Długopis Parker – elegancki i praktyczny prezent na każdą okazję

Ostatnio aktualizowane: 24.05.24

Artykuł sponsorowany

 

Wybór prezentu dla bliskiej osoby nie jest zadaniem łatwym. Pragniemy, aby był to podarunek wyjątkowy, podkreślający nasze przywiązanie, lecz jednocześnie w pełni praktyczny. Nie może więc dziwić popularność, jaką cieszą się wysokiej klasy długopisy premium, które szybko stają się nietuzinkową pamiątką danego wydarzenia. Pośród nich prym wiodą produkty marki Parker. Dlaczego to właśnie one są doskonałe na prezent? Czym się charakteryzują?

Firma Parker to bez wątpienia najpopularniejszy na świecie producent długopisów (i wiecznych piór). Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jakość oferowanych produktów – ich elegancki design i wytrzymałość. Między innymi to sprawia, że są to produkty tak chętnie wybierane jako prezent na różnego rodzaju okazje, zwłaszcza że możemy je spersonalizować, dodając ozdobny, pamiątkowy grawer. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada długopis Parker

 

Długopis Parker – półtora wieku doświadczenia

Firma Parker została założona w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku (w 1888 roku) przez George’a Safforda Parkera. Zaledwie w ciągu kilku dekad zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając wieczne pióra z całkowicie nowym systemem doprowadzania atramentu do stalówek. Dzięki temu marka zyskała miano absolutnie prestiżowej, jednocześnie sprzedając jedne z najdroższych piór (na standardy XX wieku).

Rozszerzenie oferty o długopisy Parker miało miejsce stosunkowo późno (porównując do konkurencji) – w roku 1954. Co ciekawe, wydane wtedy Parker Jotter do dzisiaj cieszą się mianem jednych z najczęściej kupowanych długopisów premium.

 

Długopisy parker – szeroki wybór

Szukając długopisu Parker na prezent, szybko przekonamy się, jak wiele możliwości daje ten producent. To nie tylko klasyczny Parker Jotter w kolorze czarnym, ale również zróżnicowane kolekcje IM, Vector czy Urban.

Co ważne, dostępne są one w odmiennej kolorystyce, też złocone, jak i z opcją wygrawerowania na nich pamiątkowej sentencji lub daty. Tego typu spersonalizowany prezent rozciąga się także na pudełko: po jego wewnętrznej stronie możemy umieścić dłuższy, dowolny tekst, np. życzenia. Długopis z grawerem to bez wątpienia doskonały upominek na każdą okazję.

Długopisy czy pióra marki Parker?

Powszechnie pojawiają się pytania, czy lepszym prezentem jest oryginalny długopis Parker, czy jednak pióro. Otóż wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji osoby obdarowywanej – jej przyzwyczajeń i upodobań.

Choć pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać elegancki zestaw pióra z długopisem tej samej kolekcji, np. Urban. Razem tworzą perfekcyjny duet, pięknie prezentujący się na biurku w gabinecie, zarazem gwarantujący użytkownikowi niezawodność i wygodę. Parker to także długowieczność – między innymi poprzez wymienne wkłady (do długopisu) i naboje (lub atramentowe tłoczki).

 

Podsumowanie

Firma Parker, zasłużenie rozpoznawana i szanowana na całym świecie, od swojego założenia w XIX wieku zdobyła ogromne doświadczenie. Sławę przyniosły jej przede wszystkim wyjątkowej jakości wieczne pióra i długopisy, które stały się symbolem prestiżu i niezawodności. W ofercie marki znajduje się szeroka gama produktów, od klasycznych długopisów z kolekcji Jotter po nowoczesne modele, które można spersonalizować, co czyni je idealnymi na prezent. Długopisy i pióra Parker, wybierane jako upominki, nie tylko podkreślają klasę i elegancję, ale też stanowią wyraz głębokiego przywiązania, szacunku oraz oddania dla obdarowywanej osoby. Personalizacja produktów dodatkowo zwiększa ich unikalność i wartość emocjonalną. Dzięki bogatej historii, trwałości oraz możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb, produkty Parker idealnie sprawdzają się jako wyjątkowy i trwały symbol pamięci na różne okazje. Czy istnieje bardziej uniwersalny i równocześnie prestiżowy prezent?

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Cyprian Krupa

Cześć, jestem Cyprian, fryzjer z pięcioma latami doświadczenia i pasją do cięcia, stylizowania, oraz plotkowania. Postanowiłem, że moja wiedza o świecie kosmyków jest za cenna, aby utrzymywać ją tylko dla moich klientów i lusterek salonu. Dlatego postanowiłem przenieść się do świata wirtualnego, aby dzielić się sekretami fryzjerskiego fachu. Mam zamiar pisać o tworzeniu fryzur, pielęgnacji włosów, najnowszych trendach, a może i o tym, jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami podczas pełni księżyca. Więc, jeśli jesteś gotów na dozę fryzjerskich fajerwerków i dobrego humoru, zapraszam Cię do mojego internetowego świata włosów!