Najlepsza maszynka do golenia na żyletki Gillette

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

Na rynku jest wiele różnych sprzętów i przyrządów do golenia dla mężczyzn. Bardzo dużą popularnością cieszą się maszynki na żyletki Gillette, które są uznawane za praktyczne i precyzyjne. Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisujemy najchętniej kupowane modele wspomnianej marki. Na jego szczycie plasuje się produkt Gillette Mach3 Turbo. To maszynka z trzema solidnymi ostrzami i paskiem nawilżającym, która daje możliwość stosowania różnych wkładów z serii Mach3. Daje ona możliwość przycięcia włosków tuż przy skórze, w efekcie czego jest ona przyjemnie gładka. Ryzyko podrażnień i zacięć jest zmniejszone do minimum. Przyrząd można pewnie chwycić, nie wyślizguje się z dłoni. Polecamy również Gillette Fusion Power, czyli model plasujący się na drugim miejscu. To wygodna w użyciu maszynka zasilana bateriami, która podczas golenia wytwarza delikatne drgania. Wpływa to na lepszy poślizg ostrzy na skórze. Sprzęt umożliwia pozbywanie się zarostu nie tylko na sucho, ale i na mokro. Specjalny pasek wskaźnikowy pokazuje, kiedy należy wymienić wkład.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynką możesz ogolić się nawet do ok. 10 razy. Dzięki wymiennym żyletkom model jest tani w eksploatacji. Maszynka precyzyjnie dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu niwelowane jest ryzyko zacięć. Ostrza pozwalają na golenie nawet dość krótkiego zarostu.

Wady

Wymiana żyletek wymaga nieco wprawy przy odpowiednim nacisku w taki sposób, by końcówka dobrze i stabilnie się wpięła.

Podsumowanie

Pasek żelowy ma za zadanie zapobiec podrażnieniom w trakcie golenia i sprawić, że maszynka będzie gładko przesuwać się po skórze. Osłona Skin Guard pozwala na optymalne naciąganie skóry, by lepiej przygotować zarost do golenia.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany bateriami, co znacznie przyspiesza golenie. Nawet posiadacze wrażliwej skóry bardzo chwalą sobie płynność usuwania tą maszynką zarostu. Pięć ostrzy pozwala na dokładne golenie. Elastyczna głowica zapobiega zacięciom, idealnie dopasowując się do twarzy.

Wady

Trymer umieszczony po drugiej stronie maszynki wyszarpuje delikatnie włoski, co nie jest przyjemne dla osób, które nie potrafią nim golić.

Podsumowanie

Rączka maszynki została pokryta specjalną powłoką, która zapobiega jej wyślizgiwaniu. Wskaźnik konieczności wymiany końcówki jest bardzo pomocny. Maszynkę łatwo się czyści.

Rozważ też

Zalety

Z pomocą tej maszynki można usuwać nawet dość gęsty i twardy zarost. Dzięki użyciu w maszynce kilku ostrzy niwelowany jest efekt szarpania i ciągnięcia włosków. Za pomocą prostego w obsłudze trymera możesz łatwo i szybko wymodelować baczki.

Wady

Grzebyk zaczesujący zarost czasem nie radzi sobie z zarostem w miejscach, gdzie rośnie on w kilku kierunkach. Trzeba poświęcić tym miejscom dłuższą chwilę.

Podsumowanie

W zestawie z urządzeniem są dostępne dwa wymienne wkłady. Zdaniem kupujących sprzęt bardzo dobrze leży w dłoni i maszynka jest ogólnie godna polecenia, również jako pierwsza maszynka do golenia.

 

 

Maszynki do golenia na żyletki Gillette – ranking

 

 

Gillette Mach3 Turbo

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Gillette Mach3 Turbo. Ta maszynka do golenia na żyletki Gillette w dobrej cenie precyzyjnie zgoli każdy zarost, jednocześnie nie powodując podrażnień.

Maszynka wyposażona jest w trzy ostrza DuraComfort, zapewniające komfort golenia i gładkość przez długi czas. Posiada ona również żelowy pasek, który z łatwością ślizga się po skórze. Co więcej, ulepszona osłona Skin Guard pomaga naciągnąć skórę, aby lepiej przygotować zarost do golenia.

Zestaw zawiera maszynkę oraz dwa wymienne wkłady. Model ten może być używany z dowolnymi ostrzami z serii Mach3. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity przyrząd dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jego łatwość czyszczenia i dopasowanie do twarzy.

Gillette Mach3 Turbo to dobra maszynka do golenia na żyletki Gillette do 40 zł. Została ona wyposażona w 3 ostrza DuraComfort. W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady.

 

Zalety

Precyzyjne ostrza: Ostrza maszynki są precyzyjne i dają możliwość przycięcia włosków tuż przy skórze. Są one twardsze niż stal.

Poręczność: Przyrząd ma długą i dobrze wyprofilowaną rączkę. Nie wyślizguje się z dłoni, co zapewnia komfortowe golenie.

Żelowy pasek: Nad ostrzami znajduje się cienki, żelowy pasek nawilżający. Zapewnia on lepszy poślizg maszynki na skórze i zapobiega podrażnieniom.

Pasuje do różnych ostrzy: Przyrząd daje możliwość założenia dowolnych ostrzy wymiennych z serii Mach3.

Osłona Skin Guard: To model z osłoną Skin Guard. Pozwala ona na lekkie naciągnięcie skóry i tym samym lepsze przygotowanie zarostu do golenia.

 

Wady

Kłopotliwa wymiana ostrzy: Konsumenci przyznają, że wymiana ostrza na nowe wymaga wprawy, aby odpowiednio wpiąć je w głowicę.

 

 

 

 

Gillette Fusion Power

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Gillette Fusion Power. Jest to zasilana bateryjnie maszynka, która doskonale sprawdza się nawet przy goleniu wrażliwej skóry.

Produkt wytwarza delikatne drgania, które pozwalają zmniejszyć tarcie, dzięki czemu ostrza gładko i delikatnie przesuwają się po skórze twarzy. Maszynka nie wywołuje podrażnień i zacięć oraz idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Jest wyposażona w pięć wysokiej jakości ostrzy, zapewniających idealną gładkość.

Rączka tego modelu jest ergonomiczna i pokryta elastomerową powłoką. Dzięki temu zapewnia ona bezpieczny uchwyt oraz doskonałą kontrolę nad maszynką. Pasek Lubrastrip sygnalizuje konieczność wymiany wkładu, natomiast trymer wbudowany w dolnej części pozwala na golenie trudno dostępnych miejsc.

Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim jego funkcjonalność i wygodę w użyciu. Twierdzą oni także, że maszynkę łatwo się czyści.

Produkt Gillette Fusion Power jest sprzedawany z jednym ostrzem w komplecie. To model zasilany bateriami.

 

Zalety

Do golenia na sucho i mokro: Przyrząd został przystosowany do golenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Możemy pozbywać się włosków w taki sposób, jaki bardziej nam odpowiada.

Wytwarza delikatne drgania: Podczas pracy maszynka wytwarza delikatne drgania, które zapewniają dobry poślizg ostrzy na skórze. Zmniejsza to też tarcie oraz ryzyko podrażnień.

Pasek wskaźnikowy: Sprzęt wyposażono w pasek wskaźnikowy Lubrastrip, który pokazuje, kiedy należy wymienić wkład na nowy.

Dopasowuje się do kształtu twarzy: Maszynka dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. Tym samym nie należy się martwić, że podczas golenia dojdzie do przypadkowego zacięcia skóry.

 

Wady

Szarpiący włoski trymer: Po drugiej stronie głowicy jest precyzyjny trymer. Mężczyźni, którzy zdecydowali się na test maszynek do golenia na żyletki Gillette zauważyli, że wyszarpuje on włoski, co jest nieprzyjemne.

 

 

 

 

Gillette Fusion ProGlide Flexball

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Gillette Fusion ProGlide Flexball, która dopasowuje się do kształtu twarzy i pozwala usunąć najbardziej gęsty i twardy zarost.

Model ten posiada 5 ostrzy, które zapewniają komfort golenia i niezrównany efekt gładkości. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i użyciu wysokiej jakości materiałów, maszynka nie powoduje uczucia szarpania i ciągnięcia. Przyrząd wyposażony jest także w trymer, pozwalający na usunięcie niechcianych włosków z okolic nosa czy wyrównanie baczków.

Maszynka zasilana jest bateryjnie, przez co generuje łagodne drgania, zmniejszające tarcie i zwiększające poślizg ostrzy. Dzięki temu, gładko przesuwają się one po skórze. Posiada ona również mały grzebyk, ułatwiający skierowanie zarostu wprost na ostrza.

Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy dwa wymienne wkłady. Klienci zgodnie twierdzą, że przyrząd ten jest wygodny, dobrze leży w dłoni i w 100% spełnia swoją rolę.

Gillette Fusion ProGlide Flexball to przyrząd wyposażony w 5 ostrzy. W komplecie znajdują się dwa wymienne wkłady.

 

Zalety

Zapewnia efekt gładkiej skóry: Po użyciu maszynki skóra jest gładka. Cztery z pięciu ostrzy są cienkie i bardzo precyzyjne, pozwalają na dokładne przycięcie włosków. Po drugiej stronie głowicy umieszczono trymer pozwalający np. na poprawienie konturów zarostu.

Dobry poślizg: Przy ostrzach znajduje się pasek nawilżający, który zapewnia bardzo dobry poślizg maszynki. W jego składzie jest duża ilość środka nawilżającego, a także dodatek oleju mineralnego.

Wygoda użytkowania: Przyrząd jest zasilany bateriami. Po włączeniu wytwarza on delikatne drgania, co zmniejsza tarcie, a jednocześnie poprawia poślizg ostrzy. Dzięki maszynce golenie staje się bardziej komfortowe, a ryzyko zacięć zmniejsza się do minimum.

 

Wady

Kłopotliwe rozczesywanie włosków: Za pomocą przyrządu możemy najpierw rozczesać włoski, ale jeśli rosną one w kilku kierunkach, zajmuje to dużo czasu.

 

 

 

 

Jaka maszynka do golenia na żyletki Gillette jest najlepsza?

 

Golenie jest nieodłącznym elementem pielęgnacji twarzy mężczyzn. Zazwyczaj czynność ta traktowana jest jako uciążliwy obowiązek, dlatego aby nieco uprzyjemnić sobie codzienną rutynę, warto zaopatrzyć się w przyrząd, który szybko i sprawnie pozwoli pozbyć się zarostu. W ostatnim czasie popularne stają się tradycyjne maszynki na żyletki, które są precyzyjne i ekonomiczne. Wbrew pozorom, mnogość tego typu produktów jest bardzo duża,, przez co podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego modelu może być problematyczne. Aby nieco ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze maszynki do golenia na żyletki Gillette.

 

W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje maszynek na żyletki. Dzielą się one na 1, 2 lub 3-częściowe, z normalną lub wydłużoną rączką. Modele jednoczęściowe najlepiej sprawdzają się w codziennym goleniu krótkiego zarostu, łatwo się je otwiera, jednak są najbardziej podatne na zużycie. Maszynki dwuczęściowe najlepiej sprawdzają się w przypadku golenia na mokro. Są one stabilne, żyletka jest bezpiecznie zamocowana, a jej wymiana jest wygodna. Jej czyszczenie może być jednak problematyczne. Najlepsza maszynka do golenia na żyletki Gillette w 2023 roku składa się z trzech części. Tego typu produkty są najmniej awaryjne, łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Z drugiej jednak strony, wymiana żyletki jest niewygodna.

Wybór przyrządu z długą lub krótką rączką powinien być uzależniony od osobistych preferencji i predyspozycji. Generalnie przyjmuje się, że maszynki o dłuższej rączce są przeznaczone dla mężczyzn o długich palcach i smukłych dłoniach. Modele cięższe, z grubszą rączką najlepiej sprawdzają się w masywnych rękach.

Przy zakupie nowej maszynki należy mieć na uwadze rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana. Jest to zakup na lata, dlatego warto zaopatrzyć się w model z rączką i ostrzami wysokiej jakości. Co więcej, istotny jest również typ grzebienia. Początkującym zaleca się grzebień zamknięty. W przypadku grzebienia otwartego, możliwość zacięcia jest duża, dlatego lepiej sprawdzi się w bardziej doświadczonych dłoniach. Poza tym maszynka powinna być dobrana do rodzaju cery oraz grubości i twardości zarostu, techniki golenia oraz używanych kosmetyków.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!