększa komfort użytkowania maszynki. Polega ona na tym, że sprzęt automatycznie rozpoznaje typ brody (m.in. jej gęstość) i dostosowuje pod nią prędkość golenia.

Powłoka: Tytanowa powłoka gwarantuje długi czas użytkowania Braun 9290CC Series 9. Dzięki niej model jest odporny na korozje i zarysowania, co przekłada się na efektywność działania.

Wodoodporna obudowa: Maszynka ma wodoodporną obudowę. Golarkę można zanurzyć na głębokość do 5 m. W efekcie ze sprzętu można korzystać np. pod prysznicem.

Bateria: W zestawie znajduje się litowo-jonowy akumulator, który zapewnia długi czas pracy na jednym ładowaniu (do 50 minut). Na obudowie znajduje się wyświetlacz, na którym znajdziemy informacje na temat stanu naładowania urządzenia.

Kształt: Maszynka ma odpowiedni kształt. Dobre wyprofilowanie sprawia, że sprzęt nie wyślizguje się z dłoni i można nim swobodnie manewrować.

 

Wady

Podrażnia skórę: Osoby, które mają bardzo wrażliwą cerę, zaznaczają, że urządzenie powoduje drobne podrażnienia skóry.

 

 

 

 

Remington XR137

 

Remington XR137 jest elektryczną golarką rotacyjną zapewniającą komfortowe golenie. Wszystko dzięki głowicom z technologią o nazwie ActiveContour XL, które dopasowują się do kształtu twarzy i precyzyjniej ścinają zbędne owłosienie.

Model ten został wyposażony w wyświetlacz LED z cyfrowym ekranem, z pomocą którego możemy obserwować, jak długo może pracować wbudowana litowa bateria. Jej czas pracy wynosi do 60 minut, a dodatkowo urządzenie posiada opcję szybkiego, trwającego jedynie 5 minut ładowania. To rozwiązanie, które może okazać się przydatne zwłaszcza rano, kiedy bardzo nam się spieszy.

Wśród konsumentów opinie o golarkach elektrycznych męskich producenta Remington są bardzo pozytywne. Podobnie wygląda to w przypadku opisywanego produktu. Dla wielu konsumentów dużą zaletą jest ergonomiczny kształt urządzenia, dzięki czemu lepiej układa się ono w dłoni i poprawia komfort użytkowania. Ponadto precyzyjne ostrza zapewniają dokładne cięcie i eliminują ryzyko nieprzyjemnego, często także bolesnego podrażnienia skóry.

Remington XR137 to dobra męska golarka elektryczna do 300 zł. Model jest zasilany akumulatorowo. Z urządzenia można korzystać pod prysznicem.

 

Zalety

Jony srebra: Zastosowana w sprzęcie głowica ma jony srebra o działaniu antybakteryjnym. Skutecznie zapobiegają one powstawaniu podrażnień na skórze. Po goleniu nasza cera nie jest zbyt mocno zaczerwieniona.

Przeznaczenie: Urządzenie jest przystosowane do pracy na sucho i na mokro, dzięki czemu zasługuje na miano uniwersalnego sprzętu. Wszystko za sprawą wodoodpornej obudowy.

Podstawka do ładowania: Kupując Remington XR137, otrzymujemy w zestawie podstawkę do ładowania. Może ona nam służyć także do przechowywania sprzętu. Podstawka jest solidnie zrobiona i ma odpowiedni kształt.

Etui podróżne: Aby przenoszenie maszynki było w pełni bezpiecznie, producent dołączył do kompletu etui podróżne. Zabezpiecza ono ostrze przed zabrudzeniem, a obudowę przed zarysowaniem.

 

Wady

Dokładność golenia: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że dokładność golenia z użyciem Remington XR137 nie jest najlepsza. Trzeba poświęcić sporo czasu, aby odpowiednio zadbać o zarost.

 

 

 

 

Philips Series 7000 S7530/50

 

Produkt Philips Series 7000 S7530/50 zaliczamy do grona elektrycznych golarek głowicowych. Jest on przeznaczony w szczególności do skóry wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień i tym samym pozwala zwiększyć bezpieczeństwo skóry w czasie golenia. Głowice zostały wyposażone w specjalne pierścienie Comfort. Są one pokryte powłoką z mikrogranulkami i to właśnie dzięki nim golenie staje się o wiele przyjemniejsze.

Model ten jest zasilany akumulatorem jonowo-litowym, a godzina jego ładowania przekłada się na 50 minut pracy. Jest tu również opcja szybkiego ładowania, która wystarczy na jedno golenie. Wbudowany wyświetlacz pokazuje nie tylko poziom naładowania akumulatora, ale również konieczność czyszczenia, wymiany głowic, naładowania akumulatora oraz wskaźnik podróżnej blokady.

Jak mówią konsumenci, ta golarka zasługuje na uwagę ze względu na poruszające się w pięciu kierunkach głowice dostosowane do wymagającej, wrażliwej skóry. Można ją swobodnie płukać pod bieżącą wodą, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Męska golarka elektryczna Philips Series 7000 S7530/50 jest odpowiednia do pracy na mokro i na sucho. W zestawie znajduje się akumulator.

 

Zalety

Wyświetlacz: Na obudowie znajduje się ekran, na którym wyświetlane są wszystkie istotne informacje na temat pracy sprzętu. Użytkownik ma m.in. dostęp do wskaźnika naładowania akumulatora czy konieczności wymiany głowicy lub czyszczenia sprzętu.

Trymer do brody: Komplet zawiera praktyczną nakładkę będącą trymerem. Do wyboru jest 5 ustawień długości strzyżenia, dzięki czemu każdy może dostosować maszynkę do własnych preferencji.

Szczoteczka do oczyszczania twarzy: Zestaw obejmuje solidnie zrobioną szczoteczkę do oczyszczania twarzy. Może być ona używana także przez osoby mające wrażliwą cerę.

 

Wady

Ostrza wymienne: Co jakiś czas zalecana jest wymiana ostrzy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ich zakup to spora inwestycja (cena oscyluje w granicy 200 zł).

 

 

 

 

Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06

 

Wielu mężczyzn zdecydowało się kupić golarkę elektryczną Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06. Co istotne, większość z nich jest zadowolona z podjętej decyzji. Urządzenie jest przeznaczone zarówno do pracy na sucho, jak i na mokro. Model ma trwałą obudowę, która dobrze zabezpiecza wszystkie znajdujące się pod nią elementy.

Maszynka do golenia jest zasilana akumulatorowo. Głowice mają zaokrąglony kształt, co ogranicza ryzyko powstawania podrażnień w trakcie golenia. Wspomniane elementy gładko suną po skórze i nie prowadzą do jej przesuszenia. Warto dodać, że głowice obracają się w 5 kierunkach. W zestawie znajduje się trymer. Czas ładowania sprzętu wynosi 1 h, a czas pracy – 45 minut.

Korzystanie z golarki Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 jest wygodne, co stanowi jedną z zalet zachęcających do zakupu sprzętu. Użytkownicy tej maszynki zgodnie twierdzą, że ma ona solidną konstrukcję i łatwo utrzymać ją w czystości.

Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 to męska golarka elektryczna sprzedawana w zestawie z trymerem. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo.

 

Zalety

Ostrza: Sporym atutem jest to, że ostrza nie tępią się szybko, dlatego nie ma konieczności ich częstej wymiany. Elementy tnące wykazują dużą odporność na działanie korozji.

Wygodne trzymanie: Rękojeść ma specjalne wgłębienia, dzięki którym trzymanie sprzętu jest wygodne. To przekłada się na większą precyzję podczas golenia.

Łatwe czyszczenie: Maszynkę można myć pod bieżącą wodą. W efekcie utrzymanie sprzętu w czystości nie jest skomplikowane. Po każdym użytkowaniu wystarczy usunąć z ostrzy pozostałości po goleniu.

 

Wady

Słaba efektywność: Aby dokładnie zgolić zarost i mieć idealnie gładką skórę, trzeba poświęcić dużo czasu na pielęgnację.

Czas ładowania: Według części Internautów minusem jest to, że urządzenie należy ładować aż 60 minut.

 

 

 

 

Panasonic ES-RT-67

 

Urządzenie Panasonic ES-RT-67 to model wyposażony w trzy precyzyjne ostrza z nanopowłoką, które są naostrzone pod kątem 30 stopni. W efekcie golenie jest bardzo dokładnie, a włosy są ścinane tuż przy skórze. Dodatkową opcją jest wysuwany trymer umożliwiający precyzyjne wystylizowanie wąsów lub bokobrodów.

Opisywany produkt umożliwia golenie zarówno na sucho, jak i na mokro, również z użyciem pianki. To wpływa na wysoki komfort użytkowania, ponieważ samemu można zdecydować o sposobie golenia. Ponadto wbudowana bateria litowo-jonowa ładująca się w zaledwie godzinę zapewnia ok. 54 minuty pracy.

Z opinii konsumentów wynika, że ten model zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na niezwykle precyzyjne ostrza, ale również łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Zostało ono wyposażone w wodoodporną obudowę, przez co można je swobodnie płukać pod bieżącą wodą. Zaletą jest też wskaźnik LED, który informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora.

Męska golarka elektryczna Panasonic ES-RT-67 jest zasilana akumulatorowo. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi ponad 50 minut. Na obudowie znajduje się LED-owy wyświetlacz.

 

Zalety

Obrotowa głowica: Model wyposażono w obrotową głowicę. Jest ona elastyczna, więc dobrze dopasowuje się do kształtu naszej twarzy. W rezultacie golenie jest dokładniejsze.

Przeznaczenie: Maszynkę można wykorzystywać do golenia na mokro i na sucho. Korzystanie z Panasonic ES-RT-67 pod prysznicem jest możliwe dzięki wodoszczelnej konstrukcji.

 

Wady

Budowa: Gdyby sprzęt miał lepiej wyprofilowaną rączkę, korzystanie z niego byłoby wygodniejsze. Zdaniem użytkowników manewrowanie maszynką czasami sprawia problem.

Zarysowania: Na metalicznej powłoce po jakimś czasie pojawiają się drobne rysy. Sprawiają one, że urządzenie nie wygląda tak dobrze, jak w chwili jego zakupu.

 

 

 

 

Jaką golarkę elektryczną męską kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeszcze niedawno mężczyźni nie wyobrażali sobie życia bez zwykłej maszynki, a dziś prawie żaden niemal nie rozstaje się z golarką elektryczną. To sprytne urządzenie, które pozwala na zadbanie o swój zarost w łatwy, a jednocześnie bardzo profesjonalny sposób. Dzięki niemu można precyzyjnie przyciąć nie tylko brodę, ale i wąsy, czy bokobrody. Przedstawiamy Ci poradnik, który podpowiada, jaką golarkę elektryczną męską wybrać, by dokonać właściwego wyboru.

Rodzaje golarek elektrycznych

Męskie golarki elektryczne można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest model z folią tnącą. Jest on wyposażony w specjalną folię posiadającą otwory, do których w czasie golenia trafiają włosy. Tuż pod folią umieszczone zostały ostrza, które te włosy przycinają. Otwory mogą być rozmieszczane pod różnym kątem, a to wpływa na większą precyzję golenia. Nowoczesne golarki tego typu mają systemy różniące się między sobą rodzajem ostrzy oraz ilością wykorzystanych folii. Zapewniają one dość płynne golenie, a modele z systemem potrójnym są bardzo efektywne. Niemniej wybierając produkt z systemem pojedynczym nie możemy spodziewać się oszałamiających efektów, poza tym golenie może trwać dość długo.

Dlatego też mężczyźni coraz częściej decydują się na zakup drugiego typu golarek, czyli głowicowych. Zazwyczaj posiadają one dwie lub trzy głowice. Mają one ruchome części, w efekcie dobrze dopasowują się do kształtu twarzy. Każda z głowic jest zbudowana ze specjalnych osłonek i ostrzy, a poszczególne modele – w zależności od ceny – będą różnić się ich ilością. Tego rodzaju urządzenia są bardziej precyzyjne niż te z folią, jednak ich cena jest wyższa i czasem może dojść do zaklinowania się głowic.

 

Zasilanie

Decydując się na golarkę elektryczną, musimy też wybrać, jaki rodzaj zasilania najbardziej nam odpowiada. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest produkt sieciowy, który wystarczy podłączyć do gniazdka. W jego przypadku nie trzeba martwić się o rozładowany akumulator.

Z kolei golarki akumulatorowe dla wielu są wygodniejsze, ponieważ można z nich korzystać praktycznie wszędzie. Ich wadą jest jednak to, że trzeba regularnie ładować akumulator, który w pełni naładowany działa jedynie kilkadziesiąt minut.

Na rynku znajdziemy też modele sieciowo-akumulatorowe, które są połączeniem obu wymienionych typów urządzeń. Kiedy rozładuje się nam akumulator, możemy szybko podłączyć urządzenie do gniazdka.

 

Czas ładowania i pracy – jaka jest najlepsza golarka elektryczna męska

Jeśli chcemy kupić golarkę elektryczną, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę, jak długo urządzenie ładuje się, i jak to przekłada się na jego czas działania (głównie jeżeli wybieramy urządzenie zasilane akumulatorem). To ważne, ponieważ może to wpływać na komfort użytkowania urządzenia. Niektóre modele ładują się godzinę, ale niektóre potrzebują nawet ośmiu godzin, co bywa kłopotliwe.

Na zakupach sprawdzajmy też, jak długo golarka będzie działać z naładowanym akumulatorem. Zazwyczaj będzie to kilkadziesiąt minut, ale jeżeli wybierzemy model sieciowo-akumulatorowy, rozładowany akumulator nie będzie tak dużym problemem.

 

Jakość wykonania i design

Golarka elektryczna jest urządzeniem, które często wykorzystywane jest nawet codziennie. Dlatego też musimy zadbać o to, by wybrać model solidny i wytrzymały. Materiały, z których taki sprzęt jest wykonywany, powinny być eleganckie, a jednocześnie odporne na zarysowania i powstawanie innych śladów użytkowania. Ponadto kształt golarki musi być dostosowany do dłoni osoby, która będzie go używać. Dlatego najlepiej sięgnąć po kilka różnych modeli i sprawdzić, który jest najlepszy.

Duże znaczenie ma także sam design golarki. Nowoczesne urządzenia zwykle dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, charakteryzuje je minimalistyczny styl i często wyjątkowo smukły kształt. Wiele osób twierdzi, że najlepsza golarka elektryczna męska powinna nie tylko precyzyjnie golić, ale również dobrze się prezentować.

Łatwość utrzymania w czystości

Męska golarka jest urządzeniem, które należy utrzymywać w czystości, aby mogło działać bardzo długo. W niemal każdym zestawie poza takim urządzeniem znajduje się niewielka szczoteczka, z pomocą której można pozbyć się ściętych włosów lub innych zanieczyszczeń z ostrzy.

Niektóre z dostępnych na rynku modeli pozwalają także na czyszczenie elementów odpowiadających za cięcie włosów pod wodą. To może być bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu utrzymanie golarki w czystości może być jeszcze łatwiejsze. Pamiętajmy jednak, by po umyciu takiego urządzenia dokładnie je wysuszyć.

 

Golarki elektryczne męskie w dobrych cenach

Elektryczne golarki różnią się między sobą ceną, a wiele może zależeć nie tylko od samego producenta, ale też dodatkowych opcji, takich jak wskaźnik ładowania, system podnoszenia zarostu, czy dodatek w postaci precyzyjnego trymera. Najtańsze modele kosztują nawet 50 zł. W tym zakresie cenowym znajdziemy nie tylko produkty z folią tnącą, ale również te głowicowe.

Jeżeli jednak zależy nam na goleniu urządzeniem nieco wyższej jakości, pochodzącym od znanego producenta, będziemy musieli zapłacić więcej. Średnia cena za golarkę bardziej zaawansowaną technologicznie i z wieloma dodatkowymi opcjami wynosi ponad 200-300 zł. Można znaleźć też urządzenia za 1000 zł, ale są one zazwyczaj przeznaczone głównie do salonów fryzjerskich i barberskich.

 

 

Czy męskie golarki elektryczne golą dokładnie?

 

Na naszą stronę trafiają m.in. osoby, które chcą się dowiedzieć, jaka męska golarka elektryczna jest polecana przez użytkowników. Jeśli należysz do tej grupy konsumentów, przygotowany przez nas ranking z pewnością Cię zainteresował. Chcemy jednak nie tylko skupić się na konkretnych produktach, ale także dać Ci kilka wskazówek i odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Czy warto kupować taki sprzęt? Czy jest on dokładny?

 

 

Jak używać męskiej golarki elektrycznej?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy golarki elektryczne są skutecznie, nie możemy skupiać się jedynie na parametrach danego urządzenia. Oczywiście, jest to ważne zagadnienie, jednak dokładność działania sprzętu nie zależy tylko od tych czynników. Bardzo ważne jest to, aby poza zakupem dobrej jakości modelu, wiedzieć, jak korzystać z golarki. Pocieszający okazuje się fakt, że użytkowanie takiego urządzenia nie jest skomplikowane. Zwykle użytkownik ma do dyspozycji tylko kilka przycisków, które są odpowiednio opisane. Warto przed pierwszym użyciem sprzętu dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Jeśli w trakcie golenia napotkamy jakiś problem związany z obsługą maszynki, warto sięgnąć po ulotkę znajdującą się w opakowaniu bądź poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytanie na stronie producenta czy ogólnodostępnych forach. Użytkownicy chętnie dzielą się swoim doświadczeniami związanymi z użytkowaniem danego sprzętu.

Aby golenie było bezbolesne i skuteczne, ostrza należy przykładać do skóry pod kątem prostym. Nie należy zbyt dużo razy golić jednego miejsca, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia naskórka. Jeśli chcemy, możemy lekko napiąć skórę drugą dłonią. Trzeba jednak pamiętać, że nie można robić tego zbyt mocno, ponieważ nie wpływa to dobrze na elastyczność naskórka. Zarost należy golić pod włos.

 

Pielęgnacja twarzy po goleniu

Aby mieć idealnie gładką cerę, nie wystarczy tylko wyposażyć się w efektywną golarkę i regularnie usuwać zarost. Równie istotne jest to, aby odpowiednio dbać o skórę twarzy. Po goleniu należy używać dobrej jakości kremów o działaniu łagodzącym. W sklepach dostępne są też specjalne balsamy, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Aby nasza twarz ładnie wyglądała, warto także od czasu do czasu wykonać peeling. Nie jest zalecane, aby robić to tuż przed czy po goleniu, ponieważ skóra jest wtedy bardziej podatna na podrażnienia. Jeśli golimy się rano, peeling możemy wykonać np. wieczorem.

 

 

Jak czyścić męską golarkę elektryczną?

Efektywność urządzenia zależy także od tego, jak będziemy o nie dbać. W przypadku golarki bardzo ważne są ostrza. Jeśli nie będziemy regularnie ich czyścić, na powierzchni rozwiną się nie tylko niebezpieczne dla skóry bakterie, ale także korozja. To spowoduje, że elementy tnące będą coraz gorzej radzić sobie z usuwaniem zarostu. Jeśli mamy model zasilany akumulatorowo, musimy pamiętać o jego regularnym i odpowiednim ładowaniu.

 

Czy warto kupić męską golarkę elektryczną?

Osoby, które chcą poznać odpowiedź na pytanie, czy męska golarka elektryczna jest dokładna, tak naprawdę pragną dowiedzieć się, czy warto inwestować w tego typu sprzęt. Większość mężczyzn uważa, że jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej łazience. Jeśli kupisz dobrej jakości model i będziesz stosował się do wskazówek zawartych w tym tekście, możesz być pewny, że golarka spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!