Ranking 5 najlepszych trymerów do brody w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.06.24

 

Najlepszy trymer do brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Który trymer do brody jest najchętniej kupowany przez mężczyzn i cieszy się obecnie największą popularnością? Przeprowadzona przez nas analiza komentarzy konsumentów pokazała, że jest to model Philips OneBlade QP2520/20. Sprzęt umożliwia precyzyjne przycinanie, golenie i modelowanie zarostu, niezależnie od długości. Urządzenie dopasowuje się do kształtu twarzy i jest poręczne, co zapewnia komfort użytkowania. Produkt jest zasilany akumulatorem, który gwarantuje do 45 minut pracy (czas ładowania baterii wynosi 8 godzin). Trymer ma w zestawie trzy wymienne nasadki pozwalające na przycięcie zarostu na długość 1 mm, 3 mm i 5 mm. Co ważne, to model wodoodporny, który pozwala na golenie na sucho lub na mokro, także przy użyciu pianki. Na drugim miejscu jest trymer Philips Multigroom Series 5000 9w1, z 9 różnymi nasadkami w zestawie (w tym do przycinania włosków w nosie). Sprzęt ten również jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu baterii może on pracować przez 80 minut bez przerwy. Ważne jest to, że urządzenie jest przystosowane do mycia pod bieżącą wodą oraz używania pod prysznicem.

 

Tabela porównawcza – Najlepsze trymery do brody

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie pozwala na przycinanie zarostu na mokro i sucho. Trymer świetnie dopasowuje się do kształtu twarzy, co umożliwia komfortowe golenie. Poza tym produkt ma wbudowany wydajny akumulator, który działa do 45 minut bez przerwy.

Wady

Czas ładowania sprzętu to 8 godzin. Jeśli więc nie zdążymy idealnie wymodelować zarostu przed rozładowaniem akumulatora, nie będziemy mogli zbyt szybko dokończyć tej czynności.

Podsumowanie

Trymer dobrze leży w dłoni i jest lekki. W komplecie są trzy wymienne nasadki pozwalające na całkowite zgolenie lub jedynie delikatne przycięcie brody. Urządzenie ma nożyk poruszający się do 200 razy na sekundę. Gładka powłoka ostrzy skutecznie zapobiega skaleczeniom i podrażnieniu skóry twarzy.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, można go używać także poza domem. W pełni naładowana bateria zapewnia do 80 minut ciągłej pracy. Trymer można myć pod bieżącą wodą oraz używać go pod prysznicem.

Wady

Do kompletu dołączono etui, w którym możemy przechowywać urządzenie. Jednak część Panów twierdzi, że jest ono mało poręczne i zacina się przy otwieraniu.

Podsumowanie

Model wykorzystuje technologię DualCut, za sprawą której zapewnia bardziej precyzyjne golenie. Trymer jest poręczny i nie wyślizguje się z dłoni, rączkę pokryto specjalną gumą. Co więcej, sprzęt ma w zestawie kilka wymiennych końcówek: 3 do włosów, 2 do zarostu, do modelowania, regulowaną do brody oraz do przycinania włosków w nosie.

Rozważ też

Zalety

Trymer umożliwia precyzyjne przycięcie zarostu na wybranej długości (od 1 mm do 22 mm). Sprzęt ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie, a czas pracy naładowanej baterii wynosi 40 minut. Co ważne, sprzęt można myć pod wodą.

Wady

Jak twierdzą niektórzy konsumenci, urządzenie nie pracuje zbyt cicho, co może zmniejszać komfort użytkowania. Ponadto dołączona do zestawu kosmetyczka nie jest trwała i szybko pojawiają się na niej ślady użytkowania, np. nieestetyczne przetarcia.

Podsumowanie

Produkt ma pokryty gumą uchwyt, który nie wyślizguje się z dłoni. Urządzenie wyposażono w solidne, stalowe ostrza, które wykazują odporność na rdzę. Sprzęt ma praktyczną funkcję szybkiego ładowania umożliwiającą dokończenie golenia po krótkim ładowaniu akumulatora.

 

5 najlepszych trymerów do brody. Opinie w 2024 roku

 

Zastanawiasz się jaki trymer do brody wybrać? Nie jest to łatwy wybór zważywszy na fakt, że sklepy oferują szeroką gamę tych urządzeń. Jeśli nie chcesz by Twoje pieniądze zostały wyrzucone w błoto, polecamy lekturę naszego artykułu, który opisuje najlepsze modele dostępne na rynku.

 

1. Golarka Trymer do Brody Philips OneBlade QP2520/20

 

Urządzenie Philips OneBlade QP2520/20 pozwala na wygodne i precyzyjne przycinanie zarostu. Jest to możliwe za sprawą trzech dołączonych do zestawu nasadek o różnych długościach strzyżenia (1 mm, 3 mm i 5 mm). Trymer wyposażono w dwustronne ostrze pozwalające na modelowanie brody i nadawanie jej odpowiedniego kształtu.

Sprzęt zapewnia komfortowe golenie, ponieważ idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Produkt nie powoduje podrażnień ani zaczerwienienia skóry, ryzyko skaleczenia także jest zmniejszone do minimum. Trymer jest wodoodporny, dlatego możemy stylizować zarost na sucho lub mokro, w zależności od indywidualnych preferencji. Urządzenie może działać bezprzewodowo do 45 minut (po 8-godzinnym ładowaniu akumulatora).

Produkt jest łatwy w czyszczeniu, co potwierdza wielu konsumentów. Aby pozbyć się włosków z ostrzy, wystarczy umyć głowicę sprzętu pod bieżącą wodą. Model Philips OneBlade QP2520/20 jest także chwalony za wytrzymałość i solidność. Ostrza są odporne na rdzę i nie tępią się zbyt szybko, nawet jeśli golimy się kilka razy w tygodniu.

Trymer Philips OneBlade QP2520/20 ma akumulator zapewniający 45 minut ciągłej pracy. W zestawie otrzymujemy 3 nasadki pozwalające przyciąć zarost na długość: 1 mm, 3 mm i 5 mm. Czas ładowania sprzętu wynosi 8 godzin.

 

Zalety

Wygodny uchwyt: Uchwyt urządzenia pokryto gumą, co zapobiega wyślizgiwaniu się trymera z dłoni.

Dwa tryby pracy: Sprzęt pozwala na golenie zarówno na sucho, jak i mokro. Ponadto możemy czyścić produkt pod bieżącą wodą bez ryzyka uszkodzenia go.

Dwustronne ostrze: Dwustronne ostrze umożliwia precyzyjne, niezwykle komfortowe przycinanie zarostu w dowolnym kierunku.

Brak podrażnienia skóry: Maszynka do brody dopasowuje się do kształtu twarzy. Nie ma ryzyka, że przypadkowo się skaleczymy lub podrażnimy skórę twarzy, dlatego dla wielu konsumentów jest to znacznie lepszy wybór niż zwykła maszynka do golenia.

Łatwa wymiana ostrzy: Aby utrzymać efektywność działania sprzętu, co kilka miesięcy powinniśmy wymieniać ostrza. Nie jest to zbyt trudna czynność.

 

Wady

Brak pojemnika na ścięte włoski: Model nie ma pojemnika na przycięty zarost, dlatego po goleniu trzeba dokładnie posprzątać w łazience.

 

 

 

 

2. Trymer Wielofunkcyjny Philips Series 5000 MG5720/15

 

Dbającym o swój zarost Panom polecamy Philips Multigroom Series 5000 9w1 – praktyczny trymer, który można wykorzystać na kilka różnych sposobów. W zestawie znajdziemy wymienne końcówki: regulowaną do brody, do przycinania włosków w nosie, do modelowania, dwie do zarostu (1 i 2 mm) oraz trzy do włosów (9, 12 i 16 mm).

Sprzęt jest wodoodporny, można go używać pod prysznicem, a także myć pod bieżącą wodą. Z uwagi na gumowany uchwyt nie musimy się obawiać, że trymer nagle wyślizgnie się z dłoni. Jest on zasilany akumulatorowo, po naładowaniu może działać przez 80 minut bez przerwy.

Panowie, którzy kupili i wypróbowali prezentowany trymer wyszczególnili jego kilka istotnych zalet. Są to: poręczność, cicha praca, solidne ostrza oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Urządzenie precyzyjnie przycina włoski, na co wpływa zastosowanie technologii DualCut. Sprzęt przyda się każdemu mężczyźnie, któremu zależy na tym, aby jego zarost prezentował się jak najlepiej.

Urządzenie Philips Multigroom Series 5000 9w1 jest zasilane akumulatorowo. Czas ładowania baterii wynosi 16 godzin, po upływie tego czasu trymer może działać przez 80 minut.

 

Zalety

Wymienne końcówki: Z pomocą sprzętu można przyciąć i wymodelować zarost, a także pozbyć się włosków z nosa. W komplecie jest kilka wymiennych końcówek.

Mycie pod bieżącą wodą: Trymer można umyć pod bieżącą wodą, więc utrzymanie go w czystości nie jest trudne. Jest on przystosowany do używania pod prysznicem.

Technologia DualCut: Model jest wyposażony w technologię DualCut, która zapewnia precyzyjne przycinanie włosków, również bez końcówki.

Gumowany uchwyt: Uchwyt pokryto gumą, co zmniejsza do minimum ryzyko, że urządzenie niespodziewanie wyślizgnie się z dłoni i upadnie na podłogę.

 

Wady

Mało poręczne etui: Do trymera dołączono etui, jednak niektórzy Panowie twierdzą, że jest ono mało poręczne i wytrzymałe. Poza tym czasami zacina się przy otwieraniu, co utrudnia szybkie wyjęcie sprzętu ze środka.

 

 

 

 

3. Braun Series 5 BT5070 Maszynka Trymer do brody

 

Produkt Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Trymer wyposażono w specjalnie zaprojektowane ostrza, które nie tępią się, a tym samym nie podrażniają skóry przez szarpanie włosków. Sprzęt ma także system podwójnych baterii. Naładowany akumulator umożliwia ciągłą pracę do 40 minut, czas jego ładowania wynosi 60 minut.

Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumową powłoką, co zwiększa komfort użytkowania i ułatwia manewrowanie sprzętem. Trymer można myć pod wodą, dlatego bez trudu pozbędziemy się zalegających w ostrzach włosków. Zakres długości strzyżenia w tym przypadku mieści się w przedziale od 1 mm do 20 mm. Prezentowany model ma w zestawie kosmetyczkę do przechowywania.

Z opinii konsumentów możemy wywnioskować, że najważniejszymi atutami sprzętu są: kompaktowe wymiary (5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm), funkcja szybkiego ładowania oraz lampka LED informująca o niskim poziomie naładowania baterii. Produkt przyda się każdemu mężczyźnie, który dba o swój zarost. Urządzenie jest lekkie i świetnie leży w dłoni (waży ok. 390 g).

Trymer do brody Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a czas pracy baterii wynosi 40 minut. Sprzęt ma wymiary: 5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm. Ładowanie akumulatora trwa 60 minut.

 

Zalety

Precyzyjne przycinanie włosków: Z pomocą urządzenia możemy precyzyjnie przyciąć swój zarost na długość od 1 mm do 20 mm. W zestawie otrzymujemy dwa zdejmowane grzebienie z podziałką.

Możliwość czyszczenia na mokro: Jeśli mamy problem z pozbyciem się włosków z ostrzy przy użyciu dołączonej do kompletu szczotki, możemy bez obaw umyć głowicę pod bieżącą wodą. Konsumenci uznają to za duże ułatwienie.

Krótki czas ładowania: Akumulator jest naładowany po upływie 60 minut od podłączenia do ładowarki. Co więcej, sprzęt ma opcję szybkiego ładowania (trwającą 5 minut), która umożliwia dokończenie stylizacji zarostu.

 

Wady

Golenie zajmuje dużo czasu: Panowie mający długą i gęstą brodę uważają, że golenie zajmuje im zbyt dużo czasu. Wszystko przez to, że sprzęt nie przycina wszystkich włosków za jednym pociągnięciem.

 

 

 

 

4. Remington Beard MB4045 Trymetr do Brody

 

Remington MB4045 to model z akumulatorowo-sieciowym zasilaniem, który idealnie nadaje się do przycinania nawet bardzo długiej brody. Sprzęt został wyposażony w tytanowe ostrza, które są wyjątkowo solidne. Trymer do brody można myć pod bieżącą wodą. Czas ładowania akumulatora to 240 minut. Do wyboru mamy kilka długości strzyżenia, od 1,5 mm do 35 mm.

Sprzęt ma w zestawie 3 wymienne grzebienie, szczotkę z włosia dzika oraz nożyczki. Produkt pozwala na precyzyjną stylizację brody, jak również bokobrodów czy wąsów. To doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny, który dużą wagę przywiązuje do wyglądu swojego zarostu. Urządzenie jest poręczne i lekkie.

Według konsumentów trymer jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego funkcjonalny. Ostrza urządzenia nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Czas pracy w pełni naładowanego akumulatora wynosi 120 minut, co oznacza, że z pewnością uda nam się wymodelować zarost tak, jak chcemy i to bez pośpiechu. Produkt ma elegancką, czarno-brązową obudowę, która nie jest podatna na zarysowania.

Remington MB4045 to urządzenie z akumulatorem zapewniającym do 120 minut działania. Produkt pozwala przyciąć zarost na długość od 1,5 mm do 35 mm. W zestawie otrzymujemy szczotkę z włosia dzika, 3 wymienne grzebienie oraz nożyczki.

 

Zalety

Idealny do długiej brody: Z uwagi na szeroki zakres długości strzyżenia sprzęt doskonale nadaje się do stylizacji bardzo długiej brody. Dla ułatwienia, przed sięgnięciem po trymer możemy nieco skrócić włoski przy pomocy nożyczek.

Wydajny akumulator: Długi czas pracy akumulatora daje nam pewność, że precyzyjnie przystrzyżemy zarost. Nie musimy się przy tym nadmiernie spieszyć.

Tytanowe ostrza: Ostrza urządzenia pokryto tytanową powłoką, w efekcie czego są odporne na uszkodzenia i nie tępią się za szybko.

 

Wady

Zbyt głośno pracuje: Trymer do brody nie pracuje zbyt cicho, dlatego wydawane przez niego dźwięki po pewnym czasie mogą nas drażnić i irytować.

Niewygodne nożyczki: Konsumenci uważają, że dołączone do kompletu nożyczki nie są zbyt komfortowe w użytkowaniu, ponieważ źle leżą w dłoni.

 

 

 

 

5. Maszynka-trymer Włosy Broda Babyliss E837E 10w1

 

3.Babyliss e837Następny proponowany trymer do brody to urządzenie francuskiej marki Babyliss. Jest to sprzęt dobrej jakości. To wielofunkcyjny zestaw, który pomoże uporać się z zarostem w każdym miejscu naszego ciała. W zestawie producent umieścił aż 10 różnych elementów.

Do pielęgnacji włosów i brody posłużą dwie końcówki o długości 2-14 cm i 3-15 cm. Dodatkowo mamy do dyspozycji jedną nakładkę precyzyjną, którą możemy uregulować wybierając spośród dostępnych 6 ustawień. Pozwala ona na dokładne modelowanie krótkiego zarostu, uzyskując długość od 0,5 do 3 mm.

Co więcej trymer został wyposażony w specjalną głowicę golącą do ciała. Bez problemu pozbędziemy się włosów z ucha czy nosa. Nakładka grzebieniowa o długości 3 mm pozwoli sprawnie i dokładnie ogolić wszystkie partie naszego ciała.

Co więcej, wyjątkowe ostrze o długości 7 mm pozwoli dokładnie nadać pożądany kształt konturom oraz tworzyć fantazyjne wzorki. Wodoodporna obudowa sprawia, że będziemy mogli korzystać z urządzenia nawet w trakcie kąpieli. Opinie o tym trymerze są pochlebne. Podkreśla się, że akumulator jest bardzo wydajny i starcza na ok. 40 min pracy. Urządzenie jest małe i bardzo poręczne.

Następny proponowany przez nas trymer do brody to propozycja francuskiej marki Babyliss, model e837. Ten wysokiej jakości sprzęt goli nie tylko zarost na brodzie, ale też w innych miejscach na naszym ciele.

 

Zalety

Końcówki: Zestaw zawiera 10 różnych elementów. Znajdziesz tutaj m.in. dwie końcówki o długości 2 cm – 14 cm i 3 cm – 15 cm. Dodatkowo w komplecie mamy jedną nakładkę precyzyjną, z 6 ustawieniami, a także głowicę golącą do ciała. Inny element to nakładka grzebieniowa o długości 3 mm.

Ostrze: Model ten posiada solidne ostrze o długości 7 mm, które pozwoli Ci uzyskać pożądany kształt i wykonać fantazyjne wzorki.

Wodoodporna obudowa: Dzięki temu, że urządzenie posiada wodoodporną obudowę, możemy go używać także w trakcie kąpieli lub pod prysznicem.

 

Wady

Podrażniające ostrze: Osoby z bardziej wrażliwą skórą narzekają na ostrze, które podrażnia skórę.

Moc: Urządzenie nie ma zbyt dużej mocy, a więc trzeba liczyć się z tym, że golenie potrwa nieco dłużej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki trymer do brody kupić?

 

Statystyki dowodzą, że mężczyzna marnuje średnio od pięciu do sześciu miesięcy swojego życia na golenie twarzy i przecinanie brody. Nic więc dziwnego, że szukamy najprostszych i najbardziej komfortowych metod golenia. Oczywiście wiele osób nie zważając na nowe technologie wciąż używa tradycyjnych golarek, a nawet żyletek, czy brzytwy. Natomiast samą brodę podcina nożyczkami. Warto jednak przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom, które zapewniają komfort i przyspieszają codzienne golenie. Musimy też zauważyć, że wybierając trymer możesz zapomnieć o używaniu kosmetyków do golenia. Bardzo często powodują one powstanie reakcji alergicznych i rezygnacja z nich jest wskazana.

Trymer to również wygodne rozwiązanie, gdy żyjesz w biegu. Zwykłą golarką nie przytniesz brody. Co innego, jeśli masz specjalny trymer służący do tego zabiegu. Codzienną czynność strzyżenia wykonasz nawet podczas prowadzenia samochodu. Chociaż mogłoby się wydawać, że golenie zwykłymi golarkami jest bardziej oszczędne, gdyż trymery są stosunkowo drogie. Jednokrotna inwestycja będzie nam służyć przez długi czas – w przeciwieństwie do jednorazowych nożyków, a nawet tych z wymiennymi ostrzami.

Ponieważ moda na brodę nie przeminęła, a w zasadzie odżywa na nowo, warto o nią zadbać. Ważne jest bowiem nie tyle posiadanie bujnego owłosienia na twarzy, co jego odpowiednie przycięcie. W krajach, gdzie kultura noszenia brody jest bardzo rozbudowana, istnieją specjalne zakłady strzyżące. W Polsce, w niektórych zakładach fryzjerskich też oferuje się taki zabieg, ale warto samodzielnie nauczyć się strzyżenia, bo to pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Pojawia się jednak pytanie, jaki trymer do brody wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, ważna jest moc, ostrza, a może inne, dodatkowe funkcje? Ten poradnik zawiera cenne informacje na temat zakupu trymera, dzięki którym bliżej poznasz to urządzenie i świadomie znajdziesz najlepszy sprzęt, spełniający Twoje oczekiwania.

1-philips-qt4015-16

Trymer nie tylko do brody

Trymer służy nie tylko strzyżenia brody, wąsów, ale umożliwia także pozbycie się zbędnego owłosienia w nosie i uszach. To proste urządzenie pozwoli nam na łatwe dobranie odpowiedniej długości zarostu, bez konieczności jego całkowitego zgolenia. W końcu Twoja fryzura będzie wyglądać atrakcyjnie. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla mężczyzn, którzy systematycznie podcinają fryzury na brodzie.

 

Zwróć uwagę na rodzaj trymera

Trymer to jak już wspominano urządzenie, które nie tylko goli brodę, ale też pozwoli wygolić zbędne owłosienie w nosie, czy w uszach. Dlatego przymierzając się do zakupu takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Na rynku dostępne są modele uniwersalne, ale ogromna część służy wyłącznie do golenia danych części ciała. Przede wszystkim znajdziemy trymery do stylizacji zarostu, które pozwalają nam na precyzyjne skracanie brody.

Mamy też trymery do ciała, które są wyposażone w specjalną głowicę oraz nasadkę grzebieniową. Ostatni rodzaj to trymer do owłosienia nosa i uszu wyposażony w obrotowe ostrze. Jednak wiele urządzeń ma różne nasadki i może nam posłużyć do kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Zakup urządzenia typu All-in-One to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające nam zaoszczędzić pieniądze, jak również miejsce na przechowywanie dodatkowej maszynki.

 

Regulacja strzyżenia zarostu

Kupując trymer bardzo ważnym parametrem jest regulacja długości zarostu. Dla jednych mężczyzn celem jest podgolenie długiej brody, dla innych maksymalne jej skrócenie, ale nie całkowite zgolenie. Ważna jest więc funkcja umożliwiająca dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb. Zwykle dostępne są urządzenia z możliwością wyboru długości zarostu za pomocą pokrętła lub nasadek. Warto szukać trymera, który ma blokadę długości, dzięki czemu przypadkowo nie zetniemy zbyt dużej ilości zarostu.

 

Nowoczesne technologie

Coraz więcej urządzeń ma wyświetlacz, umożliwiający ustawienie długości trymera, co do 1 mm. Takie rozwiązanie pozwoli nam dostosować pracę urządzenia do naszych własnych potrzeb. Jest to szczególnie przydatne dla mężczyzn, którzy cenią sobie proste, funkcjonalne rozwiązanie, pomagające w szybkim pozbyciu się brody lub jej skróceniu.

 

Ostrza to podstawa

W przypadku trymerów, czy innych golarek podstawowym elementem urządzenia są ostrza. Należy szukać modeli z ostrzami, które nie wymagają naoliwiania. Bardzo popularne są też te z funkcją samo oliwienia. Na rynku dostępne są również sprzęty z ostrzami, które ostrzą się automatycznie. Dobrze jeśli ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej lub tytanu. Zapewnia to nam trwałość danego modelu. Poza tym warto zwrócić uwagę na urządzenia z możliwością wymiany ostrzy, co dodatkowo przedłuży eksploatację sprzętu.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierając trymer warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie są dodatkowe nasadki, a także to, czy urządzenie może spełniać inną rolę. Im bardziej funkcjonalny sprzęt, tym lepiej. Czasem jeden może nam zastąpić kilka innych urządzeń, jakie mamy w łazience – trymer do golenia nosa, uszu. Ponadto, ciekawym dodatkiem jest pojemnik, do którego wpadają przycięte włosy.

To rozwiązanie pozwoli nam zapomnieć o rozrzuconych wszędzie włoskach i przy okazji samo strzyżenie będziemy mogli wykonać na przykład w czasie jazdy samochodem. Warto też zwrócić uwagę, czy w zestawie nie znajduje się dodatkowe etui na trymer. Umożliwi to swobodne przewożenie urządzenia i dodatkowo zabezpieczy je przed uszkodzeniem.

2-braun-cruzer5-beard

Zasilanie – zwróć na to uwagę

Wśród trymerów wyróżnia się te zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Jeśli stawiasz na wygodę, modele z ostatnim typem zasilania powinny Cię najbardziej zainteresować. Z jednej strony możemy używać trymera bezpośrednio przed lustrem w łazience, gdy jest podłączony do sieci, z drugiej strony możemy je wykorzystać w dowolnym miejscu bez dostępu do gniazdka.

 

Obudowa – musi być solidna

Kolejna kwestia to trwała obudowa – urządzenie tego typu musi być solidne. Warto też sprawdzić, czy ma antypoślizgową rękojeść. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że golenie często ma miejsce w łazience. Mokra dłoń w połączeniu ze śliskim materiałem może skończyć się upadkiem naszego trymera. Dobra obudowa nie wystarczy, jeśli spadnie z dużej wysokość. Wystarczy po prostu kupić model z antypoślizgową, ergonomiczną rękojeścią.

 

Jaki trymer do brody jest najlepszy?

Nie ma producenta, który jest najlepszy, ale na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji od znanych firm, które stawiają na najwyższą jakość. Wybierając trymer zwykle zwracamy uwagę na cenę, warto szukać promocji i oszczędność, ale trzeba też pamiętać, że nie wszystkie modele w rzeczywistości są warte uwagi.

Kierując się powyższymi poradami, jakie przygotowaliśmy, z całą pewnością znajdziesz niezawodne trymery do brody w dobrych cenach. Oczywiście trzeba poszukać, warto też przeczytać kilka opinii i rankingów zawierających porównania najlepszych modeli trymerów, aby podjąć dobrą decyzję, której nie będziemy żałować.

 

 

Jak używać trymer do brody?

 

Jeszcze do niedawna mężczyźni dbający o swój zarost korzystali głównie z golarek. Obecnie jednak na popularności zyskują trymery, które pozwalają na precyzyjne strzyżenie brody i wąsów do odpowiedniej długości. Jak używa się takiego sprzętu? Przygotowany przez nas podpowiada, jak można wykorzystać trymer.

Czym jest trymer do brody?

Trymer do brody to urządzenie przypominające tradycyjną golarkę. Sprzęt ten jest jednak wyposażony w kilka dodatkowych, wyjątkowo praktycznych funkcji, a dodatkowo ma nieco węższe ostrza. Co więcej, trymer umożliwia swobodną regulację długości strzyżenia, w efekcie czego możliwe jest tylko delikatne przycięcie, a nie całkowite zgolenie zarostu.

Często tego typu produkty pozwalają na łatwe pozbycie się owłosienia z okolicy uszu, nosa, a także okolicy pomiędzy brwiami. Wszystko zależy od tego, jak skonstruowane jest urządzenie i czy do zestawu zostały dołączone odpowiednie nasadki.

 

Jak znaleźć idealny trymer?

Zastanawiasz się, jaki trymer do brody jest polecany przez konsumentów? Okazuje się, że na funkcjonalność i zadowolenie z użytkowania sprzętu wpływa m.in. sposób zasilania. Wiele osób przekonuje, że praktyczne są przede wszystkim modele wyposażone w mocny akumulator. Ponieważ takiego produktu nie trzeba podłączać do prądu, możemy z jego pomocą ogolić się w dowolnym miejscu, również z dala od domu. Niemniej jednak akumulator wymaga regularnego ładowania, a to po pewnym czasie może stać się uciążliwe. Jeżeli chcemy być przygotowani na każdą okoliczność, dobrym wyborem jest trymer z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Kiedy rozładuje się bateria, a my nie dokończyliśmy stylizacji zarostu, możemy bez przeszkód podłączyć sprzęt do gniazdka.

Uważa się, że dobry trymer to taki, który ma kilka lub nawet kilkanaście ustawień strzyżenia brody (zmienianych przy pomocy specjalnego suwaka lub wymiennych końcówek). Daje to nam możliwość skrócenia zarostu do idealnej długości. Szukając odpowiedniego sprzętu zwróćmy uwagę także na moc (minimum to ok. 100 W) oraz wagę. Urządzenie powinno być lekkie i dobrze leżeć w dłoni.

 

Jak przyciąć brodę trymerem?

Przycinanie zarostu przy pomocy trymera nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dla ułatwienia możemy najpierw umyć brodę, dokładnie ją wysuszyć, a następnie wyczesać. Dzięki temu włosy staną się miękkie i bardziej podatne na stylizację. Zaleca się, aby początkowo wybrać najwyższe ustawienie długości strzyżenia i stopniowo je zmniejszać. W ten sposób na pewno nie przytniemy brody zbyt krótko.

Chcąc podkreślić krawędzie zarostu na policzkach i szyi najlepiej ustawić najkrótszą długość strzyżenia. Po skończonej stylizacji warto jeszcze raz wyczesać brodę i wmasować w nią odrobinę specjalnego balsamu lub olejku. W ten sposób odżywimy włosy i odpowiednio je ułożymy.

Korzyści płynące z zakupu trymera

Trymer do brody ma wiele zalet, a jedną z najistotniejszych jest możliwość wyjątkowo precyzyjnego przystrzyżenia zarostu, w tym także wąsów i bokobrodów. Z uwagi na szerokość ostrza możemy też zaznaczyć wyraźnie linię brody i np. optycznie wysmuklić twarz.

Nowoczesne trymery wyposażone są w odporne na korozję ostrza, które nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Poza tym niektóre urządzenia umożliwiają strzyżenie włosów zarówno na sucho, jak i na mokro, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Często zdarza się, że trymer jest znacznie lżejszy niż zwykła golarka, a to powoduje, że konieczność częstej stylizacji brody staje się mniej uciążliwa.

 

 

Trymery do brody – FAQ

 

P1: Trymer do brody – co to jest?

Trymer do brody to stosunkowo niewielkie urządzenia pozwalające zadbać o odpowiedni wygląd zarostu. Z jego pomocą można przystrzyc nie tylko brodę, ale też wąsy i nadać im odpowiedni kształt. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń pozwalają także na usuwanie zbędnego owłosienia z nosa czy uszu (konieczność wymiany końcówki). Trymer do brody, w odróżnieniu od zwykłej maszynki pozwala przyciąć, a nie całkowicie usunąć włoski. Ponadto ma on węższe ostrza, tak aby zagwarantować bardziej precyzyjną pracę. Urządzenie tego typu pozwala na regulację długości strzyżenia. Zależnie od modelu ustawienia można zmienić poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku albo wymianę nasadki.

P2: Trymer do brody – jak działa?

Trymer do brody ma głowicę, na której umieszcza się specjalne nasadki umożliwiające przycięcie zarostu. Zazwyczaj urządzenie jest podłączane do prądu za pomocą kabla zasilającego. Ważne jest to, aby miał on odpowiednią długość, aby korzystanie z trymera było wygodne i nic nie ograniczało naszych ruchów. Sprzęt może być też zasilany akumulatorowo, co według wielu użytkowników jest nieco wygodniejszym rozwiązaniem. Najbardziej uniwersalne są jedna trymery akumulatorowo-sieciowe. Urządzenie zaczyna działać po włączeniu odpowiedniego przycisku. Użytkownik ma z reguły możliwość regulacji długości cięcia i dostosowania ustawień do efektu, jaki chce uzyskać.

 

P3: Ile kosztuje trymer do brody?

Czy zakup trymera do brody to duży wydatek? Konsumenci zastanawiają się nad tą kwestią przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że nawet wysokiej jakości sprzęt zazwyczaj nie ma wygórowanej ceny i pozostaje w zakresie możliwości finansowych niemal każdego konsumenta. Model z regulacją długości strzyżenia, dobrze wyprofilowaną rączką i solidną obudową można kupić już za ok. 100 zł. Jeśli w zestawie są dodatkowe akcesoria, cena produktu może być nieco wyższa. Koszty zakupu zależą też od możliwości zastosowania. Jeśli trymer jest przeznaczony nie tylko do brody, ale też np. przycinania włosków w uszach, może więcej kosztować.

 

P4: Trymer do brody – gdzie kupić?

Znalezienie odpowiedniego sprzętu nie powinno być trudne, bo produkty tego typu są dostępne w wielu sklepach. Popularne modele można kupić nawet w supermarkecie podczas zakupów spożywczych. Niemniej jednak w takich miejscach wybór urządzeń może być ograniczony. Dużo różnych modeli powinniśmy znaleźć w sklepie AGD. Jeśli chcemy mieć więcej czasu na podjęcie decyzji zakupowej, możemy zdecydować się na zakupy przez Internet. Wybierając tę opcję nie trzeba chodzić do różnych sklepów, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową, znaleźć wyszukiwarkę produktów, wybrać stosowne filtry i zobaczyć, jakie modele odpowiadają naszym potrzebom. Od razu będziemy mogli porównać ceny poszczególnych produktów w różnych miejscach i na tej podstawie podjąć najkorzystniejszą decyzję.

P5: Trymer do brody – jak używać?

Korzystanie z trymera do brody nie jest niczym trudnym. Należy podłączyć sprzęt do źródła zasilania (jeśli wymaga tego dany model), wybrać odpowiednie ustawienia, a następnie nacisnąć przycisk uruchamiający pracę głowicy. Przed rozpoczęciem stylizacji zarostu warto dokładnie umyć brodę, przeczesać ją, a następnie wysuszyć. To, jak mocno wygolimy włosy zależy od naszych preferencji. Możemy jedynie podciąć brodę, albo nadać jej nieco inny kształt. Przed pierwszym użyciem warto przeczytać instrukcję obsługi, w której zazwyczaj umieszczone są cenne wskazówki, dzięki którym stylizacja zarostu przebiega łatwiej.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Marcin

31 stycznia, 2022 at 8:21 pm

Dla mnie bezkonkurencyjny jest BaByliss MT991E, właściwie nie mam się do czego przyczepić, służy mi już naprawdę długo i polecam każdemu znajomemu, który szuka takiego sprzętu.

Odpowiadać
Zespół Styl Faceta

4 lutego, 2022 at 7:21 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół StylFaceta

Odpowiadać
Tomatis

28 czerwca, 2021 at 4:15 pm

A ja sie z trymerem nie lubie.. zona mi kupila w prezencie i okazal sie slaby. Wole brzytwe

Odpowiadać
Zespół Styl Faceta

4 lipca, 2021 at 5:18 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół StylFaceta

Odpowiadać
  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!