Jak profesjonalnie ubrać się na choppera? Poradnik dla mężczyzn

Ostatnio aktualizowane: 15.07.24

 

Na co dzień jeździsz motocyklem typu chopper? Nie do końca jednak wiesz, jaki typ ubioru będzie odpowiedni do takiego pojazdu? W poniższym poradniku znajdziesz kilka inspiracji na temat tego, jak odpowiednio i profesjonalnie ubrać się na choppera. Wbrew pozorom nie musisz wyglądać jak standardowy kierowca choppera, nie musi to być skórzany strój oraz kowbojskie buty. Sprawdź, co warto kupić na  choppera.

Strój na choppera – kurtka czy buzer?

Kurtka skórzana na choppera to standardowy strój motocyklisty poruszającego się na tego typu pojazdach. Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu i wyglądać nieco inaczej niż wszyscy, koniecznie zainwestuj w ciekawy produkt, jakim jest zbroja motocyklowa. Ta doskonale nadaje się do założenia zarówno na krótką przejażdżkę po mieście, jak i dłuższą – ale tylko latem ze względu na sporą przewiewność materiału. Nie ulega jednak wątpliwości, że buzer znakomicie się prezentuje z motocyklami typu chopper. Zbroja na motor dodaje kierującemu pojazdem sporo męskości, a także świetnie zabezpiecza ciało przed ewentualnymi urazami  w razie upadku. Wbrew ogólnej opinii zbroja – buzer nadaje się nie tylko na motocykl terenowy typu cross, ale także na choppera czy nawet streetfightera.

 

Odzież i obuwie na choppera – co warto kupić?

Kiedy kompletujesz strój na choppera, pamiętaj że dobra zbroja motocyklowa lub kurtka to nie wszystko. Potrzebujesz także takiego wyposażenia, jak:

• spodni motocyklowych – najlepiej skórzanych,

• dobrych butów na motor z ochraniaczami kostek i palców,

• rękawic na motor, na choppera – polecane są takie z wyciętymi palcami, ale to wpływa na niższy poziom bezpieczeństwa,

• kasku motocyklowego – osoby poruszające się motocyklem typu chopper często poruszają się w tzw. orzeszkach, choć znacznie bezpieczniejszym wyborem są topowe kaski otwarte.

Zapamiętaj, że dobrze skompletowany strój na choppera to podstawa, aby nie tylko czuć się komfortowo podczas każdej przejażdżki, ale także zachować bezpieczeństwo. Jeśli chcesz zainwestować w topowe zbroje, kurtki, spodnie, kaski, a nawet rękawice, koniecznie wybierz się do polecanego sklepu motocyklowego w swojej miejscowości. Zakupy możesz też zrobić przez Internet, ale uważaj – to wiąże się z ryzykiem, że nie dopasujesz odpowiedniego rozmiaru odzieży, obuwia lub kasku do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Ubranie na choppera – czy kolorystyka i styl ma znaczenie?

Chopper to typ motocykla, który z pewnością wyróżnia się spośród innych pojazdów na drogach. Z tego względu jako osoba kierująca takim motocyklem również musisz się wyróżniać. Stawiaj na topowe modele kurtek i zbroi motocyklowych na choppery, a także celuj w ciemną kolorystykę z akcentami czerwieni, koloru żółtego czy nawet limonki. Ubierając się w ten sposób przyciągniesz uwagę innych osób, a także wykreujesz swój indywidualny styl ubierania się na choppera. Pamiętaj! Zawsze na pierwszym miejscu stawiaj komfort i bezpieczeństwo, a dopiero później analizuj stylistykę odzieży i obuwia motocyklowego.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

  • user-img
    • Fabian Szymański

Cześć, jestem Fabian, trzydziestokilkuletni miłośnik dynamicznej sfery męskiej mody. Dysponując instynktownym wyczuciem trendów, jestem dumny, że potrafię przewidzieć przypływy i odpływy świata stylu, służąc jako twój przewodnik w tej ekscytującej podróży. Moje doświadczenie jako dziennikarza mody wzbogaca moje artykuły, łącząc w sobie fascynujące opowiadanie historii i solidną wiedzę, czyniąc każdy post odkrywczą eksploracją mody. Kreatywność jest moją myślą przewodnią, inspirując oryginalność w mojej pracy. Ale to empatia, która leży u podstawy mojego pisania, jest dla mnie najcenniejsza. Uznając, że temat mody jest jak intymna podróż, szanuję różnorodność stylu, witając wszystkich z szacunkiem i ciepłem.