Ranking 5 najlepszych maszynek do strzyżenia w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.06.23

Maszynka do strzyżenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Trafiłeś na tę stronę prawdopodobnie dlatego, ponieważ szukasz sprawdzonej maszynki do strzyżenia, która będzie Ci służyła przez długi czas. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę dobrej jakości sprzętów, rekomendowanych przez innych kupujących. W rankingu znalazła się maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15, która ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Takie rozwiązanie gwarantuje komfort użytkowania bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo dobra. Ma ono tytanowe ostrza i stalową obudowę. Kolejną propozycją jest model Remington Alpha HC5150, czyli tania i łatwa w obsłudze maszynka do strzyżenia. Ma ona sieciowo-akumulatorowe zasilanie i samoostrzące ostrza.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynka do strzyżenia Philips ma tytanowe ostrze, które jest odporne na korozję i zniekształcenia. Jego konserwacja jest łatwa. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa do 2 h, co jest dobrym wynikiem. Urządzenie ma aż 400 ustawień długości.

Wady

Produkt nie ma w zestawie etui, do którego można by było schować wszystkie potrzebne do pracy akcesoria. Pokrowiec dla wielu osób jest niezbędnym wyposażeniem.

Podsumowanie

Sprzęt jest poręczny i łatwy w obsłudze. Funkcja turbo pozwala szybko zwiększyć prędkość strzyżenia. Maszynka sprawdza się do różnego typu włosów. Urządzenie można podłączyć do sieci i korzystać z niego gdy jest podłączone przewodem zasilającym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie daje szeroką możliwość regulacji długości w zakresie od 3 mm do 42 mm. Samoostrzące ostrza są wytrzymałe i na długo zachowują początkową sprawność. Maszynka do strzyżenia radzi sobie z cięciem różnego typu włosów.

Wady

Urządzenie ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Po pewnym czasie jednak wydajność akumulatora znacznie spada i trzeba go zdecydowanie częściej ładować.

Podsumowanie

Maszynka do strzyżenia ma w zestawie 2 grzebienie. Komplet zawiera też olej do konserwacji i szczoteczkę do czyszczenia. Ostrza można myć wodą. Wskaźnik naładowania informuje, kiedy sprzęt wymaga podłączenia do zasilania. Długość kabla zasilającego wynosi 185 cm.

Rozważ też

Zalety

Maszynka sprawdza się nie tylko do podcinania włosów, ale też pielęgnacji brody. W komplecie znajdują się solidnie wykonane wymiennie nakładki. Sprzęt ma wbudowany akumulator, można z niego korzystać także po podłączeniu do zasilania.

Wady

Kupujący za wadę maszynki do strzyżenia podają to, że stosunkowo szybko się ona zapycha. W trakcie strzyżenia niekiedy trzeba robić przerwy, aby usunąć włoski.

Podsumowanie

Urządzenie jest polecane przez konsumentów. Stosunek ceny do jakości wykonania maszynki do strzyżenia uznawany jest za bardzo dobry. Sprzęt ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. W zestawie znajduje się praktyczne etui do przechowywania urządzenia. Zdejmowane ostrza można myć wodą.

 

5 najlepszych maszynek do strzyżenia. Opinie w 2023 roku

 

Przejrzyj ranking maszynek do strzyżenia, aby dowiedzieć się, które z dostępnych na rynku produktów cieszą się największą popularnością i są dobrze oceniane przez konsumentów. Do rankingu wybraliśmy urządzenia uznawane za solidnie wykonane i łatwe w obsłudze.

 

1. Maszynka do Strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15

 

Maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15 to polecany przez kupujących sprzęt. Urządzenie ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie, więc można z niego korzystać wszędzie. Regulowane nasadki grzebieniowe zapewniają precyzyjne cięcie. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 0,5 mm do 42 mm.

Prezentowana maszynka do strzyżenia włosów ma tytanowe ostrza, które są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Sprzęt ma funkcję Turbo, która zwiększa prędkość strzyżenia. Zaawansowana technologia DualCut sprawia, że maszynka jest w stanie poradzić sobie z cięciem różnego typu włosów. Obudowa ze stali szlachetnej jest trwała i na długo zachowuje ładny wygląd.

Sprzęt jest poręczny i łatwo się z niego korzysta, a to sprawia, że konsumenci polecają go innym. Użytkownikom podoba się, że maszynka do strzyżenia jest lekka i łatwa w obsłudze.

Maszynka do strzyżenia Philips Series 9000 HC9450/15 ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Zakres długości strzyżenia wynosi od 0,5 mm do 42 mm.

 

Zalety

Tytanowe ostrza: Sprzęt wyposażono w tytanowe ostrza, które odznaczają się trwałością i mają funkcję samoostrzenia.

Wydajny akumulator: Maszynka do strzyżenia jest ceniona za wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu zapewnia do 120 minut pracy. Urządzenie może też działać na zasilaniu sieciowym.

Łatwa obsługa: Model ma sprawnie działający panel dotykowy Digital Swipe, który umożliwia jego sprawną obsługę.

Pamięć ustawień: Maszynka do strzyżenia włosów ma funkcję zapamiętywania ustawień. Jako użytkownik możesz zapisać do 3 różnych długości, po jednej dla każdej nasadki.

Szeroki zakres regulacji: Możesz łatwo dopasować ustawienia maszynki. Długość strzyżenia jest regulowana w szerokim zakresie.

 

Wady

Brak etui w zestawie: Do kompletu nie dołączono etui, które byłoby praktycznym dodatkiem.

 

 

 

 

2. Maszynka do Strzyżenia Włosów Remington Alpha HC5150

 

Remington Alpha HC5150 to dobra i tania maszynka do strzyżenia z silnikiem Pro Power, który zapewnia dobrą prędkość strzyżenia i idealną precyzję. Dzięki niemu sprzęt dobrze sprawdza się do strzyżenia różnego typu włosów. Co istotne, urządzenie jest przeznaczone do pracy nie tylko na suchych, ale też mokrych włosach.

Maszynka do strzyżenia Remington ma 2 grzebienie z 15 ustawieniami długości. Jej zakres regulacji wynosi od 3 mm do 42 mm. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, po pełnym naładowaniu można z niego korzystać przez ok. 30 minut. Model ma też wskaźnik poziomu naładowania.

Opisywana przez nas maszynka do strzyżenia włosów zdobywa pozytywne opinie, bo jest tania i łatwa w użyciu. Głowicę i ostrza można myć pod bieżącą wodą, więc łatwo utrzymać je w czystości.

Remington Alpha HC5150 to maszynka do strzyżenia włosów dostępna w zestawie z dwoma grzebieniami. Zakres długości strzyżenia wynosi od 3 mm do 42 mm.

 

Zalety

Wydajny silnik: Maszynka do strzyżenia ma mocny silnik Pro Power, który gwarantuje bardzo dobrą jakość cięcia i zadowalającą prędkość. Dzięki niemu sprzęt jest uznawany za wydajny.

Wytrzymałe ostrza: Ta maszynka do strzyżenia ma samoostrzące ostrza Advanced Steel, które nawet po dłuższym czasie użytkowania nie tracą swoich właściwości.

Dwa sposoby zasilania: Urządzenie może być zasilanie zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo.

Łatwa pielęgnacja: Głowicę i ostrza można czyścić pod bieżącą wodą, więc usuwanie zabrudzeń i pozostałych po strzyżeniu włosów jest łatwe.

 

Wady

Trwałość akumulatora: Na początku akumulator jest wydajny, ale z czasem długość pracy po pełnym naładowaniu ulega skróceniu.

 

 

 

 

3. Maszynka do Strzyżenia BaBylissMEN E976E Titanium

 

W tym zestawieniu musiała znaleźć się maszynka do strzyżenia BaByliss MEN E976E Titanium. Ma ona zasilanie sieciowo-akumulatorowe, więc można z niej korzystać niemal w każdym miejscu. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa do 60 minut.

Maszynka do strzyżenia włosów i brody ma ostrza zrobione ze stali karbonowej, czyli dobrej jakości materiału. Takie ostrza są gwarancją wydajnej i precyzyjnej pracy. Długość strzyżenia można regulować w zakresie od 0,5 mm do 25 mm. W zestawie znajduje się nasadka grzebieniowa do przycinania brody.

Czytając wydawane przez konsumentów opinie, można dojść do wniosku, że BaBylissMEN E976E Titanium to godny polecenia sprzęt, który sprawdza się na co dzień. Jego zaletami są: Łatwa obsługa, wysoka jakość wykonania i komfort użytkowania.

Maszynka do strzyżenia włosów BaBylissMEN E976E Titanium ma stalowe ostrza. Zakres długości cięcia wynosi od 0,5 mm do 25 mm.

 

Zalety

Uniwersalne przeznaczenie: Sprzęt jest dostępny w zestawie z nasadką do przycinania brody. To urządzenie pozwoli Ci zadbać więc nie tylko o wygląd Twoich włosów.

Wytrzymałe ostrza: Przeprowadzony test maszynek do strzyżenia potwierdził, że zastosowane w modelu ostrza są wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym łatwo zachować ich czystość.

Twarde etui: Sprzęt jest dostępny w komplecie z twardym etui, które dobrze zabezpiecza przed jego ewentualnym uszkodzeniem.

 

Wady

Zapycha się: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że maszynka się zapycha i trzeba stosunkowo często ją czyścić.

 

 

 

 

4. Strzyżarka Wahl 9649-016

 

Wahl 9649-016 to polecana przez kupujących strzyżarka bezprzewodowa. Może być ona używana także po podłączeniu do źródła zasilania. To praktyczne rozwiązanie, bo kiedy akumulator się wyczerpie, nie trzeba czekać na to, aż się naładuje.

Maszynka do strzyżenia Wahl ma stalowe ostrza, które są łatwe w pielęgnacji i pozwalają zachować precyzję w trakcie pracy. Ostrza łatwo się zdejmuje. W zestawie znajduje się kilkanaście nasadek grzebieniowych o odmiennej długości. Mają one różne kolory, co ułatwia ich identyfikację.

Trzeba przyznać, że opinie o maszynkach do strzyżenia firmy Wahl są pozytywne. Wiele osób docenia jakość wykonania opisywanego sprzętu. Plusem jest także to, że urządzenie jest poręczne i wygodnie się z niego korzysta.

Maszynka do strzyżenia Wahl 9649-016 ma ostrza ze stali nierdzewnej. Minimalna długość strzyżenia wynosi 1 mm, a maksymalna jest równa 25 mm.

 

Zalety

Antypoślizgowa powłoka: Urządzenie jest pokryte antypoślizgową powłoką, co gwarantuje pewny chwyt i bezpieczeństwo użytkowania.

Zdejmowane ostrza: Model ma zdejmowane ostrza, które można czyścić pod bieżącą wodą.

Dodatkowe wyposażenie: W zestawie znajdują się różne przydatne akcesoria m.in.: Etui, nożyczki, nasadki grzebieniowe i nakładka ochronna na ostrza.

 

Wady

Szybko się nagrzewa: Trzeba mieć na uwadze to, że sprzęt szybko się nagrzewa, więc podczas pracy trzeba robić przerwy.

Głośna praca: Maszynka do strzyżenia generuje spory hałas, który może być uciążliwy dla domowników.

 

 

 

 

5. Maszynka do Strzyżenia Włosów Moser 1888 Li+PRO 2

 

Interesuje Cię profesjonalna maszynka do strzyżenia? Jeśli tak, dobrą propozycją dla Ciebie będzie model Moser 1888 Li+PRO 2. To sprzęt używany w salonach fryzjerskich, a także w domach. Urządzenie odznacza się precyzją, jest solidnie wykonane i wygodnie się z niego korzysta.

Maszynka do strzyżenia Moser ma wysokiej jakości ostrze Diamond Blade ze stali nierdzewnej. Można je szybko zdjąć i wymienić. Ostrze jest pokryte powłoką węglową, co zapewnia mu większą trwałość. Na urządzeniu znajduje się suwak pozwalający na sprawną regulację długości strzyżenia w zakresie od 0,7 mm do 3 mm.

Kupujący uważają, że Moser 1888 Li+PRO 2 to dobra maszynka do strzyżenia, która powinna spełnić oczekiwania także bardziej wymagających użytkowników. Sprzęt działa wydajnie i nie nagrzewa się szybko podczas pracy.

Maszynka do strzyżenia włosów Moser 1888 Li+PRO 2 jest dostępna w zestawie z różnymi nasadkami grzebieniowymi. Sprzęt waży 270 g.

 

Zalety

Szybka regulacja ustawień: Użytkownicy przyznają, że dostosowywanie długości strzyżenia jest intuicyjne i nie sprawia żadnych problemów.

Różne prędkości pracy: Istnieje możliwość wyboru prędkości pracy sprzętu. Dostępne są trzy tryby: Cichy, standardowy i szybki. Ostatni polecany jest do pielęgnacji grubych włosów.

 

Wady

Wyświetlacz: Sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który zdaniem użytkowników mógłby być bardziej przejrzysty.

Kolor obudowy: Maszynka do strzyżenia ma obudowę w bordowym odcieniu, który nie każdemu się podoba.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do strzyżenia kupić?

 

Sprawnie działająca maszynka do strzyżenia jest niezbędna do tego, aby przystrzyc włosy czy brodę na odpowiednią długość. Najważniejszą częścią sprzętu jest oczywiście element tnący. Na co jeszcze musisz zwracać uwagę? Jaką maszynkę do strzyżenia wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poradniku.

Ostrza

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsza maszynka do strzyżenia to taka, która ma wysokiej jakości ostrza. Element ten wykonuje się z różnych materiałów. Za najtrwalsze uznawane są ostrza tytanowe, które występują w szczególności w sprzętach dla profesjonalistów. Do wykonania elementu tnącego można też użyć stali, ceramiki i aluminium. Owszem, są to mniej trwałe tworzywa, ale mimo to dobrze się sprawdzają. Trzeba pamiętać, że kluczowy jest nie tylko wybór solidnego sprzętu, ale później także dbanie o niego. Nawet najlepsze gatunkowo ostrza nie zachowają na długo swoich właściwości, jeśli nie będą odpowiednio konserwowane. Cenną wskazówką zakupową jest również to, aby wybierać maszynki z samoostrzącymi ostrzami.

 

Regulacja długości cięcia

Prawdopodobnie zależy Ci na tym, aby zakupione urządzenie było jak najbardziej uniwersalne, abyś nie tylko Ty mógł z niego korzystać. Najlepsze maszynki do strzyżenia oferują szeroki zakres ustawień długości cięcia. Regulacja tego parametru niekiedy jest możliwa nawet na kilkaset sposobów. Przykładowo, na rynku są modele, w których długość cięcia można ustawić w zakresie od 0,5 mm do 42 mm. Nie zawsze jednak takie urządzenie będzie Ci potrzebne. Jeśli zależy Ci na wykonywaniu prostego strzyżenia, możesz wybrać model, w którym do wyboru jest mniej ustawień długości. Takie sprzęty są zazwyczaj tańsze. Maszynki do strzyżenia są dostępne w zestawach z różnymi nasadkami, które można wykorzystywać nie tylko do przycinania fryzury, ale też brody czy nawet włosów z uszu.

 

Sposób zasilania – jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia?

W sklepach można znaleźć sieciowe i akumulatorowe maszynki do strzyżenia. Pierwsze z wymienionych są cenione za to, że zawsze, kiedy jest dostęp do źródła prądu, można z nich korzystać. Nie trzeba też w na przyszłość martwić się tym, że akumulator przestanie działać i konieczna okaże się jego wymiana (o ile jest to w ogóle możliwe). Niemniej jednak czasami takie modele mają krótki przewód zasilający, a tym samym swobodne korzystanie z nich jest nieco utrudnione. Akumulatorowe maszynki do strzyżenia bardzo dobrze sprawdzają się poza domem. Jeśli dobrze naładujesz taki sprzęt, możesz z niego korzystać niemal wszędzie. Czas działania maszynki po naładowaniu wynosi zazwyczaj do 60 minut. Są jednak i takie urządzenia, które zachowują sprawność nawet do 2 h. Przeciętna długość ładowania wynosi 60 minut. Czasami maszynki do strzyżenia mają panel, na którym widać, jaki jest ich poziom naładowania. Z pewnością bardzo dobrym wyborem jest zakup maszynki do strzyżenia zasilanej sieciowo-akumulatorowo. Łączy ona zalety obydwu wymienionych wcześniej urządzeń. Jeśli się rozładuje, można podłączyć ją do prądu i dalej z niej korzystać.

Dodatkowe akcesoria

Przed zakupem danego produktu warto upewnić się, jakie elementy dołączono do zestawu poza zmiennymi nasadkami. Przydatne są wszelkie akcesoria przeznaczone do pielęgnacji i konserwacji sprzętu np. szczoteczka do czyszczenia i oliwka do zabezpieczania ostrza. Dobrze jeśli zestaw zawiera też nasadkę ochronną na ostrza, a także etui do bezpiecznego przechowywania sprzętu.

 

Maszynki do strzyżenia w dobrych cenach

Najtańszy sprzęt można kupić już za mniej niż 100 zł i wcale nie jest to słabej jakości urządzenie. Wiele osób korzysta z takich maszynek do strzyżenia i są z nich zadowolone. Zazwyczaj jednak cena sprzętu jest wyższa i wynosi 150 zł – 300 zł. W sklepach są również modele profesjonalne za 700 zł w górę.

 

 

FAQ

 

P1: Jak naostrzyć maszynkę do strzyżenia?

Często zdarza się, że po dłuższym czasie użytkowania sprzęt nie działa tak dobrze jak na początku. Ostrze ulega stępieniu, a cięcie nie jest tak precyzyjne, jak było do tej pory. W takim wypadku koniecznie trzeba naostrzyć maszynkę. Producenci przestrzegają przed robieniem tego samodzielnie przy użyciu papieru ściernego. Lepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do profesjonalnego zakładu. Najlepiej jednak dbać o sprzęt tak, aby jak najdłużej ostrze zachowało swoje właściwości. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy pamiętać o jego dokładnym czyszczeniu i stosowaniu specjalnych środków zabezpieczających np. olejków. Dobrą praktyką jest też wybór urządzenia z samoostrzącymi elementami tnącymi.

P2: Jak smarować maszynkę do strzyżenia?

Konserwacja sprzętu jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy, na jak długo zachowa on sprawność. Do pielęgnacji ostrzy wykorzystuje się specjalną oliwkę, która zabezpiecza element tnący przed ścieraniem i utratą właściwości. Oliwkę nakłada się na dokładnie umyte i zdezynfekowane ostrze. Element tnący powinien być skierowany w dół. Po zaaplikowaniu produktu uruchamiamy sprzęt, aby oliwka mogła trafić w każde miejsce. Nadmiar produktu można usunąć przy wykorzystaniu chusteczki. Niektórzy zalecają, aby stosować oliwkę po każdym użyciu, inni twierdzą, że wystarczy zrobić to raz na tydzień lub rzadziej. Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz ze sprzętu.

 

P3: Kto wynalazł maszynkę do strzyżenia włosów?

Pierwsze elektryczne maszynki do strzyżenia włosów pojawiły się w latach 20. XX wieku, więc nie tak dawno. Nie wyglądały one oczywiście i nie miały takich funkcji jak dzisiejsze sprzęty. Pierwowzorem urządzenia były ręczne strzyżarki do włosów, które stały się dostępne wcześniej niż modele elektryczne, bo około 1880 roku. Pierwszy pomysł stworzenia elektrycznej maszynki do strzyżenia włosów pojawił się w głowie Jakoba Schicka. Stworzeniem i opatentowaniem sprzętu zajął się jednak John Wahl, założyciel znanej i cenionej firmy Wahl. W 1919 roku wystąpił on o opatentowanie stworzonego pomysłu. Pierwszą elektryczną golarkę przedsiębiorstwo sprzedało w 1929 roku.

 

P4: Gdzie kupić maszynkę do strzyżenia?

Maszynki do strzyżenia włosów, jak większość dostępnych na rynku produktów, są sprzedawane zarówno stacjonarnie, jak i online. Można je zakupić w sklepach ze sprzętem elektronicznym, a także w miejscach stworzonych z myślą o fryzjerach i barberach. Nabywanie maszynki do strzyżenia przez Internet wydaje się wielu osobom lepszą opcją, ponieważ zazwyczaj takie produkty są nieco tańsze. Dodatkowo online łatwo porównać różne modele, można też szybko sprawdzić opinie na ich temat i znaleźć sklep, w którym dany sprzęt ma najniższą cenę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ