Ranking 5 najlepszych golarek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.06.24

 

Golarka elektryczna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jak wśród wielu różnorodnych golarek elektrycznych znaleźć tę najlepszą? Bez wątpienia pomoże Ci w tym przygotowany przez nas ranking. Opisaliśmy w nim sprzęty idealne dla kobiet i mężczyzn, które nie podrażniają skóry. Na pierwszym miejscu plasuje się Philips AT750/16 – model głowicowy, przystosowany do pracy na sucho i mokro. To doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy chcą lepiej zadbać o swój zarost. Produkt jest zasilany pojemnym akumulatorem zapewniającym do 40 minut ciągłej pracy po naładowaniu. Urządzenie ma gumowy uchwyt, dlatego nie ma ryzyka, że przypadkowo wyślizgnie Ci się z dłoni i zniszczy, upadając na podłogę. Poza tym golarkę można myć pod bieżącą wodą, więc z łatwością utrzymasz ją w czystości. Drugie miejsce zajmuje produkt Braun Series 7 7899cc SILV/BLK. On także jest przeznaczony dla mężczyzn i pozwala na golenie się na mokro. Sprzęt dobrze dopasowuje się do konturów twarzy, a to zapobiega podrażnieniu skóry. Model jest wyposażony w trymer.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt bardzo dobrze dopasowuje się do twarzy. Dzieje się to za sprawą specjalnie zaokrąglonych głowic. Oczyszczanie golarki jest bardzo łatwe. Wystarczy, że opłuczemy ją pod bieżącą wodą. Jest ona bardzo szczelna.

Wady

Model bardzo długo się ładuje. Musimy czekać przez pewien czas, aby móc się ogolić. Po naładowaniu prezentowana golarka nie działa zbyt długo. Starczy nam ona jedynie na 10 - 14 niezbyt długich goleń.

Podsumowanie

Golarka elektryczna wyposażona w podwójne ostrza, które najpierw podnoszą włos, a potem go obcinają. Dzięki temu urządzenie to goli bardzo dokładnie. Jedyną wadą jest to, że musimy je całkiem często ładować.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt można użytkować na mokro i sucho, zależnie od indywidualnych preferencji. Model wyposażono w technologię dźwiękową, za sprawą której analizuje długość i gęstość zarostu, a następnie dostosowuje do niego swój sposób działania.

Wady

Produkt nie ma ruchomej głowicy, dlatego niektórzy Panowie uważają, że trudno jest przystrzyc zarost w trudno dostępnych miejscach. Mowa tu głównie o bokobrodach i wąsach.

Podsumowanie

Golarka wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnego systemu noży tnących ActiveLift, który wykonuje 130 ruchów na sekundę. Sprzęt ma ponadto 4-stopniowy system Clean&Charge odpowiadający za czyszczenie, smarowanie, ładowanie i suszenie urządzenia (aby go uruchomić wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie). Model można zanurzyć w wodzie na głębokość do 5 m.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyposażono w głowice flex, które poruszają się niezależnie w 4 różnych kierunkach. To sprawia, że produkt dopasowuje się do męskiej twarzy i pozwala precyzyjnie zgolić zarost. Model ma wbudowany akumulator, nie wymaga podłączenia do prądu podczas pracy.

Wady

Golarka jest przeznaczona tylko do użytkowania na sucho, na co narzekają konsumenci ze skórą skłonną do podrażnień (golenie na mokro może skutecznie zapobiegać pojawieniu się zaczerwienienia i pieczenia).

Podsumowanie

Produkt bardzo łatwo się czyści, gdyż wystarczy otworzyć głowice i użyć dołączonej do kompletu szczoteczki, aby pozbyć się zalegających włosków. W pełni naładowany akumulator zapewnia do 35 minut ciągłej pracy urządzenia, co z pewnością wystarczy, aby dokładnie się ogolić.

 

 

5 najlepszych golarek elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Przed Tobą ranking golarek elektrycznych, który pozwoli Ci wybrać najlepszy model. Sporządzając to zestawienie, oceniliśmy parametry urządzeń oraz wzięliśmy pod uwagę opinie Klientów.

 

1. Golarka Philips AquaTouch AT750/16

 

1.Philips AT750-16Jeśli zastanawiasz się, jaka golarka elektryczna jest najlepsza, odpowiedzią może być ten nowy model Philipsa. Dzięki systemowi zaokrąglonych głowic urządzenie dopasowuje się do twarzy i nie pozwala na zacięcia skóry. Golarka jest także bardzo szczelna. Do tego stopnia, że umożliwia golenie z użyciem pianki lub żelu.

To znacznie zwiększy Twój komfort oraz pozwoli uniknąć niepożądanych podrażnień. Z drugiej strony, dzięki temu możesz wypłukać golarkę pod wodą, a nawet używać jej pod prysznicem. Głowica urządzenia wyposażona jest w system podwójnych ostrzy – ich zadaniem jest najpierw podnieść włos, a potem dopiero obciąć go możliwie najbliżej skóry.

To rozwiązanie technologiczne zapewnia niezwykłą dokładność golenia. Produkt ma wydajny akumulator, co przekłada się na aż czternaście użyć bez konieczności podłączania go do prądu. Użytkownicy cenią sobie trwałość ostrzy, które pozostają efektywne nawet po bardzo długim czasie.

Klienci chwalą także niski poziom hałasu urządzenia. Dzięki niemu golenie staje się jeszcze przyjemniejsze, zwłaszcza rano, kiedy potrzebujemy ciszy.

Golarka Philips AT750/16 jest przeznaczona dla mężczyzn. To model głowicowy, który jest zasilany akumulatorowo. Sprzęt przystosowano do pracy na mokro i sucho.

 

Zalety

Elastyczne głowice: Za przycinanie zarostu odpowiadają 3 elastyczne głowice, które świetnie dopasowują się do kształtu twarzy. To gwarantuje precyzyjne golenie.

Pojemny akumulator: Akumulator zasilający urządzenie jest na tyle pojemny, że po naładowaniu zapewnia do 40 minut pracy.

System QuickRinse: Model wyposażono w System QuickRinse, pozwalający na mycie golarki pod bieżącą wodą.

Gumowy uchwyt: Uchwyt sprzętu został pokryty gumową powłoką, a to zapobiega wyślizgiwaniu się produktu z dłoni podczas użytkowania pod prysznicem.

Cicha praca: Urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w czasie pracy, dlatego możemy golić się o dowolnej porze, nawet wcześnie rano.

 

Wady

Długi czas ładowania baterii: Czas ładowania baterii wynosi 8 godzin. Mężczyźni narzekają, że to zbyt długo. Należy przy tym pamiętać, że nie można używać golarki, gdy jest podłączona do ładowarki.

 

 

 

 

2. Golarka dla mężczyzn Braun Series 7 7899cc Clean&Charge Wet&Dry

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć golarki Braun Series 7 7899cc SILV/BLK, która jest idealna dla mężczyzn dbających o swój zarost. Produkt jest zasilany akumulatorowo, a więc możemy użytkować go w dowolnym miejscu. Co ważne, to sprzęt wodoodporny, co oznacza, że jest przystosowany do pracy na sucho i mokro.

W pełni naładowana bateria zapewnia 50 minut ciągłej pracy sprzętu, a jej czas ładowania wynosi 60 minut. Golarka ma w zestawie: szczoteczkę do czyszczenia, preparat do konserwacji noży tnących, a także etui do przechowywania. Produkt dopasowuje się do kształtu twarzy, a to znacząco zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry.

Konsumenci w publikowanych przez siebie opiniach przekonują, że to łatwy w obsłudze i poręczny sprzęt do golenia. Urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe, ponadto wychwytuje wszystkie włoski – nawet te przylegające do skóry. Golarkę można wziąć ze sobą na wakacyjny wyjazd np. pod namioty, gdyż nie wymaga podłączenia do prądu. To produkt wyposażony w innowacyjne i praktyczne technologie.

Braun Series 7 7899cc SILV/BLK to sprzęt zasilany akumulatorowo. Model jest przeznaczony dla mężczyzn. To golarka foliowa przystosowana do pracy na sucho, jak i na mokro.

 

Zalety

System ActiveLift: Model wykorzystuje opatentowany system ActiveLift, za sprawą którego noże tnące umieszczone między foliami wykonują 130 ruchów na sekundę. To zapewnia skuteczne działanie golarki.

Tryb FastClean: Produkt ma tryb FastClean, czyli szybkie czyszczenie. Jeden przycisk na obudowie odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z urządzenia, ładowanie baterii, smarowanie i suszenie noży.

Dopasowanie do konturów twarzy: Golarka dobrze dopasowuje się do konturów męskiej twarzy, a to zapobiega skaleczeniom i podrażnieniom skóry.

Akcesoria w komplecie: Do sprzętu dołączono: etui do przechowywania, szczoteczkę do czyszczenia oraz preparat do konserwacji noży tnących. Wymienione akcesoria bez wątpienia się nam przydadzą.

 

Wady

Nieprecyzyjny trymer: Golarka ma trymer do przycinania m.in. bokobrodów, jednak jest on mało precyzyjny i trudno nim wystylizować swój zarost. Niektórzy Panowie uważają, że ten element powinien być nieco szerszy.

 

 

 

 

3. Golarka Philips S1310/04 Shaver Series 1000

 

Philips Series 1000 S1310/04 to model dla mężczyzn, który jest zasilany wbudowanym akumulatorem. To sprzęt głowicowy przeznaczony do pracy na sucho. Golarka jest wyposażona w system ostrzy CloseCut zapewniający precyzyjne przycinanie włosków tuż przy skórze. Z uwagi na 4-kierunkowe głowice, urządzenie dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a to zwiększa efektywność jego działania.

Uchwyt produktu został wyprofilowany w taki sposób, aby można było pewnie chwycić golarkę i swobodnie nią manewrować. Naładowana bateria modelu gwarantuje do 35 minut pracy (ok. 11 cykli golenia), a jej ponowne ładowanie trwa 8 godzin. Głowicę sprzętu można otworzyć, aby móc ją dokładnie wyczyścić, np. przy pomocy dołączonej do kompletu szczoteczki.

Golarka oferowana przez markę Philips jest lekka, poręczna i niezawodna. Konsumenci, którzy ją kupili, twierdzą, że to wygodne w użytkowaniu urządzenie. Produkt nie podrażnia skóry i nie wywołuje zaczerwienienia, dlatego jest to odpowiednia propozycja również dla posiadaczy wrażliwej cery. Za sprawą opisywanego modelu golenie może być bardziej komfortowe.

Męska golarka Philips Series 1000 S1310/04 jest przeznaczona do pracy na sucho. To model zasilany akumulatorowo, który został wyposażony w 4-kierunkowe głowice.

 

Zalety

Bezprzewodowe działanie: Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, a naładowany akumulator gwarantuje do 35 minut ciągłego działania. To idealny wybór dla mężczyzn, którzy często podróżują, ponieważ sprzęt może być użytkowany w dowolnym miejscu.

Łatwe czyszczenie: W zestawie otrzymujemy szczoteczkę do czyszczenia, z pomocą której uda nam się pozbyć wszystkich włosków zalegających w głowicy (w razie konieczności możemy ją łatwo otworzyć).

Wskaźnik naładowania baterii: Podczas golenia nie musimy się zastanawiać, czy bateria przypadkowo się nie rozładuje. Na obudowie jest specjalny wskaźnik pokazujący, kiedy sprzęt należy podłączyć do ładowarki.

 

Wady

Za głośno pracuje: Część konsumentów uważa, że golarka mogłaby pracować nieco ciszej. Jeśli użyjemy sprzętu wcześnie rano lub późno wieczorem, bardzo prawdopodobne jest, że pozostali domownicy zaczną się skarżyć na zakłócanie ich spokoju.

 

 

 

 

4. Golarka Maszynka elektryczna do golenia Eldom G47

 

4.Eldom G47Ta golarka Eldom, mimo że jest bardzo tania, również posiada trzy ruchome głowice golące. Nie odstaje od swoich droższych odpowiedników również innymi parametrami – oferuje możliwość działania bezprzewodowego oraz mycia na mokro. Należy jednak uważać, bo wodoodporne są tylko głowice, a nie pozostała część urządzenia.

Co więcej golarkę, można też podłączyć do sieci w tradycyjny sposób. To dobra alternatywa w sytuacji, kiedy urządzenie się rozładuje. Produkt jest też wyposażony w specjalny trymer, który po odchyleniu pozwala na zarysowanie linii brody oraz skrócenie baczków. Produkt oferuje zatem podobne możliwości co inne, droższe golarki elektryczne.

Opinie na temat urządzenia są niemal jednoznacznie pozytywne i podkreślają bardzo dużą łatwość jego obsługi. Golarka będzie bardzo dobrą propozycją dla osób, które chcą wypróbować nowe osiągnięcia technologiczne (bezprzewodowe golenie), ale są też przywiązani do tradycyjnych urządzeń.

Niska cena powinna stanowić dodatkowy atut i zachętę do zakupu. Czas ładowania (8 godzin) mieści się w standardzie dla tego typu urządzeń i wpisuje je w kategorię godnych polecenia.

Sprzęt Eldom G47 to dobra golarka elektryczna do 100 zł, która ma trzy głowice tnące. Model jest przeznaczony dla mężczyzn i ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Produkt pozwala na golenie na sucho.

 

Zalety

Możliwość mycia pod bieżącą wodą: Utrzymanie urządzenia w czystości nie jest trudne, ponieważ głowice można myć pod bieżącą wodą. W ten sposób na pewno pozbędziemy się zalegających w nich włosków.

Trymer: Sprzęt wyposażono w trymer, a więc możemy precyzyjnie wystylizować zarost, przykładowo wąsy czy bokobrody.

Poręczność: Golarka nie jest ciężka, a jej uchwyt został dobrze wyprofilowany. To sprawia, że możemy pewnie chwycić urządzenie. Produkt ma niewielkie wymiary, dlatego można zabrać go w podróż.

 

Wady

Tylko praca na sucho: Model nie jest przystosowany do pracy na mokro, a to oznacza, że nie możemy go użytkować pod prysznicem. Co więcej, do golenia nie możemy wykorzystać pianki ani innego kosmetyku.

Nieodpowiednia do długiego zarostu: Panowie z długą brodą skarżą się, że głowice tnące golarki wyszarpują włoski, a to powoduje ból.

 

 

 

 

5. Braun golarka damska LS5160 Legs & Body W&D

 

Zachęcamy do zakupu golarki elektrycznej Braun Silk-epil LS 5160. Jest to łatwy w obsłudze produkt, który wyposażono w kilka przydatnych końcówek. Dzięki nim możesz golić się nawet w miejscach intymnych bez obaw o podrażnienie delikatnej skóry.

Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, którą pokryto hipoalergiczną folią. Dlatego po użyciu depilatora na ciele nie pojawiają się bolesne i nieestetyczne zaczerwienienia. Golarka jest lekka, dlatego możesz zapakować ją do bagażu podręcznego. Urządzenie jest w pełni wodoszczelne, więc można golić się nie tylko na sucho, ale również na mokro, w wannie i pod prysznicem. W sprzęcie zastosowano innowacyjną technologię zapewniającą jego dobre przyleganie do skóry bez jej podrażnienia. Trymer ma lekko zaokrąglony kształt, więc prowadzenie golarki po ciele jest bardzo proste.

Popularność sprzętu spowodowana jest jego wykonaniem. Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zalania, więc ryzyko awarii golarki jest niewielkie. Internauci często chwalili urządzenie za nasadkę, która złuszcza naskórek w czasie golenia.

Model Braun Silk-epil LS 5160 to golarka elektryczna z zasilaniem bateryjnym. Urządzenie może być stosowane na suchą skórę, ale też podczas kąpieli.

 

Zalety

Trymer: Produkt ma wbudowany, praktyczny trymer służący do regulacji długości włosów na całym ciele. Zaokrąglona konstrukcja sprzętu pozwala na wygodne prowadzenie po skórze.

Wodoszczelność: Urządzenie wykonano z wytrzymałego materiału, który jest w wodoszczelny. Dzięki temu możesz korzystać z golarki również podczas kąpieli w wannie i pod prysznicem. Jest to oszczędność czasu.

 

Wady

Otwieranie komory na baterie: Wielu konsumentów zauważyło, że otworzenie komory na baterie jest nieporęczne. W wykonanie czynności należy włożyć dużo siły. W konsekwencji wymiana baterii zabiera dużo czasu.

Hałas: W czasie golenia sprzęt generuje dużo hałasu, co może negatywnie wpłynąć na komfort jego używania. Głośna praca czasem przeszkadza użytkownikowi i innym domownikom.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę elektryczną kupić?

 

Wielu mężczyzn nie pamięta czasów golenia brzytwą, a potem żyletką. Aczkolwiek takie rozwiązania mają obecnie swoją epokę renesansu. Co więcej, takie klasyczne przyrządy kosztują znacznie więcej niż najnowsze urządzenia do golenia. Trudno jest im jednak konkurować z golarkami elektrycznymi. Wielu mężczyzn ceni sobie takie sprzęty ze względu na funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz brak ograniczeń. Żeby ogolić się klasyczną maszynką lub brzytwą, potrzebujemy wody, żelu lub pianki.

Natomiast golenie urządzeniem elektrycznym możemy wykonać w dowolnym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt akumulatorowy, możemy szybko ogolić się nawet w drodze do pracy, gdy stoimy na światłach lub w korku. Pojawia się jednak pytanie, jaką golarkę elektryczną wybrać. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wymieniać cechy charakterystyczne dla dobrego urządzenia.

 

 

Rodzaje golarek

Wyróżniamy dwa najważniejsze typy golarek: z folią tnącą i głowicowe. Każdy typ ma swoje wady i zalety. Żeby podjąć świadomą decyzję, musisz je poznać.

Urządzenia z folią tnącą, jak sama nazwa sugeruje, mają specjalną folię z otworami, pod którą umieszczane są ostrza. Na rynku dostępne są różne podtypy tego typu sprzętu – z pojedynczym, podwójnym i potrójny systemem, które różnią się ilością użytych folii oraz ostrzy. Zaletą takich modeli jest ich niska cena, duża efektywność (przy potrójnym systemie) i płynne golenie. Wadą jest dłuższy czas, jaki trzeba poświęcić na golenie. Z kolei przy tanich modelach z pojedynczym lub podwójnym systemem tnącym problem jest niska wydajność i brak precyzji.

Modele głowicowe mają 2 lub 3 głowice, które w zaawansowanych sprzętach dokładnie dopasowują się do kształtu twarzy. Każda głowica ma osłonę i nożyki. Takie urządzenia są szybsze i bardzo dokładne, ale niestety droższe. Co więcej, przy słabszych modelach często dochodzi do zaklinowania się głowic.

Dlatego pojawia się pytanie, jaka golarka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? Jeśli masz twardy zarost wybierz model głowicowy, ewentualnie z folią tnącą w systemie potrójnym. Jeśli masz skórę podatną na podrażnienia, sprzęt z folią będzie lepszy, gdyż nie uczula i jest delikatniejsza dla skóry . Wiele też zależy od zasobności portfela. Specjaliści podkreślają, że lepiej jest wybrać droższy produkt z folią tnącą z system potrójnym niż najtańszy model głowicowy, gdzie może dojść do ich zapychania.

 

Zasilanie

Na rynku dostępne są różne typy rozwiązań dotyczących właśnie zasilania. Wyróżnia się modele:

Sieciowe – urządzenia przewodowe, wymagające podłączenia do gniazdka. Takie sprzęty są lekkie, ale nie można ich używać pod prysznicem i są mało mobilne,

Akumulatorowe – bezprzewodowe, które umożliwiają golenie w dowolnym miejscu. Wybierając taki sprzęt należy sprawdzić czas potrzebny do naładowania baterii oraz jej czas działania.

Sieciowo-akumulatorowe – to najciekawsze modele dostępne na rynku, cieszące się ogromną popularnością. Łączą w sobie zalety obu powyższych rozwiązań,

Na baterie – rzadziej spotykane w wersji dla mężczyzn. Aczkolwiek znajdziemy na przykład modele turystyczne. Golarki tego typu są zasilane bateriami AA.

 

Kształt – jaka golarka elektryczna jest najlepsza?

Odpowiedź jest prosta – ergonomiczna, taka którą dobrze trzyma się w dłoni i ułatwia golenie. Urządzenie powinno mieć obudowę pokrytą materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu, gdy będziemy golić się pod prysznicem, golarka nie wyślizgnie się z dłoni.

 

Czas ładowania i pracy

W przypadku golarek akumulatorowych i akumulatorowo-sieciowych należy dokładnie sprawdzić czas ładowania oraz czas pracy na baterii. Niektóre modele ładują się godzinę, inne nawet 8. Czas działania też jest różny – może wynosić 30 min. lub godzinę. Pewne sprzęty sprzedawane są w zestawie z wymiennym akumulatorem, co wydłuży czas pracy bez konieczności ładowania. Warto też podkreślić, że niektóre golarki mają 5 minutowy system szybkiego ładowania, który wystarczy na jedno golenie. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy się spieszymy, a musimy ogolić zarost.

 

 

Dodatkowe funkcje

Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej posiada funkcji i dodatkowych części. Wśród nich najpopularniejsze są takie rozwiązania, jak:

*kontrolka pracy,

*podstawka lub etui do przechowywania golarki – stanowi funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie ma swoje miejsce, a dodatkowo zapewnia mu ochronę i umożliwia łatwe przewożenie,

*samoostrzące się ostrza,

*stacja czyszcząco-odświeżająca – golarkę wkłada się do stacji, a ta czyści ją, smaruje i następnie suszy. Taka funkcja znacznie ułatwia pielęgnację golarki,

*system podnoszenia zarostu – jedno ostrze podnosi włos, a drugie ścina go przy samej skórze,

*trymer z różnymi końcówkami, pozwala lepiej wymodelować zarost, a także przyciąć włoski w uszach, nosie czy zbyt długie brwi,

*wodoszczelność – umożliwia golenie pod prysznicem i mycie pod bieżącą wodą,

*wskaźnik ładowania,

*wskaźnik zużycia głowic/wymiany folii,

*zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Golarki elektryczne w dobrych cenach

Najpopularniejsi producenci golarek elektrycznych to m.in. Braun, Edom, Philips, Panasonic, Remingotn, Zelmer, Adler czy Grundig. Każda z tych marek ma w swojej ofercie modele głowicowe i z folią tnącą. Firmy te oferują zarówno sprzęty ekonomiczne, za około 100 zł, jak i zaawansowane za 1000 zł. Im więcej opcji posiada dany produkt, tym więcej będzie on kosztował. Przed zakupem warto sprawdzić oceny konsumentów, a także wyniki niezależnych testów. Dzięki nim dowiemy się, jakie wady, a nie wyłącznie zalety, posiada interesujące nas urządzenie.

 

 

Czy golarka elektryczna goli dokładnie?

 

Przed sprawdzeniem, jaka golarka elektryczna jest polecana przez konsumentów, wiele osób zastanawia się, czy takie urządzenie jest dokładne i warto wydać na nie pieniądze. Oczywiście wiele zależy od modelu. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jak przygotować ciało do zabiegu, aby efekty utrzymały się długo i zdobyć inne przydatne informacje, zapraszamy do lektury tej części artykułu.

 

 

Dobra golarka ma precyzyjne ostrza

Najważniejszym element budowy golarki elektrycznej są ostrza. To one odpowiadają za to, czy urządzenie jest dokładne czy wręcz przeciwnie. Trzeba podkreślić, że na początku każdy, nawet najbardziej podstawowy model powinien dobrze radzić sobie z usuwaniem zbędnego owłosienia. Nowe ostrza mają bardzo dobre właściwości. Niemniej jednak z czasem elementy te się niszczą, co wpływa na precyzję golenia. Dlatego też warto zdecydować się na zakup golarki wyposażonej w solidne ostrza – najlepiej te wykonane z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieć pewność, że elementy tnące nie ulegną zbyt szybko zniszczeniu. Jeśli chcemy, możemy poszukać modeli z samoczyszczącymi ostrzami. Wielu Internautów zapewnia, że ta funkcja okazuje się bardzo przydatna i wpływa na czas użytkowania sprzętu. Użytkownik musi wiedzieć, że zalecane jest, aby co kilkanaście miesięcy wymieniać ostrza.

 

Jak dbać o golarkę elektryczną?

Aby golarka działała należycie tzn. dobrze depilowała skórę i nie podrażniała jej, trzeba odpowiednio zadbać o sprzęt. Jest to kluczowa sprawa, jeśli chcemy, aby urządzenie było wydajne i dobrze nam służyło. Należy pamiętać o tym, aby po każdym użyciu dokładnie umyć sprzęt. Sporo dostępnych na rynku modeli można myć pod bieżącą wodą (włącznie z obudową). W innym przypadku konieczny jest demontaż elementów tnących i ich dokładne wyczyszczenie. Często zdarza się, że do zestawu dołączona jest szczoteczka, która pozwala łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń z ostrzy.

 

Czy do depilacji golarką elektryczną trzeba używać pianki?

Część osób zastanawia się, czy w trakcie depilacji przy użyciu golarki elektrycznej, trzeba używać pianki. Jest to zależne od modelu. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzęt do golenia na sucho, używanie dodatkowych kosmetyków jest zbędne. Zdarza się jednak, że na naszej skórze pojawiają się drobne podrażnienia. W tym przypadku warto zdecydować się na urządzenie z funkcją golenia na mokro. Dzięki temu będziemy mogli używać zmiękczającej pianki do golenia, która z pewnością sprawdzi się w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

 

 

Jak golić twarz golarką elektryczną?

Aby używanie golarki elektrycznej przynosiło oczekiwane rezultaty, trzeba przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować ciało do zabiegu depilacji. W przypadku golenia twarzy, przed przystąpieniem do zabiegu nie zaleca się jej mycia. Urządzenie należy trzymać pod kątem prostym i równomiernie dociskać do skóry. Należy pamiętać o tym, że włoski należy golić w stronę przeciwną do ich wrastania. Nie zaleca się też, aby kilka razy depilować to samo miejsce – możemy w ten sposób bardzo podrażnić skórę. Po zakończonym zabiegu należy dokładnie umyć twarz i wetrzeć w nią głęboko nawilżający krem.

 

Jak utrzymać efekt gładkiej skóry po depilacji?

Jeśli chcemy, aby efekty po zabiegu depilacji utrzymały się długo na skórze, warto zainwestować w preparaty opóźniające wzrost włosów. Na rynku dostępnych jest wiele takich kosmetyków. Aby wybrać odpowiedni, najlepiej zasięgnąć rady w aptece lub zapoznać się z opiniami konsumentów, które można znaleźć w Internecie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!