Ostatnio aktualizowane: 26.03.23

 

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas golenia brody trudno pozostawić łazienkę czystą – wszystko przez włoski, które właściwie są wszędzie. Jak temu zaradzić? Warto zastanowić się nad zakupem trymera ze specjalnym pojemnikiem. Jednym z najczęściej polecanych sprzętów tego typu jest Philips Series 7000 BT7210/15. Ma on regulację długości przycinania, dzięki czemu można w łatwy sposób ustawić sprzęt i dostosować go do efektu, jaki chcemy uzyskać. Prezentowany trymer z pojemnikiem na włosy jest solidnie wykonany. Ostrza ze stali nierdzewnej nie tracą zbyt szybko swoich właściwości, a na ich powierzchni nie pojawia się rdza. Zasilanie sieciowo-akumulatorowe pozwala korzystać z urządzenia w każdym miejscu. Warto poznać także inne produkty, które cieszą się uznaniem konsumentów. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się trymer do brody z pojemnikiem na włosy Babyliss T830E. Czyszczenie sprzętu ułatwia dołączona do zestawu szczoteczka. Z racji tego, że maszynka ma dobrze wyprofilowaną rączkę korzystanie z niej jest wygodne i bezpieczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Wynika to m.in. z tego, że sprzęt można myć pod bieżącą wodą. Model jest zasilany akumulatorowo-sieciowo, dlatego też, nawet jeśli zapomnimy go naładować, po podłączeniu do źródła zasilania możemy z niego skorzystać.

Wady

Przenoszenie trymera może okazać się trudne, ponieważ dołączone do zestawu etui nie jest najlepiej wykonane. Trzeba więc bardzo uważać, aby nie uszkodzić sprzętu lub wyposażyć się w lepszej jakości pokrowiec.

Podsumowanie

Użytkownik ma możliwość regulowania długości strzyżenia, co pozwala łatwo dopasować model do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Na obudowie urządzenia znajduje się praktyczny wskaźnik poziomu baterii. Obsługa trymera nie sprawia problemów.

Drugi wybór

Zalety

Pewny chwyt, a tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania trymera gwarantuje dobrze wyprofilowany uchwyt. Zrobione ze stali nierdzewnej ostrza cechuje precyzja. Dodatkowo elementy tnące wykazują sporą odporność na działanie korozji.

Wady

Model nie ma stabilnej podstawy, więc trzeba uważać podczas odkładania sprzętu na półkę. Konsumenci wskazują, że pojemnik na włosy jest stosunkowo mały, dlatego nie spisuje się wystarczająco dobrze w przypadku strzyżenia długich włosów.

Podsumowanie

Produkt ma pewne wady, ale mimo to jest polecany przez użytkowników. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu - można je myć pod bieżącą wodą. Sprzęt ma pojemną baterię pozwalającą na 60 minut pracy. Nie trzeba więc zbyt często ładować modelu.

Rozważ też

Zalety

Model dobrze zbiera włoski do pojemnika, co pozwala ograniczyć bałagan powstający podczas pielęgnacji zarostu. Trymer wyposażono w solidną głowicę, którą można myć pod wodą. Nie jest ona podatna na rdzewienie, co przekłada się na długi czas użytkowania sprzętu.

Wady

Plastikowa nasadka, którą otrzymujemy przy zakupie urządzenia, nie jest zrobiona z wytrzymałych tworzyw. W związku z tym łatwo ją uszkodzić. Niektórzy mają też problem z precyzyjnym ustawieniem długości strzyżenia.

Podsumowanie

Przy dłuższym użytkowaniu można zauważyć, że trymer ma sporo zalet. Jest łatwy w pielęgnacji, dobrze radzi sobie z przycinaniem nawet długich włosów i ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę. Model wyposażono w wydajny akumulator.

 

 

3 najlepszych trymerów do brody z pojemnikiem na włosy. Opinie w 2023 roku

 

1. Philips Trymer Series 7000 BT7210/15

 

Trymer Philips Beardtrimmer Series 7000 BT7210/15 jest najwyższej jakości urządzeniem do przycinania brody. Produkt posiada pojemnik na ścięte włoski oraz wbudowane urządzenie zasysające, które sprawia, że po zabiegu nie trzeba sprzątać. Po goleniu wystarczy jedynie opróżnić pojemnik na włoski i oczyścić maszynkę szczoteczką, która została dołączona do urządzenia.

Z trymera można korzystać bezprzewodowo i za podłączeniem do siedzi. Czas ładowania urządzenia wynosi 60 minut, a użycie go z naładowaną baterią wynosi maksymalnie 75 minut. Trymer do brody jest także zaopatrzony we wskaźnik, który pozwala na kontrolowanie stanu naładowania akumulatora. Wysokiej jakości ostrze zostało zrobione ze stali nierdzewnej. Minimalna długość strzyżenia wynosi 0,5 mm., zaś maksymalna 10 mm.

Trymer ma opcję wygodnej regulacji ostrza. Do urządzenia załączone są nasadki, w tym 3 milimetrowa, która pozwala na precyzyjne ogolenie kłopotliwych miejsc na twarzy. Klienci są zadowoleni z precyzyjności ostrza i wygody z użytkowania. Większość użytkowników produktu jest zadowolona z zasysacza ściętego zarostu.

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Philips Series 7000 BT7210/15 jest zasilany akumulatorowo-sieciowo. Użytkownik na możliwość ustawienia długości przycinana w zakresie od 0,5 mm do 10 mm.

 

Zalety

Ostrza: Wykonane ze stali szlachetnej ostrza nie są podatne na działanie korozji. W rezultacie po kilku miesiącach użytkowania na ich powierzchni nie pojawiają się nawet niewielkie ślady rdzy.

Czyszczenie: Chcąc utrzymać sprzęt w czystości nie trzeba poświęcać na to zbyt dużo czasu. Wystarczy po zakończonej pracy opróżnić pojemnik na włoski, a następnie umyć ostrza pod bieżącą wodą.

Łatwa kontrola stanu akumulatora: Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Dodatkowo użytkownik jest informowany o konieczności podłączenia sprzętu do źródła zasilania.

Regulacja: Długość cięcia można regulować w szerokim zakresie, dzięki czemu urządzenie jest bardziej funkcjonalne.

Zasilanie: Z uwagi na to, że trymer jest zasilany sieciowo-akumulatorowo można z niego korzystać w dowolnym miejscu.

 

Wady

Etui: Dołączone do zestawu etui nie zostało zrobione z najlepszych gatunkowo materiałów, dlatego nie zabezpiecza dostatecznie dobrze umieszczonego w nim sprzętu.

 

 

 

 

2. Trymer Babyliss T830E

 

Babyliss T830E jest produktem zaopatrzonym w wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej. Ergonomiczny kształt trymera sprawia, że golenie staje się przyjemne i poręczne. Geometria ostrzy została wykonana przy użyciu technologii W-TECH. Pozwala ona na precyzyjne przycinanie zarostu w szybszym tempie. Ruchome ostrza CMS, które są samonawilżające, ułatwiają golenie.

Długość ostrza wynosi 35 mm, czyli są one najdłuższymi ostrzami na rynku. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyjęcia ostrza, przez co czyszczenie nie staje się problematyczne. Długość przycinania urządzenia dla pierwszej nakładki wynosi od 1 do 20 mm., zaś drugiej od 21 do 35 (przeznaczone do golenia dłuższego zarostu). Urządzenie zostało zaopatrzone w pokrętło do regulacji z dokładnością do 0,5 mm. Do trymera brody wmontowany został pojemnik na włosy, który sprawia, że po goleniu nie trzeba się martwić o sprzątanie.

Pojemnik ten pochłania 60 procent zarostu. Urządzenie po pełnym naładowaniu akumulatora pracuje do 60 minut. Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt chwalą go za trwałość i precyzję strzyżenia. Dodatkowym atutem jest praca po pełnym naładowaniu akumulatora, co pozwala wziąć ze sobą trymer na wyjazd. Klienci zgodnie stwierdzają, że jest to najlepszy trymer do brody z pojemnikiem na włosy w dobrej cenie.

Babyliss T830E to dobry trymer do brody z pojemnikiem na włosy do 150 zł. Model jest zasilany akumulatorowo-sieciowo.

 

Zalety

Szczoteczka: Aby utrzymanie sprzętu w nienagannej czystości nie stanowiło zbyt dużego problemu producent dołączył do kompletu solidnie wykonaną szczoteczkę. Przy jej użyciu można łatwo usunąć zalegające na ostrzach włoski.

Odpowiedni kształt: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę, co pozwala pewnie trzymać go w dłoniach. Ryzyko, że urządzenie w trakcie pracy wypadnie nam z rąk jest bardzo małe.

Nasadki grzebieniowe: W zestawie znajdują się dwie nasadki grzebieniowe – jedna z możliwością regulacji długości cięcia w zakresie od 1 mm do 20 mm, a druga – od 21 mm do 35 mm.

Ostrza: Jednym z najważniejszych elementów trymera są ostrza, dlatego elementy te w modelu Babyliss T830E wykonano z najlepszej gatunkowo, a tym samym odpornej na zniekształcenia stali nierdzewnej.

 

Wady

Pojemnik na zarost: Przy bardzo długim zaroście pojemnik się nie sprawdza – nie zbiera dokładnie włosów.

 

 

 

 

3. Trymer Remington MB6550

 

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Remington MB6550 to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą zadbać idealnie przycięty zarost. Urządzenie oprócz pojemnika, który sprawi, że nie będziesz musiał sprzątać po goleniu, ma także zasysacz, który pochłania odcięty zarost. Ostrza trymera wykonane są z najwyższej jakości tytanu. Urządzenie działa bezprzewodowo i za podłączeniem do sieci.

Długość ładowania akumulatora wynosi od 3 do 5 godzin, a praca po pełnym naładowaniu to 60 minut. Ostrza posiadają samooczyszczające się noże, a głowicę urządzenia można spokojnie wyczyścić pod bieżącą wodą. Długość przycinania trymera to 2 – 16 mm. Do urządzenia załączono 9 nakładek, które pozwalają na precyzyjne ogolenie trudniejszych miejsc na twarzy.

Trymer Remington MB6550 posiada także wskaźnik naładowania akumulatora. Ergonomiczny kształt urządzenia sprawia, że jest on bardzo komfortowy w użyciu. Dodatkowo design trymera jest przyjemny dla oka. Użytkownicy, którzy zakupili trymer Remington MB6550 do brody są zadowoleni z ceny oraz łatwości w czyszczeniu produktu. Według klientów golenie stało się przyjemniejsze i bardziej precyzyjne.

Trymer do brody z pojemnikiem na włosy Remington MB6550 jest zasilany sieciowo-akumulatorowo. W opakowaniu znajdują się cztery grzebienie: 3 mm, 6 mm, 9 mm i 12 mm.

 

Zalety

Technologia Vacuum: Dobrze opracowana technologia Vacuum sprawia, że urządzenie szybko i dokładnie wciąga obcięte włoski do pojemnika. Dzięki temu możemy zachować większy porządek podczas pielęgnacji zarostu.

Futerał: Podczas podróży nieoceniony okazuje się dołączony do kompletu futerał. Jest on solidnie wykonany, co daje pewność, że dobrze zabezpiecza trymer przed ewentualnym uszkodzeniem.

Czyszczenie głowicy: Z racji tego, że głowicę można myć pod bieżącą wodą jej czyszczenie nie zabiera dużo czasu. Intensywny strumień wody dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń.

 

Wady

Plastikowa nasadka: Zdaniem części mężczyzn znajdująca się w zestawie, plastikowa nasadka do strzyżenia nie jest precyzyjna.

 

 

 

 

Jaki trymer do brody z pojemnikiem na włosy wybrać?

 

Zwykła maszynka do brody nie pozwala dotrzeć do bardziej problematycznych miejsc, dlatego też powstała inna wersja tego produktu, czyli trymer. Trymer jest to maszynka o mniejszych rozmiarach przeznaczona do strzyżenia bardziej wrażliwych i mniej dostępnych miejsc na ciele. Broda jest skomplikowanym obszarem, który trudno jest ogolić. To właśnie trymer umożliwia bardziej komfortowe i dokładniejsze ogolenie brody. Większość takich produktów zawiera liczne nakładki, które pozwalają na dotarcie do miejsc nad nosem, w uszach lub w nosie. Poza dokładnym goleniem i nakładkami plusem jest sam fakt, że jest to maszynka, nie żyletka. Przy użyciu żyletki do golenia brody, po jakimś czasie można zauważyć zagęszczenie się i zgrubienie włosów. W pewnym momencie każdy ma dość tego efektu. Dlatego też maszynka umożliwia pozbycie się włosów z twarzy bez skutków ubocznych.

Na co więc zwrócić uwagę przy doborze trymera? Przede wszystkim ważna jest wielkość samego trymera oraz jego kształt. Jeśli trymer odpowiada nam rozmiarami, to ergonomiczny kształt dodatkowo ułatwi poradzenie sobie z problematycznymi miejscami na twarzy. Najlepsze trymery do brody z pojemnikiem na włosy posiadają liczne nakładki, które ułatwią golenie, a pojemnik czyni zabieg bardziej komfortowym, nie będziesz musiał się teraz martwić o sprzątanie.

Przy doborze trymera do brody warto upewnić się, że jest to produkt działający przewodowo i bezprzewodowo. Urządzenie powinno móc działać minimum 60 minut działania po naładowaniu akumulatora. Najlepszy trymer do brody z pojemnikiem na włosy w 2023 roku (a w szczególności jego ostrza) powinien być wykonany z najlepszej jakości materiałów. Najlepsze ostrza to te, które zostały wykonane z tytanu lub stali nierdzewnej. Ważnym jest też, żeby urządzenie miała opcję regulacji ostrza. Wtedy komfortowo można dobrać odpowiednią długość cięcia według uznania.

Niektóre trymery posiadają wskaźnik, który pokazuje stan naładowania akumulatora. Jest to wygodne, gdy nie masz czasu na ładowanie urządzenia, a chcesz zadbać o wygląd brody. Pamiętaj zawsze, że po użyciu trymera warto opłukać pod wodą ostrza wraz z nasadką i usunąć włoski z pojemnika. Zadbany produkt zawsze dłużej służy użytkownikom.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ