Ranking 8 najlepszych golarek elektrycznych męskich w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.06.24

 

Najlepsza elektryczna golarka męska – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Tym razem przygotowałem dla Ciebie opis najlepszej golarki męskiej elektrycznej w 2024 roku. Został nim model Philips Series 5000 S5466/17. Wiem, że jest to najlepszy produkt tego typu, ponieważ sprawdziłem opinie konsumentów, którzy zdążyli już wypróbować zakupione przez siebie urządzenia. Golarka ta charakteryzuje się bardzo precyzyjnym cięciem, które zapewniają ostrza ze specjalną, zaawansowaną technologią. Ponadto podczas jej użytkowania można zapomnieć o podrażnieniu skóry, co pozytywnie wpływa na komfort. Model ten poradzi sobie z każdym rodzajem zarostu i zgoli nawet te włosy, które układają się w różne strony. Jako że jest on wodoodporny, można golić się nawet pod prysznicem i myć urządzenie pod bieżącą wodą. Drugą, najlepszą golarką elektryczną okazał się Braun Braun Series 3 3020S. Jeżeli pierwszy opisany przeze mnie produkt jest niedostępny lub nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, wypróbuj ten drugi. Jest on wyposażony w ładowanie za pomocą portu USB, zapewnia długi czas pracy na wbudowanym akumulatorze i dobrze układa się w dłoni ze względu na ergonomiczny kształt.

 

Tabela porównawcza – Dobre męskie golarki elektryczne

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten męski produkt łączy elastyczne głowice, ergonomiczny uchwyt i ostrza ComfortTech, zapewniając skuteczne golenie i ochronę skóry. Wyposażony w trymer SmartClick, umożliwia golenie na sucho i na mokro, oferując 50 minut pracy po godzinnym ładowaniu. Łatwy w czyszczeniu, posiada intuicyjny wyświetlacz LED.

Wady

Ten produkt męski, według opinii użytkowników nie zawsze wyświetla poprawnie stan baterii. Jego wskaźnik naładowania często jest niedokładny, co może wprowadzać użytkowników w błąd co do rzeczywistego poziomu energii.

Podsumowanie

Ten męski produkt oferuje wygodę i precyzję dzięki elastycznym głowicom i ergonomicznemu uchwytowi. Wydajne golenie, zarówno na sucho jak i na mokro, z trymerem SmartClick i łatwym czyszczeniem, zapewnia komfort użytkowania.

Drugi wybór

Zalety

Elektryczna maszynka do golenia dla mężczyzn, idealna dla regularnego golenia twarzy, zapewnia trwałość i precyzję. Umożliwia dokładne golenie bez podrażnień, nawet twardego zarostu, zachowując kształt wąsów i baków. Łatwa w czyszczeniu, nadaje się do użytku na sucho i na mokro. Działa bezprzewodowo z opcją ładowania USB.

Wady

W nowszej wersji tej męskiej golarki zastosowano zwykły, sztywny kabel, w przeciwieństwie do elastycznego, kręconego kabla używanego w poprzednich modelach serii 3, co może być postrzegane jako niedogodność.

Podsumowanie

Ten produkt to doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn ceniących szybkie i efektywne golenie. Jego wszechstronność, możliwość mycia oraz opcja golenia na sucho i na mokro zwiększają komfort użytkowania. Ładowanie USB dodaje praktyczności.

Rozważ też

Zalety

To zaawansowane urządzenie do golenia łączy technologię HyperFlex z obrotową szyją i trzema pływającymi głowicami, dostosowując się do konturów twarzy. Wyposażone w dodatek antybakteryjny i technologię WETech, umożliwia golenie na mokro i na sucho. Posiada wysuwany trymer i wskaźniki poziomu baterii.

Wady

Niektórzy użytkownicy z twardym zarostem zgłaszają, że to męskie urządzenie do golenia może powodować podrażnienia skóry, co jest kwestią istotną przy wyborze odpowiedniego produktu dla osoby z takim zarostem.

Podsumowanie

To urządzenie jest idealne dla tych, którzy cenią sobie higieniczne i komfortowe golenie. Długi czas pracy na jednym ładowaniu, możliwość golenia w różnych warunkach oraz łatwość czyszczenia to jego główne atuty.

 

8 najlepszych golarek elektrycznych męskich. Opinie w 2024 roku

 

Golarka elektryczna to urządzenie umożliwiające zadbanie o męski zarost w sposób bardziej profesjonalny niż przy użyciu zwykłej maszynki, czy brzytwy. Jest ona coraz bardziej popularnym sprzętem, który obecnie znajduje się prawie w każdym domu. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza w przypadku konieczności codziennego golenia. Przygotowany przez nas ranking golarek elektrycznych męskich prezentuje Ci warte uwagi modele w dobrych cenach.

 

Golarka męska Philips

 

1. Golarka Męska Philips Series 5000 S5466/17

 

Golarka męska Philips Series 5000 S5466/17 łączy łatwość użycia z komfortem. Posiada intuicyjną obsługę dzięki elastycznym głowicom i ergonomicznemu uchwytowi. Ostrza ComfortTech i głowice konturowe 360° zapewniają skuteczne golenie, chroniąc skórę. Trymer SmartClick umożliwia precyzyjne przycinanie. Ta najlepsza golarka męska oferuje golenie na sucho i na mokro, dopasowując się do preferencji użytkownika. Ergonomiczny uchwyt z gumą antypoślizgową gwarantuje pewny chwyt, a funkcja bezprzewodowa pozwala na 50 minut golenia po pełnym naładowaniu. Szybkie ładowanie w ciągu godziny i łatwe czyszczenie zwiększają wygodę. Wyświetlacz LED informuje o stanie baterii i konieczności czyszczenia.

Golarka Męska Philips Series 5000 S5466/17 to nowoczesne urządzenie do golenia, które oferuje zaawansowane technologie i funkcjonalność. Sprawdźmy teraz opinie o tych golarkach elektrycznych męskich.

 

Zalety

Intuicyjna obsługa : Golarka jest łatwa w użyciu, dzięki elastycznym głowicom i ergonomicznemu uchwytowi.

Wygodne golenie : Oferuje czyste i wygodne golenie dzięki ostrzom ComfortTech i głowicom konturowym 360°.

Precyzyjny trymer : Zawiera precyzyjny trymer SmartClick, idealny do przycinania wąsów i bokobrodów.

Szybkie ładowanie : Można ją naładować w ciągu zaledwie godziny, a 5-minutowe ładowanie wystarcza na jedno golenie.

Długi czas pracy : Po pełnym naładowaniu umożliwia do 50 minut bezprzewodowego golenia.

 

Wady

Niedokładny wskaźnik baterii : Golarka męska Philips nie zawsze prawidłowo wskazuje poziom naładowania baterii.

 

 

 

 

Golarka męska Braun

 

2. Golarka Męska Braun Braun Series 3 3020S

 

Elektryczna maszynka do golenia Braun Series 3 3020s to doskonały wybór dla mężczyzn regularnie golących twarz, którzy poszukują trwałego i precyzyjnego urządzenia. Umożliwia ona dokładne golenie każdego włosa, minimalizując ryzyko podrażnień czy zranień ostrzem. Jest to doskonała golarka męska do zarostu twardego. Dzięki tej golarce możesz zapomnieć o dyskomforcie podczas golenia i cieszyć się idealnie gładką skórą twarzy. Charakteryzuje się ona precyzją golenia, umożliwiając jednocześnie zachowanie kształtu wąsów czy baków. Golarka męska Braun jest łatwa w utrzymaniu, ponieważ można ją myć. Przeznaczona zarówno do golenia na sucho, jak i na mokro, oferuje elastyczność użycia. Maszynka działa bezprzewodowo, ale można ją również używać z przewodem. Jej ładowanie odbywa się przez USB.

Golarka Braun Series 3 3020S to nowoczesne narzędzie do golenia, które łączy w sobie precyzję z wielofunkcyjnością. Jakie ta najlepsza golarka męska ma opinie?

 

Zalety

Precyzyjne golenie : Golarka zapewnia precyzyjne golenie każdego włosa, minimalizując ryzyko podrażnień.

Sposób wykorzystania: Przyrząd jest przeznaczony do golenia zarówno na sucho, jak i na mokro.

Łatwa pielęgnacja : Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu i można je myć pod bieżącą wodą.

Stylizacja wąsów : Pomaga zachować kształt wąsów czy baków.

Uniwersalne zasilanie : Można używać z przewodem i bez. Zasilanie wykorzystuje ładowanie przez USB.

 

Wady

Zwykły kabel : Obecny model posiada sztywny kabel, w przeciwieństwie do elastycznego kręconego w starszych modelach.

 

 

 

 

Remington golarka męska

 

3. Golarka Męska Remington Hyperflex Aqua XR1430

 

Golarka męska Remington Hyperflex Aqua XR1430 to zaawansowane urządzenie do golenia, które łączy bliskość, komfort i moc. Dzięki technologii HyperFlex, ta golarka do twarzy męska, dostosowuje się do konturów twarzy, posiada obrotową szyję i trzy pływające głowice rotacyjne, które zapewniają stały kontakt ze skórą. Ta dobra męska golarka elektryczna jest wyposażona w dodatek antybakteryjny, hamujący wzrost bakterii i oferuje technologię WETech, umożliwiającą golenie na mokro lub na sucho. Posiada mocną baterię litową, która gwarantuje tygodnie golenia przy każdym ładowaniu. Jest bezprzewodowa, z 60-minutową autonomią pracy. Golarka wykonana jest ze stali nierdzewnej, ma wysuwany trymer i wskaźniki poziomu baterii oraz ładowania. Jest w pełni nadająca się do mycia i wyposażona w stację dokującą. Zasilana jest napięciem 100-240 V, a pełen cykl ładowania baterii trwa 4 godziny.

Golarka Remington Hyperflex Aqua XR1430 to innowacyjne rozwiązanie dla mężczyzn ceniących wygodę i efektywność golenia. Test golarek elektrycznych wskazał jej zalety:

 

Zalety

Technologia HyperFlex : Dostosowuje się do konturów twarzy, dzięki obrotowej szyi i trzem pływającym głowicom.

Dodatkowa ochrona antybakteryjna : Remington golarka męska zapewnia higieniczne golenie poprzez hamowanie wzrostu bakterii.

Technologia WETech : Umożliwia golenie na mokro i na sucho, zwiększając komfort użytkowania.

Mocna bateria litowa : Oferuje długi czas pracy, umożliwiając tygodnie golenia przy każdym ładowaniu.

Wysuwany trymer : Ułatwia precyzyjne przycinanie i stylizację wąsów oraz baków.

 

Wady

Podrażnienia skóry : Niektórzy użytkownicy z twardym zarostem zgłaszają podrażnienia skóry po użyciu golarki.

 

 

 

 

Golarka męska z trymerem

 

4. Golarka Męska z Trymerem Braun Series 9 9525S

 

Golarka męska z trymerem Braun Series 9 9525S, znana także jako Braun 9 PRO+ 9527s PowerCase, rewolucjonizuje elektryczne golenie, oferując najwyższą dokładność i komfort skóry. Wyposażona w 5 zsynchronizowanych elementów golących, radzi sobie z zarostem każdej długości, zapewniając skuteczność i komfort. Wbudowany precyzyjny ProTrimmer, wzmocniony stalą chirurgiczną, ułatwia przycinanie wąsów i bokobrodów. Akcesoria premium, jak przenośna ładowarka PowerCase, pozwalają na 90 minut golenia bez ładowania. Golarka jest w 100% wodoodporna i gwarantuje trwałość i niezawodność. Golarka męska z trymerem ma możliwość użytkowania na sucho i mokro, 10 000 drgań sonicznych oraz technologia AutoSense zapewniają wydajność. Urządzenie posiada ruchomą głowicę, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 60 minut, ładowanie zajmuje tylko 1 godzinę. Wyświetlacz LCD i wskaźniki LED informują o stanie ładowania.

Dobra golarka męska z trymerem Braun Series 9 9525S to nowoczesne urządzenie, które zapewnia doskonałe doświadczenie golenia.

 

Zalety

Wyjątkowa skuteczność : Posiada 5 zsynchronizowanych elementów golących, gwarantujących efektywność nawet przy najdłuższym zarostie.

Precyzyjny ProTrimmer:  Wbudowany trymer wzmocniony stalą chirurgiczną idealnie przycina wąsy i bokobrody.

Długi czas pracy : Akumulator litowo-jonowy pozwala na golenie do 90 minut bez potrzeby ładowania.

Wodoodporność : Urządzenie jest w 100% wodoodporne, umożliwiając golenie na mokro i sucho.

Zaawansowana technologia : 10 000 drgań sonicznych i technologia AutoSense efektywnie golą najgęstszy zarost.

 

Wady

Wysoka cena : Cena około 1500 PLN może być zaporowa dla niektórych użytkowników.

 

 

 

 

Babyliss golarka męska

 

5. Golarka Męska Foliolowa BabyLiss Pro Gold FXFS2GE

 

Golarka męska foliowa BabyLiss Pro Gold FXFS2GE jest mocnym zawodnikiem w świecie barberów. Niezawodna konstrukcja i solidne podzespoły zapewniają jej trwałość, a elegancka metalowa obudowa dodaje stylu. Jest to golarka męska foliowa idealna dla profesjonalistów. Wykonana z tytanu folia jest przyjazna dla skóry, nie uczula i nie podrażnia, co czyni ją bezpieczną dla alergików. Ostrza są wolne od niklu. Babyliss golarka męska pozwala na 180 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu, dzięki czemu jest idealna dla salonów fryzjerskich. Posiada szybkie ładowanie, z możliwością ładowania za pomocą 3-metrowego przewodu, co pozwala też na używanie jej jako golarki sieciowej. Golarka BabyLiss Pro Gold FXFS2GE jest doskonałym wyborem dla profesjonalistów.

Golarka męska foliowa BabyLiss Pro Gold FXFS2GE wyróżnia się w świecie barberów swoją niezawodnością i jakością. Jakie opinie klientów może przekazać na temat tego urządzenia ranking golarek męskich 2024?

 

Zalety

Niezawodna konstrukcja : Solidna budowa i trwałe podzespoły zapewniają długotrwałe użytkowanie.

Długi czas pracy : Urządzenie umożliwia 180 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu.

Szybkie ładowanie : Efektywny system ładowania przekłada się na 1 minutę pracy po każdej minucie ładowania.

Wszechstronność : Możliwość użycia jako golarki sieciowej dzięki dołączonemu 3-metrowemu przewodowi.

Elegancka obudowa : Metalowa obudowa dodaje stylu i trwałości.

 

Wady

Podrażnienia skóry : Użytkownicy zgłaszają, że stosowanie do golenia włosów na głowie może podrażniać skórę lub lekko kaleczyć.

 

 

 

 

Golarka męska foliowa

 

6. Golarka Wahl 3615-1016 Travel Shaver

 

Golarka Wahl 3615-1016 Travel Shaver to bezprzewodowa golarka męska, idealna dla podróżujących. Jej niewielki rozmiar i waga czynią ją bardzo praktyczną. Wyposażona jest w mocny akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy, który po pełnym naładowaniu zapewnia 45 minut pracy. Ta golarka męska do brody zawiera w zestawie dodatkową folię tnącą, głowicę, kabel zasilający, metalowe pudełko do przechowywania, eleganckie etui z materiału, szczoteczkę do czyszczenia oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Golarka posiada, podobnie jak wszystkie najlepsze golarki męskie, gumowaną obudowę, system prostych wymian folii i noża tnącego oraz kontrolkę LED informującą o stanie ładowania. Zasilana jest napięciem 220-230 V i ma moc 3 W. Wymiary golarki to 100 x 46 x 18 mm, a jej waga wynosi tylko 90 gram. Urządzenie posiada dożywotnią gwarancję na ostrza, co świadczy o jej wysokiej jakości i trwałości.

Golarka Wahl 3615-1016 Travel Shaver jest idealnym towarzyszem podróży dla mężczyzn ceniących komfort i funkcjonalność.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary : Małe rozmiary i niewielka waga sprawiają, że jest idealna dla podróżujących.

Bezprzewodowa wygoda : Dzięki akumulatorowi umożliwia bezprzewodowe golenie, zwiększając mobilność.

Długi czas pracy : Akumulator zapewnia 45 minut ciągłej pracy po pełnym naładowaniu.

Łatwa wymiana akcesoriów : Zapewnia prosty system wymiany folii i noża tnącego.

Dodatkowe akcesoria : Zestaw zawiera dodatkową folię tnącą, głowicę i szczoteczkę do czyszczenia.

 

Wady

Czas golenia : Na dokładne ogolenie wymagane jest sporo czasu i nie zawsze zapewnia idealne efekty.

 

 

 

 

Golarka męska Oneblade

 

7. Golarka Męska Elektryczna Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6541/15

 

Golarka męska elektryczna Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6541/15 jest wszechstronnym urządzeniem, które goli, przycina i stylizuje zarost na twarzy i ciele. Posiada innowacyjne ostrze OneBlade 360, które porusza się we wszystkich kierunkach i dostosowuje do kształtu każdej twarzy. Technologia OneBlade pozwala zgolić włosy dowolnej długości bez zacięć i podrażnień. Dwustronne ostrze szybko się porusza, zapewniając efektywność. Golarka pracuje do 90 minut na pełnej baterii, goli na mokro i na sucho, a jej wyjątkowa technologia zapewnia komfort użytkowania. W zestawie znajduje się dodatkowe ostrze, nasadka ochronna, nasadka do ciała i regulowana nasadka z 14 długościami. Urządzenie jest ładowane przez akumulator Li-Ion i posiada 3 wskaźniki LED stanu akumulatora. Golarka jest łatwa w obsłudze, stosowana na mokro i na sucho, z automatycznym napięciem 100 – 240 V. Czas pracy urządzenia to 90 minut, a pełne ładowanie trwa 1 godzinę. Akcesoria obejmują podstawkę ładującą i etui.

Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6541/15 to zaawansowana elektryczna golarka męska, idealna do precyzyjnego stylizowania zarostu.

 

Zalety

Wszechstronne zastosowanie : Goli, przycina i stylizuje zarost na twarzy i ciele.

Innowacyjne ostrze : Ostrze OneBlade 360 porusza się we wszystkich kierunkach, dopasowując się do kształtu twarzy.

Bezpodrażnieniowe golenie : Technologia gwarantuje golenie bez zacięć i podrażnień, nawet w delikatnych miejscach.

Stosowanie na mokro i sucho : Możliwość golenia zarówno na mokro, jak i na sucho.

Precyzyjna regulacja : Nasadka do precyzyjnego przycinania ma 14 ustawień długości.

 

Wady

Rozrzucanie włosków : Podczas golenia bez nakładek włoski są rozrzucane po całej łazience. Wymaga to sprzątania po goleniu.

 

 

 

 

Golarka męska panasonic

 

8. Golarka Męska Elektryczna Panasonic ES-RT-67

 

Urządzenie Panasonic ES-RT-67 to model wyposażony w trzy precyzyjne ostrza z nanopowłoką, które są naostrzone pod kątem 30 stopni. W efekcie golenie jest bardzo dokładnie, a włosy są ścinane tuż przy skórze. Dodatkową opcją jest wysuwany trymer umożliwiający precyzyjne wystylizowanie wąsów lub bokobrodów.

Opisywany produkt umożliwia golenie zarówno na sucho, jak i na mokro, również z użyciem pianki. To wpływa na wysoki komfort użytkowania, ponieważ samemu można zdecydować o sposobie golenia. Ponadto wbudowana bateria litowo-jonowa ładująca się w zaledwie godzinę zapewnia ok. 54 minuty pracy.

Z opinii konsumentów wynika, że ten model zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na niezwykle precyzyjne ostrza, ale również łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Zostało ono wyposażone w wodoodporną obudowę, przez co można je swobodnie płukać pod bieżącą wodą. Zaletą jest też wskaźnik LED, który informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora.

Męska golarka elektryczna Panasonic ES-RT-67 jest zasilana akumulatorowo. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi ponad 50 minut. Na obudowie znajduje się LED-owy wyświetlacz.

 

Zalety

Obrotowa głowica: Model wyposażono w obrotową głowicę. Jest ona elastyczna, więc dobrze dopasowuje się do kształtu naszej twarzy. W rezultacie golenie jest dokładniejsze.

Przeznaczenie: Maszynkę można wykorzystywać do golenia na mokro i na sucho. Korzystanie z Panasonic ES-RT-67 pod prysznicem jest możliwe dzięki wodoszczelnej konstrukcji.

 

Wady

Budowa: Gdyby sprzęt miał lepiej wyprofilowaną rączkę, korzystanie z niego byłoby wygodniejsze. Zdaniem użytkowników manewrowanie maszynką czasami sprawia problem.

Zarysowania: Na metalicznej powłoce po jakimś czasie pojawiają się drobne rysy. Sprawiają one, że urządzenie nie wygląda tak dobrze, jak w chwili jego zakupu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę elektryczną męską kupić?

 

Jeszcze niedawno mężczyźni nie wyobrażali sobie życia bez zwykłej maszynki, a dziś prawie żaden niemal nie rozstaje się z golarką elektryczną. To sprytne urządzenie, które pozwala na zadbanie o swój zarost w łatwy, a jednocześnie bardzo profesjonalny sposób. Dzięki niemu można precyzyjnie przyciąć nie tylko brodę, ale i wąsy, czy bokobrody. Przedstawiamy Ci poradnik, który podpowiada, jaką golarkę elektryczną męską wybrać, by dokonać właściwego wyboru.

Rodzaje golarek elektrycznych

Męskie golarki elektryczne można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest model z folią tnącą. Jest on wyposażony w specjalną folię posiadającą otwory, do których w czasie golenia trafiają włosy. Tuż pod folią umieszczone zostały ostrza, które te włosy przycinają. Otwory mogą być rozmieszczane pod różnym kątem, a to wpływa na większą precyzję golenia. Nowoczesne golarki tego typu mają systemy różniące się między sobą rodzajem ostrzy oraz ilością wykorzystanych folii. Zapewniają one dość płynne golenie, a modele z systemem potrójnym są bardzo efektywne. Niemniej wybierając produkt z systemem pojedynczym nie możemy spodziewać się oszałamiających efektów, poza tym golenie może trwać dość długo.

Dlatego też mężczyźni coraz częściej decydują się na zakup drugiego typu golarek, czyli głowicowych. Zazwyczaj posiadają one dwie lub trzy głowice. Mają one ruchome części, w efekcie dobrze dopasowują się do kształtu twarzy. Każda z głowic jest zbudowana ze specjalnych osłonek i ostrzy, a poszczególne modele – w zależności od ceny – będą różnić się ich ilością. Tego rodzaju urządzenia są bardziej precyzyjne niż te z folią, jednak ich cena jest wyższa i czasem może dojść do zaklinowania się głowic.

 

Zasilanie

Decydując się na golarkę elektryczną, musimy też wybrać, jaki rodzaj zasilania najbardziej nam odpowiada. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest produkt sieciowy, który wystarczy podłączyć do gniazdka. W jego przypadku nie trzeba martwić się o rozładowany akumulator.

Z kolei golarki akumulatorowe dla wielu są wygodniejsze, ponieważ można z nich korzystać praktycznie wszędzie. Ich wadą jest jednak to, że trzeba regularnie ładować akumulator, który w pełni naładowany działa jedynie kilkadziesiąt minut.

Na rynku znajdziemy też modele sieciowo-akumulatorowe, które są połączeniem obu wymienionych typów urządzeń. Kiedy rozładuje się nam akumulator, możemy szybko podłączyć urządzenie do gniazdka.

 

Czas ładowania i pracy – jaka jest najlepsza golarka elektryczna męska

Jeśli chcemy kupić golarkę elektryczną, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę, jak długo urządzenie ładuje się, i jak to przekłada się na jego czas działania (głównie jeżeli wybieramy urządzenie zasilane akumulatorem). To ważne, ponieważ może to wpływać na komfort użytkowania urządzenia. Niektóre modele ładują się godzinę, ale niektóre potrzebują nawet ośmiu godzin, co bywa kłopotliwe.

Na zakupach sprawdzajmy też, jak długo golarka będzie działać z naładowanym akumulatorem. Zazwyczaj będzie to kilkadziesiąt minut, ale jeżeli wybierzemy model sieciowo-akumulatorowy, rozładowany akumulator nie będzie tak dużym problemem.

 

Jakość wykonania i design

Golarka elektryczna jest urządzeniem, które często wykorzystywane jest nawet codziennie. Dlatego też musimy zadbać o to, by wybrać model solidny i wytrzymały. Materiały, z których taki sprzęt jest wykonywany, powinny być eleganckie, a jednocześnie odporne na zarysowania i powstawanie innych śladów użytkowania. Ponadto kształt golarki musi być dostosowany do dłoni osoby, która będzie go używać. Dlatego najlepiej sięgnąć po kilka różnych modeli i sprawdzić, który jest najlepszy.

Duże znaczenie ma także sam design golarki. Nowoczesne urządzenia zwykle dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, charakteryzuje je minimalistyczny styl i często wyjątkowo smukły kształt. Wiele osób twierdzi, że najlepsza golarka elektryczna męska powinna nie tylko precyzyjnie golić, ale również dobrze się prezentować.

Łatwość utrzymania w czystości

Męska golarka jest urządzeniem, które należy utrzymywać w czystości, aby mogło działać bardzo długo. W niemal każdym zestawie poza takim urządzeniem znajduje się niewielka szczoteczka, z pomocą której można pozbyć się ściętych włosów lub innych zanieczyszczeń z ostrzy.

Niektóre z dostępnych na rynku modeli pozwalają także na czyszczenie elementów odpowiadających za cięcie włosów pod wodą. To może być bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu utrzymanie golarki w czystości może być jeszcze łatwiejsze. Pamiętajmy jednak, by po umyciu takiego urządzenia dokładnie je wysuszyć.

 

Golarki elektryczne męskie w dobrych cenach

Elektryczne golarki różnią się między sobą ceną, a wiele może zależeć nie tylko od samego producenta, ale też dodatkowych opcji, takich jak wskaźnik ładowania, system podnoszenia zarostu, czy dodatek w postaci precyzyjnego trymera. Najtańsze modele kosztują nawet 50 zł. W tym zakresie cenowym znajdziemy nie tylko produkty z folią tnącą, ale również te głowicowe.

Jeżeli jednak zależy nam na goleniu urządzeniem nieco wyższej jakości, pochodzącym od znanego producenta, będziemy musieli zapłacić więcej. Średnia cena za golarkę bardziej zaawansowaną technologicznie i z wieloma dodatkowymi opcjami wynosi ponad 200-300 zł. Można znaleźć też urządzenia za 1000 zł, ale są one zazwyczaj przeznaczone głównie do salonów fryzjerskich i barberskich.

 

 

Czy męskie golarki elektryczne golą dokładnie?

 

Na naszą stronę trafiają m.in. osoby, które chcą się dowiedzieć, jaka męska golarka elektryczna jest polecana przez użytkowników. Jeśli należysz do tej grupy konsumentów, przygotowany przez nas ranking z pewnością Cię zainteresował. Chcemy jednak nie tylko skupić się na konkretnych produktach, ale także dać Ci kilka wskazówek i odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Czy warto kupować taki sprzęt? Czy jest on dokładny?

 

 

Jak używać męskiej golarki elektrycznej?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy golarki elektryczne są skutecznie, nie możemy skupiać się jedynie na parametrach danego urządzenia. Oczywiście, jest to ważne zagadnienie, jednak dokładność działania sprzętu nie zależy tylko od tych czynników. Bardzo ważne jest to, aby poza zakupem dobrej jakości modelu, wiedzieć, jak korzystać z golarki. Pocieszający okazuje się fakt, że użytkowanie takiego urządzenia nie jest skomplikowane. Zwykle użytkownik ma do dyspozycji tylko kilka przycisków, które są odpowiednio opisane. Warto przed pierwszym użyciem sprzętu dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Jeśli w trakcie golenia napotkamy jakiś problem związany z obsługą maszynki, warto sięgnąć po ulotkę znajdującą się w opakowaniu bądź poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytanie na stronie producenta czy ogólnodostępnych forach. Użytkownicy chętnie dzielą się swoim doświadczeniami związanymi z użytkowaniem danego sprzętu.

Aby golenie było bezbolesne i skuteczne, ostrza należy przykładać do skóry pod kątem prostym. Nie należy zbyt dużo razy golić jednego miejsca, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia naskórka. Jeśli chcemy, możemy lekko napiąć skórę drugą dłonią. Trzeba jednak pamiętać, że nie można robić tego zbyt mocno, ponieważ nie wpływa to dobrze na elastyczność naskórka. Zarost należy golić pod włos.

 

Pielęgnacja twarzy po goleniu

Aby mieć idealnie gładką cerę, nie wystarczy tylko wyposażyć się w efektywną golarkę i regularnie usuwać zarost. Równie istotne jest to, aby odpowiednio dbać o skórę twarzy. Po goleniu należy używać dobrej jakości kremów o działaniu łagodzącym. W sklepach dostępne są też specjalne balsamy, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Aby nasza twarz ładnie wyglądała, warto także od czasu do czasu wykonać peeling. Nie jest zalecane, aby robić to tuż przed czy po goleniu, ponieważ skóra jest wtedy bardziej podatna na podrażnienia. Jeśli golimy się rano, peeling możemy wykonać np. wieczorem.

 

 

Jak czyścić męską golarkę elektryczną?

Efektywność urządzenia zależy także od tego, jak będziemy o nie dbać. W przypadku golarki bardzo ważne są ostrza. Jeśli nie będziemy regularnie ich czyścić, na powierzchni rozwiną się nie tylko niebezpieczne dla skóry bakterie, ale także korozja. To spowoduje, że elementy tnące będą coraz gorzej radzić sobie z usuwaniem zarostu. Jeśli mamy model zasilany akumulatorowo, musimy pamiętać o jego regularnym i odpowiednim ładowaniu.

 

Czy warto kupić męską golarkę elektryczną?

Osoby, które chcą poznać odpowiedź na pytanie, czy męska golarka elektryczna jest dokładna, tak naprawdę pragną dowiedzieć się, czy warto inwestować w tego typu sprzęt. Większość mężczyzn uważa, że jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej łazience. Jeśli kupisz dobrej jakości model i będziesz stosował się do wskazówek zawartych w tym tekście, możesz być pewny, że golarka spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!